Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 26. 1. 2006 17:00

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Hledám moderátorku/moderátora pro toto fórum

Otázky na moderátorky a admina pokládejte ve fóru Poradny a diskuse.
Dodržujte prosím Pravidla diskusí na Babinet.cz.

Není tady

#2 26. 1. 2006 17:34

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Re: Hledám moderátorku/moderátora pro toto fórum

Zdravím Tě, Jirko

Víra, náboženství filosofie. Co člověk, to názor.
Navrhuji za náboženství VEDU - pokud by chtěl pracovat. Byl nestranný a nikoho neurazil.
Za filosofii  Navrhuji Crabata - má čas a zřejmě by to dělal.
Jako další navrhuji Ženu2- pro moudrost. Tu tady potřebujeme nejvíc.Viz, její příspěvek o komunikaci.

Jestli k tomu mohu něco dodat, zde je to choulostivé téma a občas se stávalo, že odsud někdo odcházel s pocitem urážky. Byla to skoro "vostuda". A kdo, to pak má číst. Proto bych byla ráda, když by to nebyla trojice lidí stejného založení a zájmů, mohla by se zde vytvořit jednolitá struktura, která by si neuvědomovala, že svým postojem ostatním brání v projevu a snad i v setrvání zde.
Díky za vše,
Bláža..

Upravil(a) Bláža.. (26. 1. 2006 19:10)

Není tady

#3 26. 1. 2006 20:07

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Bláža.. napsal(a):

Zdravím Tě, Jirko

Víra, náboženství filosofie. Co člověk, to názor.
Navrhuji za náboženství VEDU - pokud by chtěl pracovat. Byl nestranný a nikoho neurazil.
Za filosofii  Navrhuji Crabata - má čas a zřejmě by to dělal.
Jako další navrhuji Ženu2- pro moudrost. Tu tady potřebujeme nejvíc.Viz, její příspěvek o komunikaci.

Jestli k tomu mohu něco dodat, zde je to choulostivé téma a občas se stávalo, že odsud někdo odcházel s pocitem urážky. Byla to skoro "vostuda". A kdo, to pak má číst. Proto bych byla ráda, když by to nebyla trojice lidí stejného založení a zájmů, mohla by se zde vytvořit jednolitá struktura, která by si neuvědomovala, že svým postojem ostatním brání v projevu a snad i v setrvání zde.
Díky za vše,
Bláža..

Děkuju za tip, Blážo, napíšu jim.

Není tady

#4 26. 1. 2006 22:52

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

VEDA nemá čas ani odpovídat... A proč ne ty, Blážo?

Není tady

#5 27. 1. 2006 6:29

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Jirko,

moje jediná kvalifikave pro tohle fórum je, že mám ráda lidi - a to je maloučko.
Jediné co bych zde mohla poskytovat je zřejmě duchovní útěcha. Ta mi zde chybí, mezi "lvi na planině úspěšných." Ale, to by chtělo kněze. Byl by nejlepší. Možná, že bych ho i sehnala, co říkáš?
Bláža..

Není tady

#6 27. 1. 2006 8:36

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Bláža, tu ide len o to, aby si mazala nevhodné príspevky, ukľudňovala rozvášnených diskutujúcich, usmerňovala debatu... a bola tu čo najčastejšie...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#7 27. 1. 2006 8:43

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

A v tomto fóre by si ani nemala moc roboty. Príspevok, ktorý by bolo treba zmazať som tu ešte nevidel a ukľudňovať tiež ešte nebolo koho... chodia sem "rozumní" ľudia smile
Dôležité je len, aby tu bol človek čo najčastejšie...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.

Není tady

#8 27. 1. 2006 10:04

Jan/VEDA
Host

Jirka napsal(a):

VEDA nemá čas ani odpovídat...

Souhlas, Jirko. Uvazoval jsem, ze sledovani duchovniho fora na Babinetu uplne vypustim, protoze pocet prispevku rychle narusta a jen je zbezne cist zabere dost casu. Taky si nejsem jist, jestli vetsina pritomnych stoji o devocionalni monoteisticky nazor. Podle toho, jak reaguji na krestany (ci ty, kdo se za ne oznacuji), bych rekl, ze asi ne. Imho. To vsak neznamena, ze by nemel byt zastoupen, a proto jsem to zatim nevzdal. wink
V neposledni rade nemam doma pevnou linku.

Hare Krisna

vas sluzebnik, bh. Honza

www.vrindavan-dham.com
www.veda.harekrsna.cz
(Bhakti-yoga, Vedic Encyclopedia, Vedic Library, Connections, Links)

#9 27. 1. 2006 11:02

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Jirko,
Po uvážení a po přečtení mailu od Crabata, jsem došlo k názoru, že:
Crabat a Salvator jsou filosové, sjednocují se a začíná se vytvářet nový, silný filosofický směr, s prvky které v sobě nesou i dědictví převzaté z náboženství a psychotroniky. Oba jsou velice vzdělaní a zapálení. Je to zážitek sledovat. Vracím se k tomu zrodu nebo formování. Zkrátka: když se kácí les. padají třísky. Ale, já cítím obrovské výboje, které, by zde ještě mohly být a které by mohly jaksi vytěsnit ČLOVĚKA, obyčejného, který by si přišel do duchovní, pro duchovní útěchu nebo na kus řeči.
VELICE SI VÁŽÍM vzdělanosti a snažení obou pánů, ale myslím si, že jejich obrovský duševní potencionál, by mohl svou silou obyčejného člověka smést a že by si zasloužili, samostatnou Rubriku, která by se ale měla jmenovat úplně jinak, než:  Víra, náboženství, filosofiie. Oni jsou již něco jiného, dalo by se říci, že jsou nad....
nebo, někde jinde.
Ještě jednou zopakuji, že si velice vážím obou pánů  a jsem ráda, že mají pro své konání odvahu i mozek. Ale  myslím si, že by to bylo, jako když by si někdo otevřel školu jazyků, kde by se vyučovala pouze mongolština. A co mají dělat Ti ostatní?
Záleží na Tobě, Jirko, co si myslíš, že Babinet potřebuje. A když by jsi potřeboval pomoc ode mne, klidně.v Ale myslím si, že to již nebude třeba.
Zdraví tě Bláža..

Není tady

#10 27. 1. 2006 11:29

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Blážo, co se týče rozdělení fóra, principiálně nejsem proti třeba vytvořit rubriku filosofie, ale fórum pro dva lidi je poněkud luxus. smile Pokud by toto chtělo více lidí, proč ne. Stále si ale myslím, že je přínosné, aby se pohybovali na společném fóru s námi ostatními, aby se aspoň ohladili hrany, které se objevují vždy u každého, kdo má výrazný názor. Proto jsem rád i za Tebe, že tu jsi a přicházíš se svým pohledem na svět. Stejně tak si vážím VEDY, že alespoň čte čas od času zdejší diskuse, stejně tak všech ostatních.

Stejně jako VEDA vyznávám gaudiya-vaishnavismus, tedy prastarou indickou monoteistickou filosofii (náboženství), přesto jsem rád za všechny syntézy a nové pokusy o pochopení světa. Znamená to totiž jedno podstatné: schází se tu lidi, kteří o životě pžemýšlí a ne jenom konzumují. A to je jedinná správná cesta pro nalezení Pravdy. Proto, nedělme se, ale navzájem si otevírejme oči a diskutujme společně.

Na druhou stranu moderátorství není o názoru, ale pouze o kontrole diskusí, aby zde nedocházelo k napadání kohokoliv svobodného názoru. Moderátorství jsem omezil na tři lidi kvůli tomu, abych s každým z moderátorů mohl jednotlivě diskutovat a přemýšlet nad co nejlepším fungováním fór. A proto bych jako moderátora viděl rád i Tebe, Blážo...

Můj návrh na moderátory Duchovního fora tedy je: Bláža, Pandorraa, Žena 2, Crabat a Salvator.

Není tady

#11 27. 1. 2006 12:01

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Jirko,
jak bude třeba. A přispívat, budu v každém případě.
Zdraví Bláža..

Není tady

#12 27. 1. 2006 12:30

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Jiří, tohle já netušil. Tak tedy: Haré Kršna! wink

Crabat

Není tady

#13 27. 1. 2006 12:36

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Crabat napsal(a):

Jiří, tohle já netušil. Tak tedy: Haré Kršna! wink

Hare Krišna! Máš něco proti navrhnutému složení moderátorů, prosím?

Není tady

#14 27. 1. 2006 13:00

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Naprosto vůbec nic, Naopak! Ale čekám teď na vyjádření jednotlivých stran.

Crabat

Není tady

#15 27. 1. 2006 14:23

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahoj Jirko, myslim, ze nejsme male deti a nemusis kolem nas naslapovat po spickach. Vsechna fora maji tri moderatory a melo by tomu tak byt i zde. Mne k uspokojeni staci pouhe psani, nemusim mit  v ruce gumu smile  Dekuji ti za duveru, ale rada se ji vzdavam ve prospech ostatnich. Hezky den.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#16 27. 1. 2006 15:32

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ještě jsem tedy nemluvil se Salvatorem, Jirko, ale myslím, že se mnou bude zajedno. Nenapadlo mne, že by to takhle mohlo působit na ty, co ještě nejsou tolik vyhraněni. A protože se skutečně jedná jen o moderování, čímž se na našich příspěvcích vůbec nic nemění, pak by asi opravdu bylo vhodnější, kdybychom do toho nezasahovali a nechali to na ostatních. Sám bych k tomu skutečně navrhl Blážu, Ženu 2 a, jestli by byl ochoten xXx, neboť se mi jeví jako člověk naprosto klidný, pohodový a ideálně splňující ona čtyři kriteria, jež jsme na začátku stanovili. Zároveň také taknějak časově stíhá, což je velmi důležitý aspekt.

Jak říká Pandora, asi by nebylo ideální více lidí, protože se o to obtížněji budou mezi sebou domlouvat. Zatím smile

Crabat

Není tady

#17 27. 1. 2006 17:57

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Dobře, dobře... Moderátory jsou tedy: Bláža.., xXx a Žena 2. Pokud změníte názor, nebo to nebude fungovat, není problém to změnit.

Není tady

#18 27. 1. 2006 19:03

Žena 2
♥♥♥----

Ahoj,
děkuji za důvěru.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

#19 27. 1. 2006 21:24

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Jirko, děkuji Ti za důvěru, přeji hodně zdaru ve tvém konání,
končím, žádám o zrušení Bláži..
Přeji hodně štěstí a příjemný víkend.
Bláža..

Není tady

#20 27. 1. 2006 22:13

Jirka
♥♥♥♥♥♥-

Bláža.. napsal(a):

Jirko, děkuji Ti za důvěru, přeji hodně zdaru ve tvém konání,
končím, žádám o zrušení Bláži..
Přeji hodně štěstí a příjemný víkend.
Bláža..

Dobře, Blážo. A děkuji za přání.

Není tady

#21 27. 1. 2006 23:21

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Héééééééj, vy mi ale šteklíte ego... hmmneutralsmilebig_smilelol

Není tady

#22 28. 1. 2006 7:44

Jiřinka
Host

Jirko, ale Bláža, Pandorraa, Žena 2, Crabat a Salvator napadali na minulé poradně všechny, kteří měli jiné názory nebo se bavili jenom mezi sebou, to tedy nebylo šťastné. Měl by to být někdo normální a to oni nejsou.roll

#23 28. 1. 2006 8:55

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Však jsem také, Jiřko, po zvážení všech argumentů, nakonec navrhl xXx, jako nejtolerantnějšího z nás. A podívej, vede si velmi úspěšně! Jen tak dál. smile

Crabat

Není tady

#24 28. 1. 2006 10:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jiřinka napsal(a):

Jirko, ale Bláža, Pandorraa, Žena 2, Crabat a Salvator napadali na minulé poradně všechny, kteří měli jiné názory nebo se bavili jenom mezi sebou, to tedy nebylo šťastné. Měl by to být někdo normální a to oni nejsou.roll

Nevim, zda si uvedomujes, ze jsi mne prave ted tezce urazila, dle techto slov nejsem normalni a to, pokud to neni potvrzena lekarska diagnoza, je v nasi spolecnosti vnimano jako urazka ci pomluva.
Jeste stesti, ze ja to tak neberu, nemam potrebu se urazet. Spis mam potrebu nad slovy jinych premyslet a neberu ti pravo na tvuj nazor, dokonce i chapu, ze kdyz ja vyjadrim svuj, muzes to vnimat jako napadani. I na to mas pravo. A verim, ze jako moudra zena jiste vnimas i prava druheho.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#25 28. 1. 2006 10:15

Žena 2
♥♥♥----

Jiřínko,
nevím jestli jsem kdy někoho napadla,a jestli ano tak se omlouvám.Říká se ráno moudřejší večera.Dnes mohu zveřejnit proč Bláža odstoupila.Odstoupila proto,že jsem všechno přečetla a dočetla příliš pozdě a vzhledem k počtu moderátorů jsem musela zhodnotit,že odstoupím a přenechám místo někomu vzdělanějšímu a někomu kdo může být platnější na těchto stránkách než já.Napadla mě Pan a Crabat.Pan bohužel také již má jinou cestu, stejně jako Salvator.Zůstává tedy Crabat.Na to Blaženka mi napsala velmi smutný email,že raději odstoupí ona a udělala to okamžitě bez jakéhokoliv prostoru na to reagovat.Uvolnila své místo jen proto,abych to neudělala já.
Jiřinko, je mi líto,že jiné názory bereš jako napadání.Pan je Pan je to svobodný člověk a svobodně se vyjadřuje.Někdy musí člověk dostát ránu, aby se mu rozsvítilo.I to světlo je jakýsi výboj,ale díky izolaci spínače jej nepocítíme.Ta isolace je byl Crabat, co se snažil vše zjemnit a myslím si,že ten člověk není schopen nikoho napadnout,či osočit.Je velmi citlivý člověk.Salvator ví kam až může dojít pouhá myšlenka a snaží se o korekce vyřčených slov tím správným směrem,neboť člověk co má vhled vidí dál než na špičku nosu.A to se Jiřinko nezlob.Přečti si ještě jednou co jsi napsala a odpověz si na otázku,kde jsou ty negace.Ne jestli jsem chtěla včera odstoupit,dnes to neudělám a žádám Jirku,ať mi pošle na pomoc Crabata.Snad nebude sedět v koutku zraněný,ale najde své poslání.
Děkuji za pozornost.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí