Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 10. 2008 18:54

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

ego (jastvi)

Ego je nepřítomnost pravé vědomosti o tom, kdo skutečně jsme, a její následek - zhoubné přimykáni se za každou cenu ke slátané a náhražkové představě o sobě a o svem 'já', které se pořád mění, protože musí udržovat při životě zdání své existence. Ego je pak definováno jako nepřetržitá snaha udržet klamné představy já a můj, já a ostatní a všechny pojmy, myšlenky, tužby a činnosti, které tuto falešnou konstrukci podpírají.

Na duchovní stezku vstupujeme právě proto, abychom ukončii tyranii ega. Jeho vynalézavost je však nekonečná a v každém stadiu může sabotovat nebo zneužívat naši touhu zbavit se jej. Učení je cesta, a jakmile se nás začína dotýkat a působit na nás, ego se ji snaží komplikovat, protože ví, že je od základu ohroženo.

V zivote nam do cesty vstupuji 'dva lidé'. Jedním je ego a druhým je skrytá duchovní bytost, jejíž klidný moudrý hlas je dobre zaslechlechnout nebo-li mu věnovat pozornost.

Ego je prostě lpění na pojmu 'já' jako nezávislé, jednotlivé a trvající jednotce. Je zdrojem rušivých emocí a základem všech negativních karmických činů vedoucích zase jen do nekončící existence samsáry(iluze,iluze jastvi).
Princip neexistence ega neznamená, že na počátku bylo ego a buddhisté se ho zbavili. Naopak znamená, že nikdy nebylo vůbec žádné ego. Toto si uvědomit se nazývá „neexistence ega“. Cesta k objevení svobody moudrosti neexistence ega vede skrze proces naslouchání a slyšení, pozorování, uvažování,rozjimani,meditace.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#2 23. 10. 2008 9:41

Alan
♥♥-----
Místo: Vsetín
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 89

Re: ego (jastvi)

hirondel napsal(a):

Ego je nepřítomnost pravé vědomosti o tom, kdo skutečně jsme, a její následek - zhoubné přimykáni se za každou cenu ke slátané a náhražkové představě o sobě a o svem 'já', které se pořád mění, protože musí udržovat při životě zdání své existence. Ego je pak definováno jako nepřetržitá snaha udržet klamné představy já a můj, já a ostatní a všechny pojmy, myšlenky, tužby a činnosti, které tuto falešnou konstrukci podpírají.

Na duchovní stezku vstupujeme právě proto, abychom ukončii tyranii ega. Jeho vynalézavost je však nekonečná a v každém stadiu může sabotovat nebo zneužívat naši touhu zbavit se jej. Učení je cesta, a jakmile se nás začína dotýkat a působit na nás, ego se ji snaží komplikovat, protože ví, že je od základu ohroženo.

V zivote nam do cesty vstupuji 'dva lidé'. Jedním je ego a druhým je skrytá duchovní bytost, jejíž klidný moudrý hlas je dobre zaslechlechnout nebo-li mu věnovat pozornost.

Ego je prostě lpění na pojmu 'já' jako nezávislé, jednotlivé a trvající jednotce. Je zdrojem rušivých emocí a základem všech negativních karmických činů vedoucích zase jen do nekončící existence samsáry(iluze,iluze jastvi).
Princip neexistence ega neznamená, že na počátku bylo ego a buddhisté se ho zbavili. Naopak znamená, že nikdy nebylo vůbec žádné ego. Toto si uvědomit se nazývá „neexistence ega“. Cesta k objevení svobody moudrosti neexistence ega vede skrze proces naslouchání a slyšení, pozorování, uvažování,rozjimani,meditace.

Hirodel,hjarta není to moc vysoká laka pro běžný život? Od dětství bojujeme se životem, o místo na slunci....., a kdy se nám nedaří můžeme i onemocnět.
George Vithoulkas byl první, kdo vyjádřil bezchybnou definici zdraví:
„Zdraví je bezbolestný stav na fyzické úrovni, který zajišuje pocit dobré tělesné pohody; na emocionální úrovni absenci tužeb a vášní, což vede k vyrovnanému, klidnému a k pokojnému kreativnímu stavu; na mentální úrovni k osvobození od sobectví a egoismu, jehož výsledkem je Dobro.“ Dokonale zdravá osoba je láskyplná a moudrá.

"V zivote nám do cesty vstupuji 'dva lidé'.par Jedním je ego a druhým je skrytá duchovní bytost, jejíž klidný moudrý hlas je dobre zaslechlechnout nebo-li mu věnovat pozornost." = někdy se může jednat i o rozpolcení osobnosti, což má svůj důvod. Toto nemusí každý takto vnímat.

K uvědomění si ega může dojít člověk až zkušeností, časem, kdy je nucen nad sebou přemýšlet.gloria Čím dříve k tomuto dospěje, tím lépe.smile

Není tady

 

#3 23. 10. 2008 14:07

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: ego (jastvi)

Alane, hjarta
vysoka latka pro bezny zivot?   Jakou latku teda udava bezny zivot?  Co si pod tim 'bezny zivot' predstavit?

Mr. Vithoulkas a jeho slova se me zamlouvaji. 
Boj se zivotem a neuspech v podobe nemoci podany Tvymi slovy je vystizny.Pekne podany.  wink   Nechtel by si k tomu neco doplnit?
Pekna je stejne tak veta,cim driv je clovek nucen nad sebou premyslet,tim lepe.  smile

S tim rozstepenim osobnosti mas pravdu.Je nutne vzit v uvahu ze i takhle to muze nekdo vnimat.  smile

Co ti kdo nad sebou nechteji premyslet ani casem,po nekolikate zkusenosti?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#4 23. 10. 2008 15:42

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: ego (jastvi)

Těm co nechtějí přemýšlet....ty si musí asi sáhnout na samé dno své temné duše - zloba, závist, závislosti, ponížení, atp....asi si to musí prožít aby se otočili a začli přemýšlet. I za cenu třeba tisícáté zkušenosti...třeba.
Jak se říká : odrazit se ode dna.


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#5 24. 10. 2008 10:27

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: ego (jastvi)

Pomnenko,
musi to byt hodne bolestny proces. Presto se lidem i v dnesni dobe jevi jako potrebny,nevyhnutelny,patrici k zivotu. Snad jako by nekteri ani nedokazali se rozlisit od zvirat.Myslim vyuzit potencial ktery v sobe mame,pouzivat mozek jako prostredek pro transformaci k Vyssimu vedomi.
Nevim jestli nekoho boli vic rozjimani (sebepoznavani),premysleni o sobe a tak radeji voli pady do tmy a trpi kvuli svemu ne-vedomi.  Myslim ze ignorance si vybira tvrdou dan. Pak umiraji v psychickych a fyzickych bolestech,plny zloby,nepochopeni,lpeni,zalu,pripoutanosti ke svemu egu a ke vsemu co k nemu priradili.

Chci rict,jedina zkusenost by mela stacit.A mozna ze casem ty nase zkusenosti predame dal tem kdo se mozna nebude muset odrazet ode dna, ale bude pouzivat sve schopnosti zvazovani a taky uceni ktera existuji.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů