Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 10. 2008 18:03

kokina02
♥♥-----
Registrovaný: 9. 6. 2008
Příspěvky: 45

je to fakt tak nemožný?!?...

Zdravím vás všechny na babinetu smile ... chtěla bych se podělit o svůj problém, který má název: hledám zaměstnání hmm (a doufám, že i vy přispějete svojí troškou do mlýna...ba, co bych byla vděčná, přinesete i nějaké užitečné informace) smile

Teď jsem dokončila bakalářské studium na VŠ, s titulem bakalář jsem si naivně myslela, že v Brně seženu práci, začnu vydělávat a nadále studovat (navazující magisterské studium - obor Sociální pedagogika) ...ale ouha, realita je tvrdá! Už třetí měsíc rozesílám životopisy, chodím na pohovory a jsem odmítána dumbom 

Když si totiž vyberu "podřadnější práci" asistentka, výpomoc v administrativě apod., setkám se (i přímo) s tím, že mě nechtějí, protože si myslí, že jim do pár měsíců uteču (hledat perspektivnější místo).

Když volím práci v oboru, tak narážím na to, že bakalář (je skoro nic...a bez praxe....to už vůbec) dumbom

Jsem jako v začarovaném kruhu, a bezradná...už nevím, jak dál  grater  ...přijde mi, že jsem zkusila snad všechno, co šlo (úřad práce, sociální zařízení, neziskovky...). Jak z toho ven? Kde hledat další šance? (Potřebuju vydělávat na nájem a jde mi opravdu zatím hlavně jen o to "uživit se" ty dva roky než dostuduju...).

Máte někdo podobnou zkušenost? Jste někdo v podobné situaci? Máte někdo nějakou užitečnou radu, informaci, podporu? ... sem s tím smile

Není tady

 

#2 19. 10. 2008 18:13

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Koki jak jsi na tom s cizími jazyky? My pořád přijímáme šikovné lektorky AJ, NJ, FJ...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#3 20. 10. 2008 21:17

Rustynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 4. 7. 2007
Příspěvky: 4281

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Mě jenom tak napadlo - u té "podřadnější práce" - musíš psát do životopisu, že mᚠBc.? Já si myslím, že tvoje povinnost to není a možná by ti to naopak pomohlo, i když to nedává logiku, ale když nebudou vědět, že jsi Bc., tak si nebudou myslet, že utečeš, ne? A nebrala bych to jako podraz, co holky, které otěhotní ve zkušební době a počkají si na smlouvu na dobu neurčitou. lol


http://img410.imageshack.us/img410/2585/p91401582.th.jpg http://lb3f.lilypie.com/SDvWp1.png

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/5cze.jpghttp://lb1f.lilypie.com/5czep2.png

Není tady

 

#4 21. 10. 2008 23:30

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Docela by mě zajímalo,jestli si dělᚠiluze,že bude vše jinak a lepší aždodělᚠškolu,kterou právě děláš-vždy´t si tady nababinetu  stěžují státní zaměstnanci na nízké mzdy.A vůbec vím moc dobře z praxe,že studující z podobných škol jsou jen kandidáti na čekatele na práci na PÚ.
Jinak je opravdu dost naivní se domnívat,že bude málo zájem o tzv.podřadné práce asistentky apod.To je přeci sen 90% lidí sedět v teple za jakási peníz a pokud možno aby toho po mě moc nechtěli.Ale realita se velmi brzy ukáže v celé své kráse a jestli se takovým asistentkám jen trochu něco snad nelíbí na práci,hned je jim naznačeno že na jejich místo čeká dalších 40 ubožaček a také tak podle toho stebou jednají,jako s 5.kolem u vozu.Není to tak samozřejmě pokaždé,ale hodně často.

Není tady

 

#5 23. 10. 2008 15:19

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Kuty napsal(a):

Docela by mě zajímalo,jestli si dělᚠiluze,že bude vše jinak a lepší aždodělᚠškolu,kterou právě děláš-vždy´t si tady nababinetu  stěžují státní zaměstnanci na nízké mzdy.A vůbec vím moc dobře z praxe,že studující z podobných škol jsou jen kandidáti na čekatele na práci na PÚ.
Jinak je opravdu dost naivní se domnívat,že bude málo zájem o tzv.podřadné práce asistentky apod.To je přeci sen 90% lidí sedět v teple za jakási peníz a pokud možno aby toho po mě moc nechtěli.Ale realita se velmi brzy ukáže v celé své kráse a jestli se takovým asistentkám jen trochu něco snad nelíbí na práci,hned je jim naznačeno že na jejich místo čeká dalších 40 ubožaček a také tak podle toho stebou jednají,jako s 5.kolem u vozu.Není to tak samozřejmě pokaždé,ale hodně často.

Jestli Kokina nemyslela osobního asistenta nebo asistenta pedagoga vzhledem k jejímu zaměření. Tam stačí mít jen základní vzdělání a plat podle toho vypadá, je téměř minimální. Ale je to pěkná práce a pro začátek na osvědčení a uchycení by za to stála.


Iveta X

Není tady

 

#6 23. 10. 2008 18:39

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

no, asistent pedagoga - 4.platová třída, většinou ne na plný úvazek, ale aspoň by získala praxi... ale je to nezaplacená dřina hlavně psychická

Upravil(a) Bety (23. 10. 2008 18:40)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 23. 10. 2008 22:05

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Ani ten nájem by z toho nezaplatila a nebo jo a pak by se šla pást.Takže tady mi zcela uniká smysl studia.Kdekoli v továrně by si vydělala mnohem víc.

Není tady

 

#8 24. 10. 2008 18:03

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Na asistenta pedagoga stačí mít základní vzdělání, ikdyž je na to i rekvalifikační kurz, ale ten není podmínkou. Tu práci jsem dělala, brala jsem minimální mzdu 50 Kč za hodinu, navíc jsem dostala jen dohodu a tudíž jsem byla i během práce na Uřadu práce kvůli zdrav. pojištění a práce mi nešla na důchod. No tak proto možná Kokinu na to místo nikde nechtějí vzít, když má daleko vyšší vzdělání a byla by vlastně hodně podhodnocená a tudíž nespokojená a neperspektivní...  Teď je o tyhle "sociální" obory na školách velký zájem, ale tolik pracovních příležitostí se nenajde. Mě osobně se tahle práce moc líbila a i za tu minimální mzdu bych vytrvala dál, ale nebylo mi umožněno....


Iveta X

Není tady

 

#9 25. 10. 2008 12:48

Maya.82
Host

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Neboj jsme na tom stejně. Já mám taky problém najít práci. Bud jsem moc mladá nebo nemám praxi nebo vadí, že jsem kuřák. Zrovna včera jsem byla na pohovoru. Pán mi řek at si vyřídim živnostenský list, že mě teda bere, ale jakmile jsem se zmínila, že si zapalím tak hned začal obracet. No a dnes ráno jsem měla email, že mě nechce.

 

#10 25. 10. 2008 15:01

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Maya.82 napsal(a):

Neboj jsme na tom stejně. Já mám taky problém najít práci. Bud jsem moc mladá nebo nemám praxi nebo vadí, že jsem kuřák. Zrovna včera jsem byla na pohovoru. Pán mi řek at si vyřídim živnostenský list, že mě teda bere, ale jakmile jsem se zmínila, že si zapalím tak hned začal obracet. No a dnes ráno jsem měla email, že mě nechce.

No, nevím,jestli bych svému budoucímu zaměstnavateli během pohovoru říkala, že si zapálím... roll
Ale na druhou stranu, stejně by to časem zjistil a pak by udělal nejspíš to stejný... hmm

Není tady

 

#11 27. 10. 2008 11:15

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

sandra napsal(a):

Maya.82 napsal(a):

Neboj jsme na tom stejně. Já mám taky problém najít práci. Bud jsem moc mladá nebo nemám praxi nebo vadí, že jsem kuřák. Zrovna včera jsem byla na pohovoru. Pán mi řek at si vyřídim živnostenský list, že mě teda bere, ale jakmile jsem se zmínila, že si zapalím tak hned začal obracet. No a dnes ráno jsem měla email, že mě nechce.

No, nevím,jestli bych svému budoucímu zaměstnavateli během pohovoru říkala, že si zapálím... roll
Ale na druhou stranu, stejně by to časem zjistil a pak by udělal nejspíš to stejný... hmm

Pokud by ses pracovně osvědčila,už by se možná dost rozmýšlel tě vyrážet kvůli cigareteě.Ale je to fakt síla takhle nezvládat své choutky a zrovna při této příležitosti;bych se okamžitě zeptala takového "zájemce" o práci,jestli přišel na pracovní pohovor nebo si jen do tepla zakouřit.A opravdu by u mě skončil dřív než by stačil začít.

Není tady

 

#12 27. 10. 2008 15:06

Maya.82
Host

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

No, že jsem zase něco psala co. No a co jestli jsem kuřák nebo ne mu může být jedno.

 

#13 27. 10. 2008 15:09

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Maya.82 napsal(a):

No, že jsem zase něco psala co. No a co jestli jsem kuřák nebo ne mu může být jedno.

bohužel  mu to asi jedno nebylo sad
aspoň víš pro příště tummenupp

Není tady

 

#14 5. 11. 2008 20:07

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Ano, práci sehnat, je problém. Když jsi po škole, nemᚠpraxi, bez praxe tě nikam nechtějí, když chtějí ženu, tak nevezmou muže, záleží na tom, zda kouříš, jak vypadáš, jak jsi přítulná k šéfovi, zda a kde a jak velké mᚠtetování, i to je v dotaznicích, jaký mᚠvztah k drogám, zda piješ alkohol, zda jsi gambler a kolik prohraješ měsíčně. Hnus na hnus !
Když vidím, jak v Anglii dělají černoši všechny profese a policajti mají tetování ,dredy i holé hlavy, jako i inženýr ve fabrice, je mi z toho smutno., kam až jsme to dopracovali. Tam se asi cení práce a ne, jak kdo vypadá.  Tam, kdo umí dělat, tak si práci najde a nikdo mu nebrání, tady jsou předsudky. Pokud neseženeš místo po známosti, tak jsou jen ty podřadné práce za 8.000,- Kč hrubého, nebo za 20-30 u Vietnamců, nebo živnostenský list a jakoby podnikat......

Není tady

 

#15 13. 11. 2008 10:06

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: je to fakt tak nemožný?!?...

Maya.82 napsal(a):

No, že jsem zase něco psala co. No a co jestli jsem kuřák nebo ne mu může být jedno.

Rozhodně bych nechtěla v kanclu někoho kdo hulí, mně to smrdí a nevím proč si takového člověka vybírat jako partnera na osum hodin denně. Navíc na kouření je třeba většinou přestávku, pokud to bez cigarety nevydržíš ani při pohovoru, tak jak to pak vydržíš při práci??


Mája

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů