Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 2. 10. 2008 16:57

luminka
♥♥♥♥♥--

Zbavím se nálepky prasátka?

Trápí mě tento problém. Toto vše jsem slyšela za posledních 6 let v práci: mᚠsešmajdané boty, tričko nosíš už třetí den, myla ses včera, česala ses vůbec dneska, tyhle kalhoty nenos, jezdíš vidličkou po zubech, skřípeš vidličkou po talíři, vlasy jsou ti cítit česnekem a není to tedy příjemné, mᚠu pusy drobeček, atd. Přitom mi to není jedno a velmi se snažím. Už dávno si holím nohy, i v zimě, vylepšila jsem vlasy a nehty a sešmajdané boty jsem spálila. Oblečení nemám drahé, ale snad čisté. Kolegyně mi dokonce řekla, že jsem posedlá svým vzhledem a jsem s tím lidem protivná. Já jí řekla, že jsem se taková nenarodila, že za to mohou večně kritizující lidé. Proč stále hledají něco na mně, když určitě ani jiní nejsou dokonalí? Kdysi v nemocnici mě celý pokoj šikanoval, že prý mlaskám jako kráva. Tehdy jsem čekala dítě, a to je teď na vysoké škole. Nechci mu dělat ostudu. Snažím se ve všem, i v tom stolování. Přestanu být prasátkem, když se tolik snažím? Proč si mě lidé tak zaškatulkovali?

Není tady

#2 2. 10. 2008 17:18

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Re: Zbavím se nálepky prasátka?

Protože se dáš. Záleží ti na jejich hodnocení a to oni vycítí.  Lidi potřebují hodnotit druhé, aby jim nezbyl čas na sebe. Je to pro ně pohodlnější, kritizovat druhé, než pracovat na sobě. Chovej se, oblékej, jez, a všechno ostatní tak, abys ty byla se sebou spokojena a tobě to vyhovovalo. Na ně se vykašli. A klidně jim řekni, že tě jejich stanovisko nezajímá, a si zametou před svým prahem

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#3 2. 10. 2008 17:58

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Nejsi žádný prasátko.To je první, co by sis měla uvědomit.Přesvědč o tom sama sebe a uvidíš, že bude snadnější přesvědčit i ostatní.Lidi se k Tobě budou chovat jen tak, jak jim sama dovolíš.

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#4 2. 10. 2008 18:00

lepista
♥♥♥♥♥♥-

Má úvaha je tato: buď je to opravdu velký průser a měla bys s tím něco udělat a proto to lidé říkají anebo je to to, co říká Mashanka. Asi bych si vzala kamarádku, které věřím, či osobu, ke které mám respekt a vím, že mi to nechce dát vyžrat a zeptala bych se jí jak to vnímá ona. Pokud je to případ první, jistě ti někdo poradí jak vše napravit a pokud je to případ druhý, tak vklidu můžeš relaxovat a ostatní si časem dají pohov.

Mám ve svém okolí jednu, která a udělá co udělá se sebou, je to průser a prostě negativně ční. Lidé se jí snaží pomoci, mají ji rádi a nechtějí, aby byla terčem pro cizí, ona logicky už je na to alergická a unavená z toho.

Není tady

#5 2. 10. 2008 18:03

Maya.82
Host

Vykašli se na ně. Bud taková jaká jsi. A ten zbytek pošli normálně do háje at se staraj o sebe.

#6 2. 10. 2008 18:28

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Kašli na ně, můžou si na tobě léčit komplexy. Nikdo není dokonalý. A se podívají sami na sebe.

Není tady

#7 2. 10. 2008 18:30

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Myslím si, že se chovᚠjako obě a někteří lidé si proto najdou tvoje slabé místo. CHtělo by to opravdu zpracovat v sobě.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#8 2. 10. 2008 18:35

Damila
♥♥♥♥♥♥-

PavlaH napsal(a):

Myslím si, že se chovᚠjako obě a někteří lidé si proto najdou tvoje slabé místo. CHtělo by to opravdu zpracovat v sobě.

Jo, tak to vidím i já.
Někteří lidé vysílají signály typu: kopni si do mě, a mnozí to prostě vyslyší a přijdou si kopnout. Obrazně.
Je pravda, že často jsou ty kořeny už v dětství, hodnocení rodiči, kritika, vysoké nesmyslné nároky.

Mně by tohle naprosto nenapadlo řešit. Tebe ano, z nějakého důvodu jim dovoluješ, aby se tak k Tobě chovali...

Není tady

#9 2. 10. 2008 20:22

luminka
♥♥♥♥♥--

lepista napsal(a):

Má úvaha je tato: buď je to opravdu velký průser a měla bys s tím něco udělat a proto to lidé říkají anebo je to to, co říká Mashanka. Asi bych si vzala kamarádku, které věřím, či osobu, ke které mám respekt a vím, že mi to nechce dát vyžrat a zeptala bych se jí jak to vnímá ona. Pokud je to případ první, jistě ti někdo poradí jak vše napravit a pokud je to případ druhý, tak vklidu můžeš relaxovat a ostatní si časem dají pohov.

Mám ve svém okolí jednu, která a udělá co udělá se sebou, je to průser a prostě negativně ční. Lidé se jí snaží pomoci, mají ji rádi a nechtějí, aby byla terčem pro cizí, ona logicky už je na to alergická a unavená z toho.

Dost by mě zajímalo, co konkrétně ta osoba pokazila. Třeba bych se z toho poučila.

Není tady

#10 2. 10. 2008 21:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

luminko a oni ti tohle prostě jen tak řeknou va proč je nepošleš kamsi ? za první mi to přijde docela voraz, že si dovolí ti to říct, to bych neudělala ani já a že mám tu hubu prořízlou a proč si to nechávᚠlíbit ? řešíš ptákovinky, kterýma se zbytečně trápíš jen proto, že si nějácí blbci potřebovali momentálně na někom ukojit egouška. nenechej si od nich s prominutím sr.t na hlavu, dovolí si jen to co jim dovolíš ty.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#11 2. 10. 2008 21:20

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Nevím holky nevím. Jed to můj pohled muže. Neznám Luminu nevíme kolik jí je, kde dělá, co dělá pod. Máte myslím část pravdy. Nechci zde nějak vést půtku, ale tak nějak když žena přizná, že jí kolegyně řekne, že vlasy jí voní po česneku a další ...... asi něco není správně ve státě Dánském. Možná doposud žila ve společnosti kde se mohla jako Popelka strojit. Přestoupila do jiné vrstvy poskočila v žebříčku a má problémy. Možná potřebuje pomoci jak Pygmalion. Nevím nech se Limunky vyjádří, možná nějaký "kurz" společenských způsobů, brevijář moderní ženy... Opravdu dámy není tohle i sebevědomí na které tak nějak odkazujete?

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#12 2. 10. 2008 21:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

luminka napsal(a):

lepista napsal(a):

Dost by mě zajímalo, co konkrétně ta osoba pokazila. Třeba bych se z toho poučila.

Nemusí nič "pokazi". Proste sa cíti ako lúzer a vyžaruje to. Toto je podža mňa na psychologikcé spracovanie (možno niečo z detstva...?)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#13 2. 10. 2008 21:56

luminka
♥♥♥♥♥--

Pisatel napsal(a):

Nevím holky nevím. Jed to můj pohled muže. Neznám Luminu nevíme kolik jí je, kde dělá, co dělá pod. Máte myslím část pravdy. Nechci zde nějak vést půtku, ale tak nějak když žena přizná, že jí kolegyně řekne, že vlasy jí voní po česneku a další ...... asi něco není správně ve státě Dánském. Možná doposud žila ve společnosti kde se mohla jako Popelka strojit. Přestoupila do jiné vrstvy poskočila v žebříčku a má problémy. Možná potřebuje pomoci jak Pygmalion. Nevím nech se Limunky vyjádří, možná nějaký "kurz" společenských způsobů, brevijář moderní ženy... Opravdu dámy není tohle i sebevědomí na které tak nějak odkazujete?

Ne, nepovýšila jsem, jsem dělnice a ty ostatní dámy, co mi to všechno řekly, ty taky. To spíš moje děti se dostaly mezi vyšší vrstvu.

Není tady

#14 2. 10. 2008 21:58

luminka
♥♥♥♥♥--

Pisatel napsal(a):

Ne, nepovýšila jsem, jsem dělnice a ty ostatní dámy, co mi to všechno řekly, ty taky. To spíš moje děti se dostaly mezi vyšší vrstvu.

Není tady

#15 2. 10. 2008 22:08

Salen
♥♥♥♥♥♥-

Taky bych se přikláněla k tomu, ověřit si nejdřív u někoho blízkého, zda je na tom něco pravdy. Bohužel je to tak, že někteří lidé jsou cítit nepříjemně potem, i když dbají na hygienu nebo je jim cítit z úst - někdy je příčinou i nemoc, o které ani nevědí - stačí jít na WC po diabetičce. A bohužel si toho dotyčný nemusí vůbec být vědom. Mám takových příkladů několik za léta v pracovním kolektivu. Dokonce jsem se i párkrát pokoušela naznačit. Kolega, který se potí tak, že už ráno má mokrá kola pod paží a odpoledne už se obrací žaludek, být s ním v jedné kanceláři. Kolegyně, která má zvyk dát si každý den čerstvý česnek jako prevenci chorob, další kolega obědvá tak, že má půl oběda ve vousech atd.
Tím neříkám, že to je tvůj případ, ale že to je možné. Podotýkám, že kolegové jsou VŠ vzdělaní :-).
Pokud ti tvoji nejbližší řeknou, že to pravda není, tak potom se taky pozastavuji nad tím, jak je možné, že si lidé dovolí ti neomaleně říkat takové připomínky.

Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

#16 2. 10. 2008 22:01

luminka
♥♥♥♥♥--

Pisatel napsal(a):

Ne, nepovýšila jsem, jsem dělnice stejně jako ty, co mi ty věci říkají. To spíš moje děti se dostaly mezi vyšší vrstvu.

Není tady

#17 2. 10. 2008 22:31

luminka
♥♥♥♥♥--

Omlouvám se, že jsem to poslala tolikrát, nějak mě zradila technika.

Není tady

#18 2. 10. 2008 22:33

luminka
♥♥♥♥♥--

Salen napsal(a):

Taky bych se přikláněla k tomu, ověřit si nejdřív u někoho blízkého, zda je na tom něco pravdy. Bohužel je to tak, že někteří lidé jsou cítit nepříjemně potem, i když dbají na hygienu nebo je jim cítit z úst - někdy je příčinou i nemoc, o které ani nevědí - stačí jít na WC po diabetičce. A bohužel si toho dotyčný nemusí vůbec být vědom. Mám takových příkladů několik za léta v pracovním kolektivu. Dokonce jsem se i párkrát pokoušela naznačit. Kolega, který se potí tak, že už ráno má mokrá kola pod paží a odpoledne už se obrací žaludek, být s ním v jedné kanceláři. Kolegyně, která má zvyk dát si každý den čerstvý česnek jako prevenci chorob, další kolega obědvá tak, že má půl oběda ve vousech atd.
Tím neříkám, že to je tvůj případ, ale že to je možné. Podotýkám, že kolegové jsou VŠ vzdělaní :-).
Pokud ti tvoji nejbližší řeknou, že to pravda není, tak potom se taky pozastavuji nad tím, jak je možné, že si lidé dovolí ti neomaleně říkat takové připomínky.

Jedné paní, co už u nás nedělá, bylo po*ně cítit z pusy a pochybuju, že jí to někdo řekl.

Není tady

#19 3. 10. 2008 7:45

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

mashanka napsal(a):

Protože se dáš. Záleží ti na jejich hodnocení a to oni vycítí.  Lidi potřebují hodnotit druhé, aby jim nezbyl čas na sebe. Je to pro ně pohodlnější, kritizovat druhé, než pracovat na sobě. Chovej se, oblékej, jez, a všechno ostatní tak, abys ty byla se sebou spokojena a tobě to vyhovovalo. Na ně se vykašli. A klidně jim řekni, že tě jejich stanovisko nezajímá, a si zametou před svým prahem

godlike tummenupp godlike

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#20 3. 10. 2008 8:53

lepista
♥♥♥♥♥♥-

luminka napsal(a):

Složitě se to dá popsat. Není to o posledních trendech. Prostě se dokáže obléknout tak, že to praští do očí a to hodně. Dokáže se upravit tak, že je to prostě člověk kterého si všimnete. Když takového člověka míjíte, upoutá pozornost.  Takoví bývají často terčem posměchu kolemprocházejících puberáků. Říkáte si, proč si to děvče tak škodí.

Jednak nemá vizuální cit. Je schopna si vzít na sebe věci, co se nenosí snad od dob mé matky, co jí naprosto nepadnou nebo jí výrazně zoškliví (ošklivka Katka vypadá někdy jako karikatura sama sebe a extrém, asi její příklad je nejbližším přirovnáním co si se sebou dokáže počít). Vypadá jako, že je vyšinutá, prostě vás to bací do oka. Nebo  se třeba snaží namalovat a k své bledé pleti a jemnému obličeji zvolí rtěnku, která vypadá jako krvácející rána na jejím obličeji. Když si vytrhá obočí, tak je to křivě a do extrému.

Z těch dalších věcí je to, že jí někdy nevadí chodit s mastnými vlasy, jde za ní divný pach, s chlupatými nohami, mlaskat u jídla, roztáhnout nohy na kanapi v sukni tak, že se divím, že jí nevidím až na zadní stěnu děložní a tak bych šla dál a dál v příkladech. Je to o extémech, každý má někdy horší dny, ujede mu mlask či jiný zvuk, není nejvoňavější.

Je nám jí líto, hodně si tím škodí. Navíc je to má příbuzná. Nic jí neříkám, nemá to cenu a nechci s ní komunikovat o tom, že něco zase není ok. Dříve jsem měla tendenci nápravy, ale kdo by chtěl pořád někomu dávat informace, že něco není vpořádku?

Já sama jsem celkem ráda, když mě někdy někdo na něco upozorní, někdo, koho si vážím a beru ho. Tak to mám nastaveno s jednou kamarádkou. Jednou mi o botách, na které jsem byla pyšná, řekla, jak jsou děsné a omšelé. Chvíli jsem se na ni zlobila, pak jsem je vyhodila. A ejhle - dostala jsem z okolí reakci, konečně jsou pryč.

Není tady

#21 3. 10. 2008 12:12

holka
♥♥♥♥---

Já tedy nemůžu souhlasit s tím aby sis reakcí kolegů nevšímala, že si jen chtějí smlsnout na někom "slabším". Člověk nemusí mít moderní a značkové oblečení aby vypadal slušně. Hlavně a je čisté. Neutřít si ale po jídle pusu a chodit s drobkama, nesmýt z vlasů česnekový odér, kolegům či komukoliv jinému mlaskat u jídla, nebo žvýkat s otevřenou pusou.....přiznám se, že na takové věci své blízké a kolegy se kterými pracuji už několik let taky upozorňuju. Rozhodně ne stylem "žvýkᚠjak kráva", ale buď formou legrace nebo decentně, ne naplno přede všemi. Na druhou stranu uznávám, že drobek na puse, nějaká skvrna,  apod. se může přihodit každému, potom i já jsem ráda, když mě někdo upozorní, přestože v ten moment je to trapný šok, protože si takového nedostatku nejsem vědoma. A se nám to líbí nebo ne, vzhled je to první co na nás ostatní vidí. Určitě se lidé budou chovat jinak k paní, která je čistě oblečená a umytá, než k někomu kdo má neupravené oblečení a k tomu "voní" ne zrovna čistě a má drobky na puse.

Není tady

#22 3. 10. 2008 23:22

luminka
♥♥♥♥♥--

holka napsal(a):

Já tedy nemůžu souhlasit s tím aby sis reakcí kolegů nevšímala, že si jen chtějí smlsnout na někom "slabším". Člověk nemusí mít moderní a značkové oblečení aby vypadal slušně. Hlavně a je čisté. Neutřít si ale po jídle pusu a chodit s drobkama, nesmýt z vlasů česnekový odér, kolegům či komukoliv jinému mlaskat u jídla, nebo žvýkat s otevřenou pusou.....přiznám se, že na takové věci své blízké a kolegy se kterými pracuji už několik let taky upozorňuju. Rozhodně ne stylem "žvýkᚠjak kráva", ale buď formou legrace nebo decentně, ne naplno přede všemi. Na druhou stranu uznávám, že drobek na puse, nějaká skvrna,  apod. se může přihodit každému, potom i já jsem ráda, když mě někdo upozorní, přestože v ten moment je to trapný šok, protože si takového nedostatku nejsem vědoma. A se nám to líbí nebo ne, vzhled je to první co na nás ostatní vidí. Určitě se lidé budou chovat jinak k paní, která je čistě oblečená a umytá, než k někomu kdo má neupravené oblečení a k tomu "voní" ne zrovna čistě a má drobky na puse.

Teď si asi řeknete, že nejdřív chci poradit a když mě někdo poradí, tak se rozčiluju. Chtěla jsem říct, upozornění na drobeček, budiž, sám se člověk nevidí a pořád nekouká do zrcadla, i když mě to taky štve, že jsem ho tam vůbec měla. Ale s tím vařením, vařím opravdu každý den, i když mají všichni teplé jídlo v jídelně, a každá potravina má nějaké aroma. Ruku na srdce, lidi, opravdu si myjete vlasy po každém vaření? A jak to dělají profesionální kuchařky? A může se stát, že je člověk unavený, přemůže ho spánek, není mu dobře, nebo vaří pozdě večer. Zkrátka mě to od té paní tenkrát bolelo. Ještě jsem zjistila jednu věc, když se vám náhodou rozbije sprcha, bojler, vana nebo něco podobného, nevyplatí se o tom mluvit v práci, ty potvory by se mohly ptát, jak jste se tedy umyli, protože vás chtějí uvádět do trapných rozpaků. Někteří lidé jsou prostě zlí.

Není tady

#23 4. 10. 2008 9:40

x256987
Host

Luminko, a baví se s tebou kolegyně (a ty s nimi) taky o něčem jiném, o zálibách, o tom, jak jste prožily víkend? Pokud veškerá vaše komunikace vypadá tak, že ony ti vyčítají nedostatky ve vzhledu a čistotě, ty se snažíš bránit a jim zjevně dělá dobře pozorovat tvoje rozpaky, vypadá to, že jsi tam za černou ovci hmm Je tam aspoň někdo, kdo tě bere, s kým si rozumíš? Kdo tě třeba taky upozorní na něco, co okolí vadí, ale slušně a s respektem k tobě?

Podívej se kriticky na to, co bys opravdu mohla zlepšit (aby třeba neumyté vlasy byly výjimka, když to někdy fakt nezvládneš - to se podaří opravdu každému), a snaž se odlišit věci, do kterých okolí zas tak moc není (třeba styl oblékání), a za tím si stůj.

#24 4. 10. 2008 9:44

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

Judi - taky ti to zavání šikanou? že bych nebyla sama...

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#25 4. 10. 2008 9:48

x256987
Host

Zavání. Připadá mi, že kolegyním už nejde o to upozornit na nějaké faux pas, ale že se našly v tom rýpání samotném... A znova říkám (jako už jiní na tomhle vlákně), aby se tohle rozjelo, musí být dva - ten, kdo škodolibě rýpe, a ten, kdo se nechá.

NÁŠ TIP:

Zápatí