Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 4. 11. 2008 20:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Selima

je to případ od případu. Někdy je dobré změnit rajón. Místo ve školství třeba pracovat v bankovnictví nebo začít podnikat. Člověk může změnit sebe spíše než systém.:-)

Nie vždy je cesta najmenšieho odporu tá najlepšia. wink Niekedy pre jednotlivca hej, ale potom tá spoločnos vyzerá tak, ako vyzerá. A to minimum, čo sa dá urobi, je o týchto veciach hovori, aby sa nebrali ako samozrejmé.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#27 4. 11. 2008 20:59

hrosanek
Host

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Selima napsal(a):

hrosanek napsal(a):

Blábol myšleno od zaměstnavatelů. Nikoliv od vás. smile

Jsem ráda Sel, že se mi to nikdy nestalo. Nikdy jsem se vlastně nezajímala kolik mají mí kolegové. Třeba se přeceňuju a pánové jsou na tom ještě mnohem lépe. Moc si to ale nemyslím, v tom co dělám se o stropech platů ví. big_smile

Ja som to práve nikdy nezisovala, preto si MYSLÍM, že som sa s tým nestretla. Ale videla som to párkrát v okolí a zlostí ma to. roll Už odhliadnuc od vedúcich miest - niektorí páni by proste ženu-šéfku NEZNIESLI a nie každá žena má vodcovské ambície. Ale by adekvátne zaplatená - na to nemusím by ani workoholik, ani sufražetka, ani feministka, ani hamižná, to by podž amňa malo by normálne. mad

Co je to adekvátně zaplacená? Za práci, kterou vykonávám dostávat plat, který mě uživí? To přece nemá nic společného s tím, jestli mám víc já nebo ten druhý, ne?

Moje velká část rodiny je doktorská, blbě zaplacené povolání ve státním sektoru nesouvisící s pohlavím... V tom soukromém je pojišovně fuk, jestli jsi chlap nebo ženská.
Většina mých kamarádů a kamarádů se živí obchodem- od prodavačů po velké šéfy. Většinou si spíš stěžujou chlapi, že jsou zneuznaní a málo docenění šéfem.
Teď si nedělám srandu, ale v kterém povolání se ještě hledí na to, že jsi ženská a mᚠtedy automaticky méně?

 

#28 4. 11. 2008 22:45

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Protože žijeme v Čechách, a tady stále pohlíží na muže jako hlavního živitele rodiny.

Není tady

 

#29 5. 11. 2008 5:29

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Selima

je to úhel pohledu. Záleží na věku, povaze a až pak pohlaví -můj názor :-)stolt
Někdo má malé dítě a spíš si najde částečný úvazek. Někdo je šastný v práci a rodinu i když je na ni hrdý nemusí "pořád oprašovat" a snaží se svoji péči dávat jinou formou a je to opět o tom, jak se jsou schopni partneři dohodnou - je to o komunikaci. Pro někoho je jediným majetkem čas a podle toho se chová. Má své priority a dle nich s časem pracuje.
Cesta nejmenšího odporu :-) Zaměstnavatel - už jsem to tam psala - neřeší človíčka Selimu, Zrovna tady a další jedince - jeho zajímá zisk, prosperita, hledí si svého. Můžeme o tom debatovat - jsem sice ukecaná - ale tady je to opravdu ztráta času :-)
Záleží na konkrétním páru - jsou muži, kterým se líbí pomáhat rodině a žena je živitelem - nebo vydělává více než muž. Jinde je to fifty-fifty. Další ženu uspokojuje vařit, starat se o rodinu a muž ji zabezpečuje. Nemyslím to ironicky - každý to máme nějak nastaveno. A to že se neplatí ženě za vyprání, žehlení a dalších milion věcí - vidím jako hrubou nedbalost:kapitulation:lol
Selimo
ty jsi dobrá duše. Pracuj na sobě, ty mᚠco nabídnout. Hmmmm nevěřím v tomto případě na řeči, rozhodující jsou činy. A jsem hnusná, že zmíním, že my Češi - samozřejmě včetně ZT - jsme uremcaný, užvaněný a věčně si stěžující národ - jenom kecy, kecy a když má k něčemu dojít - hlavy sklopené, oči u země. Sorry, ale za hodně věcí si můžeme sami. Třeba letošní volby do senátu - to byl krásný obrázek, jak situace vykrystalizovala. Vždy dřív volili i chudí pravici - čemuž jsem skutečně nerozumněla - no uvidíme až budou volby do parlamentu. Je zajímavé sledovat, jak pravičáci s pověřením milého a moudrého pana prezidenta - klaním se :-) obětují Topolánka jako obětního beránka.

Selimo
kašli na to. Doporučuji oprášit jazyky - sázela bych na AJ, SJ, FJ a rozhodně RJ

Obávám se, že zatím toho "ošklivého zaměstavatele" :-) nezlomíme. Ale můžeme si ho naklonit, aby "pracoval" pro nás. Naším majetkem je čas - tedy myslím tím naším - tebe a sebe

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 6:57)

Není tady

 

#30 5. 11. 2008 6:09

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Selima

na druhém vlákně jsem si přečetla, že tvůj můž byl/je Střelec? Vy asi nemáte kompatibilitu, že?
Jaké jsi znamení?
Střelci lidi rádi cupují, jsou netrpělivi a přímočaří. Na druhé straně ctí pravdu a jsou svým způsobem féroví.
Jo a nejsem Střelec :-)

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 6:13)

Není tady

 

#31 5. 11. 2008 6:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Někdy je dobré změnit rajón. Místo ve školství třeba pracovat v bankovnictví nebo začít podnikat. Člověk může změnit sebe spíše než systém
Dobrá rada nad zlato, fakt http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Takže místo změny systému navrhuješ, aby si blbě zaplacená kantorka šla sednout do spořitelny, málo placený MUDr. přešel na post zástupce farmaceutické firmy... a těm, kteří na svých původních místech zůstanou, vlastně nízký plat asi stačí, když jsou tak nemožní, že je práce baví i za pár peněz.
Nakonec proč ne? Úča, doktor, máma od dětí atd. není povolání, leč poslání a bylo by hanebné za to chtít ještě peníze.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#32 5. 11. 2008 6:59

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuty
tummenuppstolt

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 6:59)

Není tady

 

#33 5. 11. 2008 7:00

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Helena

viz Kuty - to je moje krevní skupina - mrkni na její příspěvek.
To je žena činu - řečičky jsou řečičky a u kafíčka se hezky vedou.
Ale činy - to je panečku o něčem jiném a jsou z nich penízky stolt

Zdravím a příjemný den a zkus změnit systém kapitulationreta
Na to bude třeba dalších generací - díky Indigovým dětem - ale to je rubrika duchovno godlike

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 7:17)

Není tady

 

#34 5. 11. 2008 7:28

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

helena napsal(a):

Někdy je dobré změnit rajón. Místo ve školství třeba pracovat v bankovnictví nebo začít podnikat. Člověk může změnit sebe spíše než systém
Dobrá rada nad zlato, fakt http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Takže místo změny systému navrhuješ, aby si blbě zaplacená kantorka šla sednout do spořitelny, málo placený MUDr. přešel na post zástupce farmaceutické firmy... a těm, kteří na svých původních místech zůstanou, vlastně nízký plat asi stačí, když jsou tak nemožní, že je práce baví i za pár peněz.
Nakonec proč ne? Úča, doktor, máma od dětí atd. není povolání, leč poslání a bylo by hanebné za to chtít ještě peníze.

On nejde změnit systém? No teda já žasnu. Sic je to běh na dlouhou tra a myslkím, že kdyby jste se dámy semkly tak do roka to máte doma. Jo občas stačí makat hlavou lol

Mimochodem znám lékaře co raději dělá taxikařinu, než svoje řemeslo, a že by si se svými prstíky dokázal přes Vaše zkrášlení, vydělat miliony.

Ono je pravdou, že mnohdy děcko v 15ti, když se má rozhodnout pro svéj budoucí povolání, nedocení varialibitu života a pak učitelka u přepážky působí "komicky" nicméně měnit posty jen kvůli financím.. Jo je to skutečně problém, jaksi užívat si chceme, často jen pro závist jsme ochotni svůj um přeonačit jen aby bylo na dovolené či nejposlednější techniku a pod. DOma se pak hroutíme pod tíhou onoho honění. I to jsou důsledky ....


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#35 5. 11. 2008 7:44

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Pisateli

samozřejmě, že lze změnit systém :-)
A k tomu i v průběhu několika let dojde a už to začalo.
Idigové děti nás povedou dál.

Ale uznej, že když to tu takto rozbalím, tak mě babi možná pošlou kamsi ...
Jak my dámy se semkly, všichni se semkneme. Semknutí je naše heslo:godlike:kapitulation

Upravil(a) Zrovna tady (5. 11. 2008 7:46)

Není tady

 

#36 5. 11. 2008 7:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Selimo, profesorko jazyků, jak je ti razeno, opraš jazyky a můžeš doučovat..... lol lol lol lol lol


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#37 5. 11. 2008 7:47

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Vždy člověk něco umí a to co umí, může učit.
Když je podnikavý a umí se nabídnout, tak může být spokojený při práci i při výplatě :-)

Není tady

 

#38 5. 11. 2008 7:49

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Pisateli

to je právě to - vy dámy, vy páni, vy ostatní
ne já, my - no a pak se není divit, jak to je i s tím systémem, rodinami, vztahy

Není tady

 

#39 5. 11. 2008 7:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Ale činy - to je panečku o něčem jiném a jsou z nich penízky
Dovol naivní otázku - musí být ze všeho penízky???


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 5. 11. 2008 7:53

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Pisateli

to je právě to - vy dámy, vy páni, vy ostatní
ne já, my - no a pak se není divit, jak to je i s tím systémem, rodinami, vztahy

A pláču tu já? Plačou zde muži? Jsou zde toliko, až na vyjimky, přízpěvky žen, o muže v tomto "Světě žen" skoro nezakopneš, takže zde slovo "Vy" je opravdu na místě.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#41 5. 11. 2008 8:12

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

no já tu nepláču
snažím se poradit

Pisateli já myslela, že za ten rok jsi už Orlem, no to mám z toho, že myslím :-)

Bez pomocí mužů to ženy samy nezvládnou. Je to o nás a pro nás.

Není tady

 

#42 5. 11. 2008 8:13

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Svět žen - až mě mrazí, co to je.
Jak to ti "hrozní muži" dopustili. Není to důsledek čehosi?
Příčina a důsledek. Vše souvisí se vším i to že tě teď buzeruji :-)

Není tady

 

#43 5. 11. 2008 8:17

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Zrovna tady napsal(a):

Bez pomocí mužů to ženy samy nezvládnou. Je to o nás a pro nás.

Jo to je pravdou, tedy hlavní otázkou dne je co?


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#44 5. 11. 2008 8:35

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Ono je pravdou, že mnohdy děcko v 15ti, když se má rozhodnout pro svéj budoucí povolání, nedocení varialibitu života a pak učitelka u přepážky působí "komicky" - tady je to dítě v tom naprosto nevině,velké provinění vidím už v rozhodování rodičů,kteří se v mnoha případech rozhodují dokonce i podle vzdálenosti školy od bydliště! což je naprostá z.h.ovadilost.Variabilita myšlení prostě dospělým v mnoha případech chybí a než dají to nebohé dítko na školu,tak by měli předem uvážit jeho uplatnění v budoucnu.
Potom je učitelka za přepážkou ještě ta lepší varianta,než když je holka na PU.
Ale je to tady stejně házení hrách na zeď,protože si stačí přečíst vlákna na kariéře,kde si už dospělé ženské dodělávají své vzdělání (těžce zaplacené) na takových "paškolách" jako jsou sociální apod-jestli je to jen pro zábavu proč ne,ale mám tam z toho dojem že to dělají kvůli lepšímu uplatnění a penězům;v jejich věku už by mohly ale o tomto světě něco vědět.

Není tady

 

#45 5. 11. 2008 8:54

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuty napsal(a):

Ono je pravdou, že mnohdy děcko v 15ti, když se má rozhodnout pro svéj budoucí povolání, nedocení varialibitu života a pak učitelka u přepážky působí "komicky" - tady je to dítě v tom naprosto nevině,velké provinění vidím už v rozhodování rodičů,kteří se v mnoha případech rozhodují dokonce i podle vzdálenosti školy od bydliště! což je naprostá z.h.ovadilost.Variabilita myšlení prostě dospělým v mnoha případech chybí a než dají to nebohé dítko na školu,tak by měli předem uvážit jeho uplatnění v budoucnu.
Potom je učitelka za přepážkou ještě ta lepší varianta,než když je holka na PU.
Ale je to tady stejně házení hrách na zeď,protože si stačí přečíst vlákna na kariéře,kde si už dospělé ženské dodělávají své vzdělání (těžce zaplacené) na takových "paškolách" jako jsou sociální apod-jestli je to jen pro zábavu proč ne,ale mám tam z toho dojem že to dělají kvůli lepšímu uplatnění a penězům;v jejich věku už by mohly ale o tomto světě něco vědět.

Mᚠpravdu, že ten prvotní krok do života mnohdy zpackají rodiče. Důvody jsi řekla celkem přesně. Sám jsem byl svědkem situace, kdy matka vybrala dítěti školu, na kterou holka neměla, ale když se tatínek ohradil, že ta holka nikdy v ruce nedržela jehlu a nit, tedy střední oděvní pro ni není, ale že holka by raději na veterinu nebo doma je to "zvěřinec" a zoo klinika... byl usazen i soudkyní tak, že si od něj nikdo kurku nevzal a to i se mnou (jak si jako tatínci dovolujeme rozhodovat o tom co je pro holku nejlepší) a zato, že nebyl hodným tatínkem dostal takovou pálku za výživném, že se z toho potentoval. No a holka za 1/2 roku z oděvní vyletěla. Maminka zas zkoušela zvýšit už tak vysoké vyžívné. Ještě že jsem stihl tenkrát dát do zápisu větu o tom, že pokud holka do roku opustí školu a nastoupí na jinou mamiunka nemá nárok na úpravu výživného. Tak ta samá soudkyně pak musela zamítnout maminčin návrh.

No ony ty sociálně právní zas tak paškoly nejsou. Díky pánům poslancům vyznat se v sociálních zákonech či skutečně v právním světě dělá i mě někdy dost detektivní práci, jak na daný problém jít. A to si prosím říkám že okolo práva něco vím, když nic tak aspoň jak Sbírka zákonů a Mezionárodních smluv vypadá lol


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#46 5. 11. 2008 9:20

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

No nějak nám pisateli tady ta diskuse vázne,nemᚠten dojem?
Sbírku zákonů viděli skutečně poslanci jen z rychlíku a to ještě jen ty aktivnější.

Ptal ses co je vlastně otázkou dne,já myslím že je to jasné podle téma toho vlákna a že krom "Zrovna tady" těm ostatním jaksi zamrzl úsměv na rtech a došly argumenty a šly špekulovat  o svém tragickém osudu nedoceněných žen.

Není tady

 

#47 5. 11. 2008 9:24

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuty napsal(a):

No nějak nám pisateli tady ta diskuse vázne,nemᚠten dojem?
Sbírku zákonů viděli skutečně poslanci jen z rychlíku a to ještě jen ty aktivnější.

Ptal ses co je vlastně otázkou dne,já myslím že je to jasné podle téma toho vlákna a že krom "Zrovna tady" těm ostatním jaksi zamrzl úsměv na rtech a došly argumenty a šly špekulovat  o svém tragickém osudu nedoceněných žen.

Proč tragický osud? Je takový jaký je a jak se k němu postavíte. Buď vytáhněte do boje jako Amazonky a nebo nefňukejte. Jinak se to v tomto okamžiku nedá definovat. (Vím, že jsem si řekl o přes ústa, ale jinak než provokací nelze vydolovat ze sebe i ostaních to lepší)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#48 5. 11. 2008 9:29

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

bububu,skoro jsem se lekla;já už teda jako ta amazonka dávno takhle bojuju a nad teplým místečkem v kanceláři za pár tisícovek jsem dávno zlomila hůl;nic pro mou povahu.

Není tady

 

#49 5. 11. 2008 9:45

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Kuty napsal(a):

bububu,skoro jsem se lekla;já už teda jako ta amazonka dávno takhle bojuju a nad teplým místečkem v kanceláři za pár tisícovek jsem dávno zlomila hůl;nic pro mou povahu.

No ale Ty jako krásná Amazonka lehce přioděna (s toulcem a lukem na zádech), s tužkou v ruce a válečkem v druhé bys mohla ten zástup rozšířit ne. Ono nejde o tisícovky ono jde snad o vztah mezi M a Ž. O rovnoprávnost snad, ne?


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#50 5. 11. 2008 10:08

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Proč mají muži za stejnou práci vyšší plat?

Pisatel
hlavní otázkou je co?

Nic a všechno.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů