Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 20. 10. 2008 17:15

Petrusa2222
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2008
Příspěvky: 3

antibiotika

ahoj ted jsem začala brát antibiotika, protože mám angínu, slyšela jsem, že ant. ruší antikoncepci, s přítelem nechceme používat kondom, tak jsem se chtěla zeptat jestli je možné se chránit antikoncepčními čípky děkuji za odpověd

Není tady

 

#2 20. 10. 2008 17:22

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: antibiotika

ATB skutečně snižují účinek HA, to proto, že mění poměry v těle a zjednodušeně řečeno, hormony nemusí být úplně vstřebány a řádně transformovány (protože většina hormonů v HA se nejprve mění na jiné, a až ty pak blokují ovulaci). Přídatná antikoncepční opatření jsou nutná po celou dobu braní ATB a raději ještě nejméně 10 dní poté, co antibiotika dobereš. Přece nechceš otěhotnět a 2.největší % nechtěných těhotenství způsobených vlivem selhání HA je právě při současném braní antibiotik(na 1. místě je samozřejmě vynechaná tableta).

- našla jsem to tady: http://diskuse.doktorka.cz/antibiotika/

Když bereš HA, nemᚠovulaci! Při užívání HA a ATB je nutno se chránit ještě jinak - nejlépe kondom nebo abstinence, což má trvat ještě týden po využívání poslední tabletky ATB.

- http://www.sexus.cz/tema/170-jak-se-sna … -leky.html

Snižují spolehlivost antikoncepce antibiotika? ANO i NE! Některá antibiotika účinek hormonální antikoncepce opravdu snižují. Přímý vliv na snížení účinku antikoncepce mají antibiotika, která se užívají vzácně, například při léčbě tuberkulózy. Jiná antibiotika mohou zase ovlivnit mikroorganismy v trávicím traktu a snížit tak množství vstřebaných hormonů. Stejně působí také některé analgetické směsi používané při léčbě nachlazení a chřipky. Pokles hormonálních hladin se projeví většinou špiněním nebo slabým krvácením v průběhu cyklu. Pokud se to stane, doporučuje se po zbytek cyklu užívat ještě další antikoncepční metodu a stejně tak i v cyklu následujícím.

- http://zena.centrum.cz/moda-a-krasa/mod … povery-ii/

Zbytek odkazů si určitě najdeš na googlu sama :-)

Výsledek - na HA bych se nespoléhala.

Antik. čípky - osobně neznám, snad to půjde :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů