Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 4. 10. 2008 9:52

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

Re: Zbavím se nálepky prasátka?

přesně jako u šikany, že jo... čímdál víc charakteristik šikany mi sedí i na tento případ - s největším rozdílem - zde jde o dospělé (tedy věkem dospělé) lidi...

offtopic jak se jinak vede, Judi?

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#27 4. 10. 2008 9:54

x256987
Host

Ono se tomu na pracovišti říká mobbing, jinak je opravdu skoro všechno stejné hmm

Tino, píšu SZ smile

#28 4. 10. 2008 9:56

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Mám  kolegyni, která nosí jedno olečení celý týden, sedí v tomv kanceláři od rána do večera, je jí cítit z pusy, má mastné vlasy. Když přijde k nám do kanceláře, tak po ní pak musíme větrat, protože je to nesensitelný smrad, další dvě kolegyně, který s ní sedí  kanceláři, větrají, kupujído kanceláře růrný vůně a požádaly kolegyni, aba se častěji myla a převlékala. Její odpověď - myju se, ale oblečení přece nebudu pořád dokola prát, deodorant nepoužiju, nenechám si kosmetikou znásilňovat svoji osobnost, zavřete to okno, omezujete tím moji svobodu. Takže ona obtěžuje svoje okolí sama sebou, ale ona se nenechá nikým omezovat. O tom, v jakých hadrech chodí, škoda mluvit. A to píšu proto, že prostě ona si nebere k srdci výtky kolegyň, i když jí to řekla i vedoucí, dokonce i lidi z jiných oddělení si stěžovali, že se jim při jednání s ní zvedá žaludek. To je pohled z druhé strany. Tím nechci říct, Luminko, že jsi taky taková, ale je pravda, že tři dny nošené oblečení už asi voní víc potem, než čistotou a mastné vlasy s vůní nasbíraných v kuchyni asi nemusí být pro okolí příjemné. A utřít si po jídle pusu je asi samozřejmost.
A sama za sebe, já si beru čistý oblečení denně, nevezmu si na sebe něco dva dny po sobě, sedím v tom celý den v práci, tak to bych asi druhý den opravdu moc "nevoněla", vlasy si myju obden, sprchuju se 2x denně, ale každý to má jinak.
Tohle nemyslím ve zlém, ale dávám jako příklad, když máme kolegyni, která je opravdu špindíra a nemá s tím problém. Má to prostě na háku. A to je asi nejlepší recept.

Upravil(a) Modroočka (4. 10. 2008 10:01)

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#29 4. 10. 2008 10:55

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Vyšší vrstva ? To bys viděla, jaké umí být paní inženýrky, magorky, psycholožky, judryně a pudryně dobytkové - Stačí jít po nich ne záchod - řekla bych, že o vrstvě to není. Po vzdělaném dobytkovi je stejný smrad jako po nevzdělaném

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#30 4. 10. 2008 10:59

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, to je fakt, naše bývalá šéfová, ing, děsná dáma a na WC prase, pokapaný prkýnko, to neutřela, po stolici špinavá mísa, tak to po sobě taky neuklidila. No jo,

Není tady

#31 4. 10. 2008 11:00

mashanka
Zablokovaný

A co takhle odpověď : Schválně jsem si ten česnek z vlasů neumyla, abych přebila tu tvoji příšernou voňavku ?

Není tady

#32 4. 10. 2008 11:03

mashanka
Zablokovaný

Modroočka napsal(a):

Jo, to je fakt, naše bývalá šéfová, ing, děsná dáma a na WC prase, pokapaný prkýnko, to neutřela, po stolici špinavá mísa, tak to po sobě taky neuklidila. No jo,

Ano, proto to píšu - u nás to bylo to samé - vyčíhaly jsme si, že podělaný záchod zůstal vždy po ní - paní madam

Není tady

#33 4. 10. 2008 11:08

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

mashanka napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Ano, proto to píšu - u nás to bylo to samé - vyčíhaly jsme si, že podělaný záchod zůstal vždy po ní - paní madam

No a u nás i šlupky z ovoce a zbytky bylinek z čaje ve dřezu, v kuchyňce, politý odkapávač, špinavá houbička na nádobí. Ona to, dáma, přece nebude po sobě uklízet............
A taky mám kolegyni, která nechává satabilně otevřené dveře od WC, prostě z kybiky, přes umývárnu, až na chodbu, kde chodí lidi. Kdo se má koukat na záchodovou mísu, když jde něco vyřídit do nějaké kanceláře. Už jsme ji na to upozornily, prý že naděláme.........

Není tady

#34 4. 10. 2008 11:13

luminka
♥♥♥♥♥--

Judita napsal(a):

Luminko, a baví se s tebou kolegyně (a ty s nimi) taky o něčem jiném, o zálibách, o tom, jak jste prožily víkend? Pokud veškerá vaše komunikace vypadá tak, že ony ti vyčítají nedostatky ve vzhledu a čistotě, ty se snažíš bránit a jim zjevně dělá dobře pozorovat tvoje rozpaky, vypadá to, že jsi tam za černou ovci hmm Je tam aspoň někdo, kdo tě bere, s kým si rozumíš? Kdo tě třeba taky upozorní na něco, co okolí vadí, ale slušně a s respektem k tobě?

Podívej se kriticky na to, co bys opravdu mohla zlepšit (aby třeba neumyté vlasy byly výjimka, když to někdy fakt nezvládneš - to se podaří opravdu každému), a snaž se odlišit věci, do kterých okolí zas tak moc není (třeba styl oblékání), a za tím si stůj.

Ty neumyté vlasy jsou už opravdu výjimka, když to nezvládnu, i toto jsem zlepšila a dočkala jsem se i pochvaly za mahagonový přeliv. A ta kolegyně, co mi říká, že jsem posedlá vzhledem, mi taky navrhuje, abych se bavila o normálních tématech, já totiž často kňourám, že mi nesluší vlasy a že mě nebaví úklid, tak mi tato témata zakázala, pokud chci, aby mě lidé brali. S tím úklidem, ta činnost mě nebaví tak, že mě až rozbolí hlava, jinak pořádek mám ráda a ráda v něm žiju, když už je to hotovo, naopak v bordelu jsem nervózní.

Není tady

#35 4. 10. 2008 11:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Lumi, možná proto tě ty řeči tak berou, protože taková nejsi, je to spíš výjimka. Prototo asi neumíš hodit za hlavu. Ta naše kolegyně si s tím hlavu neláme, je prase, je tak zvyklá, je i doma bordelářka a nevadí jí to. Tak se na to vykašli, neřeš tolik svůj vzhled, stačí, když budeš upravená, na to ale nepotřebuješ darhý hadry a ani kadeřníka každý týden.

Není tady

#36 4. 10. 2008 11:28

mashanka
Zablokovaný

luminka napsal(a):

Judita napsal(a):

Luminko, a baví se s tebou kolegyně (a ty s nimi) taky o něčem jiném, o zálibách, o tom, jak jste prožily víkend? Pokud veškerá vaše komunikace vypadá tak, že ony ti vyčítají nedostatky ve vzhledu a čistotě, ty se snažíš bránit a jim zjevně dělá dobře pozorovat tvoje rozpaky, vypadá to, že jsi tam za černou ovci hmm Je tam aspoň někdo, kdo tě bere, s kým si rozumíš? Kdo tě třeba taky upozorní na něco, co okolí vadí, ale slušně a s respektem k tobě?

Podívej se kriticky na to, co bys opravdu mohla zlepšit (aby třeba neumyté vlasy byly výjimka, když to někdy fakt nezvládneš - to se podaří opravdu každému), a snaž se odlišit věci, do kterých okolí zas tak moc není (třeba styl oblékání), a za tím si stůj.

Ty neumyté vlasy jsou už opravdu výjimka, když to nezvládnu, i toto jsem zlepšila a dočkala jsem se i pochvaly za mahagonový přeliv. A ta kolegyně, co mi říká, že jsem posedlá vzhledem, mi taky navrhuje, abych se bavila o normálních tématech, já totiž často kňourám, že mi nesluší vlasy a že mě nebaví úklid, tak mi tato témata zakázala, pokud chci, aby mě lidé brali. S tím úklidem, ta činnost mě nebaví tak, že mě až rozbolí hlava, jinak pořádek mám ráda a ráda v něm žiju, když už je to hotovo, naopak v bordelu jsem nervózní.

Přijď ke mně domů na exkursi a bude po traumatu. Jen blbec potřebuje pořádek, chytrý zvládne chaos (myšleno v legraci), ale chci tím říct, že trocha toho lidského tvůrčího bordelu neškodí - zvyšuje to imunitu organismu. To ale nemluvím o stoleté špíně, jen o běžném bordýlku - z toho je cítit živičišnost - že v tom bytě někdo žije. Nesnáším sterilní domácnosti - připadám si tam jak na Jipce

Není tady

#37 4. 10. 2008 11:38

luminka
♥♥♥♥♥--

mashanka napsal(a):

Vyšší vrstva ? To bys viděla, jaké umí být paní inženýrky, magorky, psycholožky, judryně a pudryně dobytkové - Stačí jít po nich ne záchod - řekla bych, že o vrstvě to není. Po vzdělaném dobytkovi je stejný smrad jako po nevzdělaném

A víte, že to rýpání kvůli čistotě jsem zažila pouze od lidí vyučených nebo s devíti lety základní školy? Četla jsem podobné téma jinde, kde se dívka hrozí setkání rodičů svých a partnerových, že ti partnerovi jsou nóbl a ti její jsou moc zemití a bojí se trapasu. Do kůže té zemité maminky bych se mohla dostat, je totiž dost dobře možné, že si děti vyberou nóbl partnera. Já však po mých zkušenostech se víc bojím brusiček skla než inženýrek a doktorek.

Není tady

#38 4. 10. 2008 11:57

mashanka
Zablokovaný

luminka napsal(a):

mashanka napsal(a):

A víte, že to rýpání kvůli čistotě jsem zažila pouze od lidí vyučených nebo s devíti lety základní školy? Četla jsem podobné téma jinde, kde se dívka hrozí setkání rodičů svých a partnerových, že ti partnerovi jsou nóbl a ti její jsou moc zemití a bojí se trapasu. Do kůže té zemité maminky bych se mohla dostat, je totiž dost dobře možné, že si děti vyberou nóbl partnera. Já však po mých zkušenostech se víc bojím brusiček skla než inženýrek a doktorek.

Nóbl partner, to je jako co ? big_smile
Možná je to tím, že ti méně vzdělaní mají tendence, dělat ze sebe větší dámy, hrát si na nóbl a tím maskovat nějaké své komplexy - asi si kompenzují ten nedostatek vzdělání. Může to být prostě určitý komplex, že nevystudovaly, a už z jakéhokoli důvodu a sami se cítí být podřadné. Je to ale samozřejmě nesmysl. Každý člověk může být užitečný a jeho píle a práce je potřeba. Kdo by pekl rohlíky, kdyby všichni byli doktoři práv ?
Myslím, že i ty mᚠten problém. Uvažovat, jestli budu dost dobrá pro rodiče budoucího partnera svého dítěte..... nevím. Spíš přemýšlej, jestli ty budeš nadšená z nich. Mᚠstejnou hodnotu jako jakýkoli jiný, slušný a poctivý člověk

Není tady

#39 4. 10. 2008 23:31

luminka
♥♥♥♥♥--

Ta paní, co mi to řekla o tom česneku, měla střední školu, jako já, ale to byla výjimka, jinak to byly vyučené a se základním vzděláním. Té paní bylo skoro 70 a opravdu to byla dáma. Dokonce mě nedávno nechala pozdravovat.

Není tady

#40 6. 10. 2008 20:49

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

luminka napsal(a):

Ta paní, co mi to řekla o tom česneku, měla střední školu, jako já, ale to byla výjimka, jinak to byly vyučené a se základním vzděláním. Té paní bylo skoro 70 a opravdu to byla dáma. Dokonce mě nedávno nechala pozdravovat.

Tak vidíš, třeba to nemyslela zle. Myslím, že čuňátko nejsi. Přála bych tu moji kolegyni, to bys viděla, jak vypadá ženská- čunče. A největší dámy ze sebe dělají ty, co dámy nejsou ani omylem. Já jsem šla taky za dámu a měla jsem na punčoše oko jako tenisák. Doma jsem si nytáhla punčošky vcelku, ale cestou se nějak podířily, mršky.

Není tady

#41 12. 3. 2009 23:07

luminka
♥♥♥♥♥--

A je to tu zase. Dnes pro změnu vlasy. Slyšela jsem, že je mám mastné, když jsem se bránila, tak zase, že suché a nakonec prý suché, které vypadají jako mastné. Jestli prý si je myju a jestli používám kondicionér, já, která tu péči docela přeháním. Prý je mám zmaštěné, že si do nich hrabu špinavýma rukama. Podotýkám, že žádné špinavé ruce nemám. Doma jsem se na vlasy podívala a skutečně tam mám bílé tečky a roztřepené konečky. Doteď mi moje vlasy připadaly jako z reklamy, a teď tohle. A to rýpání v práci, brečela bych. To bylo od různých kolegyň, shrnula jsem to. Tohle se mě velmi dotýká, to jsou citlivé věci, brečela bych celý večer. A já se o ty vlasy tak starala! Říkala jsem si, aspoň jedna věc je na mě hezká, a už nemám ani to. Navíc prý účes je průšvih, prý mi nesluší vlasy z čela, a to říkají všichni, kolegyně, dcera, máma, prostě všichni a já tu ofinu tak strašně nechci!

Není tady

#42 12. 3. 2009 23:16

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

luminka napsal(a):

A je to tu zase. Dnes pro změnu vlasy. Slyšela jsem, že je mám mastné, když jsem se bránila, tak zase, že suché a nakonec prý suché, které vypadají jako mastné. Jestli prý si je myju a jestli používám kondicionér, já, která tu péči docela přeháním. Prý je mám zmaštěné, že si do nich hrabu špinavýma rukama. Podotýkám, že žádné špinavé ruce nemám. Doma jsem se na vlasy podívala a skutečně tam mám bílé tečky a roztřepené konečky. Doteď mi moje vlasy připadaly jako z reklamy, a teď tohle. A to rýpání v práci, brečela bych. To bylo od různých kolegyň, shrnula jsem to. Tohle se mě velmi dotýká, to jsou citlivé věci, brečela bych celý večer. A já se o ty vlasy tak starala! Říkala jsem si, aspoň jedna věc je na mě hezká, a už nemám ani to. Navíc prý účes je průšvih, prý mi nesluší vlasy z čela, a to říkají všichni, kolegyně, dcera, máma, prostě všichni a já tu ofinu tak strašně nechci!

Luminko, to hlavně vypadá na sebevědomí na bodu mrazu hjarta

Nevím kolik Ti je, mᚠdceru tak jsi asi už chvíli dospělá... ale tohle se opravdu hodí tak k puberákovi - nechci se Tě dotknout... :-)

Kdybych s takovým problém bojovala já, šla bych na to asi takhle:
podívala bych se sama do sebe, která část mého já se takhle cítí... tipla bych si, kolik té mojí části = mému vnitřnímu dítěti je roků - a pak bych se o něj postarala...

Zkus nějakou knížku o práci s vnitřním dítětem...

A z ostatních si nic nedělej... já vím, že je to těžké, ale jedna ze 4 dohod zní: NEBERTE SI NIC OSOBNĚ gloria

Není tady

#43 12. 3. 2009 23:18

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

... jo a já mám dlouhé vlasy a ofinu... ofinu miluju... a mám ji ráda hodně krátkou... a je mi úplně jedno, co říkají ostatní... oni teda neříkají nic... ale kdyby říkali, můžou si trhnout :-)
Ohledně vlasů dám pouze na svého přítele, a to ještě částečně (tj. pokud by chtěl něco co by se mi nelíbilo, stejně by měl smůlu)... naštěstí má akorát přání "dlouhé vlasy" které se shoduje s mým :-)

Není tady

#44 12. 3. 2009 23:19

luminka
♥♥♥♥♥--

Ona už i moje dcera je dospělá.

Není tady

#45 12. 3. 2009 23:24

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

luminka napsal(a):

Ona už i moje dcera je dospělá.

To ale nic nemění na tom, že každý (i dospělý) má v sobě vnitřní dítě, o které je potřeba pečovat... a místo "dospělé" luminky prožívᚠvíc to "vnitřní dítě luminka"...

Dá se s tím pracovat, takhle po internetu s tím moc neuděláme, ale jsou na to metody, na práci s vnitřním dítětem... můžeš zkusit např. knížky, nebo voice-dialogue, nebo mé oblíbené rodinné konstelace... nebo cokoliv dalšího co Ti bude vyhovovat...

Protože na první pohled/přečtení je jasné, že z Tebe "kouká" Tvoje dětská část, o kterou je potřeba se postarat, resp. Ty sama se o ni musíš postarat...

Pro začátek můžeš zkusit tohle:
- kup si plyšáka (pokud žádného nemáš) a představ si, že je to Tvoje vnitřní dítě... a chovej se k němu tak, jak Tvoje vn. dítě potřebuje... ber ho všude s sebou... hlaď ho atd.
- já to dělám podobně... a v práci si plyšáka posadím na židli vedle sebe :-) Zatím to nikomu nevadilo, naopak kolegové obdivovali jak je krásnej :-)

Není tady

#46 12. 3. 2009 23:35

luminka
♥♥♥♥♥--

To mi na ty společenské průšvihy asi nepomůže. Já potřebuju hlavně nedělat ostudu. Ani rodině, ani zaměstnavateli, který mě, bůhví proč, při hromadném propouštění nepropustil. Vždycky se někde venku prohlížím, jestli nejsem někde špinavá a pak se to snažím zoufale odrbat, jak nějaký Mr. Bean si přijdu. A že moje vlasy jsou průšvih, to jsem si teda až takhle nemyslela, já myslela bůhví, co nemám, bála jsem se mammografu, že mi něco najdou a budu muset na chemoterapii, a teď vidím, že by to nebyla taková škoda a holá lebka by mi třeba slušela líp.

Není tady

#47 12. 3. 2009 23:48

Britana
♥♥♥♥---

luminka napsal(a):

To mi na ty společenské průšvihy asi nepomůže. Já potřebuju hlavně nedělat ostudu. Ani rodině, ani zaměstnavateli, který mě, bůhví proč, při hromadném propouštění nepropustil. Vždycky se někde venku prohlížím, jestli nejsem někde špinavá a pak se to snažím zoufale odrbat, jak nějaký Mr. Bean si přijdu. A že moje vlasy jsou průšvih, to jsem si teda až takhle nemyslela, já myslela bůhví, co nemám, bála jsem se mammografu, že mi něco najdou a budu muset na chemoterapii, a teď vidím, že by to nebyla taková škoda a holá lebka by mi třeba slušela líp.

dudliktummenupp

Není tady

#48 13. 3. 2009 7:34

mashanka
Zablokovaný

luminko, řeknu ti jedno : Čím víc se mažeš ho-v-nem, tím víc smrdíš. Prostě si dvakrát za týden umyj vlasy a víc to neřeš. Pochop, že blbečkové vandrují jen do toho, o kom vědí, že mu to vadí - jinak by je to nebavilo

Není tady

#49 13. 3. 2009 8:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

co se týká ofiny, možná bys měla poslouchat i názory ostatních. ne vždy musí být špatné a trvat na něčem, co mi třeba fakt nesluší je blbost. jasně, cítit se v tom musíš, ale zase si tvrdě prosazovat to, co se mi líbí a nemám na to dejme tomu tvar obličeje, kvalitu vlasů atd a zkrátka mi to nesedne je fakt hloupý.
jinak já nevím, co pořád řešíš. pokud víš, že mᚠvlasy čisté, že nejsi žádný čuně, proč se nechᚠrozhodit ? oni ví, že tě tím naštvou, že jsi z toho vedle a tak schválně vždycky něco najdou. až zjistí, že ti jejich řeči jsou fuk, nechají toho. trochu se ti divím, já bych kolegyně usadila už dávno roll

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#50 13. 3. 2009 8:32

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

luminko, víš proč se do tebe navážejí a ještě tak protikladným způsobem? Jsi výborná obět a oni si na tobě mohou zvednout svoj pošramocené sebevědomí. Tvůj úkol by měl znít - jak nedělat obě. KOukni se na vlákno od macíka. Souvisí to se sebevědomím a tam také zaznělo hodně dobrých rad, které jsou přenositelné i pro tebe.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí