Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 10. 2008 23:14

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Matka tvrdí, že pět minut před půlnocí jsem nebyla na světě, to bylo 20.03 a že pět minut po půlnoci už ano. Prý mne měly napsat datum narození 21.3, ale v OP mám 20.3., místo Slovensko, hranice s Ukrajinou.
Astrolog i numerolog tvrdí, že jsem se narodila tak nějak v půl dvanácté, to má matka odmítá.
Do 1999 jsem byla všude jako BERAN, čemu tedy zodpovídám a najednou mne od r. 2000 počítají mezi ryby?
CO já s tím? Nějak se necítím a nesouhlasím s tím a chci žít jinak, být jiná a mít jiný život.
Vysvětlí mne to tady někdo, prosim?děkuji.

Není tady

 

#2 11. 10. 2008 6:39

julo
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 248

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Čas, ktorý ukazujú hodinky a skutočný čas sú dve niekedy vežmi rozdielne veci. Napríklad teraz hodinky ukazujú 6:32, ale je tu žudský posun (takzvaný letný čas), pretože je iba 5:32 . Ale ani to nie je pravda, pretože časové pásmo (znovu stanovené iba žudským rozumom) je široké jednu hodinu, ale Zem "neskáče", ale sa plynule otáča okolo Slnka. Takže ak chcete vedie presný čas, tak si musíte tú polnoc, kedy ste sa zhruba narodila, prepočíta na súradnice poludníkov, teda na skutočnú polohu Zeme - a to je ten prepočet, ktorý Vám tvrdí astrológ.

Ale inak medzi nami, myslíte si, že to zmení Vᚠživot, keď zrazu zistíte, že ste sa narodili v inom znamení? Pretože prechod medzi nimi tiež nie je skokový, ale plynulý, takže patríte medzi tých, ktorí patria do obidvoch a navyše, naozaj si myslíte že "ryba" má predurčený iný život ako "baran"? Nezdá sa Vám skôr, že život budete ma taký, aký si zariadite sama bez ohžadu na to, čo hovorí nejaký numerológ alebo astrológ?


źudská duša si sa voda, prichádzajúc z neba stúpaš do neba a spä na zem musíš ís vo večných kolobehoch bytia.
Goethe

Není tady

 

#3 11. 10. 2008 11:42

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

julo napsal(a):

Ale inak medzi nami, myslíte si, že to zmení Vᚠživot, keď zrazu zistíte, že ste sa narodili v inom znamení? Pretože prechod medzi nimi tiež nie je skokový, ale plynulý, takže patríte medzi tých, ktorí patria do obidvoch a navyše, naozaj si myslíte že "ryba" má predurčený iný život ako "baran"? Nezdá sa Vám skôr, že život budete ma taký, aký si zariadite sama bez ohžadu na to, čo hovorí nejaký numerológ alebo astrológ?

Hezky napsany. Vnimam to stejne.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#4 11. 10. 2008 17:12

x256987
Host

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim, existují tabulky, kde zjistíš, v kolik hodin přešlo Slunce do dalšího znamení přesně v tom roce, kdy ses narodila, i na některých solidnějších webových stránkách (např. www.zverokruh.sk - osobní horoskop, pokud zadᚠčas narození, vyjde ti jasně, kde mᚠnejen Slunce, ale i jednotlivé planety). To, co "se píše", nemusí být pro ty, kdo se narodili na začátku nebo na konci znamení, směrodatné.

Pokud si tvoje matka není jistá časem tvého narození, zkus zapátrat v matrice nebo v porodnici, kde jsi přišla na svět.

 

#5 12. 10. 2008 23:56

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Tato informace, resp. odpověď pro mne není životně důležitá, jen jsem to chtěla mít vysvětleno, abych pochopila tuto změnu po změně letopočtu. Věřím matce, když tvrdí, co tvrdí celý život, jsem její jediná dcera, tak si to snad pamatuje. Letní čas tenkrát se ještě nezaváděl.
"Nezdá sa Vám skôr, že život budete ma taký, aký si zariadite sama bez ohžadu na to, čo hovorí nejaký numerológ alebo astrológ?"Ano, tak tohle přesně tvrdím já, ovšem odborníci namítají, co je dáno, je dáno. A s tím já se nechci smířit, já nechci mít předem nalajnované adané věci, já je chci ovlivnit nebo přímo změnit a nesmiřovat se s tím, takhle je to tam napsáno...postaveno a tím to hasne.

Není tady

 

#6 13. 10. 2008 6:06

julo
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 248

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim napsal(a):

"Nezdá sa Vám skôr, že život budete ma taký, aký si zariadite sama bez ohžadu na to, čo hovorí nejaký numerológ alebo astrológ?"Ano, tak tohle přesně tvrdím já, ovšem odborníci namítají, co je dáno, je dáno.

Aký odborníci? Je to iba názor určitej (pomerne malej) skupiny žudí - tzv. fatalizmus, t.j. odovzdanie sa osudu, pričom však život ukazuje, že to tak nie je. Poto, by bolo predsa úplne jedno, čo robím, ak je všetko vopred dané, no nie? A to už nie je hádam ani fatalizmus, ale to smeruje aj k anarchizmu a podobným extrémistickým prejavom.
Som rád, že máme rovnaké názory na to, ako to je. A ten letný čas bol iba príklad. Inak hranica Slovensko/Ukrajina je naozaj posun skoro 1/2 hodina oproti hodinkám, ja bývam v strede Slovenska a posun je asi 15 minút.


źudská duša si sa voda, prichádzajúc z neba stúpaš do neba a spä na zem musíš ís vo večných kolobehoch bytia.
Goethe

Není tady

 

#7 13. 10. 2008 7:08

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim, napiš (třeba do SZ) přesné datum čas a místo narození, a není problém zjistit , co jsi.
Může to být na hranici mezi znameními (vzácný případ), pak pro Tebe bude platit obojí.
V jakém znamení mᚠSlunce při zrození, to platí na furt, a nemění se to ani po r. 2000 (byl přestupný rok).

Není tady

 

#8 13. 10. 2008 9:21

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Damilo, napsala jsem ti. Vidíte, stačilo mne vysvětlení s tím časovým posunem, co jsem nějak nevěděla a už svítá.
Pak by vše sedělo. Něco jsem na int. našla, ale jsou tam napsané i hrůzy a taková nejsem.

Není tady

 

#9 13. 10. 2008 9:38

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim, astrologové mě za můj nepropracovaný názor asi zpohlavkují, ale vidím v Tobě převahu Berana. Vyjadřuješ se jako Beran a pozastavuješ se nad věcí, kterou by typické Ryby nejspíš nechaly plavat. Tvoje odhodlání žít svůj život podle svého a ne podle nějakých linek je také beraní. I ta potřeba to vyjádřit. Ryby to dělají také, ale nejsou ve svých vnějších postojích tak jednoznačné. Nechceš se smiřovat s tím, co je někde psáno, mᚠvlastní hlavu a tu si hodlᚠprosadit. A to je v souvislosti s Berany psáno vždy big_smile . Myslím, že jsi krásný Beran smile

Není tady

 

#10 13. 10. 2008 14:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Všechna znamení mají svá plus i mínus a každé nemůže sedět všem.

Není tady

 

#11 13. 10. 2008 18:38

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Předesílat zmínku o absenci jakéhokoliv osobního hodnotícího postoje stran  kvalit jednotlivých znamení jsem pokládala za zbytečné. Vycházela jsem z toho, že se to automaticky předpokládá.

Není tady

 

#12 14. 10. 2008 6:14

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

haiel napsal(a):

Předesílat zmínku o absenci jakéhokoliv osobního hodnotícího postoje stran  kvalit jednotlivých znamení jsem pokládala za zbytečné. Vycházela jsem z toho, že se to automaticky předpokládá.

To byla hlavně reakce na to, jak Musim psala, že o "svém znamení" četla na internetu "takové hrůzy", proto jsem měla potřebu to zdůraznit. Jaké hrůzy? Možná jen neviděla to dobré...ani nevím, jestli psala o Rybách, nebo Beranu.

Jinak, Haiel, mělas pravdu, Musim je Beran jako bejk. big_smile

Upravil(a) Damila (14. 10. 2008 6:14)

Není tady

 

#13 14. 10. 2008 9:15

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

To je v pořádku, Damilo. Jen mě díky Tvé větě napadlo, že by možná bylo namístě předejít případnému nedorozumění smile

Není tady

 

#14 14. 10. 2008 9:34

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Holky a kluci, všem Vám děkuji. Díky vysvětlení o tom, jak působí časový posun mám teď jasno. Byla jsem a jsem Beran, i když už poučený a otlučený věkem a zkušenostmi a už je mi fuk, že mne řadí k rybám. A je to jako vždy. Já znám pravdu, ale okolí to vidí jinak...soudí jinak. Já-má pravda proti všem a vím, že se časem stejně ukáže, kdo měl pravdu.
Třeba od r. 3000 to bude zase jako Beran, ale to už je fakt jedno.
No, na ty hrůzy jsem zadala i berana i rybu, ale omylem vymazala domnělý čas narození. Já vím, každý může být všelijaký, asi jde o to, jakou  cestu si kdo vybere.

Není tady

 

#15 14. 10. 2008 10:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim, to je tak, že Ty budeš Beran do smrti. Ale ty děti, co se narodily v jiném roce, tak i přes stejný měsíc, den a hodinu narození , můžou být Ryba, páč v tu dobu v tom jiném roce bylo Slunce ještě v Rybách, no.
Záleží na přesnosti dat. Každý rok je to jinak.
V bulváru, kde je předpověď pro jednotlivá znamení uvádějí orientační rozpětí.
Ty seš Beran s ASC ve Střelci. Samý oheň, ale Rybky Ti tam taky plujou, a to výrazně (Venuše, Merkur), takže je nezatracuj. Způsobují Tvou citlivost, zranitelnost. Nasakuješ informace jako houba. Ty vědomé i ty nevědomé. A to může být nebezpečné. Ale bojovný Beran to tak nenechá. Jsi otevřená, potřebuješ vyvinout selekci, trochu kritičnosti. Hodil by se Ti takový partner. Panna nebo tak něco. smile To už chci ale moc, co?

Není tady

 

#16 5. 2. 2009 20:58

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Myslím, že to musí cítit, co skutečně jsi


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#17 13. 2. 2009 18:31

Cassefixtagrian
♥------
Registrovaný: 13. 2. 2009
Příspěvky: 1

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Podle toho kdy jste se narodila

Není tady

 

#18 13. 3. 2009 10:32

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Musim napsal(a):

Holky a kluci, všem Vám děkuji. Díky vysvětlení o tom, jak působí časový posun mám teď jasno. Byla jsem a jsem Beran, i když už poučený a otlučený věkem a zkušenostmi a už je mi fuk, že mne řadí k rybám. A je to jako vždy. Já znám pravdu, ale okolí to vidí jinak...soudí jinak. Já-má pravda proti všem a vím, že se časem stejně ukáže, kdo měl pravdu.
Třeba od r. 3000 to bude zase jako Beran, ale to už je fakt jedno.
No, na ty hrůzy jsem zadala i berana i rybu, ale omylem vymazala domnělý čas narození. Já vím, každý může být všelijaký, asi jde o to, jakou  cestu si kdo vybere.

Hele, pošli mi svá data na email a spočítám ti, zda jsi Ryba nebo Beran. V tomto ohledu to je jasné a nezměnitelné. Druhá věc je numerologické hledisko. Když ti takto někdo změní datum anrození, je dobré abys si nechala udělat rozbor u opravdu dobrého numerologa, jak se ti změní energie pro život.
Mám kamaráda, kterému se to stalo, a nové datum ho docela odpíchlo k dalšímu rozvoji... takže... žádná křeč...

A propos... který "odborník" ti řekl, že něco je dáno a neměnné??? Svůj život má možnost každý si řídit sám... Otázkou je, zda a co je lepší... zda egem necitelně a nevědomě zasahovat do přirozeného řádu věcí a chovat se tady jako slon v porcelánu, jenom proto, že to chceš tak a tak, anebo vnímat a přirozeně plout s proudem, bez námahy, lehce a radostně....

mch, dle mých zkušeností... čím pokročilejší inkarnace, tím méně ji ovlivňují vlivy planet a hvězd. baileyová říká, že astrologie funguje proto, že hvězdy rezonují s našim astrálním tělem. Ovšem nikde není psáno, že tyto vibrace nejde ovládat a měnit, naopak, jde pomocí vědomého života na fyzické úrovni.
Nejvíce osudové životy mají lidé na velmi nízké úrovni vědomí, zatímco na Mistra planety nepůsobí téměř vůbec, snad jenom nějaké vibrace Zodiaku.
My, co jsme někde v tom průměru můžeme hravě dosáhnout stavu, u kterého planety hrají v nᚠprospěch nikoli proti nám. Takže nedivoč a vem svůj osud do vlastních rukou... a jdi s důvěrou svou cestou.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#19 13. 3. 2009 10:48

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Salvator napsal(a):

Ovšem nikde není psáno, že tyto vibrace nejde ovládat a měnit, naopak, jde pomocí vědomého života na fyzické úrovni.
...... můžeme hravě dosáhnout stavu, u kterého planety hrají v nᚠprospěch nikoli proti nám. Takže nedivoč a vem svůj osud do vlastních rukou... a jdi s důvěrou svou cestou.

A pod tohle se podepisuju.  smile  Souhlas.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#20 13. 3. 2009 11:19

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Celá astrologie může jít do...koše smile, když to pojmem takto, že nic není dáno a vše můžeme změnit.
Mnohé můžeme využít tak, aby nám to prospělo, ale přímo měnit, to bych netvrdila.
Ne nadarmo se rodíme s určitým plánem, který jsme si sami svobodně zvolili, a který se odráží v našem radixu.
Já si nemyslím, že jsme už na takové úrovni, jako lidstvo, že bychom měli obecně schopnost překonat ty aspekty horoskopu natolik, že by se nás vůbec nijak nedotýkaly...

Někteří jedinci možná.
Já třeba ne. Mně funguje horoskop zatraceně silně, možná jsem "málo vyspělá", ale každý se tu ocitáme na té úrovni, kterou potřebujeme.
A jako lidstvo (stačí se rozhlédnout kolem sebe), jsme ve vývojovém stupni někde na úrovni meteřské školy v životě lidském. A to, že jsme tady, a ne mezi vyššími bytostmi, má svůj důvod.

Země je natolik hmotná, že ti, kdo se zde inkarnují za účelem běžného cyklu zrození, prostě odpovídají svým vývojovým stupněm vibracím Země.
Jinak bychom tu nebyli.
Takže astrologické vlivy je třeba brát v úvahu, ale už je umíme využívat tak, aby nám prospěly.

Upravil(a) Damila (13. 3. 2009 11:20)

Není tady

 

#21 13. 3. 2009 12:11

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Ano Damilo,a to je Tvuj nazor.  Nekdo ma nazor jiny. A tak to v tomhle svete chodi.  wink

Upravil(a) hirondel (13. 3. 2009 12:12)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#22 13. 3. 2009 13:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Damilo, je ale otázka, jestli se tím plánem dᚠpozřít, a nebo zda-li zvládneš s ním souznít...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#23 8. 4. 2009 12:45

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Cassefixtagrian napsal(a):

Podle toho kdy jste se narodila

Rok, datum a čas. Záleží na tom, kde bylo v danou chvíli slunce.

Není tady

 

#24 8. 4. 2009 13:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

PavlaH napsal(a):

Damilo, je ale otázka, jestli se tím plánem dᚠpozřít, a nebo zda-li zvládneš s ním souznít...

Stejný horoskop, který mají dva různí jedinci, využívá každý svým způsobem. V tom je kouzlo svobodné vůle.
Od doby, co jsem začala nahlídat do svého radixu, uteklo asi 10 let.
Prošla jsem si různými fázeni odmítání některých konstelací, a následným přijetím a maximálním využitím.
Mám stejný radix, a přesto se stále měním. Někdo má větší příležitosti ke změně, jiný menší. Jednak podle tranzitů a jednak podle toho, jak se mu daří jich využít.
Ke Tvé větě o "pozření nebo souznění s plánem" můžu dodat jen to, že nic jiného, než souznít ani nejde.
Pokud nepřijmeme sami sebe, pak se stane život zbytečným bojem. A brzdou ve vývoji. Ale nakonec, každá zkušenost je dobrá...

Není tady

 

#25 13. 4. 2009 10:18

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jakto, že z Berana je od r.2000 ryba? CO JSEM?

Salvator: "Ovšem nikde není psáno, že tyto vibrace nejde ovládat a měnit, naopak, jde pomocí vědomého života na fyzické úrovni."

Já Ti nevím..... kdysi mně jeden starý a zkušený astrolog řekl jednu zajímavou větu: vy sice ovlivníte to, zda vyjdete z domu v 5 ráno nebo v 7... ale už neovlivníte to, že vám zrovna v tu určitou hodinu ze střechy toho domu spadne nebo nespadne na hlavu uvolněná taška...

Hmmm, tak co s tím? wink

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů