Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 13. 10. 2008 13:24

vikinka1
♥♥-----

Re: bydlení

Martinka1 napsal(a):

vikinka1 napsal(a):

ano, kdybych jeho potkala o par let déle, tak je to bez problému, jelikož po škole jsem si hned chtela hledat vlastni bydleni- proste se postavit na vl. nohy a ne žít u rodiců. Ale nemohla jsem mu rict, lásko, ted ne,odejdi, ja se potrebuju sama zaridit a pak muzem zit u vas. to by me poslal asi ke vsem certum. proste ten cas tak bezel a mi se po roce brali - z lásky. A tak to stale trva. Ale ten strach tam byl vzdy. A Martinko ver mi, ze zavidim lidem, kterí splací hypoteku a maj vse na půl. Jinak manzel by si hypoteku jiste nebral- nema proc- byl by blbej kdyz mu bydleni zajistili rodice. A ja si ji vzit sama nemuzu- jak uz jsem psala nemame své peníze - mame spolecne. A me by se taky nelíbilo, kdyby si on koupil treba restauraci a splacel by ji z nasich uspor- Marti v normálním manželství to proste nejde sad

Ale nemohla jsem mu rict, lásko, ted ne,odejdi, ja se potrebuju sama zaridit a pak muzem zit u vas.

Mohla.

to by me poslal asi ke vsem certum.

Pokud by to udělal, aspoň bys hned zpočátku poznala, že to NENÍ TEN PRAVÝ.

proste ten cas tak bezel a mi se po roce brali - z lásky.

To jste docela hodně rychlí - svatba po roce? :-)
Pokud z lásky - a tak to stále trvá - tak proč přemýšlíš už teď o rozvodu a majetku? :-)

A Martinko ver mi, ze zavidim lidem, kterí splací hypoteku a maj vse na půl.

Já splácím svoji hypotéku, přítel svoji hypotéku, a všechno napůl nemáme. To je možná lepší než splácet oba jednu hypotéku a vše mít napůl... Protože, přestože s přítelem chci být napořád... nikdy nevíš. A Ty taky ne.

Jinak manzel by si hypoteku jiste nebral- nema proc- byl by blbej kdyz mu bydleni zajistili rodice.

A mluvili jste o tom spolu? Nemyslím si, že by byl blbej. Možná - že by byl větší chlap - chlap s velkým CH L A P - protože by nenechal rodiče, aby se o něj postarali, ale O SVOJI RODINU BY SE POSTARAL SÁM.

Nevím co v "normálním" manželství jde nebo nejde :-) Všechno je to o tom, co chceš a jak se dokážeš s manželem domluvit.

Naši také meli svatbu po roce- nemuseli:) bylo to také z lasky a jsou spolu do ted. proc premyslim o rozvodu- nepremyslím, ale rikam si co kdyby...co jednou bude...atd. ale tohle jsem mela na pameti vzdy.
ty jsi asi nikdy nebyla doopravdy zamilovana...pochybuju, ze bys to v 21 letech nejak hrotila a rekla mu,ze s nim bydlet nechces, ze chces nejdriv svůj byt.

a jinak manzel by si hypoteku nebral- rikal to, proc by jako mel...kdyz mame kde bydlet...toto byly jeho slova. Pochopitelné smile  A to ze by se mohl potom citit víc jako CHLAP a zaridit se sam (respektive se svou pritelkyni) tak to bych chtela toho chlapa videt, ktery by teto moznosti nevyuzil a radeji se zadluzil na 30 let dopredu. Hlavne aby se citil jako chlap. Neco jiného by bylo kdyby se svýma rodicema nevychazel.

Není tady

#27 13. 10. 2008 13:26

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

vikinka1 napsal(a):

Asi jsi me spatne pochopila!!! nejde mi vůbec (v budoucnu o jeho) baraky...To ani nahodou!!! Jde mi o to, ze budu treba x let investovat do neceho a pak odejdu s igelitkou. Proste mi jde o to, zda existuje potom nejaka spravedlnost abych si polovinu ze spolecně nabytých věci mohla odnést. Horší je to ovšem, kdyz se prachy vráží do nemovitosti a tim se zhodnocuje. Zda se to da nejak dokazat? Takze tak nejde mi o jeho baraky, ano!

No jasně - polovinu ze společně nabytých věcí za trvání manželství si můžeš odnést, to je jasný ne? Podle zákona. Ale ne víc.
Zhodnocení nemovitosti - to taky jde, porovná se odhad nemovitosti, o kolik byla za dobu manželství zhodnocena... Ale zase, to jde snad jenom u nemovitosti, která je vaše ne?

Přece nemůžeš porovnávat zhodnocení nemovitosti u domu, který není ani manžela ani Tvůj.

Pokud chceš nějaké peníze z domu jeho rodičů mít, tak sepiš s jeho rodiči smlouvu.

Žes do toho investovala tolik a tolik a že v případě odchodu to dostaneš zpátky :-)

Tohle není ani o manželství - to je o vztahu nájemce/pronajímatel ne?

Víš, co se říká: dobré účty dělají dobré přátele. Já to vidím i takhle: dobré účty dělají dobré vztahy mezi příbuznými

Z právního hlediska to vidím tak:
- jsi vdaná a máte SJM - v něm ovšem nic nemáte (možná vybavení bytu, nikoliv ten byt)
- peníze dáváš/dáváte do bytu, který není vᚠ- tudíž zhodnocujete majetek který není vᚠ- v případě rozvodu není co dělit (majetek není váš!)
- tohle se dá upravit smlouvou mezi majiteli domu a vámi (tj. mezi tchánovci a vámi), nebo se můžeš domluvit s manželem, že pokud se odstěhuješ, tak Ti dá peníze, který jsi investovala do domu jeho rodičů - ovšem těžko tohle vymáhat právně, je to jenom na domluvě mezi Tebou a manželem

.

Není tady

#28 13. 10. 2008 13:27

vikinka1
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

Ale mᚠpravdu, dokud budeš trvat na tom že něco "v normálním manželství prostě nejde" tak to pro Tebe nepůjde :-)

Ze všeho nejdřív si o tom s manželem promluv, řekni mu něco jako: miláčku, přemýšlela jsem o tom, že kdyby se s Tebou něco stalo (nikdy nevíš, může ho zítra srazit auto), že bych neměla kam jít... mohli bychom o tom popřemýšlet, přece jenom, Ty budeš od rodičů zajištěný a já se necítím dobře, když bych měla jít pod most.
Co bys říkal na nějakou investici... (doplň co by sis představovala)...

V komunikaci je základ, nemusí souhlasit, ale může o tom začít přemýšlet a to taky není málo.

Každopádně aspoň poznáš, jak bude reagovat... jestli řekne něco jako: ne, nebudu o tom přemýšlet, já mám kam jít a je mi jedno, kam půjdeš Ty...
nebo: ano, no vidíš, bylo by fajn abys byla zajištěná kdyby se se mnou něco stalo... budu o tom přemýšlet...

:-)

No Martinko, tohle uz jsem jedno rekla a odpoved znela, ze by me rodice urcite nevyhodili.

Není tady

#29 13. 10. 2008 13:30

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

Naši také meli svatbu po roce- nemuseli:) bylo to také z lasky a jsou spolu do ted. proc premyslim o rozvodu- nepremyslím, ale rikam si co kdyby...co jednou bude...atd. ale tohle jsem mela na pameti vzdy.
ty jsi asi nikdy nebyla doopravdy zamilovana...pochybuju, ze bys to v 21 letech nejak hrotila a rekla mu,ze s nim bydlet nechces, ze chces nejdriv svůj byt.

a jinak manzel by si hypoteku nebral- rikal to, proc by jako mel...kdyz mame kde bydlet...toto byly jeho slova. Pochopitelné smile  A to ze by se mohl potom citit víc jako CHLAP a zaridit se sam (respektive se svou pritelkyni) tak to bych chtela toho chlapa videt, ktery by teto moznosti nevyuzil a radeji se zadluzil na 30 let dopredu. Hlavne aby se citil jako chlap. Neco jiného by bylo kdyby se svýma rodicema nevychazel.

Víš, to není ani tak na tom chlapovi jako na jeho rodičích.
Přítelovi rodiče měli dost peněz na to, aby mu byt koupili.
Ale, táta řekl, že když byt dostane, že si toho nebude vážit.
Takže ano, přispěl mu na akontaci, ale podstatnou část hodnoty bytu má na hypotéku a splácí (splácet bude) 40 let (na tak dlouho Ti teď hypotéku dají).
A přítel s rodičema vychází, dost dobře.

V 19ti můj tehdejší přítel sehnal byt - abysme v něm mohli spolu bydlet. Když už ho sehnal, já jsem mu řekla - ale já se tam stěhovat s Tebou nebudu. A nestěhovala. Po čase jsme se rozešli, ale ne kvůli tomu bytu... prostě to vzal jako moje rozhodnutí, a nehroutil se z toho - pak tam bydlel sám (nebylo to daleko od našich).

Není tady

#30 13. 10. 2008 13:31

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

No Martinko, tohle uz jsem jedno rekla a odpoved znela, ze by me rodice urcite nevyhodili.

A řekli Ti to jeho rodiče do očí, nebo manžel? :-) V tom může být rozdíl...

Já se nechci hádat. Navrhla jsem Ti řešení ale Ty mᚠv puse jenom "ale to nejde". Tak to nejde :-) Jiná řešení pro Tebe nemám.

Není tady

#31 13. 10. 2008 13:31

Nedoma
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Martinka1 napsal(a):

Jinak manzel by si hypoteku jiste nebral- nema proc- byl by blbej kdyz mu bydleni zajistili rodice.

A mluvili jste o tom spolu? Nemyslím si, že by byl blbej. Možná - že by byl větší chlap - chlap s velkým CH L A P - protože by nenechal rodiče, aby se o něj postarali, ale O SVOJI RODINU BY SE POSTARAL SÁM.

Mno z druhé strany, proč si dělat zbytečně další výdaje? To by zase pak byly řeči, že se celá vejplata strčí do hypotéky a kde nic tu nic...

Jinak je určitě dobré si o takových věcech popovídat, ovšem NEPOUŽÍVAL bych formulace typu "co kdybychom se rozvedli."

Není tady

#32 13. 10. 2008 13:34

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

V podstatě Ti nezbývá nic jiného, než doufat, že nebudeš vyhozená na dlažbu, když k něčemu dojde. No ale nechtěla bych být v takové situaci, muset se rozhodovat, když bych chtěla odejít - že si to nemůžu dovolit, protože nemám kde bydlet...
Jedna známá má problémy v manželství, 3 děti, manžel je všechny živí... Její slova: kdybych měla peníze, už dávno jsem od Tebe odešla...

Smutný co?

Není tady

#33 13. 10. 2008 13:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Nedoma napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Mno z druhé strany, proč si dělat zbytečně další výdaje? To by zase pak byly řeči, že se celá vejplata strčí do hypotéky a kde nic tu nic...

Jinak je určitě dobré si o takových věcech popovídat, ovšem NEPOUŽÍVAL bych formulace typu "co kdybychom se rozvedli."

Mᚠpravdu, o těch výdajích...
Proto ON do té hypotéky jít nechce.
Ale pak nemůže jeho manželka chtít polovinu nemovitosti, kterou manžel ani oni nevlastní :-)

Komunikace, to je základ :-)

Já bych to brala tak - v podstatě jste v podnájmu, a když se budeš muset odstěhovat - no tak si najdeš jiný nájem...

A je fakt, že s 8 tisíci v současné době, kdy v Praze garsonku pod 10 tisíc nájem neseženeš... nic moc.

Není tady

#34 13. 10. 2008 13:37

vikinka1
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

V podstatě Ti nezbývá nic jiného, než doufat, že nebudeš vyhozená na dlažbu, když k něčemu dojde. No ale nechtěla bych být v takové situaci, muset se rozhodovat, když bych chtěla odejít - že si to nemůžu dovolit, protože nemám kde bydlet...
Jedna známá má problémy v manželství, 3 děti, manžel je všechny živí... Její slova: kdybych měla peníze, už dávno jsem od Tebe odešla...

Smutný co?

ano smutné, vim ze se to muze stat. Ale proc si myslím, že v takových situaci je vice zen???

Není tady

#35 13. 10. 2008 13:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Smutný co?

ano smutné, vim ze se to muze stat. Ale proc si myslím, že v takových situaci je vice zen???

Proč si to myslíš? To nevím.
Asi to tak bude.
Na jednu stranu je moc hezký (taky bych to brala), když se chlap o rodinu materiálně postará.
No ale v případě rozchodu, je ta ženská nahraná - a v mnoha případech si nemůže dovolit odejít.
V takovém případě je dobré, aby ta žena se o sebe uměla postarat sama (bydlení, finance).

Není tady

#36 13. 10. 2008 13:40

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Viki,četla jsem tvůj příspěvek a letem světem i některé odpovědi,tak se možná budu opakovat,ale:

schovávej si veškeré účty za veškeré investice do domu - v případě rozvodu a tvého odchodu z domu Ti bude muset manžel polovinu všeho vyplatit a věř mi,že to nebude malá částka.
Píšeš,že dole jsou 2 obchody- kdo je pronajímá a kdo z nich má příjem a kdo platí energie za tyto obchody?

Nebylo by špatné zkusit společně s manželem promluvit s jeho rodiči o darování RD,když v něm bydlíte a investujete do něho.Myslím,že pokud s něčím do budoucna nespekulují a jsou rozumní,že by tady neměl být zádrhel.

Není tady

#37 13. 10. 2008 13:42

vikinka1
♥♥-----

Nedoma napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

O tom uz jsem si prave popovidali. Rekl mi, ze v pripade ze by se mu neco stalo, tak jeho rodice me nevyhodi. A také že kdyby to jednou chteli prepsat, tak by chtel aby to bylo na oba, jelikoz do toho oba investujem. Ale možná ze prave on moc dobre vi, ze to na nej neprepisi (ale ze to zdedi) takze to jsou jen slova. a nemohla jsem nejak tlacit...nezbývalo než se s tim spokojit (s tímto příslibem)a hlavně věřit. Ale znovu podotýkam nejde mi o baraky,ano?

Není tady

#38 13. 10. 2008 13:43

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Kuty napsal(a):

Viki,četla jsem tvůj příspěvek a letem světem i některé odpovědi,tak se možná budu opakovat,ale:

schovávej si veškeré účty za veškeré investice do domu - v případě rozvodu a tvého odchodu z domu Ti bude muset manžel polovinu všeho vyplatit a věř mi,že to nebude malá částka.
Píšeš,že dole jsou 2 obchody- kdo je pronajímá a kdo z nich má příjem a kdo platí energie za tyto obchody?

Nebylo by špatné zkusit společně s manželem promluvit s jeho rodiči o darování RD,když v něm bydlíte a investujete do něho.Myslím,že pokud s něčím do budoucna nespekulují a jsou rozumní,že by tady neměl být zádrhel.

Kuty, nezlob se, ale možná jsi nečetla pořádně - ten dům není manžela, ale jeho rodičů, a oni jsou tam jenom v neplaceném "podnájmu" - tudíž investují do majetku manželových rodičů. Proč by v případě rozvodu měl manžel platit peníze, které investovali v podstatě do cizího? To se mi fakt nezdá.

Leda že by to chtěla vyplatit od jeho rodičů, to bych chápala.

Obchody - ty s tím přece nesouvisí, ty jsou rodičů, manžela se to nijak nedotýká.

Tady fakt nevidím ve prospěch vikinky nic víc, než že sepíšou smlouvu s manželovými rodiči ohledně investic do domu... :-)

Není tady

#39 13. 10. 2008 13:45

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

O tom uz jsem si prave popovidali. Rekl mi, ze v pripade ze by se mu neco stalo, tak jeho rodice me nevyhodi. A také že kdyby to jednou chteli prepsat, tak by chtel aby to bylo na oba, jelikoz do toho oba investujem. Ale možná ze prave on moc dobre vi, ze to na nej neprepisi (ale ze to zdedi) takze to jsou jen slova. a nemohla jsem nejak tlacit...nezbývalo než se s tim spokojit (s tímto příslibem)a hlavně věřit. Ale znovu podotýkam nejde mi o baraky,ano?

Ovšem o případě rozvodu jste se nebavili co?
- kdyby se mu něco stalo - jasně: kdyby ho zajelo auto a Ty bys zůstala sama s dětma, tak Tě (kvůli dětem) nevyhodí. Pokud budeš bez dětí - už bych si tak jistá nebyla. A on už se za Tebe nepostaví.
- přepsat - ano, on by chtěl aby to bylo na oba - ale otázka je, až k tomu dojde, jak RODIČE budou chtít a jestli manžel nezmění názor
- pokud to zdědí - tak pouze on (Ty ne)

Není tady

#40 13. 10. 2008 13:49

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň

A co říct manželovi o Tvých obavách, aby se na to podíval tvýma očima? A co třeba dům jeho rodičů od nich odkoupit (vzít si hypotéku) a tím by byl Vᚠ(vás obou)? Když už tam rekonstruujete, zvykla sis tam? Ono řeči "naši by Tě nevyhodili" se hezky poslouchají, ale za 10 let to může být "táhni, nic Ti tu nepatří". Já se Ti nedivím, zažila jsem to a už bych nikdy nebydlela v cizím. Psala jsem Ti na Tvůj mail.

Není tady

#41 13. 10. 2008 13:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Mᚠpravdu,mohla by chtít zaplatit polovinu výdajů spíš po jeho rodičích asi.Chtělo by to tady fundovanou odpověď,ne našěe dohady.
Na obchody se ptám proto,že to souvisí s údržbou domu,do které vráží peníze i Viki a jak je to se spotřebami energií,mají obchody své vl.měřiče a platí si to rodiče?
Pro Vikinku-důvěřovat je pěkné,ale nevyplácí se to,bohužel a její situaci ji nezávidím.Já osobně bych začala pracovat na změně majitele RD s tím,že bych byla ochotna jim tam ponechat ty jejich obchody třeba,ale a je dům přepsaný na manžela a případné náhrady by už nebyl problém požadovat po něm.Teď ji nakonec nemusí proplatit nic ani jeho ročie,mohou říct - ano,koupili ste nová okna,ale kdo se vás o to prosil atd. a skutečně nemusí nic nikomu platit.

Není tady

#42 13. 10. 2008 13:56

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň

Že by to přepsali rodiče na syna jí bude prd platné....Zase to bude jen jeho dům a pak se eventuelně dělit jen o starší použitý nábytek, lednici a ojeté auto není nic moc....

Není tady

#43 13. 10. 2008 13:58

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Kuty napsal(a):

Mᚠpravdu,mohla by chtít zaplatit polovinu výdajů spíš po jeho rodičích asi.Chtělo by to tady fundovanou odpověď,ne našěe dohady.
Na obchody se ptám proto,že to souvisí s údržbou domu,do které vráží peníze i Viki a jak je to se spotřebami energií,mají obchody své vl.měřiče a platí si to rodiče?
Pro Vikinku-důvěřovat je pěkné,ale nevyplácí se to,bohužel a její situaci ji nezávidím.Já osobně bych začala pracovat na změně majitele RD s tím,že bych byla ochotna jim tam ponechat ty jejich obchody třeba,ale a je dům přepsaný na manžela a případné náhrady by už nebyl problém požadovat po něm.Teď ji nakonec nemusí proplatit nic ani jeho ročie,mohou říct - ano,koupili ste nová okna,ale kdo se vás o to prosil atd. a skutečně nemusí nic nikomu platit.

Jo jo...

Vikinka psala, že rekonstruovali pouze vrchní patro - nikde nepadlo ani slovo o tom, že rekonstruovali spodní patro potažmo obchody.

Zkusím to vzít od začátku:
1. Vikinko, uvědom si co chceš - budu předpokládat, že chceš přepsat část domu na sebe resp. na Tebe a manžela do SJM
2. promluv si o tom s manželem
3. pokud manžel souhlasí, promluv(te) si o tom s jeho rodiči
4. pokud rodiče souhlasí, můžou převést dům/část bytu na vás oba, tj. do SJM
5. pokud byste se rozvedli, dům se buď prodá a peníze si rozdělíte, nebo on Tebe (příp. Ty jeho) z jeho části vyplatíš
6. pokud manžel nebo rodiče souhlasit nebudou, nic s tím nenadělᚠa budeš se muset zařídit jinak
7. ještě je zde možnost, že rodiče darují byt/dům jenom manželovi (dary nespadají do SJM), pak může část manžel darovat Tobě později

Upravil(a) Martinka1 (13. 10. 2008 13:59)

Není tady

#44 13. 10. 2008 13:59

vikinka1
♥♥-----

Kuty napsal(a):

díky Kuty, ucty si jiste schovavame. Uz kvůli reklamacim, jen doufam, zda by mi byly k necemu platny- prave kdyz je to dům rodiců sad
A ty obchody pronajimaj rodice a jsou z toho castecne zivi.
No a i kdyby...je mi hloupé jit za manzou a rict mu, aby poprosil rodice, aby to darovali sad myslim, si ze zde ted neni zadne reseni.

Jen bych se chtela zeptat vas zda jste nekdo v podobné situaci a zda vam to vadi nebo prijde normalni?

Není tady

#45 13. 10. 2008 14:01

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

díky Kuty, ucty si jiste schovavame. Uz kvůli reklamacim, jen doufam, zda by mi byly k necemu platny- prave kdyz je to dům rodiců sad
A ty obchody pronajimaj rodice a jsou z toho castecne zivi.
No a i kdyby...je mi hloupé jit za manzou a rict mu, aby poprosil rodice, aby to darovali sad myslim, si ze zde ted neni zadne reseni.

Jen bych se chtela zeptat vas zda jste nekdo v podobné situaci a zda vam to vadi nebo prijde normalni?

Je to sice hloupé, ale momentálně jediné možné řešení.

Není tady

#46 13. 10. 2008 14:05

vikinka1
♥♥-----

Kuty napsal(a):

ano Kuty,mas pravdu a toho se prave bojim sad jiste ty obchody maj své měřiče. a plati to rodice. Jenze me to prijde jak nejaka vypocitavost, kdyz to navrhnu aby to prepsali aspon na manzu. Asi by byli sokovani. A on uz se jich na to jednou ptal, netlacil a oni nechteli sad

Není tady

#47 13. 10. 2008 14:07

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

Vzhledem k tomu, že sice bydlím u přítele ale mám vlastní byt, tak jsem v klidu, že se případně mám kam vrátit.

A k tématu - myslím, že je krajně nepravděpodobné, že by vám rodiče darovali - celý dům - když z pronájmu jsou živi :-)
Možná by na vás mohli převést tu bytovou jednotku, ve které bydlíte... nebo půlku domu... nevím.

Není tady

#48 13. 10. 2008 14:08

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

ano Kuty,mas pravdu a toho se prave bojim sad jiste ty obchody maj své měřiče. a plati to rodice. Jenze me to prijde jak nejaka vypocitavost, kdyz to navrhnu aby to prepsali aspon na manzu. Asi by byli sokovani. A on uz se jich na to jednou ptal, netlacil a oni nechteli sad

Tak pak tudy cesta nevede.

Není tady

#49 13. 10. 2008 14:12

vikinka1
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

vikinka1 napsal(a):

Vzhledem k tomu, že sice bydlím u přítele ale mám vlastní byt, tak jsem v klidu, že se případně mám kam vrátit.

A k tématu - myslím, že je krajně nepravděpodobné, že by vám rodiče darovali - celý dům - když z pronájmu jsou živi :-)
Možná by na vás mohli převést tu bytovou jednotku, ve které bydlíte... nebo půlku domu... nevím.

Ano to jsem jednou taky manžovi navrhla.,..a on ze by se to muselo nechat odhadnout a  ze by to bylo moc komplikovany sad prijde mi, ze proste nemuzu na nej tlacit - prijdu si dost blbe sad i kdyz on jednou sam pronesl, ze nechape svého strýce, jak muze investovat penize do pritelcinýho baraku...ale to si zkratka neuvedomil, ze v té situaci jsem i ja sad

Není tady

#50 13. 10. 2008 14:16

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

vikinka1 napsal(a):

Ano to jsem jednou taky manžovi navrhla.,..a on ze by se to muselo nechat odhadnout a  ze by to bylo moc komplikovany sad prijde mi, ze proste nemuzu na nej tlacit - prijdu si dost blbe sad i kdyz on jednou sam pronesl, ze nechape svého strýce, jak muze investovat penize do pritelcinýho baraku...ale to si zkratka neuvedomil, ze v té situaci jsem i ja sad

Tak mu to řekni... že jsi přesné v téhle situaci a že bys to chtěla nějak ošetřit (právně).

Odhad - nedávno jsem dávala odhadovat byt - stálo to čtyři tisíce. To zas není tak moc. To mi zní spíš jako výmluva. Prostě nechce.

Komunikace je vážně to nejdůležitější, já bych to manželovi připomínala a mluvila o tom - ne kvůli tomu abych ho přesvědčila, ale aby o tom přemýšlel. Stejně se rozhodne tak jak on bude chtít. On nemá co ztratit v tomhle případě.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí