Oznámení

27. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec!

21. února : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 1. 10. 2008 11:57

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Puberačka a hormon. antikoncepce

Ahoj maminy, jaký je vᚠnázor na automatické předepsání hormon. antikoncepce dospívající dceři u gynekologa ?
Dnes se běžně setkáváme, že náctiletá pubo přijde na gyndu a požádá o tablety, protože slyšela, že se jí po nich přestanou dělat jebáci atd. atd. A lékař jen po vyšetření tam dole tablety napíše.
Nedávno jsem měla přitom možnost hovořit s jedním odborníkem na genetiku a ten se chytá za hlavu, že tohle gynekologové přehánějí. Oni za to dostanou body, ale těm mladým holkám to prý může značně ublížit. K dispozici má celý seznam mladých holek, které začaly antikoncepci užívat a stálo je to život. Proč ? Předně by každý gynekolog měl nejdřív dotyčné dívčině nabrat krev a nechat udělat kompletní genetický vzorec (který je plně hrazen zdravotní pojišovnou), nebo dívčina může mít určité dispozice - např. k trombóze atd. a nemusí vůbec o tom vědět. Jenže tohle lékaři běžně nedělají, rodiče děvčat se spokojí s tím, že jejich pubo je hormonálně chráněná proti nechtěnému početí a víc to neřeší. A když se objeví problémy, většinou už je velmi pozdě.

A jak jste na tom vy ? Užívají vaše pubo hormonální antikoncepci a pokud ano, nechali jste dceři udělat krevní genetický vzorec ?

Není tady

 

#2 1. 10. 2008 15:29

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Puberačka a hormon. antikoncepce

no zase taková blbost to není. antikoncepce se totiž taky předepisuje na kožním. kámoška měla dost hrozný akné a předepisuje jí prášky kožař. ted se jí nedělá skoro nic na obličeji a předešla tím jizvám a má ze sebe lepší pocit. ono zkuste si chodit po světě s obličejem posetým pupínkama. a myslim, že je jedno, jestli se takhle prášky předepisují maldým nebo starším holkám. když už, vyšetření by si měla nechat duělat každá,ne?tromboza se asi netýká jen puberaček

Není tady

 

#3 3. 10. 2008 10:05

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Puberačka a hormon. antikoncepce

Jenže oni to předepisují i na pár pupínků.
Na kožním by to určitě předepisovat neměli, nebo ji tam snad i prohlídli po gynekologiské stránce?

Není tady

 

#4 8. 10. 2008 9:45

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: Puberačka a hormon. antikoncepce

No já byla na provní prohlídce s dcerou, a rovnou jsem řekla, že v případě potřeby antikoncepce se už musí obrátit přímo na pana doktora. Ten jen připomněl, že rači přijít dřív, protože se bude dělat nejdříve rozbor krve. Takže nemyslím, že by byla běžná praktika: si tu poprvé, chceš antikoncepci, tu mᚠrecept a zdar.
Užívám antikoncepci a mně dělá rozbor krve každý druhý rok


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#5 8. 10. 2008 21:29

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Puberačka a hormon. antikoncepce

jenže.. tohle je trend.říká se temu myslím (takže jeslti je to jinej název tak mě nekamenujte) "holandský způsob" bez vyšetření. navíc krevní rozbory se minimálně v našem okolí dělají pouze na játra atd.. já teda osobně mám rozbor krve kompletní, byly tam jisté nesrovnalosti a chgěla jsem,at mi ho zopakují a bylo mi řečeno,že bych si ho musela platit a stojí padesát tisíc..takže..možná proto to lékaři tak neradi dělají..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#6 12. 10. 2008 19:45

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Puberačka a hormon. antikoncepce

eva4444: nevim jestli doktor na gyndě pohledem zjistí, že jsi způsobilá na antibejby. to jestli do tebe možou cpát hormony se stejně zjistí až z krve. kámošce dělají rozbory pravidelně na kožním. a pochybuju že by gynekolog věděl jakou antikoncepci napsat s ohledem na tu ple. když jinak ty prášky využívaný u daný osoby nejsou. ne že bych byla zaujatá proti gynekologii, ale myslim že prášky se mají předepisovat na tom oddělení, kterého se problém týká.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů