Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 4. 10. 2008 21:36

Mamule
♥------

Švagr v obýváku

Dobrý den, mám rodinný problém, se kterým si nevím rady.
Na manžela se v únoru obrátil jeho bratr, se kterým jsme měli delší dobu chladný, neřku-li žádný kontakt /jeho vinnou a díky jeho ženě/.
Až letos v únoru, po téměř dvouleté odmlce, se švagr ozval a požádal manžela o pomoc. Prý se rozvádí, nemá kam jít, a jestli by nemohl být na nějaký čas u nás. Manžel mu pomoc přislíbil a až poté se zeptal mě, zda s tím souhlasím. Nezbylo mi nic jiného, než souhlasit, když pomoc již beze mne slíbil, ani jsem neměla odvahu stanovit nějaký termín nebo dobu, po kterou by švagr byl u nás.
Švagr se nám nastěhoval do obývacího pokoje a pobývá v něm dodnes. Mezitím jsme řešili možnost stěhování se kterou souviselo i ubytování švagra. To bylo v červnu a vše nasvědčovalo tomu, že se nastěhujeme do společného domu - naše rodina do 1. a 2. patra a švagr do přízemí, kde by měl zcela samostatnou garsonku. Připadalo mi rozumné, aby švagr nehledal jiné ubytování na přechodnou dobu, než bude dům k dispozici, ale situace se změnila, z koupě domu sešlo a švagr se stále nemá k tomu, najít si něco vlastního.
V současné době je stále u nás, já na něj pomalu ale jistě začínám být alergická, protože mi narušuje soukromí (tím myslím situace, kdy člověk ve vlastním bytě, pokud soukromí má, neřeší, zda může z koupelny vyjít v nedbalkách, neřeší, zda si může spontáně pozvat návštěvu nebo ne, protože neví, zda náhodou v obýváku, v 7 hodin večer, už nebude ležet v pyžamu švagr). O šastném rodinném životě se z mého pohledu již delší dobu nedá mluvit. Nazvala bych to trefně asi tak, že mi švagr "leze do mé bubliny" - narušuje mi můj soukromý prostor, který potřebuji k tomu, abych se cítila doma dobře.
Nevím, co mám se vzniklou situací dělat, několikrát jsem se s manželem pokusila o tom rozumně promluvit, ale skončili jsme vždy na tom, že jsem nepřizpůsobivá, zaujatá a chci dělat zle mezi ním a bratrem.
Nevím co mám dělat. Jak mám situaci řešit. Chtěla bych například promluvit se švagrem, ale nevím jak na to, aby nevznikl problém ještě větší a atmosféra nebyla ještě neúnosnější.
Děkuji za případné názory a rady.
Mamule

Není tady

#2 4. 10. 2008 21:49

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Re: Švagr v obýváku

Pokud si švagr nechce hledat jiné ubytování to je moc špatné. Zřejmě mu to takhle vyhovuje a nehodlá to řešit. Kámoška měla něco podobného. K nim se nastěhoval manželův bratr. A očekával že mu bude jeho žena prát, vařit, uklízet, a že mu všechno odnese až pod nos. Ona dala manželovi ultimátum buď ona nebo usměrní bŕatra, dá mu lhůtu na odstěhování nebo se odstěhuje i s dětmi. On to nakonec pochopil našel bratrovi byt, a mají už klid.

Není tady

#3 4. 10. 2008 22:51

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Mamule. rodina to je vždycky průšvih..podᚠprst!!!a on ti schramstne celou ruku..!!  godlikegodlike
ty nevíš jak to řešit???jednoduše!!!VYHODIT HO!!!!!!!!!!  manžel bude hudrovat,ale aspoň poznᚠjestli stojí při tobě..
protože jak to vypadá,kdyby švára,byl trochu soudnej,tak snad už by dávno odešel..

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#4 4. 10. 2008 23:21

Mamule
♥------

Ne soudnej, on je podle me vychytralej a pohodlnej. Nikdy nezil sam, driv s babickou, pak s maminkou, potom se zenou a ted je u nas - vecne nekomu na krku. Ja mu vyperu, vyzehlim, ma kde spat, i kdyz na gauci je to asi o krcni pater, ale to je mu fuk. Hlavne, ze nic neni na nem, ale na nas. Kdyby byl nemocny nebo bez prace a bez prostredku, ale je to zdravy a vydelecne cinny chlap, tak mam cim dal tim vetsi pocit, ze nam proste a jednoduse ... na hlavu a neresi nic, krome sveho pohodlicka.

Není tady

#5 4. 10. 2008 23:37

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

No taky bych to tak viděla,,vidíš radu ani nepotřebuješ,,si poradíš sama wink
je to vychcánek..to je jasný..byl prostě zvyklý,že se o něj někdo staral..Udělej to dřív než bude pozdě,pak se ti bude těžko vyhazovat..a chodí na návštěvu .a uvidíš,takhle bych se poradila i s manželem..Já vím někdy se na  ty naše chlapy musí pomalu.ale jestli tě ma´á manžel rád tak to snad pochopí...
vždy takhle se nedá žít..

Není tady

#6 4. 10. 2008 23:59

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

Já jsem vcelku tolerantní člověk,po záplavách bych asi  dotyčného  do potoka neposlala, ale po takové době klopýtat o chlapa v obýváku???? To bych asi měla s manželem dos hustou řeč!!! Mamule a přispívá vám nějak na domácnost?? Říkáš, že pereš, určitě i vaříš, vodu taky vyplácá... To by mě zajímalo, kde by sehnal hotel s takovými službami... Může mi ho být líto, že  se mu porouchalo manželství, ALE je dospělý , měl by se snažit neviset někomu na krku....

Není tady

#7 5. 10. 2008 9:03

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Vždycky je víc možností...

Třeba přímo při kafi říct...TAK JSI U NÁS PEPO PŮL ROKU A MĚ BY ZAJÍMALO, CO VŠECHNO JSI UDĚLAL PRO TO, ABYS MĚL KONEČNĚ SVOJE SOUKROMÍ A MY TAKY. JISTĚ SI ČASEM NĚKOHO NAJDEŠ A POKUD I ONA BUDE BYDLET U PŘÍBUZNÝCH, NEBUDETE SNAD OČEKÁVAT, ŽE KVŮLI VÁM BUDEME VEČERY TRÁVIT PROCHÁZKAMA ČI KINEM...?

Nebo: TAK TI VÉNO ŘEKNU, ŽE MOJE TRPĚLIVOST S TVÝM BRATRM UŽ K DATU PRVNÍHO PROSINCE VYPRŠELA. PROMLUV SI S NÍM, POKUD MÁŠ ZÁJEM NA NAŠEM DALŠÍM MANŽELSKÉM ŽIVOTĚ, PROTOŽE JÁ SE HODLÁM ODSTĚHOVAT. STAREJTE SE TADY O SEBE, JAK UMÍTE A NEČEJ, ŽE SE VRÁTÍM, POKUD ON TU BUDE. JAK SE K TOMU HODLÁŠ POSTAVIT?

A taky: TAK JSEM SI SPOČÍTALA, ŽE MÁM U TEBE PEPO ZA PĚT MĚSÍCŮ NÁJMU, VAŘENÍ, UKLÍZENÍ A PRANÍ DOCELA SLUŠNEJ PENÍZ...a vypálila bych odpovídající částku. RÁDA BYCH TY PENÍZE VIDĚLA DO KONCE TOHOTO MĚSÍCE A CHCI TĚ UPOZORNIT, ŽE OD TOHO PŘ͊TÍHO VZHLEDEM KE STÁLE ROSTOUCÍM CENÁM TO BUDE O ČTVRTINU VÍC.

Je opravdu rozdíl mezi příbuzenskou pomocí a zneužíváním bližních. Tady bych to jasně viděla na tu druhou možnost. Je to ovšm Tvoje chyba, uvědomuješ si to, žejo? Kdybys totiž tenkrát řekla buď rovnou ne nebo ano, ovšm pouze dočasně a za těchto finančních podmínek, písemně sepsaných, byla bys za potvoru či co já vím ještě za co, ale MĚLA BYS DNESKA JASNO A KLID!

Není tady

#8 5. 10. 2008 9:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Mne sa teda dos nepáči, že braček ochotne sžúbi - teda, chápem bratksú výpomoc, ale... - ale stará sa manželka! Nech mu perie, varí, atď. tvoj muž... Určite je to bremeno navyše, každú osobu v domácnosti cíti. Mmch, pomáha aspoň s domácimi prácami, keď už vám blokuje izbu? Určite sa skoro každému môže sta, že sa ocitne v kríze a vtedy mu rodina pomôže; len by tá kríza nemala by vleklá.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#9 5. 10. 2008 11:24

Mamule
♥------

Holky, vsechny mata pravdu. Asi se opravdu nebude mozne vyhnout konfrontaci a neprijemne situaci. Jsem ovsem clovek, ktery se snazi spise konfliktum vyhybat, v tomto pripade, bohuzel, za cenu vlastnich nervu a pohody. Co se tyce manzela, musim konstatovat, ze kdyz se podivam na vec jeho pohledem, nedivim se, ze on problem nema. Je to jeho bratr, se kterym prozil vetsi cast zivota nez se mnou, je tudiz na nej zvykly a neni to pro nej cizi clovek, jako pro me. Nepere mu, nezehli, neuklizi po nem, spolecne koukaji na TV - az me tak napada, ze by se jim docela prijemne zilo spolecne. Moje snaha o vysvetlovani, ze ja se musim omezovat, kdyz manzel se omezovat nemusi temer v nicem, pak vypada jako ze si vymyslim blbosti. Ale rodina jsme ted my dva a deti a to asi bude muset manzel pochopit - ja vim, ze to tak citi, ale bohuzel, podleh pocitu, ze ja ustoupim ve vsem a ze se prizpusobim - ale ja uz nemam na to silu. Ted asi budu muset nejakou sebrat a najit v sobe sebevedmi k tomu, abych dokazala obhajit sebe a svuj zivotni prostor. Diky vsem, ja jsem se hlavne chtela ujistit, ze moje situace je opravdu nenormalni a ze me pocity jsou prirozene. Ted uz vim, ze jsem v pravu a pokusim se neco s tim delat.

Není tady

#10 5. 10. 2008 12:00

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

mamule,neboj ty to zvládneš..
postav se tomu čelem,protože tohle opravdu není normální ..Neříkám nepomoct ,,ale někde jsou nějaký hranice ,,
a je vidět ,že tvůj švára,hřeší nato,že jsi asi takovej dobrák.Nevím proč by se svým bytě měla omezovat,,.

Není tady

#11 5. 10. 2008 12:51

Mamule
♥------

Kamaradky mi ne nepravem rikaji : Ty jsi tak hodna, az jsi blba tummenupp a to asi na me fakt sedi. Uz jsem to, jak sel cas a vek postupoval do vyssich numerickych hodnot, trochu zkorigovala a vic premyslim o lidech a jejich umyslech, ale porad mam problem s tim, ze kdyz muzu, tak rada pomuzu a nekteri lide na to zkratka spolehaji a pak nerozumi tomu, kdyz jednou reknu ne. A to je ten problem - po 7 mesicich mi najednou neco vadi ??? To asi muzskej mozek jen tak nepobere - je to asi tim, ze chlapi se vetsinou chovaji sobecky a tak, aby oni meli pohodli a leharo /prvni jsem ja, pak ja a nakonec zase ja wink /, zenska to ma jinak, premysli, jak nejdriv o druhych a pak mozna nekde na chvostu je ona sama. Musim se proste naucit byt /v ramci zdraveho pristupu/ sobecka a myslet i na sebe stolt

Není tady

#12 5. 10. 2008 14:36

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

A co takhle zapojit některou svou dobrou známou...? Posadit se s ní do obýváku, pokecat tři hodinky, předvést jedna druhý nově zakoupený  spodní prádlo, roztahat svetry a sukně výměnným obchodem až ke dveřím bytu...a až bude odcházet, aby nenápadně rejpla...pán taky odchází, že bychom se svezli spolu, nebo tady bude strašit do noci...? To neber doslovně, to je fór...

Není tady

#13 5. 10. 2008 14:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Já bych  zaúkolovala, dojdi nakoupit, vyzvedni děti, naškrábej brambory, vysaj a vytři, myslím, že by utíkal co by mu nohy stačily lol.

Není tady

#14 5. 10. 2008 15:16

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Ano, a se každý, kdo v bytě bydlí, podílí  na domácích pracech! Z toho ruce snad neupadnou dětem ani chlapovi. Tím spíše zdravému pracujícímu...

Není tady

#15 5. 10. 2008 16:59

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Mamule napsal(a):

Kamaradky mi ne nepravem rikaji : Ty jsi tak hodna, az jsi blba tummenupp a to asi na me fakt sedi. Uz jsem to, jak sel cas a vek postupoval do vyssich numerickych hodnot, trochu zkorigovala a vic premyslim o lidech a jejich umyslech, ale porad mam problem s tim, ze kdyz muzu, tak rada pomuzu a nekteri lide na to zkratka spolehaji a pak nerozumi tomu, kdyz jednou reknu ne. A to je ten problem - po 7 mesicich mi najednou neco vadi ??? To asi muzskej mozek jen tak nepobere - je to asi tim, ze chlapi se vetsinou chovaji sobecky a tak, aby oni meli pohodli a leharo /prvni jsem ja, pak ja a nakonec zase ja wink /, zenska to ma jinak, premysli, jak nejdriv o druhych a pak mozna nekde na chvostu je ona sama. Musim se proste naucit byt /v ramci zdraveho pristupu/ sobecka a myslet i na sebe stolt

Ne! Právě to je ten argument, hrající pro Tebe ...podle mě...řekla bych manželovi ...pomohli jsme mu, vytrhli trn z paty, 7 měsíců je dlouhá doba na to, aby se vzpamatoval ...je dospělej ...takže buď s ním promluvíš Ty, nebo já ..vzala jsem si jen Tebe ...ne vás oba .

Upravil(a) Amriana (5. 10. 2008 17:01)

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#16 5. 10. 2008 17:35

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Mamule, už sjem tu jednou dávala odkaz na můj dotaz na jiné diskusi, můj problém byl hodně podobný tvému.
Během deseti let jsem z domu postupně vyhodila všechny manželovi sourozence a k tomu ještě rodinného přítele, měla jsem strach , jak ot komu ublíží, ale nestalo se nic, jen se pročistily rodinné vztahy.
Pravda, s někým se nestýkáme už vůbec a s někým se vídáme dále, ale konečně mám pocit že jsem doma a nebojím se opustit svoje hájené místnosti - kuchyni s obývákem. Opravdu se o svoje věci člověk musí postarat sám, když se do toho partnerovi nechce, jejich ohledy k sourozencům chápu, ale nic se nemá přehánět a zázemí pro sebe a "tvou " rodinu je určitě přednější než než to že by chudáček bratr musel nedejbože na ubytovnu.
Jeslti tě to potěší, je na světě i taková megera která klidně spí s tím, že jeden její švagr je na ubytovně a druhý v lese. Když je to jejich volba, tak prosím...........

PS: ten odkaz je:  http://sallyporadi.cz/index.php?option= … =1390#1390

Upravil(a) Májajája (5. 10. 2008 17:36)

Mája

Není tady

#17 6. 10. 2008 0:40

Mamule
♥------

Tak díky tomu, že jsem o problému intenzivně přemýšlela, a taky díky vašim příspěvkům, jsem dospěla k rozhodnutí - KDYŽ PROBLÉM NEVYŘEŠÍM JÁ, NEVYŘEŠÍ JEJ NIKDO A JÁ BUDU TEN, KDO SKONČÍ V BLÁZINCI. Takže jsem si promyslela plán. Řeknu manželovi, že mu dávám 14 dní na to, aby situaci vyřešil sám a pohrozím, že pokud to neudělá, odcházím z našeho cvokhausu k mámě - děti zůstanou doma, bude se o ně starat, já si najdu u mámy brigádu a budu přes týden makat a vždycky jeden týden přijedu za dětma já a další týden přijedou ony ke mě a k jejich babičce (nechci je nijak trestat, ale myslím, že to unesou, je jim 12 a 15, tak to už jsou schopny chápat). A tak to bude, dokud se nebudu moci vrátit DOMŮ v tom pravém slova smyslu - což bude záležet na manželovi, zda si to bude přát a udělá pro to patřičné kroky. CHCI ZPĚT SVOJI RODINU a jestli se budu trápit tady nebo u mámy je jedno (bez dětí mi bude hodně smutno), ale hlavně že něco už konečně podniknu. Díky za komentáře a rady, držte mi palce.

Upravil(a) Mamule (6. 10. 2008 0:41)

Není tady

#18 6. 10. 2008 1:51

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

No v tom blázinci teda skončíš,,si osobně myslím,protože pokud odejdeš a nechᚠděti doma..tak to se mě zdá dost divný né???---ty před tím problémem utíkáš,než aby si ho řešila!!!
Co když manžel,ty patřičné kroky neudělá..tak nebudeš mít ani děti a ni manžela!!!

Není tady

#19 6. 10. 2008 6:33

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Sisi, to není útěk z domova, to je nůž na krku, a v tom je rozdíl.
I já se svým problémem hnula tím, že sjem utíkala z domu, nechtěla jsem být doma žádný víkend , neustále jsem vymýšlela plány jak se dostat mimo dům, a nakonec jsem utekla od přesazování kytek, na které sjem se sice děsně těšila, ale sešlo se mi při něm asi 5 příbuzných a pár jejich známých kteří k našim rodičům přišli strávit hezkou sobotu. Všichni si sedli tak aby na mně viděli a ak manžel konečně pochopil, že máme problém a že jen zbůhdarma nefňukám.¨
Oni ti chlapi jsou  totiž někdy fakt dost natvrdlí a navíc mají až nemístné ohledy na svoje sourozence a rodiče, aspoň podle mojí zkušenosti. U nás procházelo dlouhá léta to, že nás okrádali, že se nám v domě sebevraždili i to že po trestném činu vraždy po propuštění z vězení opravdu nikdo nechápal proč jsem si postavila hlavu a nedovolím aby u nás dotyčný přespával!!!!!!!!!!! přišli na víkend a zůstali tři čtvrtě roku ( a mezitím si k nám pozvali známé na  dovolenou)!!!!!!!!!!!!! To že se se fakt nevešli byl detail, to že nenechám dítě v domě s vrahem nikdo nechápal!  Nakonec jsem věc řešila s psychologem a on mi řekl, že je potřeba akce, v mém případě jsem oznámila švagrové, že od září musí najít synovi novou školu, protože už u nás už bydlet nebude a její muž rodinu navštěvuje pouze když já se synem nejsme doma, případně mi rodiče řeknou kdy za nimi děti chtějí přijet a já už se zařídím abychom doma nebyli. Jo , měsíc se prskalo a brečelo, ale bylo to oboustraně prospěšné a cvokhausu jsem se snad vyhnula. Můj syn  nevyrůstá s vrahem, nedívá se na sebevraždy a dokonce nám už několik let nikdo nic neukradl, páč v posledním případě jsem zavolala policii, a to se jim fakt nelíbilo. Přesto vždycky když doma mám peníze skovávám je na taková místa, která by fakt nikoho nenapadla, a taky vlastním trezor ve kterém má syn prasátko a my klíče od auta a od domu smile
Mamule, držím ti palce! fuckyou

Mája

Není tady

#20 6. 10. 2008 7:09

Mamule
♥------

Sisi, nepochopila jsi - neutíkám, dávám manželovi ultimátum a až po jeho vypršení učiním razantnější krok a odejdu z bytu - to ale neznamená, že odejdu od manžela a od dětí, odejdu s tím, že já už takto žít nemůžu a bude na něm, jestli něco změní nebo ne. A navíc, zkusí si konečně sám na vlastní triko, co to je, starat se o dva puberáky a hlavně i o sebe. Bude to těžké i pro mě, už teď mi hlavou běží jiný katastrofický scénář - co když se nic nezmění, co když zjistím, že ani kvůli mě nic nevyřeší? Bylo by to po 20-ti letech velké zklamání, ale asi by bylo lepší si jej prožít hned teď. Myslíš, že jsem nezodpovědná a sobecká? Pojď si to se mbnou na pár týdnů vyměnit a asi budeš mluvit jinak, nic ve zlém wink

Není tady

#21 6. 10. 2008 19:10

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Majajája.to je mě líto,hlavně že už mᚠlepší časy. hjarta

mamule klidně bych si to vyměnila ,,já bych šváru  vyhodila.hmm.mě by to problém dnes už  nedělalo.
.
držím ti palce a to zvládneš..

Není tady

#22 6. 10. 2008 20:09

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, držím palce,
nepíšu, ale čtu Tě. To je situace, nevím , co bych si počala. Jsem taková neřízená střela,(aspoň jsem bývala, dnes je to lepší) asi ´bych pod emocemi řešila problém s oběma , vyvolala bych  dusno. Obdivuji, s jakou rozvahou jsi schopná to řešit , i když ty konce mohou být různé, podle toho, co ustojí Tvůj muž a nakolik bude schopen vlastnímu bráchovi otevřeně říct, že u vás končí.
Leda že bys navrhla trojku se vším, co k ní patří a jak tu padlo, rozvrh práce  a společný rozpočet.
Promiň, je to na hlavu postavené, ale napadlo mě to.
To by se tedy panu manželovi asi opravdu nelíbilo, takové královské dělení, .Co?dumbom  hjarta

Není tady

#23 6. 10. 2008 20:50

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, ale bacha na to. Až přijedeš na návštěvu Ty k dětem...A TĚ ANI NENAPADNE prát, uklízet, vařit atd. Chovej se tam JAKO SKUTEČNÁ NÁVŠTĚVA. Posaď se, pokecej, potěš se...Ne abys uklízela ten svinčík, co oni tam nadělají! Jinak se to nepohne a manžel jen v klídku vyčká, až usoudíš, že jsi na tom ještě hůř, protože tu práci s domácností musíš stíhat za víkend. A až začneš uvažovat o pokorném návratu. On si MANŽEL musí vyžrat tu skutečnost, že nebude nic k jídlu, nebude mít co na sebe, on musí poznat, jak doma chybíš...Pak bude spolupracovat a zdravě se naštve na bráchu. Pak ho vypakuje. Ty ho musíš chytře přinutit, aby to udělal sám. Ne že do něj budeš hučet...HELE, JÁ UŽ HO TU NECHCI ale že on mu řekne HELE, KVŮLI TOBĚ TU NEMÁM ŽENU A MÁM TU BINEC, KOUKEJ SE HNOUT. A nediv se, že s tím muž nic nedělá a že se švagr nehýbe. Holka...vždy Ty jim to umožňuješ! Nemusejí nic dělat a mají pohodu. A NENECH SE ZVIKLAT SLIBY...ŽE SE TO ČASEM VYŘEŠÍ, ŽE MU TO MUŽ ŘEKNE...TRVEJ NA SVÉM. Je to pro dobro vás všech. Nenech se vydírat dětmi...maminko, my máme hlad, nám se po Tobě stýská, tatínek říkal, že nás nemᚠráda, mami, my si nevíme rady s úkolem, jak se dělá bramborák, my musíme tátovi a strejdovi vařit. Vytrvej, když už se do toho dáš. A dej vědět!

Není tady

#24 6. 10. 2008 21:08

Mamule
♥------

Holky moc děkuju za podporu, jestě pořád sbírám odvahu, čekám na vhodnou situaci a manželovu vhodnou náladu - přesně jak napsala Kalupinka, pokud nezaberou výhružky, že odejdu a budu opravdu muset vypadnout (nejen proto, že jsem to jednou řekla, ale abych si pročistila hlavu a hlavně asi strávila fakt, že manželovi bude jedno jestli tam jsem nebo ne ) , tak to bude znova záhul a možná ještě větší, než teď. teď vydejchávám co se doma děje a jsem doma, pak to budu vydejchávat daleko hůř, protože tam nebudu a bude to asi na moje nervy daleko větší nápor. Ale jak já říkám - už se mi z toho hov... naklání hlava na stranu a kdo jiný to utne, když né já sama???

Není tady

#25 6. 10. 2008 22:13

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Mamule, Sisi21 má pravdu! TY jsi tam doma, ne manželův brácha. A doopravdy to není řešení situace, ale zase další ústup. Kam až chceš ustupovat? Opustit děcka, protože si nevíš rady se švagrem v obýváku?!  To není žádné ultimátum,prosímtě, vyhrožovat ústupem dumbom  Jestli mu chceš dát ultimátum, tak mu řekni, že má týden na to, aby vyprovodil bráchu, jinak že bráchovi sbalíš pět švestek a vyrazíš ho sama. To je ultimátum. A ty jsi v tomto případě plně v právu, protože švagr je výdělečně činný a mohl si už dávno sehnat třeba podnájem a protože ty jsi máma od rodiny a mᚠna starosti rodinnou pohodu. a když nejsi v pohodě ty, nebude ani rodina.  Nanejvýš můžeš ještě švagra informovat o tom, že támhle nebo onde se nabízí cimra nebo garsonka.  Ale opravdu nemusíš čekat další měsíc, jestli to pochopil...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí