Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 6. 10. 2008 22:20

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

Re: Švagr v obýváku

Mamule napsal(a):

Holky moc děkuju za podporu, jestě pořád sbírám odvahu, čekám na vhodnou situaci a manželovu vhodnou náladu - přesně jak napsala Kalupinka, pokud nezaberou výhružky, že odejdu a budu opravdu muset vypadnout (nejen proto, že jsem to jednou řekla, ale abych si pročistila hlavu a hlavně asi strávila fakt, že manželovi bude jedno jestli tam jsem nebo ne ) , tak to bude znova záhul a možná ještě větší, než teď. teď vydejchávám co se doma děje a jsem doma, pak to budu vydejchávat daleko hůř, protože tam nebudu a bude to asi na moje nervy daleko větší nápor. Ale jak já říkám - už se mi z toho hov... naklání hlava na stranu a kdo jiný to utne, když né já sama???

Hele, to že jsi řekla , že vypadneš, ještě neznamená, že to musíš udělat! Stačí předstoupit před manžu a říct: já to přehodnotuila- nevím, proč bych měla opouštět domov já , já jsem tu doma !  Ani náhodou bych necoufla- oni totiž pánové skutečně prvních pár týdnů třeba tebe postrádat nebudou, ale ty pak budeš dávat byt dohromady  až do léta!!!!! Neblbni a vyraž šváru! Sama nikam nechoď!

Není tady

#27 6. 10. 2008 22:50

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Pokud bych udržela chladnou hlavu a měla dost kuráže, uvařila bych dobré jídlo, po jídle odeslala děti pryč a vybalila bych to natvrdo.
Ten, kdo je tam navíc, nejsi Ty Mamule, ale švára, a se to manžovi líbí nebo ne. Možná toho má taky dost, jen nemá odvahu říct to na plnou hubu bráchovi, kterého má rád , zatímco tento tyje z vaší dobroty.
Tvé řešení- dočasný odchod- neberu jako útěk, ale jedno z řešení.
Možná postačí , špinavé věci vložit do pytle , podat je švárovi i s adresou nejbližší prádelny. To třeba pro začátek, aby se dovtípil, že už jeho čas minul. Pokud nepochopí, uvařila bych to jídlo.Ale sama bych svou pozici v domově dobrovolně nevyklidila.
Hodně jsem o tom přemýšlela, bála bych se ,že se nebudu mít kam vrátit. Takový dominantnější bratr může natropit pěknou paseku ve vztazích, pozor na to.

Není tady

#28 7. 10. 2008 16:47

Mamule
♥------

Tak jsem udělala první krok ke změně  - hodila jsem řeč s manželem. Řekla jsem mu, že po několika rozhovorech neudělal lautr nic a tak se já zařídím podle sebe. Ode dneška funguju jen jako hospodyně, když už mě tak všichni berou - vyper, navař, vyžehli, ukliď, ale hlavně bez připomínek a nějakých požadavků. A že sama nevím, jak dlouho dokážu tímto stylem doma fungovat, ale to budu řešit, až ta neúnosná œituace nastane, ale pak už nehodlám na nikoho brát ohledy, jako je dneska nikdo nebere na mě, a udělám to, co bude pro mě a děti nejlepší. Toto jsem na manžela vybalila po dnešním ránu, kdy měl chu na pomazlení a já jsem jej hrubě odpinkla, protože jsem dospěla do stadia, kdy se se špatnou náladou už budím. Snad mu došlo, že to s tím souvisí, a že od hospodyně nebude moci nějaké hrátky očekávat. Reagovat tak, že se švagrem promluví. Tak jsem zvědavá, co nastane večer. I když jsem v právu, začalo mě bolet břicho a ruce se mi klepou jak drozdovi zadek - jak já to napětí a očekávání nějakých problémů nesnáším !!! Švagr se bude cítit ukřivděný, manžel bude naštvaný na mě, já budu ta se psí hlavou (jako ostatně vždycky, když se něco dělo v rámci manželovi rodiny sad ) Bože, proč vždycky, když se nám začne v práci a životě dařit, musí přijít někdo nebo něco, co nám to kazí a proč je to zpravidla ze strany manželovi rodiny ?

Není tady

#29 7. 10. 2008 18:48

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Mamule napsal(a):

Tak jsem udělala první krok ke změně  - hodila jsem řeč s manželem. Řekla jsem mu, že po několika rozhovorech neudělal lautr nic a tak se já zařídím podle sebe. Ode dneška funguju jen jako hospodyně, když už mě tak všichni berou - vyper, navař, vyžehli, ukliď, ale hlavně bez připomínek a nějakých požadavků. A že sama nevím, jak dlouho dokážu tímto stylem doma fungovat, ale to budu řešit, až ta neúnosná œituace nastane, ale pak už nehodlám na nikoho brát ohledy, jako je dneska nikdo nebere na mě, a udělám to, co bude pro mě a děti nejlepší. Toto jsem na manžela vybalila po dnešním ránu, kdy měl chu na pomazlení a já jsem jej hrubě odpinkla, protože jsem dospěla do stadia, kdy se se špatnou náladou už budím. Snad mu došlo, že to s tím souvisí, a že od hospodyně nebude moci nějaké hrátky očekávat. Reagovat tak, že se švagrem promluví. Tak jsem zvědavá, co nastane večer. I když jsem v právu, začalo mě bolet břicho a ruce se mi klepou jak drozdovi zadek - jak já to napětí a očekávání nějakých problémů nesnáším !!! Švagr se bude cítit ukřivděný, manžel bude naštvaný na mě, já budu ta se psí hlavou (jako ostatně vždycky, když se něco dělo v rámci manželovi rodiny sad ) Bože, proč vždycky, když se nám začne v práci a životě dařit, musí přijít někdo nebo něco, co nám to kazí a proč je to zpravidla ze strany manželovi rodiny ?

Mamule, tak nevím,jestli tohle je to nejlepší řešení?

Není tady

#30 7. 10. 2008 19:27

Mamule
♥------

Sandro, abys pochopila, musela bys znát mého manžela a jeho povahu. Po dvaceti letech už vím, že silou nic nezmůžu, jen se zabejčí (i navzdory tomu, že by měl uškodit sám sobě). Postupný nátlak je nutný, i za cenu toho, že pro mne se jakoby zatím nic nezmění. Pro mne to ale byl docela zásadní krok - i po těch letech jsem to spíše já, kdo většinou ustupuje a to jen poroto, aby byl klid a nebylo doma dusno sad spousta lidí si asi řekne - dobře jí tak, když se nedokáze prosadit - já to ale celou dobu vidím spíše jako to známé - chytřejší ustoupí. I navzdory tomu jsem si mírnou cestou dokázala spoustu věcí zařídit tak, jak jsem chtěla já. Jen teď mi prostě došla inspirace hmm

Není tady

#31 7. 10. 2008 19:30

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

sandra napsal(a):

Mamule napsal(a):

Totiž když jsem v roli rádce, všechno je tak jednoduché............. jenže když si máme poradit sami, nic už tak snadné není. Mamule, takový rozvážný start, ale dobré je že jsi se rozhodla něco udělat, třebas nakonec manžel nebude takové nehcápavě jelito, oni jsou fakt někdy neuvěřitelní. tummenupp

Mája

Není tady

#32 7. 10. 2008 19:54

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Májajája napsal(a):

sandra napsal(a):

Mamule napsal(a):

Totiž když jsem v roli rádce, všechno je tak jednoduché............. jenže když si máme poradit sami, nic už tak snadné není. Mamule, takový rozvážný start, ale dobré je že jsi se rozhodla něco udělat, třebas nakonec manžel nebude takové nehcápavě jelito, oni jsou fakt někdy neuvěřitelní. tummenupp

Májojájo, určitě je supr, že se Mamule vůbec k nějakému kroku odhodlala. Ale jestli jsem to pochopila správně, tak právě tou "hospodyní" už být nechtěla?

Není tady

#33 7. 10. 2008 20:43

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Tedy Mamule, co k tomu napsat.....Co že jsi mu to řekla? Že budeš dělat hospodyni?godlike A ty jsi dělala doposud něco jiného?? godlike Mamule, víš, já si myslím, že tvůj chlap tě má přečtenou, proto taky asi došlo k této situaci, kdybys nebyla taková dobračka, nemusela bys tohle řešit.  Upřednostňuješ řešení "chytřejší ustoupí", no ale zdá se, že ty jsi tak chytrá, že už nemᚠkam ustoupit big_smile. Už mᚠšvagra v obýváku a nevíš, co s ním a asi čekáš, až si tam přivede nevěstu lol  Mamule, vím, jak ti je.  Na obhájení vlastního životního prostoru se ale neustupuje. Na obhájení prostoru se vystrkují drápy. V životě to přeci člověk musí udělat několikrát. Nebo si chceš zachovat "tvář" před švagrem?  Proč? On si ji před tebou zachoval? On se bude cítit ukřivděný.... A stará se švára a manžel, jak se cítíš ty??  A proč se klepeš? Že budou problémy? Ty je ještě nemáš? lol

Není tady

#34 7. 10. 2008 20:54

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

prosím nemazejte, není to prodej, prosím podívejte se
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=2044974

Strach je malá smrt...

Není tady

#35 7. 10. 2008 23:45

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Šla jsem si počíst Mamulu,  do toho jsem telefonovala a juknu zase a tady příspěvek  od Bety.
Úplně mě to popletlo. To je fakt, že takto se hledají lidé?
V první chvíli jsem hledala souvislost s vláknem a teprve pořádně přečetla.
To je nepříjemné, ale stejně nechápu, proč právě sem, Bety?
Proč ne na nové vlákno?
Je to někdo blízký? Blbá otázka. Ale přišla mi, tak se ptám.

Není tady

#36 7. 10. 2008 23:49

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Mamule,,já nevím,ale stále nechápu ..proč ho jednoduše nevyhodíš...
Ty neumíš říct seber se a odejdi???.mě spíš připadá,že mᚠstrach ,aby snad neodešel manžel sním ..Nebo já nevím.co je na tom těžkého....
a manžel už si s bráchou promluvil??nebo on taky na něco čeká?

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#37 8. 10. 2008 0:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, já jsem podobou situaci řešila tím ,že jsem sama ten podnájem našla a bylo po výmluvách! Jako mu něco najdi, klidně pokoj jinde u nějaké starší paní, aby nato měl a at jde a stará se sám. Postav ho před hotovou věc a může jít! A že se mu určitě nebude chtít jít! Je přece dospělý, rozvádí se, tak snad ví co dělá. Může si najít místo s ubytovnou...třeba.
U nás taky mámy brácha bydlel, když odešel a nechal celý byt synovi a manželce, ale vážně makal a hledal a našel. Neseděl jen tak, neležel jen tak a nečuměl furt na tv. On nebyl příživník, aktivně pomáhal, tedy normálně, jak se v rodině má.
No, ale dělat hospodyni, to nestávkuješ! To se nic nezmění, obskakuješ dál. Změna by byla, kdyby jsi přestala poskytovat plný servis "pánovi". Copak by nemohl vyžehlit? Ani na nájem nepřispěje? V dnešní době? Uvidíš na doplatích za vodu, plyn, elekřinu, jak se projeví dospělý člověk navíc.
Nemᚠsestru/bráchu? Zkus na manžela, ted je můj sourozenec v nesnázích a nemá kde bydlet, tak mu pomůžem, tak bud potřebuješ místo anebo tam budou bydlet oba. Třeba zkusmo na týden. Tvému sourozenci navrhni bydlení  v ložnici a vy můžete jako spát s dětma nebo na chodbě? Však by se to manželovi nelíbilo, ale ty taky miluješ své sourozence.ne?
Nemᚠhubatou kámošku, kterou nemůže vystát? A řekne mu své namísto tebe? Co v nejhoršim tedy pokecat s jeho manželkou, jak na něj? ta to bude umět.
Taky to tak vidím, musíš to vymyslet sama, nebo se fakt zblázníš.  Nemůžeš si nechat napsat lázně? na 3 týdny a zůstat tam díl? To by byl nenápadný protest, první varování. Co říkají děti? nepomůžou ti? Nemůžeš odjet pomoci matce v její těžké nemoci, třeba na hodně dlouho? Jako zatím bez ultimáta, nenápadně. Co dělat blbou nebo nemocnou? A začít se nechat obskakovat a ležet v postěli dva týdny?Určitě nějakou nemoc mᚠa važ si sama sebe, už se prostě kvůli nim neroztrháš.Oni si plíce tady netrhají.
S těma dětma na týden péče, dobrý nápad. Chápu tvou zoufalou situaci anebo pocity. Drž se, nenech se duševně zlomit.

Upravil(a) Musim (8. 10. 2008 0:11)

Není tady

#38 8. 10. 2008 11:52

BB
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, dej si pozor, a  ti ta role hospodyně  nezůstane .... jakmile si  tvůj manžel začne stěžovat  u nějaké "ochotné" , která ráda vyhoví a "pomůže"... může ti taky zůstat doma JENOM bratr!!! 

Dobrovolně bych se teda do role hospodyně nevrhala! Spíš bych utla bratrovi servis. 

My jsme měli kdysi dobrého kamaráda, ten se rovněž rozcházel se svojí přítelkyní a protože byl z jiného města a do Brna se nastěhoval k přítelkyni a měl tu práci, tak momentálně  neměl kam jít. Tak jsme kývli, že dobře , na týden .... než si něco najde ....   no, nakonec z toho byly 3 měsíce, druhý den bydlení se mu stal jakýsi úraz  = neschopenka, my každý den ráno vystřelili do práce a on si vesele lebedil, zahulil nám celý byt ( kouřil tenkrát 60 Marsek dennně) ... přítelkyně ho tam přišla 2x navštívit, přičemž ho vždycky obrala o peníze .... takže nakonec s námi jedl a začínal z nás soukat i "drobné" na pivo ..... průběžně samozřejmě sliboval, že hned, jak skončí nechopenku, tak si něco najde ..... ovšem já jsem to nervově nevydržela a vyrazila  ho jednoho krásného dne, kdy  jsem přišla odpoledne domů, opět zahulený celý byt  ... málem dýmy z oken , on si v klídečku ležel na sedačce, evidentně mu  už nic nebylo a  s úsměvem mi řekl, že mu Dr.  tu neschopenku zase prodloužila. V tu chvíli mi přeskočilo, udělala jsem šílenou scénu, zavolala té jeho přítelkyni a si pro něj OKAMŽITĚ přijede, nebo že mu sbalím věci a pošlu jí ho taxíkem ......  mezitím přišel manža, viděl tu spouš a taky mu řekl, že takhle to dál nejde, nemůže u nás být donekonečna včetně stravy a kapesného ..... když se nechá zblbnout a odevzdá peníze z neschopenky přítelkyni , doufaje, že se jí zavděčí a ta ho vezme na milost .... je to jeho věc .....ona  pro něj za dvě hodiny opravdu přijela a ve výsledku nás oba obvinili, že jsme nesnášenliví a neochotní .......
Tím jsem se definitivně  rozloučila s jakoukoli dobročinností v tomto směru .....

BB

Není tady

#39 10. 10. 2008 11:15

marvika
♥♥♥♥♥♥-

Tak jsem si tu početla a souhlasím se všemi, co říkají "vyhodit". Půl roku už je pro dospělýho chlapa dost dlouhá doba, za tu dobu už si mohl něco najít. Nevím odkud jsi a jak se tam shánějí podnájmy, ale rozhodně bych mu nevařila, vyhradila 1 poličku v lednici, a si nakupuje a vaří sám, na praní jsou prádelny a rozestlat v obýváku si smí, až odejde poslední člen rodiny do hajan. Je to jen na tobě, protože manžel ti asi moc nepomůže. Ale dokud bude mít plný servis, tak se švagr z obýváku nehne. Já vyhodila manželovo bráchu, ten se bál chodit z hospody domů, tak zazvonil vždycky u nás. Manžel ho nechal vyspat, já potom uklidila a on byl spokojen. Pak jsem jedno ráno neodešla do práce, ale rázně jsem ho vzbudila, dala mu kýbl, hadr, donutila jsem ho vyvětrat a uklidit povlečení, pak jsem od něj vyinkasovala 250,- Kč za ubytování a od té doby chodí jen ve dne a s manželkou. Držím palce, ale chce to jen rázný zákrok. va

Není tady

#40 10. 10. 2008 23:22

Mamule
♥------

Tak se hlasim s reportem o soucasne situaci :
Vcera vecer jsem zaznamenala zmenu v chovani svagra - byl cely vecer jak puchejr, na me se koukal tak, ze kdyby mel v ocich plamenomety, jsem na skvarek. Odtusila jsem, ze asi probehl nejaky rozhovor mezi nim a manzelem. A taky ze jo, dneska odpoledne to z manzela vypadlo, pry si promluvili - ptala jsem se, jak to probihalo - pry nijak roll rekl mu, ze by se mel od nas odstehovat a on na to, ze teda jo a to je pry vsechno. Urcite odtusil, ze vitr vane z moji strany. Tak aspon nejaky posun - sice o kousicek, protoze nevim zadny termin, na ktery bych se mohla tesit smile , ale prece jenom wink
Uvidime, davam jim tyden, pak se zacnu znovu ptat a prudit.
Jezis to je ale ubohe - dvakrat clovek odmitne manzelske povinnosti a jak se daji veci do pohybu roll ti chlapi to maji prece jenom v zivote snazsi, kdyz za ne obcas muze rozhodovat jiny organ nez mozek va proc to my zensky nemame taky tak a vsechno porad resime pres rozum a srdicko wink

Není tady

#41 11. 10. 2008 0:22

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

mamule,abys nečekala jako doposud..
manžel mu rovnou měl dát termím ..zítra bylo pozdě...protože podle tváho příspěvku z toho stejnak tuším ,že švára nic nepochopil...
ale jinak dobrá práce,za dalších pár dní mu to řeknete znova..no třeba do roka odejde lol
promiň,ale já bych během 5min šváru zbalila , a během chvilky vyhodila tečka..to je celej ten problém..

Není tady

#42 11. 10. 2008 0:58

Mamule
♥------

Promiň Sisi, ale jsi se vsim hrozne rychle hotova. Asi jsi nepochopila, ze pokud bych toto dokazala udelat nebo mela pro to, abych to udelala timto zpusobem podminky, byl by svara uz davno pryc a ja bych nepsala na toto forum wink A i kdybych to dokazala, asi bych pak resila vztah s manzelem na jinem miste na tomto foru. Pochop, ze takto bych nesla jen proti svagrovi, ale i proti manzelovi, ktery nejak nebyl schopen pochopit, proc mam s touto situaci doma problem. Navic nechci, aby jsme se rozesli ve zlem, nemam v planu se svagrem prerusit veskery kontakt, jsem pripravena jej kdykoliv potom privitat u nas, pokud prijde na navstevu. A to by asi nebylo tak snadne, pokud bych postupovala silou. System "hlavou proti zdi" je sice efektivni, ale ne vzdy bezbolestny hmm Neslo mi o to neco vyhrotit, ale vyresit wink

Není tady

#43 11. 10. 2008 10:07

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

jenže ,nezlob se na mě zas ty ,,ty nic neřešíš,,ty čekᚠjak se to vyřeší..a to je velkej rozdíl..Takže se ti snažím napsat ,abys nečeklala pořád..
a nemusíš nic hrotit..Je totiž vidět ,že tvůj švára je dosti nechápej ..protože pokud někomu řeknu ,prosím odejdi ..Tak aspoň já předpokládám ,že chápe ,že má odejít hned a né třeba za rok..lol
Nic ve zlým ,to je můj názor ,,.

Upravil(a) sisi21 (11. 10. 2008 10:10)

Není tady

#44 11. 10. 2008 10:33

Mamule
♥------

Sisi, tvuj nazor respektuji. Proto, abych se dozvedela nazor ostatnich, jsem prece sem i napsala. Ale vsechno neni jen cerne a bile - nic nejde napsat na papir tak, aby to vystihlo dokonale celou situaci a vztahy. Jasne, ze by bylo nejjednodussi prasknout pesti do stolu a zavelet - svagr ven !!! Ale to by melo efekt asi takovy, jako vybuch sopky.
Abych ti vysvetlila situaci - tim, ze zde pisu a tim, ze vas vsechny ctu, ziskavam strizlivejsi pohled na celou vec a diky tomu se mi dari  s chladnou hlavou podnikat jednotlive kroky k tomu, abych docilila toho, aby se situace vyresila a to tak, ze jejim resitelem bude ve vysledku manzel !
A to, co se dosud udalo nasvedcuje tomu, ze jsem asi na spravne ceste - bude mozna delsi, nez kdybych svagra vyhodila sama. Ale co vim jiste, nikdy v budoucnu (pokud se neco zvrtner a vztahy se svagrem se kvuli tomuto ochladi)  mi to nebude moci manzel "PRIMO" vycitat, protoze takto se na tom podilel i on, tak at si to v prve rade pak vycte sam sobe. Prinejmensim budu mit argument.
Chci se te neco zeptat (pokud nechces odpovedet na foru, odpovez v soukr. zprave, prosim) - jsi vdana nebo s nekym zijes? Jak dlouho? Mas deti ?
Asi vis, kam narazim - pokud clovek rozhoduje jen o sobe, ma volne pole pusobnosti a ovlivni svym jednanim jen sam sebe. Pokud uz ma nejake trvale vztahy (at uz s partnerem nebo detmi) musi zvazovat i to, ze jeho jednani muze zasadne ovlivnit i ty, se kterymi zije a kolikrat by mohl i ublizit.

Není tady

#45 11. 10. 2008 10:47

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mamule, já  tuším, že chceš všechno pomalu a bezbolestně  řešit, ALE pokud manžel "začíná chápat" až po odepření tuleníčka, je něco blbě. Mám z toho dojem jako nevím už která pisatelka  tu na vlákně- že totiž komunikace vázne především mezi manžou a tebou.Ten švagr je jen takový hořký bonbónek navrchu.  Milování přece není za odměnu za dobré chování?? Resp . za chování, které mě  konečně  vyřeší NÁŠ společný  problém ( švagra).   Asi by to chtělo manželovi   víc než naznačovat- spíš v klidu probrat a pak se normálně tulit.  Já bych měla obavy , že pokud se " zašprajcneš" , on může reagovat stejně a  budete mít víc problémů, než šváru v obyváku....jen

Není tady

#46 11. 10. 2008 11:20

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, ty seš teda pěkně vyčuraná big_smile  "... s chladnou hlavou podnikat jednotlive kroky k tomu, abych docilila toho, aby se situace vyresila a to tak, ze jejim resitelem bude ve vysledku manzel ! " ....
"...mi to nebude moci manzel "PRIMO" vycitat, protoze takto se na tom podilel i on, tak at si to v prve rade pak vycte sam sobe. " va
Vždy ten švagr vadí TOBĚ! Ty do toho chceš vmanévrovat manžela (to, že on s tím doposud nic nedělal, je druhá věc) , abys zůstala před švagrem "čistá"? A kdyby ti švagr v budoucnu nedejbože něco nadhodil nebo vyčetl, tak to celé svedeš na manžu,jo? Mamule, já s tebou cítím, že ti to vadí, ta ztráta soukromí, proto jsem tě taky chtěla podpořit v tom, abys ses zasadila za svoje právo, ale tohle mě teda nenapadlo, že to chceš řešit takto....teda,jak jsem stará, tak jsem blbá....To ses ale potom nemusela ptát na babinetu holek, když už vlastně dopředu víš, že nechceš postupovat jinak. Ty nechceš jednat, ty si chceš jenom zachovat tvář.  No, chápu, neodsuzuju, chraňbůh, je to asi tvůj způsob jednání, ale tentýž tě dovedl až do této situace. Myslím, že když nesebereš odvahu řešit svoje věci i za cenu "ztráty desítky", tak tě takové problémy budou provázet celý život. No ale když to tak chceš, tak si potom nestěžuj.

Upravil(a) haiel (11. 10. 2008 11:24)

Není tady

#47 11. 10. 2008 12:37

Mamule
♥------

haiel napsal(a):

Ty do toho chceš vmanévrovat manžela (to, že on s tím doposud nic nedělal, je druhá věc) , abys zůstala před švagrem "čistá"?

Mila haiel, nepochopila jsi vůbec nic –
Neznas me a neznas meho muze a z kusych informaci me mas za intrikanku, která se nechce namocit. Ale nejde rict, ze je druha věc, ze manzel s tim dosud nic nedelal. To je ta zasadni věc, ze na me prosby nereagoval a nic neresil. Tak jsem si asi mela rozestvat manzela a udelat humbuk. Trocha toho manevrovani byla nutna.
Před svagrem zustat cista je spatny termin – chci, aby byly vztahy ciste a pokud bych udelala dusno, ciste by nebyly. A co by mi asi tak mel svagr vycitat? Ze jsem se dal nechtela nechat tahat za nos a zneuzivat? Pochybuju, ze se o tom ještě nekdy bude chtit bavit. A pokud se citi ukrivdeny? Rada mu sama, ne přes manzela, vysvetlim, proc nemohl zustat, když sam nemá svůj zdravy usudek.

To ses ale potom nemusela ptát na babinetu holek, když už vlastně dopředu víš, že nechceš postupovat jinak. Ty nechceš jednat, ty si chceš jenom zachovat tvář.

Ja jsem na zacatku opravdu nevedela, jak to resit a nikomu neublizit a nerozesrat rodinu. Psala jsem az po nekolikerych rozhovorech s manzelem o te situaci. Vse se vytribylo az postupem casu. A mas pocit, ze jsem jednala tak, jak mi tady bylo doporucovano, nebo ze mi tady někdo toto reseni navrhl a ja si ho tak nechala posvetit ? Vetsina mi tady radila radikalni rez. Udelala jsem jej snad? Proc jej nemohu udelat jsem uz popsala.

Nevim, jak jsi prisla na to, ze jsem manzela podrazila, jak se mi zda z tveho prispevku. Není naopak on ten, kdo podrazil mne, když jsem zadala, aby udelal něco pro to, aby nase rodina zila normalne a harmonicky. Neuprednostnil snad on bratra prede mnou, když mi nevyhovel a vedel, jak se citim, když nemam soukromi? A postup, jakym jsem to udelala, byl otevreny a primy – vsechno jsem mu rekla na rovinu a on zacal jednat.
A jestli se nekdy bude resit, ze jsem jej vmanevrovala do neceho, co nechtel? Ja jsem snad chtela se svagrem zit ve spolecne domacnosti 7 mesicu? Nez jsem ucinila ten „natlak“ , resil manzel to, ze se necitim dobře?

Myslím, že když nesebereš odvahu řešit svoje věci i za cenu "ztráty desítky", tak tě takové problémy budou provázet celý život. No ale když to tak chceš, tak si potom nestěžuj.

Problemy bych mela, kdybych při reseni problemu nekoukala vlevo vpravo a resila vse jen ku prospechu sebe same. Nestezovala jsem si, jen popisovala problem – kdybych si stezovala, ocekavala bych utechu a ne radu na reseni.

Není tady

#48 11. 10. 2008 12:46

Mamule
♥------

zuzi777a napsal(a):

Mamule, já  tuším, že chceš všechno pomalu a bezbolestně  řešit, ALE pokud manžel "začíná chápat" až po odepření tuleníčka, je něco blbě. Mám z toho dojem jako nevím už která pisatelka  tu na vlákně- že totiž komunikace vázne především mezi manžou a tebou.Ten švagr je jen takový hořký bonbónek navrchu.  Milování přece není za odměnu za dobré chování?? Resp . za chování, které mě  konečně  vyřeší NÁŠ společný  problém ( švagra).   Asi by to chtělo manželovi   víc než naznačovat- spíš v klidu probrat a pak se normálně tulit.  Já bych měla obavy , že pokud se " zašprajcneš" , on může reagovat stejně a  budete mít víc problémů, než šváru v obyváku....jen

Zuzi,
jestli se mi neco prici, tak to, kdyz nekdo neco resi sexem, kdyz se nekdo chce sexem usmirovat nebo dosahnout sveho timtez. Nikdy jsem to nedelala a delat nebudu. To, ze jsem mu sex odeprela nebylo planovane a vychytrale. V tu chvili jsem premyslela spis o tom, jak me to urazilo nez o tom, jaka jsem frajerka, jak ja mu ted nedam a vsechno se vyresi butter Vzdyt by to ani nebylo zadne reseni - za sexem muze prece jit jinam sad
A ja jsem mluvila, ne naznacovala, rikala jsem na rovinu, ze mi svagr vadi, v klidu jsem probirala a ono NIC !!! Tak co pak ? Byt s nervama na srot, ale hlavne se tulit ???

Není tady

#49 11. 10. 2008 13:35

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, jasně, že neznám tebe a tvoji rodinu. Vycházím z obrázku, který jsi tady vymalovala. To se mi nemůžeš divit.  Argumentuješ ale pořád stejně - jestli jsi měla udělat humbuk atd. Zkus si to otočit. Představ si sebe v situaci švagra a reakce případných pomocných osob. Kdyby ti někdo po čase naznačil nebo natvrdo řekl, že už je toho dost, měla bys mu to za zlé? Já myslím, že ne. Že bys to chápala.  Znovu píšeš, že chceš, aby vztahy byly čisté a že kdybys do toho řízla, čisté by nebyly. A ty vztahy jsou snad teďka čisté? Mně se nezdá.  A když budeš působit přes manžela, tak to taky nevyčistíš. Leda že bys chtěla, aby vztahy zůstaly na povrchu neporušené, to potom jo. Ale to je něco úplně jinýho, než čistý stůl. To je diplomacie. Nejsem diplomat, proto jsem tě hned nepochopila. Jo a nepodsouvej mi, že jsem napsala, že jsi manžu podrazila.  Napsala jsem, že ho chceš vmanévrovat do situace, se kterou by sis sama poradila určitě rychleji, ale bojíš se rozvířenýho prachu. Tak nějak. Vždy jsi to tady sama někde psala. Že se ti to moc nechce řešit a že se klepeš obavami z konfliktu.... Může se stát, že ti švára jednou vyčte, proč jsi mu to neřekla přímo na rovinu, že kdyby to věděl, dávno by se zdekoval. Jestli ty celou dobu dělᚠhodnou a jenom to pasivně snášíš, no tak on může mít dojem, že ti nevadí... Když je k tomu ještě natvrdlej... Taky jsem vyrozuměla, že s manželem už jsi o tom několikrát mluvila, ale že situace stagnuje. Na tvým místě bych v první fázi asi taky požádala manžu, a si s bráchou promluví, ale kdybych viděla, že se mu to z jakéhokoliv důvodu nedaří, klidně bych byla za tu zlou a šla do toho sama. To už je potom otázka priorit. Jestli chceš zpátky svoje soukromí nebo vztahy bez jizviček. Obojí dohromady asi nejde. Tak se hned nečerti. Jsem ti chtěla pomoct.

Není tady

#50 11. 10. 2008 14:00

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Joo, pomoc, ..můj Bm mi taky chtěl vždy pomoci, ale podle svého scénáře, jenže co je dobré pro jednohu, druhému nemusí vůbec vyhovovat, zvolí stejně svoji cestu a rádce je pak uražen , že to myslel dobře, ale jaksi nebylo  jeho rady uposlechnuto.
O takovou pomoc jsem nikdy nestála.
Udělalo by mi radost, kdyby se partner pokusil vidět problém z mého pohledu a pak teprve radil.
Takže takovou rádkyní se mi teď jevíš, Haiel. Při vší úctě.  Nebudu to dál pitavat, nemám to ve zvyku, stojím za Mamulou a moc jí držím palce.
Někteří muži ke svému životu ženskou rafinovanost  a diplomacii potřebují jako koza drbání.
Jsou si toho vědomi a přesto to tak chtějí. Vlastní zkušenost.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí