Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 11. 10. 2008 14:25

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Re: Švagr v obýváku

Heluško, vzala jsem si tvoje slova k srdci a vyhledala radu, kterou poskytuješ ty:

Heluška napsal(a):

Pokud bych udržela chladnou hlavu a měla dost kuráže, uvařila bych dobré jídlo, po jídle odeslala děti pryč a vybalila bych to natvrdo.
Ten, kdo je tam navíc, nejsi Ty Mamule, ale švára, a se to manžovi líbí nebo ne. Možná toho má taky dost, jen nemá odvahu říct to na plnou hubu bráchovi, kterého má rád , zatímco tento tyje z vaší dobroty.
Tvé řešení- dočasný odchod- neberu jako útěk, ale jedno z řešení.
Možná postačí , špinavé věci vložit do pytle , podat je švárovi i s adresou nejbližší prádelny. To třeba pro začátek, aby se dovtípil, že už jeho čas minul. Pokud nepochopí, uvařila bych to jídlo.Ale sama bych svou pozici v domově dobrovolně nevyklidila.
Hodně jsem o tom přemýšlela, bála bych se ,že se nebudu mít kam vrátit. Takový dominantnější bratr může natropit pěknou paseku ve vztazích, pozor na to.

Heluško, asi jsem natvrdlá, ale nevidím zásadní rozdíl mezi náhledem tvým a mým. Jestli tady nějaký je, tak mi ho prosímtě ukaž.  Při nejlepší snaze vidím jenom jediný - já se domnívám, že řešení se bez konzultace se švagrem neobejde, ty připouštíš snad ještě nějaké jiné, ale nepíšeš jaké.  A jak víš, že nejsem schopná pohledu z její strany? Vždy při tomto pohledu mně napadá to, co jsem napsala a nijak se to v zásadě neliší od toho, co jí radí ostatní holky a Ty. Nebo tě jenom podráždil můj dovětek tím, že ti připomněl BM? To bych chápala.

Upravil(a) haiel (11. 10. 2008 14:27)

Není tady

#52 11. 10. 2008 17:00

Mamule
♥------

Helusko, z tve odpovedi jsem nabyla dojmu, ze presne vis, v jake situaci se nachazim a proc presne jeji reseni neni tak jednoduse proveditelne, jak zde vetsina holek navrhuje.
A ke vsem, kteri mi pomohli radou:
Mam dojem, ze vetsina z vas, a neberte to nijak zle, ale pouze jako postreh, mate v zivote, nektera mensi, nektera vetsi problem se prosadit jako zenska. Myslim si, ze z toho plynou vase radikalni postoje. Na druhou stranu si myslim, ze jsou mezi vami zensky, ktere meli to stesti a maji vedle sebe partnera v pravem slova smyslu. Partnera, ktery je od prirody a z podstaty sve povahy, ochoten naslouchat, konzultuje s vami a spolecne s vami hleda reseni kazdeho problemu.

Ale vsichni chlapi takovy nejsou a ani vsechny zenske nejsou stejne. Kazdy clovek je jiny a kazdy v zivote ma sve vlastni postoje, nazory a formu, jakou resi ci neresi problemy.

Ja mam partnera, ktery nechava problemy spise vyhnit a az kdyz hori koudel u pr..., zacne neco delat. V otazce pocitu neni jeho komunikacni kanal take dvakrat zrovna otevreny. Ale ma jine kvality a ja jej miluji takoveho jaky je. Sve nedostatky mi vynahrazuje velkym mnozstvim svych dostatku smile take nejsem dokonala a verim, ze on to ma podobne. Vzhledem k jeho povaze jsem prevzala v nasi domacnosti vetsinu povinosti, ktere souvisi s chodem rodiny, na sebe a on ocenuje, ze tomu tak je. Musim zduraznit, ze pracuji doma a narazove, takze mi to nedela problem. A delam to rada. Naucila jsem se vedle nej, ze pokud neco chci, musim nastinit presny plan, jak k tomu dojit a pak jej s nim probrat a pripadne vzit v uvahu jeho pripominky ci rady. Vetsinou jej pak i realizuji a on ma pocit, ze k nemu prispel a nema pocit, ze jsem jej obesla.

Ted ale nastala situace, kdy se k vzajemne dohode dospet nedarilo. Proto ta prosba o rady a pokus o novy pohled na reseni problemu. Potrebovala jsem vlastne veci rozhybat a vy, damy, jste byly jednim z hnacich motoru meho pristupu k teto veci. Vedela jsem, ze resit musim, nevedela jak, ale aktivnim pristupem a vasi podporou v zadech jsem se citila pevnejsi v kramflecich a resila jsem vec tak, jak jsem ji resila. Neocekavala jsem, ze s tim budete vsechny souhlasit, ze mi me reseni posvetite. Ocekavala jsem hodnoceni toho, jak jsem se k problemu postavila a vedela jsem, ze budete jak pro tak i proti. Toho jsem se dockala a myslim, ze nema cenu o tom polemizovat. Vy nemuzete veci videt v sirsich souvislostech, tak nemam nikomu za zle, pokud je v hodnoceni radikalnejsi - ale zcela jiste nemuzete byt objektivni, protoze neznate mne, neznate manzela a nezili jste s nama tech 20 let - BOHUDÍK big_smile

Diky za nazory a vsem vam preju harmonicke vztahy, minimum problemu a hlavne protejsky, kteri vas dokazi vyslechnout. Nekdy to totiz s tema chlapama je tak, ze dokud jim "nezarvete megafonem primo do ucha" , delaji, ze jsou hluchy smile

Upravil(a) Mamule (11. 10. 2008 17:06)

Není tady

#53 11. 10. 2008 17:13

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

mamule..  neboj neradila bych ,kdybych neměla nějakou zkušenost.(měla jsem to s bývalým).
mám dvě děti dceru 24 a syna 17..
.manžela mám bezvadnýho ...příští rok máme 20let..

já věci řeším rázně ,nemám ráda chodit kolem horké kaše..každý jsme nějaký..

a jestli si myslíš,že švára si o tobě nebude nic myslet ,věř tomu ,že bude!!!. stolt.a bude jedno jestli ho vyhodíš ty nebo tvůj manžel..

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#54 11. 10. 2008 19:57

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Haiel,
psala jsem ,že nic nebudu pitvat, je z toho jen řada ostřejších slov, nedorozumění a chytání za slovo, čili tahanice, čí pravda a postoj je správnější. Početla jsem si toho na Babi dost a nemusím se toho aktivně zúčastňovat.
Nevídím důvod se začít s Tebou dohadovat, jaké řešení je nejlepší.
ŽE mi to nakoplo něco z minulosti jsem přece napsala, jen v jiných souvislostech. O to tu ale neběží.
Co mě od Tebe dostalo je razance Tvých slov. Možná jsi celá a vždy taková rázná , to já nevím, jen mi přišlo, že dupeš tam, kde je třeba našlapovat na špičky.
Mamule nechce o partnera přijít, jen ho nasměrovat k činu. Ale to už tu Mamule napsala.
Dostalas mě hlavně  tím, žes chování Mamule  označila jako vyčůranost.
To mi přišlo dost silné.
No a taky to, žes na toto téma reagovala i Ty znamená, že si něco  ze zmíněných věcí  potřebuješ dát do pořádku i u sebe.

Tak to je. Vždy někde na to zrcadlo narazíme a pak je třeba řešit sebe a dobrými radami řidit vlastní život.
To byla jen úvaha v obecné rovině. To nemyslím osobně Tobě, Haiel.

Není tady

#55 11. 10. 2008 20:10

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Není tu  na Babi moc věcí, na které  mám potřebu reagovat, ale představa švagra v obýváku  se mi vůbec nezamlouvá. Tak to byl důvod první, kdo ví, možná jen maskuje jiný , ten podstatnější.
Mám ráda svou samotu, nepřipadám si nemilovaná ani opuštěná. Denně se těším na svůj klid po napětí v práci.
Ani příteli nemám v plánu nabídnout přistěhování. Má své bydlení a jako já je rád sám. To jen na vysvětlení, jak těžce bych kohokoliv v běžném  každodenním životě na svém gauči zvládala.
Je to můj způsob života a děkuji , že mi ho nebudete kritizovat a vynášet jakékoliv soudy.

Není tady

#56 11. 10. 2008 20:48

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Heluško,třeba tu není tolik věcí na které bys  reagovala,ale píšem sem své názory . od toho právě je babinet ...
Za mě nic takového nebylo a kolikrát mě bylo  tak ouvej ..musela jsem se stím vypořádat  sama...
Dnes už koukám na vše jinak..kdybych ,ale chtěla slyšet nějaký názor(konkr.mě)..klidně si ho poslechnu..nevadí mě to !!!!Stejnak si to člověk udělá podle svého.... wink
To,že někdo reaguje přeci neznamená,že potřebuje dát své věci do pořádku ..Je to myslím pouze jen reakce..  .

myslím ,že každý má svůj život takový, jaký ho chce mít.. hjarta

Není tady

#57 11. 10. 2008 21:45

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem moc ráda, že se tady tohle téma otevřelo. Byli jsme s manželem totiž zrovna teď požádáni ze strany příbuzného, jestli by u nás mohl přebývat každý druhý týden přes víkend. Manžel váhal, bylo mu "blbé odmítnout" ale já už jsem tohle četla a dost rázně jsem se proti tomu ohradila. S dotyčným příbuzným jsem to vyřídila osobně - slušně ale jasně jsem odmítla.
Díky všem za vaše řádky! storstark

Strach je malá smrt...

Není tady

#58 11. 10. 2008 22:13

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Ze své vlastní zkušeností Mamuli naprosto chápu . Ten, kdo neměl švagra v obýváku netuší, jak špatně se taková situace řeší.  Jak se stupňuje naléhání, a jak těžké je zjištění že protějšek je stále hluchý, natvrdlý a tak jako já neví jak situaci vyřešit. A co hclapi opravdu umí blbě je o věci mluvit a věci řešit.
Haiel, píšeš, že Mamule jedná vypočítavě. Nevím, jak moc a nadšeně by jsi měla chu na sex s cizím chlapem v obýváku. Já už po měsíci žádný, vím to jistě. Můj psychický stav různé pobývání příbuzných a neřešení situace dovedlo až k potratu, tak jsem byla rozhozená a neschopná tu situaci řešit, až mně nervy dostaly.......kam mně dostaly. Ani to manžel nepochopil. Jediné co tehdy zabralo byl sehraný hysterický záchvat - boužel pro nás, napadlo mně pozdě být "vypočítavá" -nebo "použít odpovídající tlak" .

Co jsem se chtěla zeptat Mamule, jak na věc reagují jejich děti a jak jsou staré.
A taky jsem chtěla upozornit, že je předčasné se těšit, neubírej nohu z plynu, jestli couvneš by o milimetr, budou mít pocit že tě "to přešlo" .

Mája

Není tady

#59 11. 10. 2008 22:20

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Heluško, píšeš, že nechceš slovíčkařit, ale sama vytrhávᚠmoje tvrzení z kontextu.....sad A neprobíráme přeci to, čí postoj je správnější, ale jaké řešení by bylo nejschůdnější.  A vůbec nerozumím, co myslíš tím našlapováním na špičky. Že by jako měl někdo Mamuli jemně naznačit, kterak doma mávnout kouzelným proutkem a švagr z obýváku spokojeně zmizí? Tož třeba se někdo takový najde. Není všem dnům konec a švagr je pořád ještě u Mamuly na gauči smile

Není tady

#60 11. 10. 2008 22:31

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Jéžiš, Májojájo, tys taky četla jenom ten příspěvek, ve kterém vyjadřuju svoje ohromení nad Mamuliným taktizováním?? A ještě ne celej? A ty předchozí taky ne? Vždy jsem  od začátku na její straně. dumbom To jsem měla napsat "chudinko, Mamulko, já tě tak lituju" nebo něco takovýho? No jestli jo, tak já si takové rady osvojím. Třeba to pomáhá. va

Není tady

#61 11. 10. 2008 22:54

Mamule
♥------

Haiel, neuraz se, ale dost me zarazi ironicky ton tvych prispevku. I kdyz se snazis nekomu vysvetlit svuj postoj, neopomenes si alespon jednou rypnout. Mozna bychom si ve skutecnosti dost zajimave zaironizovaly, ale tady na foru to v psane forme vyzniva jako provokace. Ocekavas, ze se s tebou nekdo zacne hadat? Ja ne. Promin. wink

Není tady

#62 11. 10. 2008 22:56

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Sisi,
dostali bychom se na duchovní a mluvili o tom, že nic se neděje náhodou.Každé z nás, které jsme reagovaly na tomto vlákně to něco nabrnklo, tak jsem to myslela. Možné je, že takto věco kolem sebe nevnímᚠa já ano . To tedy znamená, že i mě to něco nabrnklo a budu přemýšlet co a co s tím udělám.
Nebylo to myšleno zle.

Mᚠpravdu, dříve jsme si museli vše požvýkat sami a nebo s nějakým blízkým člověkem. Tohle písmenkování má, jako vše, výhody i nevýhody.

Haiel, nechci se do toho zamotávat, jsme všichni na straně Mamuly a to je podstatné.

Není tady

#63 11. 10. 2008 23:41

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Já se neurazím, Mamule. To, co vnímᚠjako moji ironii, mohou být moje rozpaky z Tvé logiky. Postěžovala sis, holky Ti poradily, jak nejlíp uměly a Ty je ve finále ovalíš tím, že mají problém se prosadit jako ženy, když tento problém je od začátku evidentně Tvůj...Já jsem psala k věci a na Tebe a Helušku jsem reagovala až poté, co jsem byla oslovena. Toto zase vyhodnocuješ jako moji snahu vyvolat hádku...Mamule, vyjdu Ti vstříc a slibuju, že tohle je můj poslední příspěvek na tomto vlákně. Nedorozumění je to poslední, oč bych stála.

Upravil(a) haiel (12. 10. 2008 7:56)

Není tady

#64 12. 10. 2008 12:14

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

Náhodou, ironizující vlákno tu nejni, a já mám ironii fakt moc ráda.
Jsou věty, které když napíšeš a deset lidí si je přečte, deset lidí si je jinak vyloží. Zato kdybys je jednou vyslovila, všichni budou vědět jak jsi je myslela. To je jedna z nevýhod diskuzí přes písmenka.

Mája

Není tady

#65 13. 10. 2008 9:06

Mamule
♥------

Haiel napsala:
Postěžovala sis, holky Ti poradily, jak nejlíp uměly a Ty je ve finále ovalíš tím, že mají problém se prosadit jako ženy

Vytrzeno z kontextu – cela veta znela:
Mam dojem, ze vetsina z vas, a neberte to nijak zle, ale pouze jako postreh, mate v zivote, nektera mensi, nektera vetsi problem se prosadit jako zenska. Myslim si, ze z toho plynou vase radikalni postoje. Na druhou stranu si myslim, ze jsou mezi vami zensky, ktere meli to stesti a maji vedle sebe partnera v pravem slova smyslu. Partnera, ktery je od prirody a z podstaty sve povahy, ochoten naslouchat, konzultuje s vami a spolecne s vami hleda reseni kazdeho problemu.

Takze jsem nekonstatovala, ze všechny holky mají problem se prosadit jako zeny, ale ze mam ten dojem. A ze to muze byt také tak, ze mají partnery, diky nimz muzou mit PRO MNE tak radikalni nazory.

Haiel napsala:
Mamule, vyjdu Ti vstříc a slibuju, že tohle je můj poslední příspěvek na tomto vlákně

Nikdy jsem nenapsala, ze mas odejit z tohoto vlakna a ani bych si to nedovolila.
Jen jsem reagovala na tve velmi razantni nazory na mne a moji situaci. Myslim si, ze na to, ze se nezname a mas o me jen informace odsud z fora, jsi se vsim rychle hotova a ohodnotila jsi me docela radikalne jako intrikanku, která se snazi manzela nekam vmanipulovat.
Promin, ale tvuj manzel s tebou vždy ve vsem souhlasil ? Nikdy jsi nemusela pouzit mensi ci vetsi lest na to, abys dosahla svého, když to jinou cestou uz neslo?

JAK BYS TEDY POSTUPOVALA TY, KDYBYS BYLA NA MEM MISTE. ALE KONKRETNE, PROSIM. ZATÍM JSI JEN KOMENTOVALA ME POSTUPY, TED ME ZAJIMA, JAK BY JSI POSTUPOVALA TY?! A ZDURAZNUJI – „KDYBYS BYLA NA MEM MISTE“ – PROTOŽE TO, PROC NEMOHU POSTUPOVAT RADIKALNE JSEM TADY JIZ VYSVETLILA. NECHCI PRIJIT O MANZELA, CHCI SE JEN ZBAVIT SVAGRA !!

Není tady

#66 13. 10. 2008 9:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vždy ten švagr vadí TOBĚ! Ty do toho chceš vmanévrovat manžela (to, že on s tím doposud nic nedělal, je druhá věc) , abys zůstala před švagrem "čistá"? A kdyby ti švagr v budoucnu nedejbože něco nadhodil nebo vyčetl, tak to celé svedeš na manžu,jo? ... Ty nechceš jednat, ty si chceš jenom zachovat tvář.
Já s tebou tak docela nesouhlasím... Manželovi současný stav nevadí zcela logicky - jednak je to brácha, na kterého je zvyklý, druhak mu jeho přítomnost nepřináší práci navíc, spíš má s kým pokecat, takže jeho přítomnost nijak úkorně nepociuje. Ale právě proto, že je to brácha, by to měl řešit on. Když ho "vyhodí" Mamule, bude ona za potvoru, která "nevyšla švagrovi vstříc", což jí může vyčíst nejen on, ale někdy možná i manžel. Jednat by měla - ale s vlastním mužem. O tom, že jí přibylo práce a ubylo peněz, že je unavenější (a třeba jí ani ten sex nebaví, s návštěvou za zdí) a neví, co s tím a jak dlouho to bude trvat. Nestavět to "buď on nebo já", ale velmi jasně vysvětlit, že pokud se bráchové nedohodnou, můžou v tom obýváku zůstat sami dva.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#67 13. 10. 2008 10:51

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, už se tím netrap a nerozebírej to.
Raději napiš, jak se vyvíjí situace. Myslím, že jsi velmi rozumná žena, že víš jak na svého muže, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, ale toto je velice neobvyklá situace, zvláště, pokud bydlíte v bytě řekněme 3+1.
Napadla mě další šílenost, kterou bych sama aplikovat neměla odvahu, ale co, napíšu to.
Začni se chovat, jakoby u vás nikdo navíc nebyl. Vyjdi z koupelny jako dřív a jako všichni v bezpečí svého soukromí= ve spodním prádle a to v přítomnosti manžela. Protože jsi doma a chceš se konečně jako doma zase cítit. Protože už Tě obtěžuje si ve vlastním  bytě hrát na schovávanou, abys náhodou nebyla viděna v situaci ,v jaké se před návštěvou neukazujeme.
Jak by na to Tvůj cho asi reagoval?

Nebijte mě , je to jen teorie , jak také postrčit manžela k činu. Záleží na něm, taky by to mohl otočit nesprávným směrem a pak je po rodinné harmonii léta těžce pěstované a hýčkané.

Není tady

#68 13. 10. 2008 14:37

Mamule
♥------

To Heluška:
Začni se chovat, jakoby u vás nikdo navíc nebyl. Vyjdi z koupelny jako dřív a jako všichni v bezpečí svého soukromí= ve spodním prádle a to v přítomnosti manžela. Protože jsi doma a chceš se konečně jako doma zase cítit. Protože už Tě obtěžuje si ve vlastním  bytě hrát na schovávanou, abys náhodou nebyla viděna v situaci ,v jaké se před návštěvou neukazujeme.

tummenupp jezisi to me nikdy nenapadlo a abych pravdu rekla, ani nenapadne zkusit big_smile a ani ne tak kvuli manzelovi (i kdyz ten by to asi vydejchaval velmi tezce), ale kvuli sobe. Byla by to dalsi pro mne neprijemna situace a tech ted zazivam vic nez dost. Kluci by to casem mozna vydejchali, me by se o tom zdalo jeste hodne dlouho po tom lol
Jinak Heluško dekuju, sama bojuju s pocitem, ze si za tu situaci muzu sama a tvoje podpora (a ostatnich) mi dost pomaha, abych se v tom uz :)neplacala jak nudle v bande

Upravil(a) Mamule (13. 10. 2008 14:41)

Není tady

#69 13. 10. 2008 14:38

Mamule
♥------

helena napsal(a):

Vždy ten švagr vadí TOBĚ! Ty do toho chceš vmanévrovat manžela (to, že on s tím doposud nic nedělal, je druhá věc) , abys zůstala před švagrem "čistá"? A kdyby ti švagr v budoucnu nedejbože něco nadhodil nebo vyčetl, tak to celé svedeš na manžu,jo? ... Ty nechceš jednat, ty si chceš jenom zachovat tvář.
Já s tebou tak docela nesouhlasím... Manželovi současný stav nevadí zcela logicky - jednak je to brácha, na kterého je zvyklý, druhak mu jeho přítomnost nepřináší práci navíc, spíš má s kým pokecat, takže jeho přítomnost nijak úkorně nepociuje. Ale právě proto, že je to brácha, by to měl řešit on. Když ho "vyhodí" Mamule, bude ona za potvoru, která "nevyšla švagrovi vstříc", což jí může vyčíst nejen on, ale někdy možná i manžel. Jednat by měla - ale s vlastním mužem. O tom, že jí přibylo práce a ubylo peněz, že je unavenější (a třeba jí ani ten sex nebaví, s návštěvou za zdí) a neví, co s tím a jak dlouho to bude trvat. Nestavět to "buď on nebo já", ale velmi jasně vysvětlit, že pokud se bráchové nedohodnou, můžou v tom obýváku zůstat sami dva.

Heleno, diky, lepe bych to nepopsala, presne tak to vidim a citim sad

Není tady

#70 17. 10. 2008 6:09

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, tak je něconového? Pohly se ledy???

Mája

Není tady

#71 18. 10. 2008 17:47

Mamule
♥------

Ahoj vsem, ledy se snad hnuly - mam nahlaseno stehovani 1.11. , ale dokud neni posledni krabice z baraku, nejasam wink snad ty vrazedne pohledy svagra do te doby vydrzim - kdo tvrdil, ze budu ta spatna, at uz to reknu sama nebo to necham na manzelovi, mel pravdu. Ale to neresim a je mi to jedno. Hlavne, ze se mi vrati domu pohoda a klidek. Navic se rysuje nova prace a v reseni bydleni taky finisujeme. Snad se bude darit. Diky vsem za podporu wink

Není tady

#72 18. 10. 2008 17:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ty krabice klidně 1.11. sbal a postav před dveře, a už sháněj šikovného zámečníka - předpokládám že ten "vᚠpoklad" má klíče tak hned vyměň vložku v zámku, abyste se nedočkali nepříjemného překvapení. Držím ti palce.

Strach je malá smrt...

Není tady

#73 18. 10. 2008 18:08

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Správně , zůstaň v klidu. To Ty jsi ve svém, a si říkají , co chtějí, Ty víš své. Návrat domácího klidu stojí i za ty pohledy. Už i tak jsi u mě za hvězdu, že jsi nebouchla pěstí do stolu,  nemluvě o tom, že vražedné pohledy mᚠvrhat Ty .A ještě by měl být rád, že bys vrhala jen pohledy. Mohly by to být předměty  jeho denní potřeby, nebo taky něco ostřejího a slovo ani alkohol nemyslím.
dumbom Jen to chci odlehčit, držím palce pussahjarta

Není tady

#74 18. 10. 2008 19:05

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Mamule do 1. listopadu už to vydrž, pak už snad bude hej, není nad soukromí:-))

Není tady

#75 18. 10. 2008 20:29

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

mamule to bylo jasný hned ,že budeš špatná...to hoď za hlavu z toho si vrásky nedělej ..jsou horší věci...Hlavně ,že už se něco děje....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí