Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 4. 2. 2006 13:04

Jan/VEDA
Host

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Blazo,

zenske sari a muzske dhoti jsou tradicni odevy, ktere jsou popisovany v pismech. Ta uvadeji, ze se nosi v duchovnim svete. Vedska kultura se nejlepe dochovala v Indii, a proto tam dodnes lide tento odev nosi. V podstate funguje jako uniforma. Kdyz vidime vojaka, vime, co od neho muzeme cekat a v pripade vaisnavy to je stejne - teto osoby se muzeme zeptat na duchovni temata. Oddanemu samotnemu zaroven pomaha pri sebeidentifikaci. Ovsem to neznamena, ze rozvinuti vztahu k Bohu - prvorady cil vaisnavismu - zavisi na odevu.
Je pravda, ze ve studenejsich koncinach nemusi vypadat jako prilis prakticky, zvlaste v zime. Nekteri oddani ho nosi i doma, nekteri jen v chramu, zvlaste behem svatku.

vas sluzebnik, bh. Honza

www.vrindavan-dham.com
www.veda.harekrsna.cz
(Bhakti-yoga, Vedic Encyclopedia, Vedic Library, Connections, Links)

 

#77 4. 2. 2006 13:32

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Jan/VEDA:
Děkuji Ti za odpověď, je opravdu mnoho cest...
Myslím si, že až jednou nastane snášenlivost k náboženstvím, až se připustí, že je možnost i jiných pohledů, nastane i snášenlivost mezi lidmi.
Já zkusím navštívit nějakou Vaši vegetariánskou jídelnu. Nikdy jsem v žádné nebyla.
Přeji Ti krásný víkend.
Bláža..

Není tady

 

#78 5. 2. 2006 9:51

Jan/VEDA
Host

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Neni zac, Blazo.

Snasenlivost je obsazena a veky proverena ve vedskych tradicich. Napriklad behem nejvetsich shromazdeni na planete zvanych Kumbha-mely se od nepameti naprosto mirumilovne setkava nekolik milionu lidi vsemoznych presvedceni a duchovnich prisslusnosti. Mohlo by se neco podobneho stat mimo Indii? Snad v malem meritku na mezinabozenskych setkanich, kde se setkavaji naprumerne otevreni a tolerantni lide.

V cem spociva tajemstvi te snasenlivosti? Uceni Bhagavadgity zacina pochopenim totoznosti dzivy jako lisici se od hmotneho tela. Jakmile dokazeme pohlizet na vsechny bytosti jako na duchovni, automaticky zmizi nesnasenlivost zalozena na telesnych rozdilech jako jsou barva pleti, puvod, postaveni, pohlavi ci nabozenstvi. Take proto se snazime prispet k sireni povedomi o vedske kulture. O jeji historii doporucuji napr.

http://www.harekrsna.cz/hkcz/2006/Overeni.php

V nasich restauracich Govinda, ktere najdete krome Prahy v mnoha mestech sveta, jste vy i vsichni ostatni vitani. Informace na www.govinda.cz a www.balarama.cz (soukroma restaurace se stejnou filosofii)

Hare Krisna

vas sluzebnik, bh. Honza

www.vrindavan-dham.com
www.veda.harekrsna.cz
(Bhakti-yoga, Vedic Encyclopedia, Vedic Library, Connections, Links)

 

#79 5. 2. 2006 10:51

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Jan/VEDA:
Děkuji, vegetariánskou restaraci určitě navštívím.  Z mého dětství se mi k vegetariánské jídelně pojí jen představa vejce se špenátem a bramborem. A ono to bude asi o něčem jiném.

Souhlasím s tím, že základem snášenlivosti je pohled na všechny bytosti jako na duchovní. To je velká myšlenka. Četla jsem, že v Indii je možné, že si v jedné rodině může každý vybrat na jaké náboženské obřady sám půjde a k jakému náboženství se přikloní. Je to možné? A v kterých společenských vrstvách?

Co se týče oblečení, které je projevem příslušnosti k hnutí Hare Krišna: To už je mi jasné.
Ale, neubráním se představě, jak by, asi tak, vypadal zbytek společnosti, kdyby všichni lidé nosili oděv podle svého charakterového, názorového a duchovního zařazení, jak by ta společnost vlastně vypadala?

Ještě se Tě chci zeptat, mouka z nabídky na www.vedavision.cz. Zde se uvádí, že je mletá přírodním kamenem
na ekofarmě. Ale nenašla jsem odkud mouka pochází. Je vypěstovaná také ekologicky?
Díky  Bláža..

Upravil(a) Bláža.. (5. 2. 2006 10:54)

Není tady

 

#80 5. 2. 2006 11:24

Žena 2
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Blaženko,
co si představuješ pod pojmem ekologicky vypěstovaná mouka?


Nebojte se hledat cesty ve tmě nebo světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

 

#81 5. 2. 2006 11:38

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Žena 2:
Ekologie. To jsme měli doma, na zahrádku se vyvážel hnůj, půda se hnojila a nepoužívala se prášková hnojiva. Jenom nevím, jestli to dnes ještě vůbec jde. A taky jsme pracovali s uznáním k přírodě a s  láskou. Vlastně, co je to Ekologie? Asi by to bylo na další téma.

Chtěla jsem reagovat na příspěvek o komunikaci. Ale, vůbec nevím. NemᚠTy , Ženo2, svůj poznatek?
Díky.

Upravil(a) Bláža.. (5. 2. 2006 11:48)

Není tady

 

#82 5. 2. 2006 16:20

Žena 2
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Blaženko,
k tématu o komunikaci se chystám zareagovat, je to však těžké téma,které vyžaduje rozvahu.Bolavá duše, zraněné srdce, ego domáhající se postavení proti démonům nevěry a sobectví.Kdo se zřekne dětí není pro mne hoden dalšího plození.Bohužel, zatím jen pročítám a lehce se dotýkám, můj čas teď věnuji práci-výplatám.
Ekologie
dnes jsou dotace zemědělcům vypláceny na základě dodržování zásad správné zemědělské praxe.Je to soubor předpisů v souladu s EU a ochranou životního prostředí.Každá potravinářská komodita podléhá přísným rozborům a kritériím.Dokonce i tvar zrníčka obsah prvků a lepku.Vrátím se k loňskému roku.Klimatické podmínky, jestli si pamatuješ byly hodně vlhké,  to podporovalo růst fusárií již v klase.Fusárie jsou plísně, kdyby nebyla včas použita ochrana rostlin nebyla by žádné zdravá zrníčka.Nevěř všemu co se kde píše na obalech ekofarem.A jestli tito výrobci ochranu nepoužili tak zdrávas tomu kdo to sní.To je ten problém, že tito malí pěstitelé, stejně jako chovatelé kličkují před zákonnou registrací  a tím i kontrolou správních orgánů.Něco vypěstují, doma vymlátí, někde semelou a prodají zase malinké pekárně kde se zase už tak na vše nekouká, jen že se to prodá.Jsem velmi opatrná v těchto věcech.O mléku z těchto farem ani nemluvě.Znám je velmi dobře z vlastní praxe.
Naše mléko se rozboruje z každé dodávky a to velmi přísně.Mléko z malé farmičky jde do konve přímo uživateli, bez jakéhokoliv vyšetření a při tom se ze zákona syrové kravské mléko ani nesmí použít k přímé konzumaci.


Nebojte se hledat cesty ve tmě nebo světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

 

#83 5. 2. 2006 18:06

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Žena 2.
díky za poučení. Taky už mám moc práce a nestíhám.
Viděla jsem v televizi pořad o EU a tam byli manželé, Němci nějací Lotharovi nebo tak nějak a Ti kupovali ekopotraviny a mléko rovnou z farmy. Měla jsem možnost párkrát také koupit. Převařili jsme ho a bylo výborné. Dokonce, příbuzná, co měla nemocnou slinivku a kupované nemohla vůbec, tak se  po kůře s domácím mlékem
cítila lépe.
My jsme doma měli kozí mléko a to čerstvé, nepřevařené, to bylo nejlepší. Už není, bohužel.
Přeji Ti hodně zdaru v práci, také jsem už v letu.

Upravil(a) Bláža.. (5. 2. 2006 18:10)

Není tady

 

#84 5. 2. 2006 18:20

Žena 2
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Blaženko,
jistě, také se ráda napiji čerstvého mléka.Jde jen o to ,že je spousta mikroorganismů, které se mohou v mléce vyskytnout a bez předběžné kontroly se nesmí pustit z veterinárního hlediska do oběhu.Dále zánět mléčné žlázy není vždy klinicky zjevný, ale až po vyšetření se zjistí počet somatických buněk a podle toho se s mlékem naloží.U nás se klinicky dojnice prohlíží každý den.Jsou dojírny, kdy mléko nesplňující normu se automaticky separuje, což bohužel u malých farem není možné.Navštívila jsem farmy v Holandsku a Německu a všude jsou stáje pro více než 200 ks, kde se dojí již roboty či špičkovými technologiemi, kde k separaci dochází.Kdysi jsem si také kupovala mléko od soukromníka, ale jednou mi zdvihl kufr.Za dva dny jsem se ptala kde má mléko a on mi řekl, že kravička onemocněla.Já to v tom mléce poznala už před dvěma dny.Ne díky intuici, ale díky tomu, že tu chu znám.Na což může spousta lidí neznalých doplatit.Přinejmenší pěkným průjmem.Vím, je to jedem případ z padesáti, ale je.


Nebojte se hledat cesty ve tmě nebo světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

 

#85 5. 2. 2006 18:28

Jan/VEDA
Host

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Blazo,

skutecne, nase restaurace predstavuji uplne jine vegetarianstvi. Kdo ochutnal, vi, o cem je rec. wink

Je mozne, ze clenove indicke rodiny se hlasi k ruznym tradicim. Jak bezne to je, tezko rict. Pravdepodobnejsi to je u strednich vrstev - ksatriju a vaisju.  Ale setkate se s tim i na Zapade u tolerantnejsich lidi.

Lide ve vedskych dobrach nosili odevy podle svych varen (kast) a asramu (duchovniho stavu). Ovsem i na Zapade prece lide nosi ruzne odevy, podle nichz lze odhadnout jejich spolecensky puvod, postaveni, atd. Pak je tu ovsem vliv mody, ktera rozdily do znacne miry stira.

Mouka pochazi z Krsnova dvora, nasi farmy u Benesova. Je pestovana ekologicky v tom smyslu, ze se nepouzivaji prumyslova hnojiva a postriky. Tamtez se i mele. Podrobnosti na www.krsnuvdvur.cz

vas sluzebnik, bh. Honza

www.vrindavan-dham.com
www.veda.harekrsna.cz
(Bhakti-yoga, Vedic Encyclopedia, Vedic Library, Connections, Links)

 

#86 5. 2. 2006 19:44

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: elementární podstata Jeho příchodu

Jan/VEDA:

Pochopila jsem, že jaké oblečení nosíte, takoví opravdu jste.
Až navštívím jídelnu Govinda, dám vědět.
Bláža..

Není tady

 

#87 9. 2. 2006 7:52

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: elementární podstata Jeho příchodu

V tejto diskusii sme sa bavili aj o závislosti na rope. Preto kopírujem tento článok sem:

Švédsko plánuje stát se první ekonomikou bez závislosti na ropě

Švédsko rozhodlo, že do patnácti let přestane být zcela závislé na ropě - aniž by přitom vybudovalo novou generaci jaderných elektráren. Plánuje to výbor průmyslníků, univerzitních odborníků, zemědělců, výrobců automobilů, státních úředníků a jiných činitelů, kteří do několika měsíců připraví zprávu pro parlament.

Cílem je, konstatovala tento týden švédská vláda, je nahradit veškerá fosilní paliva obnovitelnou energií do doby, než klimatické změny zničí ekonomiky a rostoucí nedostatek ropy povede k drastickému růstu její ceny.

"Naše závislost na ropě by měla skončit do roku 2020," konstatovala Mona Sahlinová, ministryně pro udržitelná rozvoj. "Vždycky budou existovat lepší alternativy než ropa, což znamená, že by neměl žádný dům potřebovat ropu na vytápění a žádný řidič by měl nutně používat jen benzín."

Podle výboru pro energetiku v Královské švédské akademii věd vznikají sílící obavy, že globální těžba ropy dosahuje vrcholu a brzo dojde k jejímu výraznému poklesu a že důsledkem vysokých cen ropy bude globální hospodářská recese.

Sahlinová charakterizovala závislost na ropě jako jeden z největších problémů, jemuž čelí svět. "Švédsko nezávislé na fosilních palivech by nám poskytlo obrovské výhody, nejen v tom, že bychom omezili dopad fluktuace cen ropy," konstatovala. "Od roku 1996 se cena ropy ztrojnásobila."

Mluvčí švédské vlády konstatoval: "Chceme být připraveni mentálně i technologicky na svět bez ropy. Nᚠplán je reakcí na globální klimatické změny, na rostoucí ceny benzínu a na varování od odborníků, že zásoba světové ropy se blíží ke konci."

Švédsko, které bylo silně zasaženo vzrůstem cen ropy v sedmdesátých letech, nyní získává skoro veškerou svou elektřinu z jaderných a vodních elektráren a fosilní paliva používá jen pro dopravu. Téměř veškeré vytápění budov bylo za poslední desetiletí přebudováno v systémy, které distribuují páru nebo horkou vodu, kterou ohřívá geotermální energie anebo tepelná energie vznikající v průmyslových procesech, která by jinak přišla nazmar. V roce 1980 v referendu Švédsko rozhodlo, že jaderné elektrárny mají být zrušeny, ale tento program dosud nebyl finalizován.

Rozhodnutí Švédska vzdát se závislosti na ropě umisuje tuto zemi na špičku ekologických zemí. Island doufá, že do roku 2050 bude pohánět veškeré své automobily a lodě vodíkem, vyrobeným z elektřiny z obnovitelných zdrojů a Brazílie plánuje do pěti let používat pro 80 procent svých dopravních prostředků etanol, vyráběný především z cukrové třtiny.

Britská vláda plánuje vyrábět 10 procent své elektřiny z obnovitelných zdrojů do roku 2012. Švédsko má nad většinou zemí náskok. V roce 2003 pocházelo 26 procent energie, používané ve Švédsku, z obnovitelných zdrojů - průměr pro Evropskou unii je 6 procent. Jen 32 procent energie ve Švédsku pocházelo z ropy.

Švédská vláda spolupracuje s automobilkami Saab a Volvo na vývoji automobilů a nákladních vozů na etanol a další biologická paliva. Švédské zdravotnictví a knihovnictví dostávají gránty, aby přešly od používání ropy a majitelé domů jsou povzbuzováni k témuž ekologickými daněmi. Papírenský průmysl používá na výroby energie kůru a pily spalují rozdrcené dřevo a piliny, z nichž také vyrábějí energii.


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů