Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 12. 10. 2008 21:40

plnou parou bek
♥♥♥♥---

Výživné, výživné a zase to výživné

Listina základních práv a svobod říká, že povinnosti mohou být ukládány na základě zákona a v jeho mezích. Zákon o rodině ukládá rodičům vyživovací povinnost, ale žádné meze této povinnosti nestanovuje. Považuejte za správné, aby v demokratickém státě rozhodoval o povinnosti soud (obvykle soudkyně) jen podle svojí momnetální nálady, když zde žádný zákon meze vyživovací povinnosti neupravuje a soud tedy nemá žádnou "berličku" o kterou by svoje rozhodnutí opřel?

Není tady

#2 12. 10. 2008 21:54

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Výživné, výživné a zase to výživné

Samozřejmě že ne ... tongue Kdyby se oba dva rodiče dovedli na výši výživného dohodnout a dohodu řádně plnili, žádné soudy by být nemusely reta

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#3 12. 10. 2008 22:13

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Ale stanovuje.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#4 12. 10. 2008 22:19

plnou parou bek
♥♥♥♥---

Promiňte, ale to je dost naivní. Kdyby... Kdyby se dokázali domluvit, tak se asi nebudou rozvádět. A soudy jsou zde od toho, aby dohlížely nad dodržováním zákonů. Ale jakého zákona, když zde žádný zákon o vyživovací povinnosti není?

Samořejmě že ne. Myslíte tím, že není správné, aby o vyživovací povinnosti rozhodoval soud?

Není tady

#5 12. 10. 2008 22:22

plnou parou bek
♥♥♥♥---

RE: Pisatel

Ale stanovuje. Můžete být prosím výřečnější a objasnit nám, který zákon stanovuje meze vyživovací povinnosti?

Není tady

#6 12. 10. 2008 22:42

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Tak si nastuduj zákon o rodině a bude to. Meze jsou dány schopnostmi rodičů.

Není tady

#7 13. 10. 2008 21:50

plnou parou bek
♥♥♥♥---

Re: Pisatel
Myslím, že jsem s Vámi krávy nepásal, tedy mi prosím příště vykejte.

Zákon o rodině znám velmi dobře. Dokonce s Vámi souhlasím, že meze jsou dány schopnostmi rodičů. Moje diskuzní otázka však zněla, zda je v souladu s Listinou, aby soud tuto povinnost stanovoval podle svojí momentální nálady. Už jsem viděl hodně rozsudků, ale nikdy jsem se nesetkal s tím, aby soud v souladu se zákonem o rodině rozhodl, že rodič se bude podílet na výživě "dle svých schopností a možností". Naopak v každém rozsudku je uvedena určitá finanční částka. A to je ten problém, kdy některé dítě má soudem "přiklepnuto" např. 700,- Kč měsíčně a jiné dítě 7000,- Kč měsíčně, přičemž výdělek rodiče je stejný.

Jako perličku uvádím příklad p. Štaidla, který na Artura platil výživné 5 500,- Kč měsíčně. Přijde Vám to někomu správné? Přijde Vám to někomu jako spravedlivé? Přijde Vám to jako v soluladu se zákonem?

Není tady

#8 13. 10. 2008 22:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

plnou parou bek: tady na vláknech jsme zvyklí jeden druhému tykat, i když se třeba vzájemně neznáme smile

Není tady

#9 13. 10. 2008 23:08

plnou parou bek
♥♥♥♥---

RE:Kiara
I tak si myslím, že vykání neporušuje zdejší pravidla a rád bych u toho zůstal. Také to není předmětem diskuze. Raději bych se tedy vrátil k věcné diskuzi na téma výživné. Nebo snad zde není nikdo, koho by toto téma nezjímalo? To zde není ani jedna samoživitelka, která má problém
s výživným?

Není tady

#10 13. 10. 2008 23:19

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Mám dojem, že tento VÁŠ problem se tu řešil a že JSTE nepochopil. Je mi Vás líto. Stížnosti na špatné rozhodování soudů u soudcovské unie případně u předsedy krajského soudu. Stížnost se podává podle zákona o soudcích a soudech.
P.S. od dubna tohoto roku zde nebyl jediný dotaz na výživné a jeho výši.

Není tady

#11 14. 10. 2008 7:06

mag
♥♥♥♥♥♥♥

plnou parou bek napsal(a):

Jako perličku uvádím příklad p. Štaidla, který na Artura platil výživné 5 500,- Kč měsíčně. Přijde Vám to někomu správné? Přijde Vám to někomu jako spravedlivé? Přijde Vám to jako v soluladu se zákonem?

Jistě a taky paní Pomeje platil hypotéku a tyky určitě Arturovy leccos koupil wink

Není tady

#12 14. 10. 2008 7:55

marica
♥♥♥♥♥--

Přisp)eji svojí troškou do mlýna. Viděla jsem spoustu rozsudku v níž otec neměl říjem žádný a soud ho zavázal platit 2000 měsíčně na dítě.  Jelikož mi stroj na spracování statistik vyhazoval tyto případy jako nemožné ptala jsem se soudcu proč tak rozhodly.
Další kritérium na rozhodování o výši výživném je schopnost rodiče vydělat.
Pokud byl nezaméstatný v hlavným méstě a byl zdráv soud nebral v úvahu dokatzovaný příjem ale jeho schopnost vydělat. Bral jej jako nékoho kdo buď dělá načerno anebo je dobrovolně nezaměstatný.
Soudkyně řekla že podle její praxe se nikdo nikdy neodvolal.
Taky zajímavé.

Není tady

#13 14. 10. 2008 8:36

Žížalka8
♥------

A co živnostníci?Přiznají státu minimum a alimenty jim nezvýší,přitom každý ví,že jeho příjem je o dost vyšší.
Je zdravý a schopný.

Není tady

#14 14. 10. 2008 9:05

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

mag napsal(a):

plnou parou bek napsal(a):

Jistě a taky paní Pomeje platil hypotéku a tyky určitě Arturovy leccos koupil wink

Myslím, že pan plnou parou bek by rád platil výživné ve výši jako bývalý muž paní Čejkové.

Není tady

#15 14. 10. 2008 10:16

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

... podle mě by rád vydělával tolik, kolik bývalý muž paní Čejkové wink

Není tady

#16 14. 10. 2008 10:34

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Já si nemůžu stěžovat. Naopak soud u nás o výživném dopadl dobře pro mě. Požadovala jsem od BM částku on mi však chtěl dát míň zbytek synovi na účet. Když soudkyně a sociálka viděli kolik BM bere a nemá jiné závazky než platit výživné, tak mu řekli, že bude platit co chci a hotovo šmytec. Já jim za to děkuju a myslím to vážněsmile

Upravil(a) Barusja (14. 10. 2008 11:05)

Není tady

#17 14. 10. 2008 14:14

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars

Myslím že některým manželkám jde zčásti i o přilepšenou pro sebe smile .

http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

#18 14. 10. 2008 14:26

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

sad

Upravil(a) Barusja (14. 10. 2008 14:26)

Není tady

#19 14. 10. 2008 15:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Tajgr napsal(a):

Některým ano, ale všem určitě ne usch Pročti si některé příběhy tady. Výživné, které některé dostávají (pokud vůbec) určo není tak závratné, aby si z něj mámy ještě "přilepšovaly".

Není tady

#20 14. 10. 2008 15:47

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-

Barusja napsal(a):

sad

Ale já to nemyslela na tebe,já k celému tématu.Nemám ráda když některé matky ve snaze získat za každou cenu co nejvíc peněz začínají vymýšlet kroužky a jiné věci pod záminkou že TO POTŘEBUJE DÍTĚ.Nekamenujte mně,sama mám děti a vím co kolik stojí,jsem toho názoru že když na to nemám tak na to prostě nemám.

Není tady

#21 14. 10. 2008 15:49

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Některým ano, ale všem určitě ne usch Pročti si některé příběhy tady. Výživné, které některé dostávají (pokud vůbec) určo není tak závratné, aby si z něj mámy ještě "přilepšovaly".

No vždyt' jak píšu-některým.Samozřejmě každý příběh je jiný,už jsem někde četla takový příběh s nádechem pomsty-jo,našel si jinou tak ho svlíknu s kůže a zůstane mu holá pr....

Není tady

#22 14. 10. 2008 15:54

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Kiaro, vsimla si si to slovicko některým, ktore Tajgr pouzila? tongue

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#23 14. 10. 2008 15:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, Oxi, všimla smile

Není tady

#24 14. 10. 2008 17:31

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Kiara napsal(a):

Tajgr napsal(a):

Kiaro, ono je vůbec zajímavé si vysledovat kdo si na jaké výživné stěžuje. Většinou to bouhužel bývají matky které dostávají výživné vyšší, naopak ty které třeba dostávají jen pár set (neschvaluji to) tak si téměř nestěžují. Zajímavé k zamyšlení

Upravil(a) PetrHl (14. 10. 2008 17:33)

Není tady

#25 14. 10. 2008 23:35

plnou parou bek
♥♥♥♥---

Děkuji všem věcně diskutujícím. Na rozdíl od některých diskutujících si nemyslím, že by téma výživné bylo nějak "staré" a tedy zbytečné se k němu vracet. Padlo zde několik zajímavých názorů.

Jedna matka je spokojená, protože jí soud "přiklepl" to, co chtěla. Na první pohled by se mohlo zádt, že je tedy vše ok. Já si však myslím, že není podstatné co chce matka, ale co dítě potřebuje a co je druhý rodič (přesněji oba rodiče) schopen dát. To potvrzuje další názor, kdy není možné "vymýšlet" různé mimoškolní aktivity, když na to rodič prostě nemá. A na to navzuje další názor, že na výši výživného si většinou stěžují matky, které dostávají "větší" výživné.

A jak je to v nerozvedených rodinách? Tam chodí také rodiče k soudu, aby jim soud řekl, jak se má který z rodičů podílet na výživě dítěte? Někdy se podívejte okolo sebe a uvidíte děti, které žijí v bídě a špíně. A rodičům těchto dětí nikdo neukládá povinnost výživného určitou finanční částkou a ještě jim stát dává různé sociální podpory. 

Proto si myslím (je to můj názor), že by soud vůbec neměl zasahovat do toho, jak se který z rodičů bude podílet na výživě dítěte.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí