Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 1. 2006 8:39

janaj
Host

Antikoncepce a zdraví

Ahoj holky.Jsem tu poprvé,ale měla bych na vás dotaz..už 9 let beru hormonálku.;)Jsem spokojená a nic mi není.Teď přestupuju na yadine.Ale trápí mě jiná věc..pořád kolem sebe slyším-je to nezdravé,cpeš se hormony,nebudeš moct mít dítě,budeš mít rakovinu.:(Je tu někdo,kdo ji bere taky dlouho?Co si o tom myslíte?Děcko chci tak za 2 roky.Je mi 26.Díky za názory..cool

 

#2 28. 1. 2006 13:24

Elleana
♥------
Místo: Západní Čechy
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 18

Re: Antikoncepce a zdraví

Ahojky,
brala jsem hormonální antikoncepci skoro 5 let, a teď mi zjistili embolii do plic sad Už nikdy nebudu moct brát žádnou antikoncepci a ještě budu několik měsíců brát léky na srážlivost krve. Je třeba pravda, že mi nikdy doktorka nebrala krev, ale žádný příznaky, který by upozorňovaly na nějakou chybu, jsem neměla...bylo mi fajn. A teď to mám sad

Není tady

 

#3 28. 1. 2006 13:33

lenka.0323
♥♥-----
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 80

Re: Antikoncepce a zdraví

já jsem brala antikoncepci 12 let (od 18 let), pak jsem ve 24 vysadila, abych otěhotněla, tak napodruhé (první jsem potratila) to vyšlo, pak jsem opět užívala dalších 5 let, vysadila a do 4 měsíců otěhotněla a v pohodě. Před otěhotněním jsem ale užívala Calibrum babyplan.

Není tady

 

#4 31. 1. 2006 0:36

HANKA
Host

Re: Antikoncepce a zdraví

janaj napsal(a):

Ahoj holky.Jsem tu poprvé,ale měla bych na vás dotaz..už 9 let beru hormonálku.;)Jsem spokojená a nic mi není.Teď přestupuju na yadine.Ale trápí mě jiná věc..pořád kolem sebe slyším-je to nezdravé,cpeš se hormony,nebudeš moct mít dítě,budeš mít rakovinu.:(Je tu někdo,kdo ji bere taky dlouho?Co si o tom myslíte?Děcko chci tak za 2 roky.Je mi 26.Díky za názory..cool

Bereš hormony devět let a nic ti není. Když jsem je brala devět let. Taky mi nic nebylo. Potíže začaly o rok později. To mi bylo zhruba jako tobě. Začala jsem s nimi v necelých šestnácti. Původní účel nebyla sice antikoncepce, ale rovnání nepravidelného cyklu. Tablety co jsem užívala měli však úplně stejné složení, stejný mechanismus braní a stejné důsledky jako antikoncepce, blokovali ovulaci. Což mi lékaři zapoměli říct. Došlo mi to  po letech, o co jde. Když jsem po deseti letech začala nesnášet tablety /návaly horka, pocení, bolesti ve svalech, návali zvýšené teploty atd./, začali mi lékaři cpát injekce. Čím déle jsem se "léčila", tím byly výsledky horší. Zatímco třeba ve třinácti jsem měla menstruaci samovolně, i když nepravidelně, pak už to bez hormonů nešlo a nakonec často ani s nimi. Lékaři mě celou dobu ubezpečovali, že vše je v pohodě, že mi pak jen vymění prášky a hned budu v jiném stavu. Teprve po třicítce, když už jsem se vdala a chtěla mít rodinu, jsem defnitivně pochopila, že celé to slavné "léčení" je naprostý nesmysl. A nechala jsem toho. Bohužel asi pozdě. Jediným viditelným výsledkem bylo stálé přibývání na váze, zvláště po injekcích. Klidně pět, šest kilo po jedné. Oznámila jsem lékařům, že s rovnáním cyklu končím a chci ty prášky, co mi slibovali. Najednou se jejich chování změnilo o stosmdesát stupňů, nechtěli s celou věcí mít nic společného, a ač jsem neměla žádnou nemoc ani postižení, snažili se mi můj úmysl znechutit. Nebudu to protahovat, výsledek je ten, že se už šest let marně pokouším přijít do jiného stavu. Menstruace se mi po vysazení hormonů postupně vrátila, ovulace však asi není. Celkem jsem brala estrogeny a progesterony šestnáct let a to v podstatě od děctví. Plus jsem si je ještě pak dvakrát, vždy po roce nechala píchnout. to je dohromady let osmnáct. Na poslední injekci byla reakce dost strašná. Měla jsem pokračovat clostylbegydem, ale vůbec to nešlo. Pak se mi začal cyklus vracet, clostylbegyt jsem opakovaně vyzkoušela, výsledek nula a zvláště při vyšších dávkách se začal chovat úplně opačně než má. Také injekce HCG vedla úplně někam jinam, než je zvykem. Zdá se že po těch kvantech hormonů se změnila citlivost i na jiné hormonální léky. Navíc se začíná poslední dobou zdát, že hormonální nerovnováha plodí i další hormonální odchylky a začíná negativně ovlivňovat celý zdravotní stav. Nechci tě strašit, Tohle je ale fakt pravda.
Hormony nejsou zas taková nevinná legrace, jak někteří tvrdí. Je s nimi třeba opatrně. Hlavně když se začnou brát brzy a trvá to léta.


Doporučuji ti jednoduchý test, zkus antikoncepci na chvíli vysadit. Jestli se u tebe objeví i bez hormonů pravidelný menstruační cyklus, nebo dokonce zjistíš ovulaci je to v pořádku a zatím se nic nedje. Jestli, ale ne, potom chceš-li mít vůbec někdy nějaké děti, pozor! V tvém věku jsem si taky říkala, tak za dva roky a dopadá to úplně jinak.

 

#5 31. 1. 2006 6:09

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Antikoncepce a zdraví

Já beru antikoncepci 16 let a nic, vpohodě. Vysadila jsem jen, když jsem chtěla dítě a přišla jsem do jiného stavu hned po první menstruaci. Teď jsem na půl roku vysadila, abych zjistila, jestli  vše funguje tak jak má a v pořádku. Brala jsem cilest a teď se chystám na nějaký modernější přípravek No, uvidíme, k doktorce jdu příští týden. Milé dámy, mohly by jste mi napsat, jakou HA berete a kolik to stojí? Já vrala cilest za 285 Kč a vůbec nemám představu, jak se teď ceny HA pohybují. Dík.

Upravil(a) Dana (31. 1. 2006 6:10)


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#6 31. 1. 2006 9:29

Liska
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 195
Web

Re: Antikoncepce a zdraví

Když ono asi každé tělo na homrony raguje jinak. Faktem je, že dnes, kdy se prodávají nízkohormonální HA, by ty dopady na zdraví měly být menší a menší. Já beru Belaru, je to nízkohormonální Ha, stojí 550 na 3 měsíce. Patří bohužel k těm dražším, je to ale jedna z  mála, co snesu. Po ostatních mně bývalo špatně od žaludku,po trojfázovkách jsme krvácela celý měsíc...:-(

Není tady

 

#7 31. 1. 2006 11:33

janaj
Host

Re: Antikoncepce a zdraví

Hance:  Ahojky...vím, že je to divný, ale třeba jsi neovulovala ani v těch 16. to jsi nemohla vědět...a je otázka, jestli kdybys je nebrala, bylo by to jinak...

Já vysadila na půl roku, menstr. se dostavila normál, ovulace asi taky(pěkné bolesti vaječníků před menstruací!), ale pak začala být častěji.
Jinak teď přecházím na yadine..uvidíme!!

 

#8 31. 1. 2006 11:45

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Antikoncepce a zdraví

Dana napsal(a):

Já beru antikoncepci 16 let a nic, vpohodě. Vysadila jsem jen, když jsem chtěla dítě a přišla jsem do jiného stavu hned po první menstruaci. Teď jsem na půl roku vysadila, abych zjistila, jestli  vše funguje tak jak má a v pořádku. Brala jsem cilest a teď se chystám na nějaký modernější přípravek No, uvidíme, k doktorce jdu příští týden. Milé dámy, mohly by jste mi napsat, jakou HA berete a kolik to stojí? Já vrala cilest za 285 Kč a vůbec nemám představu, jak se teď ceny HA pohybují. Dík.

Mercilon - na 3 měsíce  500.Záleží na cenách v lékárnách

Není tady

 

#9 31. 1. 2006 12:32

zuzzik22
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 148

Re: Antikoncepce a zdraví

a jak poznam ze mam vubec ovulaci? mnstruaci mam normalne to jo taky bych chtela prijit do jinyho stavu ale jaksi nevim jak teda poznam ze ovuluju a ze byteda otehotneni mohlo pripadat v uvahu?

Není tady

 

#10 31. 1. 2006 13:13

Jobík
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 13

Re: Antikoncepce a zdraví

anka napsal(a):

Dana napsal(a):

Já beru antikoncepci 16 let a nic, vpohodě. Vysadila jsem jen, když jsem chtěla dítě a přišla jsem do jiného stavu hned po první menstruaci. Teď jsem na půl roku vysadila, abych zjistila, jestli  vše funguje tak jak má a v pořádku. Brala jsem cilest a teď se chystám na nějaký modernější přípravek No, uvidíme, k doktorce jdu příští týden. Milé dámy, mohly by jste mi napsat, jakou HA berete a kolik to stojí? Já vrala cilest za 285 Kč a vůbec nemám představu, jak se teď ceny HA pohybují. Dík.

Mercilon - na 3 měsíce  500.Záleží na cenách v lékárnách

Novinette - 400 na 3 měsíce

Není tady

 

#11 31. 1. 2006 13:36

Pepulka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 322

Re: Antikoncepce a zdraví

Já se přikláním k názoru Janaj, že pokud je menstruační cyklus naprosto v pořádku ještě před braním HA, tak je v pořádku i po vysazení HA, jako tomu bylo i u mě. HA jsem brala 6 let v kuse a po vysazení z důvodu plánovaného těhotenství jsem otěhotněla ihned po první normální menstruaci.Pokud jsou ale problémy s MS cyklem ještě před začátkem braní HA, tak HA to nevyléčí pouze upraví délku cyklu atd., ale po vysazení HA se problémy s cyklem opět  projeví. Já brala Marvelon: 480,- na 3 měsíce.


http://lilypie.com/pic/060929/5tkG.jpghttp://b1.lilypie.com/ewijp2/.png

Není tady

 

#12 1. 2. 2006 8:49

janaj
Host

Re: Antikoncepce a zdraví

Zuzzik:Zkus si koupit ovulační testy. Prodávají je v lékárně, stojí 20-30 Kč a prý do 5 min. ti řeknou na 99%, jestli ovuluješ...Můžeš si je udělat kdykoli přes den...

 

#13 1. 2. 2006 13:26

Kamchinka
Host

Re: Antikoncepce a zdraví

ahoj všem,

poradte mi, je mi 22 let. Antikoncepci beru od 17 let. Nejdríve jsem 4,5 roku brala Triquilar, ale začal
mi dělat problémy, změnila jsem tedy na Marvelon, ten ale mi působil velke potize a bolesti.
Gynekolog mi tedy napsal Yadine, je to sice drazsi HA, ale je dobre, ze jsem nepribrala ani deko, naopak dve kila dolu. Problem ale mám takový, uz vice nez pul roku krvacim mimo menstruaci. Třeba týden před menstruaci spinim nekdy krvacim a pak to jeste dostanu v beznem terminu, tzn. krvacim dva tydny z mesice
a to opravdu neni prijemne. Yadine beru tretim mesicem. Podle gynekologickeho vysetreni jsem zdravá

Díky,

Kamila

 

#14 2. 2. 2006 20:34

Pavlína
Host

Re: Antikoncepce a zdraví

Dana napsal(a):

Já beru antikoncepci 16 let a nic, vpohodě. Vysadila jsem jen, když jsem chtěla dítě a přišla jsem do jiného stavu hned po první menstruaci. Teď jsem na půl roku vysadila, abych zjistila, jestli  vše funguje tak jak má a v pořádku. Brala jsem cilest a teď se chystám na nějaký modernější přípravek No, uvidíme, k doktorce jdu příští týden. Milé dámy, mohly by jste mi napsat, jakou HA berete a kolik to stojí? Já vrala cilest za 285 Kč a vůbec nemám představu, jak se teď ceny HA pohybují. Dík.

Jelikož potřebuji sama změnit HA, nedělám nic jiného, než hltám informace z internetových stránek, takže mi dovol o některé informace se s tebou podělit Dokonce uvažuji o Mireně - nitroděložní tělísko s hormonem ( 5000Kč na 5 let), ale nevím, nevím. Ten Cilest bych tak nezavrhovala, když ti sedí, buď ráda, trefit se , aby HA sedla, není jen tak.Vyčetla jsem, že Cilest v současnosti  obsahuje progestinový hormon norgestimatum, který patří k těm modernější, novějším. Když pročítám diskuze, řekla bych, že si ho ženy docela chválí ( prý občas úbytek libida). IN je teď HA Yadine, kde slibují, že díky efektu  odvodnění určitě nepřibereš, ale cena kole 900,-.
Novinkou jsou i náplasti EVRA , téměř stejná cena, náplast si vyměňuješ po týdnu, mezi námi děvčaty, to abychom to lepili vteřiňákem do vany nebo do bazénu i s tím? nejméně hormonů má asi Mirelle. Já doteď brala Triquillar za 270,-. S tím jsem byla spokojená, jenže poslední dobou jsem měla jakési žlučníkové obtíže, které po vysazení HA přestaly, takže musím zvolit něco jiného, jinak bych ale neměnila. Ta cena je opravdu různá. Nejlevnější kolem 300,-, průměr kolem 400-600, a pak ty novinky , ty jsou dražší. Už tě nebdu zahlcovat, dej vědět, jak ses rozhodla, já jdu právě zítra k doktorovi, tak uvidíme, dáme hlavy dohoromady.  Pavlína

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů