Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 11. 2008 10:09

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuta a Pisatel

nebojujte, spolupracujte.
Takové dvě krásné duše :-)

Není tady

 

#52 5. 11. 2008 10:15

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Pisatel
hlavní otázkou je co?

Nic a všechno.

Přesně tímto se to rozplyzne do neurčita.
Jasný cíl jasné postoje.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#53 5. 11. 2008 10:43

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Pisateli

psala jsem to tu už mnohokrát. Semknutost, láska, úcta, spolupráce.
Odpuštění.
Ty chceš otázky a úkoly. Ale těch je mnoho a mnoho. Dnes a denně.
V tom, že se máma stará o dítě, vytváří rodinný krb, miluje svého muže, oceňuje ho.
On je vděčný, že má rodinu - ona také žádná být nemusí.
Proč se bere rodina jako samozřejnost a když -bohužel-zaniká, tak je kolem spoutu bědování a osočování.
Sotva se můžeme posunout, když nezačneme u sebe. Žádný duch svatý nás zřejmě neosvítí :-)

Není tady

 

#54 5. 11. 2008 10:45

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Včera jsem potkala známou. Její muž ji poděkoval za to, že má fungující rodinu.hjarta Když jde občas na pivo do hospody, tak tam jsou chlapi "bíz rodin", rozvedení, svobodní a to i ve věkovém rozpětí 38-45 let. A je na ně věru žalostný pohled. Chlap bez rodiny i když se kasá, že je mu to fuk, je ve skutečnosti hodně zoufalý. :-(grater

Muž té známé a ona asi znají to "kouzlo" fungující rodiny.stolt

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 10:46)

Není tady

 

#55 5. 11. 2008 14:35

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuty,

no víš, já taky studuji jednu pavědu při práci. Představ si, že jsem vždy chtěla být zdravotní sestra. Ano ta, která má prd plat a lítá od rána do večera. Podvědomě o tom zaměstnání "sním" stále. Takže jsem pak ale na příkaz rodičů vystudovala ekonomku, která mě nebavila. Nepatřím k lidem, kteří by si vzdychali doma a nadávali, jak jsou neoceněni. Naopak. Makám na vlastní pěst od 19ti let. Sama, bez přispění financí rodičů. Vystřídala jsem mnoho zaměstnání. OD OSVČ, po obchodního zástupce, po práci v pojištovně. Ano na všech těchto /mimo jedné/ jsem cítila diskriminaci ženského pohlaví, co se týká peněz. Ano o penezích se nemá mluvit, ale stejně tak při setkání v hospodě padlo kolikrát slovo, jak si na tom kdo finančně stojí. A věř mi, že mi skutečně vadí, že dostávám méně peněz za 8 hodin práce, stejného složení jako můj kolega muž. A to jí udělám kolikrát lépe a pečlivěji. Prostě diskriminace je velká,ač si budete myslet cokoliv. Tak studuji při práci ještě rehabilitace. Pavědu na VS - obor sociálně zdravotní. A doufám, že jednou to budu dělat. Ač peníze taky nebudou stejné. Alespon budu mít pocit, že něco odevzdávám a jsem užitečná.

Znova tady. Moc se mi líbí ta tvoje teorie o tom, vážit si sama sebe a odejít. Já nemám problém se změnou zaměstnání, jako svobodná bezdětná žena, které nevadí vzít ani hadr ani pero s formulářem do ruky. ale přesně to vystihla Helena. A lékařky budou odcházet na místa obchodních zástupců, učitelé na podnikání, tak je asi něco špatně,že? Ale ony jsou vlastně jen ženy, co mají poslání rodit, děti starat se o ně, tak nemůžou být více než 8 hodin v práci, tak jim to trochu přikrtíme.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#56 5. 11. 2008 17:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Selima

je to úhel pohledu. Záleží na věku, povaze a až pak pohlaví -můj názor :-)stolt
Někdo má malé dítě a spíš si najde částečný úvazek. Někdo je šastný v práci a rodinu i když je na ni hrdý nemusí "pořád oprašovat" a snaží se svoji péči dávat jinou formou a je to opět o tom, jak se jsou schopni partneři dohodnou - je to o komunikaci. Pro někoho je jediným majetkem čas a podle toho se chová. Má své priority a dle nich s časem pracuje.
Cesta nejmenšího odporu :-) Zaměstnavatel - už jsem to tam psala - neřeší človíčka Selimu, Zrovna tady a další jedince - jeho zajímá zisk, prosperita, hledí si svého. Můžeme o tom debatovat - jsem sice ukecaná - ale tady je to opravdu ztráta času :-)
Záleží na konkrétním páru - jsou muži, kterým se líbí pomáhat rodině a žena je živitelem - nebo vydělává více než muž. Jinde je to fifty-fifty. Další ženu uspokojuje vařit, starat se o rodinu a muž ji zabezpečuje. Nemyslím to ironicky - každý to máme nějak nastaveno. A to že se neplatí ženě za vyprání, žehlení a dalších milion věcí - vidím jako hrubou nedbalost:kapitulation:lol
Selimo
ty jsi dobrá duše. Pracuj na sobě, ty mᚠco nabídnout. Hmmmm nevěřím v tomto případě na řeči, rozhodující jsou činy. A jsem hnusná, že zmíním, že my Češi - samozřejmě včetně ZT - jsme uremcaný, užvaněný a věčně si stěžující národ - jenom kecy, kecy a když má k něčemu dojít - hlavy sklopené, oči u země. Sorry, ale za hodně věcí si můžeme sami. Třeba letošní volby do senátu - to byl krásný obrázek, jak situace vykrystalizovala. Vždy dřív volili i chudí pravici - čemuž jsem skutečně nerozumněla - no uvidíme až budou volby do parlamentu. Je zajímavé sledovat, jak pravičáci s pověřením milého a moudrého pana prezidenta - klaním se :-) obětují Topolánka jako obětního beránka.

Selimo
kašli na to. Doporučuji oprášit jazyky - sázela bych na AJ, SJ, FJ a rozhodně RJ

Obávám se, že zatím toho "ošklivého zaměstavatele" :-) nezlomíme. Ale můžeme si ho naklonit, aby "pracoval" pro nás. Naším majetkem je čas - tedy myslím tím naším - tebe a sebe

My asi neohovorit jedna jazyk... grater kapitulation Pracujem na sebe FURT a mám dve zamestnania, teda vlastne poldruha úväzku. Popri tom si ešte občas privyrobím menšiu čiastku, viac už FAKT NEVLÁDZEM.  A nesažujem sa, lebo viem, že keď sa rozhodnem odís, trávu jes rozhodne nebudem a zrejme ani nebudem oveža horšie platená ako muži... Ale to, že to mám tak ja, neznamená, že to tak majú všetky Slovenky, capisci? Zamestnávateža v ideálnom prípade nezaujíma jednotlivý človek, ale nežijeme v ideálnom svete a keďže som zažila aj prijímacie konanie do štruktúr EÚ, môžem ti poveda, že istá diskriminácia je svojím spôsobom aj TAM, dokocnca v inštitúcii, ktorá by mala proti tomu bojova. stolt Mimochodom - ako to mᚠso zamestnávatežom momentálne ty? A aké mᚠceloživotné skúsenosti?
Ja som so Strelcom vychádzala spočiatku výborne, potom uchádzajúco a ku koncu katastroficky. Ale nebolo to znamením, alebo nie hlavne.
A čas je tým jeidným, na čom záleží, lebo ten si nekúpia ani miliardári za svoje peniaze, ten sa nedá podplati, oklama, požiča či vymeni. Máme ho tu vymernaý a potom - šlus! stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 5. 11. 2008 17:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

hrosanek napsal(a):

Teď si nedělám srandu, ale v kterém povolání se ještě hledí na to, že jsi ženská a mᚠtedy automaticky méně?

V škole, čiastočne v kultúre, a asi v niektorých konkrétnych súkr. firmách . Nezovšeobecňovala by som to na odvetvia. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 5. 11. 2008 17:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Vždy člověk něco umí a to co umí, může učit.
Když je podnikavý a umí se nabídnout, tak může být spokojený při práci i při výplatě :-)

Prečo mám nutkavý pocit, že nám radíš vo veciach, kde si podkutá akurát teoreticky?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#59 5. 11. 2008 17:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Pisatel napsal(a):

Zrovna tady napsal(a):

Pisateli

to je právě to - vy dámy, vy páni, vy ostatní
ne já, my - no a pak se není divit, jak to je i s tím systémem, rodinami, vztahy

A pláču tu já? Plačou zde muži? Jsou zde toliko, až na vyjimky, přízpěvky žen, o muže v tomto "Světě žen" skoro nezakopneš, takže zde slovo "Vy" je opravdu na místě.

Plačeš, nie je to tak dávno, čo si tu skuhral nad kadečím, vrátane platu, a nechal si sa žutova. wink Bohužiaž, mám pamä ako slon... stolt keď budem ma menej práce, pohžadám tvoje staršie príspevky... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů