Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 23. 10. 2008 11:34

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Tabulky neřeší ale jednu podstatnou věc co s otcem kterýse zašprajcl a zaměstaný být nechce anebo otec, který donese potvrzení o minimální mzdě ačkoli je kvalifikovaný a zdravý. 2. věc co mně vadí je, že všichni teda většinou hlásají své práva ale najednou každý milující rodič šlape vesele a beztrestně po právach dítěte. Rodiče si pomoc mohou a musí a komu se má dítě vyžalovat! Někdo najednou rozhoduje o tom zda bude mít dítě na snídani rohlík se salámem nebo suchý chleba. Toto je tragédie.
Chcete konstruktivní řešení?
Každý rodič nez ohledu na to zda otec či matka by měla nosit slušívé tetování na čele. Tak jak kdysi značili prostitutky.

Upravil(a) marica (23. 10. 2008 11:45)

Není tady

 

#127 23. 10. 2008 23:36

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pane Pisateli. Nějak Vám došly argumenty co? Tak se uchylujete k urážkám? Musím Vám stále dokola opakovat, že právě  Vy mě nikdy nemůžete ani urazit ani naštvat?
Tak tedy ještě jednou. Můžete mně prosím jako méně inteligetnímu člověku citovat zákon, který upravuje meze vyživovací povinnosti obdobně jako trestní  zákon, přestupkový zákon, daňové zákony ... atd.   

Pokud na takto prostou otázku nebudte schopen odpovědět, tak už přestaňtě laskavě prudit v této diskuzi a nejděte si jinou. Slušní lidé  zde chtějí věcně diskutovat a Vy do diskuze nic plodného nepřínášíte jen mě stále napadáte.

Možná by měla zasáhnout moderátorka. Halo. Je tady něco takového?

Není tady

 

#128 23. 10. 2008 23:38

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Pane Pisateli. Nějak Vám došly argumenty co? Tak se uchylujete k urážkám? Musím Vám stále dokola opakovat, že právě  Vy mě nikdy nemůžete ani urazit ani naštvat?
Tak tedy ještě jednou. Můžete mně prosím jako méně inteligetnímu člověku citovat zákon, který upravuje meze vyživovací povinnosti obdobně jako trestní  zákon, přestupkový zákon, daňové zákony ... atd.   

Pokud na takto prostou otázku nebudte schopen odpovědět, tak už přestaňtě laskavě prudit v této diskuzi a nejděte si jinou. Slušní lidé  zde chtějí věcně diskutovat a Vy do diskuze nic plodného nepřínášíte jen mě stále napadáte.

Možná by měla zasáhnout moderátorka. Halo. Je tady něco takového?

Chovejte se slušně a užívejte jen slušná slova. Na vᚠžargon není nikdo zvyklý.
Debatu vedu jen s takovými kteří chtějí inteligentně komunikovat. Ti kdo nechtějí s těmi neztrácím čas nebo je mi drahý.

Upravil(a) Pisatel (23. 10. 2008 23:41)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#129 24. 10. 2008 0:02

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Selimo, ale pokud jste pozorně sledovala diskuzi, tak jsem několikrát jasně uvedl, že je vyživovací povinnost ukládána jen někomu (přesněji rozvedeným otcům), za neplnění této nezákonné povinnosti jsou pak soudy prezekuováni a na druhou stranu jsou zde rodiče dětí, kteří se o ně nestarají, nechávají je ve špíně a bídě, a ještě jim za to stát vyplací všemožné sociální podpory. Tak to asi nejsme státem rovnoprávných občanů. K čemu jsou dobré "opeďačky" (placené z našich daní), které  jdou ohřát "zadnicí" židle k soudu, o dítěti vědí tak maximálně jméno a věk ze spisu? Proč také nehájí práva těchto dětí a nepodávají k soudu návrhy na stanovení výživného těmto také rodičům?

Odpovím si sám. Práva dětí je to poslední, co nějakou "opeďačku", soudkyni nebo populistické poslankyně (Mazuchová) zajímá. Komunistický zákon o rodině z roku 1966 v roce 2008? Přijde Vám to normální? Ano jistě. Zákon o registrovaném partnerství byl rozhodně přednější.

Nestojím o žádnou Nobelovu cenu. Jen chci otevřít slušným lidem oči a s jejich pomocí "vypráskat" z velmi dobře placených funkcí všechny ty zastánce starých pořádků v zájmu všech dětí bez rozdílu.

Není tady

 

#130 24. 10. 2008 0:06

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pane Pisateli, jste trapný. Znova Vám opakuji. Najděte si jinou diskuzi a přestaňte zde prudit. Nidko Vás neuráží tak se laskavě chovejte slušně.

Není tady

 

#131 24. 10. 2008 0:23

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Marico. A co stát dělá s rodiči, kteří nejsou rozvedeni, zašprajcnou se a nechtěj pracovat, a na svoje děti kašlou?  Vyplácí jim sociální dávky jak o závod. Problém je, že zde již není pracovní povinnost. Těžko tedy můžete nějakého "zlobivého" rodiče přinutit pracovat. A mimo nepřizpůsobivých spoluobčanů ještě vyplácet dávky i rozvedeným rodinám? Tak to je snadnější podporovat nezákonné určování výživného soudy, jen a se rodiče mezi sebou pěkně poperou u soudu, soudci alespoň budo vykazovat nějakou "dřinu" za ty nezasloužené platy a některý rodičů (převážne otec) to pak zacvaká a stát to nebude stát ani korunu.

Není tady

 

#132 24. 10. 2008 0:38

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Nečas nemůže vyplácet každému sociální dávky, když MPSV vyplácí každý měsíc za 9 zaměstnaců ostrahy (přesněji občejné vrátné s platem okolo 12 000,- Kč hrubého) více jak 500 000,- Kč. Tak si to spočítejte, kolik šéfovi té "hlídací" agentury zbývá. Přesněj kolik z toho pak odvádí "někomu" na MPSV "na pivo". A vy chcete nějaké dávky pro chudé děti? Z čeho?

Není tady

 

#133 24. 10. 2008 11:02

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Paní Marico. A co stát dělá s rodiči, kteří nejsou rozvedeni, zašprajcnou se a nechtěj pracovat, a na svoje děti kašlou?  Vyplácí jim sociální dávky jak o závod. Problém je, že zde již není pracovní povinnost. Těžko tedy můžete nějakého "zlobivého" rodiče přinutit pracovat. A mimo nepřizpůsobivých spoluobčanů ještě vyplácet dávky i rozvedeným rodinám? Tak to je snadnější podporovat nezákonné určování výživného soudy, jen a se rodiče mezi sebou pěkně poperou u soudu, soudci alespoň budo vykazovat nějakou "dřinu" za ty nezasloužené platy a některý rodičů (převážne otec) to pak zacvaká a stát to nebude stát ani korunu.

Jo problém je tak závažný že kdo najde řešení bude laureát nobelovy ceny.
Měl bylo by platit pravidlo - nepracuješ nejíš. Jenže jak neprustřelně určit kdo se práci vyhýbá a kdo na ni prostě nemá když psychiatři napíšou vše o co jí všechno požádá. A nepřizpusobivý občané? Ty jsou všude. Co s nimi? Mᚠnápad?
Možná by to bylo možné nařízením alternativních prací vyřešit neplacení výživného které už je předepsáno. Jinak nevidím nic. Už se to rozbíhá. Např. u nás uklízí muklové a ušetříme na uklízečských a stěhovacích prací.
Oni jsou rádi že se dobře najedí, stát je také rád. Neplatíš výživné, vyčistíš městský park, vyčistíš kanalizaci no a stát za Tebe zalatí výživné a je to.
Legislativně to už upraveno je.
Až budu v práci pokusíj se zjistit v kolika případech byla alternativní práce nařízena a kolik bylo žalob pro neplacení výživného. A budeme trošku o dum dál.

Upravil(a) marica (24. 10. 2008 11:02)

Není tady

 

#134 24. 10. 2008 11:20

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Pane Pisateli, jste trapný. Znova Vám opakuji. Najděte si jinou diskuzi a přestaňte zde prudit. Nidko Vás neuráží tak se laskavě chovejte slušně.

Vy mě nemáte právo vykazovat nebo vyhazovat. Kdo zde opět vašimi slovy "prudí", jste vy. O ostatním se s ohledem na slušnost vyjadřovat nemíním.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#135 24. 10. 2008 12:26

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Prosím bez urážek - a to platí pro všechny. Děkuji


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#136 25. 10. 2008 9:59

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Marico. Pokud budete schopná zjistit, v kolika případech byl u neplacení výživného nařízen alternativní trest, tak to budu velice rád. Já se bohužel k těmto údajům nedostanu a hodně by mě to zajímalo.

V první řadě musí být zákonem vyřešena vyživovací povinnost a teprve potom se můžeme bavit o nějakém trestu. Dnes je to tak, že soud o vyživovací povinnosti rozhodne podle svojí momentální nálady (značně deformované nezaslouženým platem) a pokud někomu určí povinnost, která přesahuje jeho skutečné možnosti, tak je fakticky zároveň odsouzen k neplnění výživného. A zkuste si jít jako "neplatič" výživného někam stěžovat. Každý Vás vykopne už ve dveřích.

Pro srovnání uvádím jinou situaci. Dovedete si představit, jak se lidé dívají na matku, které nebylo svěřeno dítě do péče? To musí být minimálně feačka, lehká ženština ......atd. Ale to přeci nemusí být pravda. Co když má otec skutečně lepší podmínky pro péči o dítě. Sám velký kápo soudcovské mafie Jirsa přiznal, že z uvedeného důvodu (zkreslený pohled na matku) je v řadě případů důvodem, proč soudy nesvěří dítě do péče otci.

Proto si myslím, že v obou případech, tedy jak se v tomto státě vyměřuje výživné a proč jsou děti svěřovány do péče převážně matkám, je potřeba v zájmu všech dětí otevřít společnosti oči dokořán.

Není tady

 

#137 25. 10. 2008 10:11

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pane Pisateli. Opakovaně Vás prosím, uveďte zákon, který upravuje meze vyživovací povinnosti vyjádřené nějakou měřitelnou veličinou, ve kterých se soud při svém nezávislém (nikoliv neomezeném) rozhodování může pohybovat.  Ani vrah nemůže dostat neomezený trest a soud je vázán trestní sazbou. Plátce výživného má tedy v našem právním státě méně práv než vrah nebo brutální znásilňovač žen!

Není tady

 

#138 25. 10. 2008 16:16

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Buď ámen dítěti jehož rodiče zapomenou na zájem dítěte protože se bojí okolí.
Pokud matka usoudí že je v zájmu dítěte aby bylo s otcem má povinnost ustoupit opačně to platí taky. To neznamená že nemá právo změnit situaci pokud se budoucnost vyvine opačně. Ostatní dotazy: právě toho že je nemožné nebo alespoň dos těžké nastavit schopnsoti otce nebo matky nikdy nebudou rozsudky spravedlivé.
Budou pouze pravděpodobné.
Soudce vždy vychází z toho co má na stole. Pokud oba rodiče lžou musí rozhodnout sám.
Každý kdo prohraje se cítí ukřivděna žádná strana nepřemýšlí kde udělala chybu. Vždy je na vině soudce. A jsou si toho vědomi.
Vím že existuje jisté percento soudcu skorumpovaných to vědí všichnia oni samozŕejmné taky. Ale pokud je rozsudek špatně definován je tady možnost odvolání.
Každá strana má možnosti obhajoby. Pokud si obhajobu špatně nastaví prohraje.
Jedna soudkyně mi řekla:
Měla jsem případ kdy matka nevěděla jak má svoji obhajobu vést tlachala nepodstatné věci a věděla jsem že pravdu má. Musela jsem ji dotazy navést k tomu aby žádala o to na co má pravo: Jakmile jsem z ní dostala správnou větu ukončila jsem řízení. Měla jsem konečně dost materiálu abych rosudek zduvodnila.
A je všechno o tom. Argumentovat.
Statistiku si stáhnu ze servu a udělám si ji sama. Ale bude to z prostředí Slovenska nikoliv Česka bude to pouze statistický údaj ale tobě to dá málo. I statistické výpočty se mohou nesprávné interpetovat. Musím se pak ptát proč to tak je. A vysvětlení muže být nabíledni ale jedni kdo muže se vyjádřit k výsledku řízení je jedině a pouze soudce. Nikdo jiný. Resp ten kdo rozsudek vydal.
Tedy nikoliv každý soudce pouze autor rozsudku. Obvinit rozhodčího je velmi jednoduché ale vem si talář a rozhoduj v situaci kdy každý obhajuje jednou věc a každý lže. Vyzkoušej si to.  Nebo nelže ale není objektivní. Nermuže být protože oba jsou citově zainteresování. a každý kašle na zájem dítěte.
Psal jsi že Ti vadí že o věcech výstne týkajícíh se rodiny samé by neměli rozhodovat soudcové.
To je Beku velmi divné rčení. Soudce jedná jedině tehdy když má na stole spis.
Ten spis se nerodí bež příčiny vždy někdo nápad podá.  Když je spis tak je i soudce.
Třeba z mojí praxe.
V roku 1981 jsem se s malým dítětem odstěhovala od mažela a tchýně. 6 let jsme nic neřešili protože nebylo třeba dohodli jsme se.
Až když vstoupila do toho sekta pak musel rozhodnout soud.
Takže vždy je každá pré o tom že dva lidé nejsou schopni se dohodnout a ne o tom že soudcové nemají co dělat. Nebo že pchají nos do cizích věci ve snaze o seberealizaci.

Není tady

 

#139 25. 10. 2008 23:29

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Marico. I údaje od Slovenského soudu mě zajímají, protože mám nějaké vazby na určité skupiny lidí, kteří se tam také právy dětí a jejich rodičů zabývají (nikoliv soudci, ale to jste jistě pochopila).

Psala jste, že ten spis se nerodí bez příčiny. Někdo ten návrh k soudu musí podat. Dle Vašeho vlastního případu to může řadu let fungovat i bez rozhodnutí soudu. Nevím jak je to na Slovensku (až k tomu bude příležitost, zeptám se kolegů), ale nemyslím si, že by to bylo odlišné od ČR. Pokud se manželé (přesneji některý z nich - podle statistiky převážně ženy) rozhodnou přistoupit k rozvodu a mají děti, tak je podmínkou, že nejprve budou upraveny jejich poměry k dítěti. Tedy spis se nerodí jen tak, ale ze zákona vždy při každém rozvodu. Možná, že to někde nějaký čas funguje "bez papírů", ale v tomto úřednickém státě bych to nikomu rozhodně nedoporučoval, protože se kdykoliv může přihodit cokoliv (viz. Vᚠpříklad nebo přestěhování do zahraničí) a "bez papírů" je to pak velký problém. Někdy jsou Vám k ničemu i platné rozsudky. O tom by Vám mohl vyprávět např. manžel JUDr. Lenky Pavlové, ředitelky Úřadu pro mezinárodní ochranu dětí, která unesla svoje vlastní děti ač má v náplni práce právě vracet unesené děti tam, kam dle rozsudků patří. Ale to jsem poněkud odbočili od daného téma tj., podle jakého zákona soudy v ČR ( i na Sloveksku) stanovují vyživovací povinnost.

Prostě takový zákon zde není. Rozhodování soudů o výživném je nezákonné a soudci se tím dopouštějí trestného činu překračování svojí pravomoci. Problém je, že jistá paní Benešová, která dnes svoje bývalé kolegy označuje za justiční mafii, vydala pokyn obecné povahy, podle kterého musí státní zastupiteství veškerá trestní oznámení na soudce posoudit jako nespokojenost účastníka řízení s postupem soudu a zamést to tím pod stůl. Sama vytvořila nástroj na ochranu této mafie a teď, když už není u vesla, tak si sěžuje.

Není tady

 

#140 25. 10. 2008 23:55

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní modrátorko Infinitv. Promiňte mi to, ale tak trošku mě připomínáte soudkyni OS pro P 4 Mgr. Zdeňku Zemanovou (tč. na mateřské dovolené). Přestože se matka dítěte, která má být svému dítěti vzorem,  dopustila nezákonného jednání (krádež), pro jistotu sepsula i otce, který se ničeho nedoustil. Pozorně si tedy přečtěte co jsem kde  psal. Na rozdíl od pana Pisatele jsem se já k jeho inteligenci a pod.  nikde nevyjadřoval (přestože si o tom myslím své). A označení "zastánce starých pořádků" nemůže být v tomto případě chápáno jako urážka, když tím zastáncem skutečně je.

Není tady

 

#141 26. 10. 2008 6:30

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Paní modrátorko Infinitv. Promiňte mi to, ale tak trošku mě připomínáte soudkyni OS pro P 4 Mgr. Zdeňku Zemanovou (tč. na mateřské dovolené). Přestože se matka dítěte, která má být svému dítěti vzorem,  dopustila nezákonného jednání (krádež), pro jistotu sepsula i otce, který se ničeho nedoustil. Pozorně si tedy přečtěte co jsem kde  psal. Na rozdíl od pana Pisatele jsem se já k jeho inteligenci a pod.  nikde nevyjadřoval (přestože si o tom myslím své). A označení "zastánce starých pořádků" nemůže být v tomto případě chápáno jako urážka, když tím zastáncem skutečně je.

Mimochodem na tyto údaje máte právo stačí si vyžádat statistické údaje z ministerstva spravedlnosti podle Zákona o svobodném přístupu k informacím.
Otrázka by zněla v kolika případech byl odsouzený za tr. čin neplacení výživného alterantivním trestem. (prací ve veřejném zájmu). Nebo ještě lépe -
1) kolik případu odsouzených za neplacení vyživného bylo v roce 2008 bylo řešeno na soudech ČR.
A to včetně případu souhrného trestu. Nebo bez něj. Těžko ŕíct co toto číslo dá.
2) kolik z nich bylo potrestnáno podmíněně kolik nepodmínéně a v pruměru na kolik dní.
Kolik z nich na práci ve veřejném zájmu nebo dostalo jiný alternativní trest. (Nevím jaké alterantivní tresty ještě jsou - musím se zeptat na legislativě).

Není tady

 

#142 26. 10. 2008 8:37

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Marico. Počet odsouzených za neplnění výživného je každý rok větší a větší. To jistě o něčem hovoří a rozhodně si nemyslím, že by se "jen" zhoršovala platební morálka plátců. Právě naopak si myslím (jsem si téměř jistý), že je to právě důsledek nezákonného rozhodování soudů o výživném jen podle momentální nálady soudce (soudkyně). Znám několik případů, kdy si "neplatič" raději sedne do kriminálu, než aby se nechal donekonečna vydírat výživným, které objektivně  nikdy nebyl schopen plnit (co jiného mu také zbývá, když už nic nemá- tam kde nic není, ani justice si už nic nevezme).  Alternativní tresty jsou všeobecně aplikovány minimálně. Alternativní trest (natož pak kriminál) stejně dětem "dlužné" výživné nepřinese. To vše jasně ukazuje, že komunistické zákony (zákon o rodině a návazně k tomu i trestný čin zanedbání povinné výživy) selhávají a je čas se nad tím zamyslet.

Není tady

 

#143 26. 10. 2008 10:23

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Paní Marico. Počet odsouzených za neplnění výživného je každý rok větší a větší. To jistě o něčem hovoří a rozhodně si nemyslím, že by se "jen" zhoršovala platební morálka plátců. Právě naopak si myslím (jsem si téměř jistý), že je to právě důsledek nezákonného rozhodování soudů o výživném jen podle momentální nálady soudce (soudkyně). Znám několik případů, kdy si "neplatič" raději sedne do kriminálu, než aby se nechal donekonečna vydírat výživným, které objektivně  nikdy nebyl schopen plnit (co jiného mu také zbývá, když už nic nemá- tam kde nic není, ani justice si už nic nevezme).  Alternativní tresty jsou všeobecně aplikovány minimálně. Alternativní trest (natož pak kriminál) stejně dětem "dlužné" výživné nepřinese. To vše jasně ukazuje, že komunistické zákony (zákon o rodině a návazně k tomu i trestný čin zanedbání povinné výživy) selhávají a je čas se nad tím zamyslet.

Já bych beku spíš řekla že selhávají rodiče neplatící alimenty. Možná že tě urazím ale musím říct že srdečně kašlu na rodiče kteří se nchají zabásnout než aby platili alimenty.
A to i v případě že se nechají zabásnout protože se cítí být perzekování nespravedlivým rozsudkem.
Soudcové nejsou svatí - mám přístup nebo lépe řečeno dlouho jsme měla přístup k databázy mapující soudce v disciplinárním řízení. Jsou to hruzy, opravdu hruzy a vím o čem mluvím ale ani jeden z nich nebyl persekvován za špatné zacházení s neplatiči alimentu.
Okej dám si čas na pokec s našimi mukly. Možná se dovím něco zajímavého. Zjistím kdo z nich je tam za neplacení alimentu a pokecám s nimi.

Není tady

 

#144 26. 10. 2008 23:13

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Marico. Máte naprosto pravdu. Ani já jsem se zde nechtěl bavit o těch špatných rodičích, ale o těch rodičích, kteří jsou současným soudním systémem (ale také veřejností) automaticky zařazováni mezi ty špatné rodiče. Nemyslím si, že by se "svět měl otáčet" podle několika gaunerů a aby na to doplácela většina "slušňáků".

No jistě, že žádný soudce nemohl být kárně postižen za špatné zacházení s neplatičem výživného, když v tomto státě ani jeden soudce nerespektuje (přesněji nic ho nenutí respektovat) Listinu, Úmluvu o lidských právech a na rozsudky Evropského soudu se doslova a do písmene mohou vykašlat.

Mimochodem na rozpor trestného činu zanedbání povinné výživy s Úmluvou o lidských právech (věznění pro dluh je nepřípustné) je podáno také několik stížností k Ústavnímu soudu. Nepředpokládám, že by ÚS na základě těchto stížností uvedený trestný čin zrušil. Jedná se tedy jen o nutný "opruz" před vstupenkou do Štrazburku.

Tak co řeknou muklové se opravdu těším. To by možná bylo dobré natočit na video. Budu o tom přemýšlet.

Není tady

 

#145 27. 10. 2008 7:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

věznění pro dluh je nepřípustné
Vážený pane, obávám se, že směšujete dvě naprosto rozdílné věci. Neplacení alimentů je trestným činem, a nedbalostním (§ 213 odst. 1 tr. zák.) nebo úmyslným (tamtéž, odst. 2) a dluh takto vzniklý na vyměřeném výživném je až následkem tohoto trestného činu. Ergo, dotyčný neplatič není sankcionován odnětím svobody za to, že někomu (dítěti) dluží, ale za porušení zákonné povinnosti.
Doufám, že na základě výše uvedeného nehodláte rozvádět další debatu na téma "nesmyslnost trestního zákoníku". Společnost by měla ochraňovat slabší.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#146 27. 10. 2008 7:40

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

helena napsal(a):

věznění pro dluh je nepřípustné
Vážený pane, obávám se, že směšujete dvě naprosto rozdílné věci. Neplacení alimentů je trestným činem, a nedbalostním (§ 213 odst. 1 tr. zák.) nebo úmyslným (tamtéž, odst. 2) a dluh takto vzniklý na vyměřeném výživném je až následkem tohoto trestného činu. Ergo, dotyčný neplatič není sankcionován odnětím svobody za to, že někomu (dítěti) dluží, ale za porušení zákonné povinnosti.
Doufám, že na základě výše uvedeného nehodláte rozvádět další debatu na téma "nesmyslnost trestního zákoníku". Společnost by měla ochraňovat slabší.

Helenko tahle debata je o ničem. Pánovi se nechce platit tak.... Zbytečné vynakládání energie. Znám smyslplnější jednání. lol


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#147 27. 10. 2008 10:32

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Heleno, máte štěstí,  že ten češtík je tak ohebný a jde jedno a totéž říci pokaždé jinak. Když vy jste četla asi jen ten § 213, ale už jste nečetla následující §, podle kterého trestnost zaniká uhrazením DLUHU! Promiňte, ale to od Vás byla skutečně slabá obhajoba komunistického § 213, který v právním státě nemá své místo. Proč stejný § nemají "západní" demokratické státy? Protože tam nikdy nebyl komunismus, při kterém měl § 213  svoje opodstatnění, kdy každý měl práci (přesněji musel mít) a tedy nějaký výdělek. Pak bylo možné logicky odvodit, že když někdo neplatí výživné, tak to dělá schválně nebo z nedbalosti. Také když každý bral cca 2 tis. Kč, tak bylo výživné max. 300,- Kč a žádný (ani ten komunistický soudce) nikomu "nenapařil" výživné nad jeho skutečný příjem. Dnes však mohou soudci naprasto cokoliv a nenesou za to žádnou odpovědnost, i když člověku na řadu let zničí život, i když zničí život dítěti. Ukažte mi, které dítě se bude chlubit, že má někoho z rodičů kriminálníka. Snad jen to, kterému naše soudy nesjou schopny zajistit pravidelný styk s oběma rodiči a "některý" z rodičů u něj vypěstuje silný syndrom zavrženého rodiče.

Mimochodem, jak je možné, že soudy ukládají vyživovací povinnost vyjádřenou určitou částkou jen jednomu z rodičů, když zákon o rodině říká, že to mají určit oběma rodičům. Protože žijeme v právním státě? Nebo protože by pak bylo možné použít § 213 i na matky dětí? Včil mudrujte.

Není tady

 

#148 27. 10. 2008 10:35

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

§ 214 Zvláštní ustanovení o účinné lítosti
Trestnost zanedbání povinné výživy (§ 213) zaniká, jestliže trestný čin neměl trvale nepříznivých následků a pachatel svou povinnost dodatečně splnil dříve, než soud prvního stupně počal vyhlašovat rozsudek.

Není tady

 

#149 27. 10. 2008 10:39

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Áááá, pan soudce přišel do práce a za peníze daňových poplatníků brouzdá po internetu. Pane Pisateli, pokud nejste schopen odpovědět na jasnou otázku, který zákon vymezuje vyživovací povinnost obdobně jako daňové zákony atd.,  pak zde skutečně zbytečně vynakládáte energii. Pravdu nelze umlčet, i když budete používat nechutné pomluvy, že se někomu nechce platit výživné.

Pro ty, kdo to stále ještě nechápou. Chce se platit výživné, ale pokud žijeme v právním státě, tak to musí být podle nějakých pravidel platných pro všechny stejně bez rozdílu.

Není tady

 

#150 27. 10. 2008 10:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Ale jistě, že jsem četla i následující - ale o "dluhu" tam není ani slovo. (Mimoto účinná lítost se vztahuje i na některé další tr. činy, pokud pachatel škodlivý následek trestného činu zamezil nebo napravil.)

jak je možné, že soudy ukládají vyživovací povinnost vyjádřenou určitou částkou jen jednomu z rodičů, když zákon o rodině říká, že to mají určit oběma rodičům
§ 85 zák. o rodině
(3) Při určení rozsahu jejich vyživovací povinnosti přihlíží se k tomu, který z rodičů a v jaké míře o dítě osobně pečuje. Žijí-li rodiče spolu, přihlédne se i k péči rodičů o společnou domácnost.
Předpokládám, že by to jako odpověď mělo stačit. Pokud ne, tak jasněji - celodenní péče jednoho z rodičů o dítě/děti většinou pečujícímu rodiči brání např. v dosažení vyššího výdělku či výdělku vůbec. Druhý, nepečující, rodič tedy tento handicap kompenzuje finančně. A úplně jednoduše - podívejte se někam na ceníky prací v domácnosti.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů