Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 24. 3. 2009 20:07

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: zřízení školky

Viktorko,
na 20 dětí by ti stačila 4 učitelky, z nichž by 1 dělala ředitelku (alespoň u nás ve vesnické školce to tak je a to mají dětí rozhodně víc, než 20), 1 kuchařka, která by ohřála přivezené nebo mražené jídlo (v naší vesnické škole už to taky tak dělají, teď už se nikde nevaří, jsou pro to moc přísné bezpečnostní normy a nevyplatí se to), tahle kuchařka by zároveň i uklidila, protože ohřátí jídla pro 20 dětí a příprava 2 svačin rozhodně nezabere 8hodinovou pracovní dobu a k tomu by určitě zvládla i hospodářku. A místo údržbáře bych najala firmu, která by mi tam 2x týdně přijela prošouchnout záchod a občas třeba natřít okapy nebo vymalovat, zbytek bych si určitě udělala sama (bydlím v domě a údržbáře fakt nepotřebujeme).
Takže 4 učitelky - náklad cca. 100 000 měsíčně + kuchařka 20 000 + opravář 2000 měsíčně.
Proč 50 000 na provoz? Jistě, ty náklady by asi byly větší, jako třeba spotřeba energie, vody,... tak dejme tomu 150 000 měsíčně? Pořád ti tak 50 000 přebývá jako plat pro tebe.
Jídlo se v té školce samozřejmě hradí extra.

Jak jsem psala, největší položka je vybavení - tzn. počátačení náklady. S tím souhlasím, o tom jsem už psala.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#27 24. 3. 2009 20:22

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: zřízení školky

Tulip, já jsem jenom učila 9 let, mám celoživotní kamarádku zástupkyni řídě..., fandím tvému entuziazmu, ale fakt nemᚠreálné představy. V kuchyni pro 20 dětí je na 8 hodin dost práce aj z polotovarů, nezapomeň na umývání nádobí a rozdávání jídla... ředitelka když je úča tak věčně chybí, kuchařka nestihne uklízet, to není jenom vytřít, ale věčně lehátka, několikrát denně po vycházce šatny, praní... prostě asi mi neuvěříš, ale tak jak si to představuješ, to skloubit nejde. A údržbář by měl být teoreticky hodně blízko a hodně přítomnej, kvůli kdejakým pohromám. Učitelky ani kuchařky nemůžou řešit rozbité schody a pod...

Není tady

 

#28 24. 3. 2009 20:55

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: zřízení školky

Viktorko,
tak pokud v tom mᚠpraxi, tak není co řešit a znᚠto. Já jen co vím z doslechu...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#29 24. 3. 2009 21:17

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: zřízení školky

Tulipánka napsal(a):

Viktorko,
tak pokud v tom mᚠpraxi, tak není co řešit a znᚠto. Já jen co vím z doslechu...

Fakt tě nechci odradit, a držím ti palce. Mít partnera, zvládne se to.

Není tady

 

#30 24. 3. 2009 21:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: zřízení školky

Viktorko,
bohužel nemám partnera (tedy myslím toho obchodního). Takže ze školky zatím nic nebude.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů