Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 24. 1. 2006 22:51

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

svatí - je jich mnoho, ale jak je poznáme ?

Nikoho, takového neznám.
Lituji, ale stýkám se pouze s osobami sobě rovnými.
Bláža..

Není tady

#2 24. 1. 2006 23:44

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Re: svatí - je jich mnoho, ale jak je poznáme ?

Neměl jsi spíš na mysli bytosti realizované, Luďku?
Potom bych Ti odpověděl: Podle očí, podle očí je poznáš.

Crabat

Není tady

#3 25. 1. 2006 8:18

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Záleží na tom, čo si predstavuješ pod pojmom svätý... Podľa mňa je svätý ten, kto nejde proti životu a proti Bohu v sebe, ale k nemu... Aj keby to bol špinavý bezdomovec...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#4 25. 1. 2006 8:20

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Ešte to musím doplniť: a ten, kto tú Božskosť v sebe aj prejavuje...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.

Není tady

#5 25. 1. 2006 8:53

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Koukám, že sis xXx vybral takový jemný zasněný výraz, který na nás laskavě shlíží.., anebo to měla být paralela onoho anděla k tématu? smile
Každopádně ale motto je moc krásné! Držím palce všem, kteří nesnadno a neochotně přecházejí do nového kabátku. Ale rozhodně, a to bych viděl jako obrovské plus, když člověk udělá překlep a nevšimne si ho včas, nemusí se za něj rdít studem po zbytek dní, kdy je na stránkách vystaven, nýbrž jej prostě kdykoli dodatečně opraví. - Heuréka!

Crabat

Není tady

#6 25. 1. 2006 8:58

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Hééééééééééééééééj, to som si ani nevšimol, že sa dajú príspevky editovať... Ozaj sa mi to tu páči...

Není tady

#7 25. 1. 2006 10:52

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Z esoterického hlediska by se dalo říct, že:
blahoslavený - 4. stupeň zasvěcení, rozpuštění karmického těla, zbavení nutnosti inkarnovat se.
svatý - 5. supeň zasv., světelné tělo, zvládnutí všech pozemských zákonů, Mistr

Kdo máš uši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#8 25. 1. 2006 12:39

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Taková titěrnost, xXx, nepatrný detail. Změň si v mottu všechno na podstatu. Jinak to totiž skutečně dostává - ne úplně správný význam. A pokračuj.., shlížíš dobře wink

Crabat

Není tady

#9 25. 1. 2006 14:54

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Crabate,
jak si to myslel s osobami realizovanými?
Já totiž pracuji s lidmi a jak by se taková realizovaná osoba pohybovala ve světě, co občanský průkaz a čím by platila? Jakou má životnost osoba realizovaná - omezený čas? Jaký smysl by měla osoba realizovaná? Proč?
Vše, má mít smysl.
Bláža..

Není tady

#10 25. 1. 2006 15:40

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ale Blaženko, tohle určitě nemyslíš vážně, viďže ne?.. Ty mě jen tak zkoušíš, co?.. smile
Jedná se přeci o duchovní realizaci. Tak např. právě Minařík, Eduard Tomáš.., kteří mě teď momentálně napadají a vím to o nich stoprocentně. S těmi ses normálně mohla setkat, není to tak dlouho, co odešli. Ale, pochopitelně, když se rozhlédneš kolem sebe, nalezneš takových dost. Ne, zase až tolik, ale prostě existují. Jenomže normální člověk to o nich neví a prakticky nemá šanci to poznat. To byla ta úvodní otázka, na níž jsem reagoval. Až člověk začne chápat podstatu toho všeho, pozná to podle očí. Anebo se s takovým Mistrem setkáš v meditaci. Případně prostě uvěříš, že realizovaný je, když Ti to o něm někdo, koho si nepředstavitelně vážíš, protože došel tak daleko, řekne.

A až dojdeš skutečně daleko, porozumíš: Nad slovy mistrů se nepochybuje! Nýbrž rozjímá.

Crabat

Není tady

#11 25. 1. 2006 16:43

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Crabate, úplně mě strávilo pracovní vypětí. Dobře tedy, administrativa by nebyla, jak koukám potřeba...Leda taková asi průhledná. A v sámošce je taky nepotkám. Škoda.
Takhle daleko, zatím opravdu nejsem. Vize, fantazie, na to mě užije, ale svatý... Na to, opravdu nejsem.
Každý máme svůj strop a já si nebudu hrát na něco, co nejsem.
A Ty, jsi opravdu, někoho takového viděl?
Díky, za pochopení a za vysvětlení.

Není tady

#12 25. 1. 2006 17:59

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

No právě, Svatý.., však já jsem to převáděl do jiné úrovně - Realizovaný. V podstatě pod tím chápeme totéž, ale zní to úplně jinak. Realizované lidi známe anebo je alespoň můžeme poznat, ale Svaté?.. Nakopali by vás do zadnice, kdybyste to o nich prohlásili. A věděli by proč! Vždyť vy byste je tím vlastně pokoušeli v té nejsubtilnější úrovni. Pouze žák, který jej přijímá za guru, má právo ho takto pojmenovat, neboť nazírá podstatu vyřčeného a oba (žák i učitel) se dívají stejným směrem.

Proto při pojmu Svatý, viděno v rovině lidské, mě úplně rozklepe, protože to doslova hraničí s rouháním. Svatý je Pán, Svatý je Kristus, neboť v touze Ho myšlenkami obsáhnout, Jej takto nemůžeme strhnout na zem. V pravdě je Svatý pouze ten, kdo plně rozpustil své vědomí v Brahma, takže už nezahlédáme jeho, nýbrž skrze něj, skrze takto sublimovanou čirost, vidíme samotného Boha. A pokud skutečně z této perspektivy o žijícím člověku prohlásíme, že je Svatý, pak tím vstupujem do vyššího zákona naplnění Pravdy. Avšak pokud v něm neobjevujeme tento odlesk Boží Slávy a svá slova cílíme k němu, pak se jen uboze rouháme, neschopni si vážit toho, co je doopravdy Čisté.

A jestliže Mistr rozezná, že se v našem případě jedná jen o naivitu a zároveň uvidí, že naše Karma je dostatečně zralá, pak jako reakce takového přídomku při vyřčení pojmu Svatý směremk němu, nastoupí něco nevídaného, něco, co nemá jména... - Mistrova noha opíše oblouk a trefí se přesně plnou razancí do našeho pozadí. A nad tímhle teprve, člověče, medituj!

Crabat

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí