Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 10. 2008 23:42

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Děkuji všem věcně diskutujícím. Na rozdíl od některých diskutujících si nemyslím, že by téma výživné bylo nějak "staré" a tedy zbytečné se k němu vracet. Padlo zde několik zajímavých názorů.

Jedna matka je spokojená, protože jí soud "přiklepl" to, co chtěla. Na první pohled by se mohlo zádt, že je tedy vše ok. Já si však myslím, že není podstatné co chce matka, ale co dítě potřebuje a co je druhý rodič (přesněji oba rodiče) schopen dát. To potvrzuje další názor, kdy není možné "vymýšlet" různé mimoškolní aktivity, když na to rodič prostě nemá. A na to navzuje další názor, že na výši výživného si většinou stěžují matky, které dostávají "větší" výživné.

A jak je to v nerozvedených rodinách? Tam chodí také rodiče k soudu, aby jim soud řekl, jak se má který z rodičů podílet na výživě dítěte? Někdy se podívejte okolo sebe a uvidíte děti, které žijí v bídě a špíně. A rodičům těchto dětí nikdo neukládá povinnost výživného určitou finanční částkou a ještě jim stát dává různé sociální podpory. 

Proto si myslím (je to můj názor), že by soud vůbec neměl zasahovat do toho, jak se který z rodičů bude podílet na výživě dítěte.

ano, jenže to by rodiče museli své dítě milovat a ne si skrz něj vyřizovat účty

Není tady

 

#27 14. 10. 2008 23:52

hrosanek
Host

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Promiňte, ale to je dost naivní. Kdyby... Kdyby se dokázali domluvit, tak se asi nebudou rozvádět. A soudy jsou zde od toho, aby dohlížely nad dodržováním zákonů. Ale jakého zákona, když zde žádný zákon o vyživovací povinnosti není?

Samořejmě že ne. Myslíte tím, že není správné, aby o vyživovací povinnosti rozhodoval soud?

To je taky blbost. Spoustu rodičů se chce rozejít a přesto se dokážou dohodnout o výživném. Možná to bude tím, že se nerozvádí se svými dětmi, ale spolu.

Ale i tak, co nebo kdo by měl tedy rozhodovat, aby to bylo spravedlivé? Právo a spravedlnost jsou totiž úplně jiné disciplíny.

 

#28 15. 10. 2008 10:17

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Já prostě malému ty kroužky platím z těch peněz, co na něj dostávám. A abych na ně neměla, to raději budu škudlit na sobě, ale nikdy bych nedopustila, abych BM řekla, sorry malej nikam nejde, já nemám ani korunu. To bych se musela hanbou propadnout usch

kamarádka se nedávno rozváděla, trvalo jim to 5 let, čekala, až si BM najde pořádnou práci. Letos v září končil VŠ a ona celou tu dobu táhla 2 domácnosti:) A on jí dával peníze podle toho jak zrovna mohl.

Já alimenty řešila u 2 právníků a ještě u kamarádky od soudu a bylo mi řečeno, že požaduju rozumnou částku, nic přehnaného.

Upravil(a) Barusja (15. 10. 2008 10:20)

Není tady

 

#29 15. 10. 2008 10:36

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

PetrHl napsal(a):

plnou parou bek napsal(a):

Děkuji všem věcně diskutujícím. Na rozdíl od některých diskutujících si nemyslím, že by téma výživné bylo nějak "staré" a tedy zbytečné se k němu vracet. Padlo zde několik zajímavých názorů.

Jedna matka je spokojená, protože jí soud "přiklepl" to, co chtěla. Na první pohled by se mohlo zádt, že je tedy vše ok. Já si však myslím, že není podstatné co chce matka, ale co dítě potřebuje a co je druhý rodič (přesněji oba rodiče) schopen dát. To potvrzuje další názor, kdy není možné "vymýšlet" různé mimoškolní aktivity, když na to rodič prostě nemá. A na to navzuje další názor, že na výši výživného si většinou stěžují matky, které dostávají "větší" výživné.

A jak je to v nerozvedených rodinách? Tam chodí také rodiče k soudu, aby jim soud řekl, jak se má který z rodičů podílet na výživě dítěte? Někdy se podívejte okolo sebe a uvidíte děti, které žijí v bídě a špíně. A rodičům těchto dětí nikdo neukládá povinnost výživného určitou finanční částkou a ještě jim stát dává různé sociální podpory. 

Proto si myslím (je to můj názor), že by soud vůbec neměl zasahovat do toho, jak se který z rodičů bude podílet na výživě dítěte.

ano, jenže to by rodiče museli své dítě milovat a ne si skrz něj vyřizovat účty

A jak je to v nerozvedených rodinách?
My platime vse napul , co se tyka deti.

Není tady

 

#30 15. 10. 2008 10:38

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Soud by samozřejmě měl rozhodovat v případech, kdy jeden z rodičů (častěji to bývá otec, ale není pravidlem) na potřeby dítka a díky sobectví, dětinské sebestřednosti, nevyzrálosti, pořízení si jiného "náhradního" dítka a vykašlání se na dotyčné starší (opustivší) kašle a platí minimum, někteří zhýralci dokonce neplatí nic. Možná chápu plnou parou bka, v tom, že by měly existovat jakési tabulkové limity, z kterých by se mělo aspoň vycházet: výše platu - konkrétní částka...., a ta by se pak mohla upravovat podle dalších kritérií jako platby za různé důležité léky při chronických chorobách ad. překážkách..

Není tady

 

#31 15. 10. 2008 10:43

St. Drábek
♥♥-----
Registrovaný: 22. 11. 2006
Příspěvky: 95

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

A jak je to v nerozvedených rodinách? Tam chodí také rodiče k soudu, aby jim soud řekl, jak se má který z rodičů podílet na výživě dítěte?

ano i tam se chodí k soudu pro výživné, pokud partner neplatí.
A platí, že dítě je v tom nevinně, vše se odvíjí od jeho potřeb a výdělek rodiče je druhotný. Dítě má také v řízení opatrovníka, který jej zastupuje a hájí jeho zájmy, protože oba jeho zákonní zástupci jsou ve při. Musím zdůraznit, že úroveň úředníků se výrazně zvedla za poslední léta a to je dobře. Dítě tak má větší šanci dobrat se peněz na uspokojení svých nároků. Jinak nevím, kdo jiný by měl rozhodnout o výši výživného, když ne soud, v případě, že se rodiče nedohodnou?

Není tady

 

#32 15. 10. 2008 10:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Jinak nevím, kdo jiný by měl rozhodnout o výši výživného, když ne soud, v případě, že se rodiče nedohodnou?
Když na mě to dělá dojem, že někteří by si představovali něco jako "pevný ceník" = alimenty ve výši X % z platu s možností pouze navýšení... no, alespoň by soudům ubylo agendy http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, páč by to zvládl každý rodič s kalkulačkou...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#33 15. 10. 2008 11:31

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Agendy by neubylo, ale alespoň by se sesynchronizovaly představy některých rodičů o potřebách dítětě. big_smile  - převýchova skrblivých tatíků či nezodpovědných matiček...Mno já vím je to asi blbost a teorie gloria

Není tady

 

#34 15. 10. 2008 11:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Judinko, s počtem výjimek v tomto státě... pustá teorie http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Kdekdo by si našel "důvod", proč ausgerechnet na něj ta tabulka nemůže pasovat...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#35 15. 10. 2008 20:38

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Děkuji, že se do debaty také připojil p. Drábek. Jako právník by měl do debaty "přinést" odborný názor. Teď ale nevím,  co si o tom mám myslet. Cituji: "A platí, že dítě je v tom nevinně, vše se odvíjí od jeho potřeb a výdělek rodiče je druhotný."

Ditě má právo se podílet na životní úrovni rodičů. Toto právo je nutno chápat nejen v kladném slova smyslu, ale i v tom negativním. Pokud je životní úroveň rodiče průměrná či podprůměrná, nelze stanovit vyživovací povinnost "nad" poměry plátce, a to ani v případě, kde jsou zde oprávněné zvýšené potřeby dítěte.

To je právní názor Judr. Motejla - ochránce práv.

U odborníka mě také zaráží otázka, kdo jiný by měl rozhodovat o výživném než soud?

Podle Ústavy ČR jsou soudy povolány k tomu, aby dohlížely na dodržování zákonů a tedy nemají moc zákonodárnou. Už jsem to psal na začátku. Podle Listiny mohou být ukládány povinnosti zákonem a v jeho mezích. Zákon o rodině však žádné meze vyjádřené finanční částkou nestanovuje a vyživovací povinnost pouze všeobecně fromuluje.

Jak by se komukoliv z Vás líbilo, vždy na konci roku navštívit svého správce daně (finanční úřad) a tam si nechat vyměřit nějakou státní úřednicí s kulatým razítkem dań? Vonásková, vy jste nějaká silnější v pase, tak to bude daň 20 tisíc. Karásková, přes Vás je skoro vidět, tak vy platit daň nemusíte.

Chápu, že výživné je "citlivější" problém, ale pokud se bavíme o povinnosti na právní úrovni, pak povinnost musí být stejná pro každého rodiče. Právě protože jede o dítě (děti), tak nemůže být vyživovací povinnost jen otázkou toho, co si matka u soudu vydupe. Povinnost tedy musí být dána nějakým zákonem (např. v Německu mají tabulkový systém). Určitě nidko nebude bránit rodiči, aby dával více než dle zákona musí. Na druhou stranu není možné, aby výživné rodiče finančně likvidovalo a bylo používáno jako prostředek na vyřizování si účtů za nevydařené manželství. Můžeme také morálně odsoudit rodiče, že si plní jen to co zákonem musí. Ale pouze morálně a nikoliv pomocí exekucí či trestního stíhání.

Není tady

 

#36 15. 10. 2008 21:07

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Judinka spolu s Helenou se dotkly jádra problému, proč je v tomto údajně právním státě stále udržováno komunistické rozložení podílu rodičů na výživě dítěte. Dítě je svěřeno do péče matky a ta nemá určenou žádnou výši výživného. Starej se jak umíš, a pokud mᚠmálo, tak si pravidelně dávej k soudu návrhy na zvýšení výživného.
Kdyby zde totiž fungoval jednotný systém vyživovací povinnosti, tak by se ukázalo, že většina rozvedených rodičů není schopna svoje dítě slušně uživit (rozvedená rodina má oproti nerozvedené rodině dvojnásobné životní náklady) a stát by musel tyto rodiny finančně podporovat. Při počtu rozvodů v ČR by to státní kasa neunesla.

Není tady

 

#37 16. 10. 2008 6:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

většina rozvedených rodičů není schopna svoje dítě slušně uživit (rozvedená rodina má oproti nerozvedené rodině dvojnásobné životní náklady) a stát by musel tyto rodiny finančně podporovat. Při počtu rozvodů v ČR by to státní kasa neunesla.
A proč by měl stát, potažmo my všichni, sponzorovat rozvedené rodiny?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#38 16. 10. 2008 6:51

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

helena napsal(a):

většina rozvedených rodičů není schopna svoje dítě slušně uživit (rozvedená rodina má oproti nerozvedené rodině dvojnásobné životní náklady) a stát by musel tyto rodiny finančně podporovat. Při počtu rozvodů v ČR by to státní kasa neunesla.
A proč by měl stát, potažmo my všichni, sponzorovat rozvedené rodiny?

Helenko myslím, že dotazovatel by nejraději neplatil žádné alimenty. Myslím, že svého potomka považuje za majetek státu. lol Potažmo za hračku matky.

Upravil(a) Pisatel (16. 10. 2008 6:51)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#39 16. 10. 2008 8:27

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Heleno. Vaše reakce je zajímavá. A proč by měl stát sponzorovat rozvedené rodiny?

V první řadě nejde o rodiny, ale jde snad přeci o ty děti ne? A že stát podporuje rodiče dětí, kteří nejsou rozvedeni a práci se vyhýbají jako čert kříži, to Vám nevadí? Těmto rodičům žádný soud neurčuje, jakou částkou se mají podílet na výživě dítěte.

Kdyby zde byl zákon, který přesně určí, jak se který z rodičů bude podílet na výživě dítěte, pak se sečte přijem dítěte od matky a otce. Pokud by součet těchto příjmů zakládal nárok na sociální podporu, pak je povinností státu se o dítě postarat. Já jsem si nevymyslel současný sociální systém solidarity bohatých s chudinou. Jen si myslím, že pokud na to má nárok dítě z nerozvedené rodiny, tak na to musí mít nárok i dítě z rozvedené rodiny. Mimochodem víte jak zvrácený je tento systém?

Vezměte si modelový případ. Rodiče se rozvedou a dítě je u matky. Matka se znovu provdá za muže, který je také rozvedený a platí výživné na dítě. Při posuzování sociáln potřebnosti dítěte matky se do jeho příjmů započítává výživné od pravého otce, příjem matky, ale také příjem "nového" manžela. Dítě tak má fakticky dva otce. Paradoxně se však výživné, které manžel zaplatí na svoje dítě z příjmů rodiny neodečítá.
Při výživném, které je soudy určováno jen podle momentální nálady tak nastává situace, kdy výživné manžela na svoje dítě je několikrát větší než výživné, které platí pravý otec matce. Rodina se tak může stát sociálně potřebná, ale podle státu na žádné dávky nemá nárok.

To Vám přijde normální v právním státě?

Není tady

 

#40 16. 10. 2008 8:35

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Jakém právním státě?
Mám x rozsudků, ale nevymohu nic. Jsem jedna z těch, která dostává??? teoretické výživné, máme takytatínka neplatiče, který zmizel až tak, že už bude hledán v rámci EU.
Psala jsem tady k tomu hodně, spokojená nejsem a mám co dělat, abychom přežily. Už nemám síly se vyjadřovat k takovémuto životu, 18 let na nás modrý ptáci jenom kadí.

Není tady

 

#41 16. 10. 2008 8:35

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pisateli. Mám na Vás velkou prosbu. Zatím jste do diskuze nic plodného nepřinesl (a). Pokud tedy nemáte co říct k danému tématu, tak si najděte jiné téma. Zda já osobně platím nebo neplatím výživné není předmětem diskuze. Proto si odpuse prosím invektivy vůči mojí osobě. Z celého srdce Vám předem děkuji.

Není tady

 

#42 16. 10. 2008 8:50

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pane plnou parou bek, myslím, že jsem se vyjádřil úplně stejně, či obdobně, jako kolega Drábek. Že nechápete je toliko Vᚠproblém.

K Vaší modelové situaci sdělím, že jste sice uvedl pěkný případ, ale jen jeho jednu část. Ono to funguje i z druhé strany. Když otec dítěte žije s nějakou partnerkou,  tak soud přihlédne i příjmu tohoto partnera a po zvážení potřeb dítěte pak stanový výživné, takže dle Vaší modelové situace, pak dítě žijící u matky (je jedno zda neprovdané, žijící na "hromadce" či opětovně provdané) má vlastně i druhou "matku".


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#43 16. 10. 2008 12:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Plnou parou bek: Pisatel tím chtěl říci tolik: jestliže se rozvedený otec (ve vašem modelovém případě) znovu ožení, přihlíží soud nejen k jeho majetkovým možnostem, ale též i k možnostem jeho nové manželky, tudíž se oba příjmy sečtou společně a z nich je vyměřováno výživné.
Takže dochází k situaci, kdy nová manželka otce "přispívá" určitým dílem na cizí dítě.
Totéž je, jestliže se BM otce znovu vdá - opět jsou zde započítány příjmy obou manželů, z nichž opět nový manžel "přispívá" na manželčino dítě.
Ono je někdy dobré - když už nadnesete nějaké téma - podívat se na situaci hned z několika zorných úhlů, víte smile?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#44 16. 10. 2008 12:30

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Kiara napsal(a):

Plnou parou bek: Pisatel tím chtěl říci tolik: jestliže se rozvedený otec (ve vašem modelovém případě) znovu ožení, přihlíží soud nejen k jeho majetkovým možnostem, ale též i k možnostem jeho nové manželky, tudíž se oba příjmy sečtou společně a z nich je vyměřováno výživné.
Takže dochází k situaci, kdy nová manželka otce "přispívá" určitým dílem na cizí dítě.
Totéž je, jestliže se BM otce znovu vdá - opět jsou zde započítány příjmy obou manželů, z nichž opět nový manžel "přispívá" na manželčino dítě.
Ono je někdy dobré - když už nadnesete nějaké téma - podívat se na situaci hned z několika zorných úhlů, víte smile?

godlike godlike (a pak, že prej po sezóně lol )

Upravil(a) Pisatel (16. 10. 2008 12:30)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#45 16. 10. 2008 20:49

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pisateli. Teď přesně nevím, zda si děláte legraci nebo jste to myslel zcela vážně. Pokud se bavíme v právní rovině o vyživovací povinnosti, tak žádné dítě nemůže mít dvě matky nebo dva otce. Z jakého titulu by se měl "druhý" otec nebo "druhá" matka podílet na výživě "cizího" dítěte?

Teď jste to řekl velice pěkně: "soud přihlédne". Promiňte mi to, ale soud může "přihlédnout" např. k polehčujícím nebo přitěžujícím okolnostem v rámci trestního řízení, i tak se však musí pohybovat pouze v mezích trestní sazby stanovené zákonem.  V rámci civilního pečovatelského řízení je soud povolán k tomu a dohlížel (tedy nikoliv přihlížel) na dodržování zákonů. Pokud zde není žádný zákon o výžiném, který by upravoval meze vyživovací povinnosti, k čemu tedy soud přihlíží?  K fázi měsíce, teplotě v jednací místnosti..... Pak tedy není divu, že některé matky odejdou od soudu s "pětikilem" pro dospívajícího puberáka a p. Štaidl platíl na Artíka "pět litrů".

Již podruhé Vás prosím, odpuste si invektivy vůči mojí osobě. Já Vás nijak nenapadám, i když jste evidentně zastánce "starých pořádků".

Není tady

 

#46 16. 10. 2008 20:56

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Paní Kiaro. A se dívám z kterého úhlu chci, tak mi uniká, co jste vlastně chtěla říct. Myslela jste, že je vlastně nesmysl, aby jedna rodina posílala výživné druhé rodině a ta jí ho zase zasílala zpět? To je vcelku zajímavá myšleka, která by se mohla ujmout.

Není tady

 

#47 16. 10. 2008 20:59

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Pisateli. Teď přesně nevím, zda si děláte legraci nebo jste to myslel zcela vážně. Pokud se bavíme v právní rovině o vyživovací povinnosti, tak žádné dítě nemůže mít dvě matky nebo dva otce. Z jakého titulu by se měl "druhý" otec nebo "druhá" matka podílet na výživě "cizího" dítěte?

Teď jste to řekl velice pěkně: "soud přihlédne". Promiňte mi to, ale soud může "přihlédnout" např. k polehčujícím nebo přitěžujícím okolnostem v rámci trestního řízení, i tak se však musí pohybovat pouze v mezích trestní sazby stanovené zákonem.  V rámci civilního pečovatelského řízení je soud povolán k tomu a dohlížel (tedy nikoliv přihlížel) na dodržování zákonů. Pokud zde není žádný zákon o výžiném, který by upravoval meze vyživovací povinnosti, k čemu tedy soud přihlíží?  K fázi měsíce, teplotě v jednací místnosti..... Pak tedy není divu, že některé matky odejdou od soudu s "pětikilem" pro dospívajícího puberáka a p. Štaidl platíl na Artíka "pět litrů".

Již podruhé Vás prosím, odpuste si invektivy vůči mojí osobě. Já Vás nijak nenapadám, i když jste evidentně zastánce "starých pořádků".

Když tak PANE Pisateli Pane plnou parou bek to ad primo.
Ad secundo. Vy jste studoval právo? A jen na okraj s druhým otcem jednoho dítěte jste začal sám "...a. Dítě tak má fakticky dva otce."  Já jen doplnil, že tedy má i "dvě matky"
Ad tercio. Ano vidíme nové pořádky, co se mohlo se posro***. Dalších 30 let se budeme mít opravdu krásně.

Upravil(a) Pisatel (16. 10. 2008 21:01)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#48 16. 10. 2008 21:19

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Musim. Chápu, že Vás to již unavuje, ale to "teoretické" výživné mě skutečně zaujalo. Můžete mi to prosím vysvětlit? Já si právě myslím, že ten problém je v tom, že o výživném rozhodoval soud v hrubém rozporu s Listinou a určil výživné, které Vᚠbývalý manžel z nějakého důvodu není schopen platit a tedy se jedná pouze o teoretické výživné, které nikdy nedostanete. I když ho někde najdou, tak ho maximálně strčí do basy za neplnění výživného a pro Vás se tím nic nezmění. Stále budete na výživu dítěte sama.

Já ten problém vidím tak, že právě na takové padouchy jsou naše zákony a hlavně soudy krátké, a na druhou stranu se soudy zabývají případy, kterými by se vůbec neměly zabývat. Už to tady někdo říkal. To jsou převážně ty matky, které dostávají "solidní" výživné.

Není tady

 

#49 16. 10. 2008 21:30

plnou parou bek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Pane Pisateli. Bohužel protože naše soudy nejsou schopny dohlížet na dodržování zákonů, byl jsem donucen práva tak trošku studovat.

Ano s druhým otcem jsem začal. A začal jsem s tím proto, že je to stejný nesmysl jako druhá matka, leč dle jednoho zákona (i toho přírodního) může být jen jeden otec a jedna matka, ale podle jiného zákona v působnosti pána Nečase jsou u jednoho dítěte posuzovány příjmy "tuplovaných" rodičů.

Promiňte, ale chtěl bych udržet téma výživné, tak se nechci bavit na téma, co bylo dříve lepší nebo horší než teď.

Není tady

 

#50 16. 10. 2008 21:42

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

plnou parou bek napsal(a):

Pane Pisateli. Bohužel protože naše soudy nejsou schopny dohlížet na dodržování zákonů, byl jsem donucen práva tak trošku studovat.

Ano s druhým otcem jsem začal. A začal jsem s tím proto, že je to stejný nesmysl jako druhá matka, leč dle jednoho zákona (i toho přírodního) může být jen jeden otec a jedna matka, ale podle jiného zákona v působnosti pána Nečase jsou u jednoho dítěte posuzovány příjmy "tuplovaných" rodičů.

Promiňte, ale chtěl bych udržet téma výživné, tak se nechci bavit na téma, co bylo dříve lepší nebo horší než teď.

Ale od toho se vše odvíjí i onen názor nad dodržováním zákonů, které provádí k tomu povolané orgány. Nejen soudy.

Buď povedete debatu a její závěry bude také přijímat a nebo si zde říkejte co chcete, ale věřte, že to nikdo nebude přijímat. Zde jaksi podporu asi nenajdete, tu možná najdete ve spolku postižených otců.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů