Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#201 2. 10. 2008 13:44

Kuba
♥♥♥♥---

Re: žehlíte ložní prádlo?

Klubko napsal(a):

Ano krep je upravená bavlna speciálním škorbením. Já jsem taky ekzematik. A peru už jen v Lovele, žádný lenor a hrozné aviváže. Jinak Račice zkus i flanel. Ale vždy kvalitní. Česká Veba vyrábí jedno z nejkvalitnějších ložních povlečení a prostěradel. Kam se hrabe cizina. Samozřejmě povlečení pak nebude stát 300 Kč na jedno lůžko...

Koukal jsem na web firmy veba a o flanelu tam není ani slovo. Možná se jenom ukrývá pod jiným odborným názvem. Nevíš, jestli mu říkaj jinak, nebo jestli ho vůbec nedělaj?

Není tady

#202 2. 10. 2008 13:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Zadej si "povlečení flanel" - odkazů moře.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#203 2. 10. 2008 14:14

Kuba
♥♥♥♥---

jj, to je jasný, já jen že Klubko doporučovala tuhle firmu a flanel a tu kombinaci jsem nenašel, tak jestli neví víc.

Není tady

#204 2. 10. 2008 14:24

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Klubko napsal(a):

Jo škob, to taky nevím co je. Když si vzpemnu na ty ručníky, které se musely před utřením zlomit o nohu,aby se jimi dalo utřítsmile))
Já zase nesnáším satén. Ani košilky na spaní. Příjde mi to laciné a hlavně v se v tom člověk potí v zimě je v tom zima,klouže to po těle, že se člověk probudí a polštář má u nohou a peřinu na zemi. Blee.

mě tak bolí u srdce...satén je to nejdražší co tu najdeš...BAVLNĚNÝ SATÉN stojí cca 1200 na jedno lůžko a víc...neklouže, na sobě ho vůbec nebudeš cítit jako by nebyl...a nestudí...to,co ty popisuješ je fujtajblovej polyesterovej satén...satén je totiž jen uprava tkaniny...a jinak to s materialem nemá nic společného ...asi jako krep....ano...košilky právě bývají z toho polyesterového saténu...ty laciné...ale ty pravé z hedvábí...jo holka,...kvalita jsou prachy...v tomhle případě to fakt platí....

Tiba, Matějovský...tam je jen bavlněný satén...

Není tady

#205 2. 10. 2008 14:31

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Kuba napsal(a):

Klubko napsal(a):

Ano krep je upravená bavlna speciálním škorbením. Já jsem taky ekzematik. A peru už jen v Lovele, žádný lenor a hrozné aviváže. Jinak Račice zkus i flanel. Ale vždy kvalitní. Česká Veba vyrábí jedno z nejkvalitnějších ložních povlečení a prostěradel. Kam se hrabe cizina. Samozřejmě povlečení pak nebude stát 300 Kč na jedno lůžko...

Koukal jsem na web firmy veba a o flanelu tam není ani slovo. Možná se jenom ukrývá pod jiným odborným názvem. Nevíš, jestli mu říkaj jinak, nebo jestli ho vůbec nedělaj?

odborný název je flanel...počesaná bavlna...Veba Broumov dělá hlavně do damašku a froté.....najdi si Tibu...např...ale katalog povlečení tam není kompletní, jsou tam tuším vždycky jen novinky...leda, jestli mají eshop...pak jo smile...

máte někdo vaflové povlečení? taky kouzlo...moz hezké na pohled i na spánek...a to se bud může a nebo nemusí žehlit...

Není tady

#206 2. 10. 2008 15:05

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Heřmanko. Myslíš, že saténové povlečení za 1300 na jednu postel je shit? Já myslím že ne. A stejně mi nevyhovuje.
Věř mi, že i když bude stát milion a bude já nevím co ,tak mi nemusí vyhovovat.
Jednou jsem taky dostala kašmírovou pravou šálu jako dárek a obdrovávaný mi nezpomněl připomenout, že je z Egypta, pravá a stála nějaký tisíc. Dala jsem jí mámě, protože neskutečně štípala a sáhla zpět pro svou oblíbenou za 250 z HaM lol

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#207 2. 10. 2008 15:09

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Kubo,
na stránkach ten flanel skutečně nemají. Ale jestli máte někde blízko obchod VESNA, tak tam mají výběr povlečení a flanelové jsem tam kupovala. Jinak jukala jsem na stránky firmy TIBa a ta už je v bankrotu:(

Není tady

#208 2. 10. 2008 15:36

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Jsem se musela přijít podívat co se tu rozebírá, máte reklamu vedle v tradicích.

Tak já musím říct že se nic nevyrovná tomu, když se o víkendu převlíkne postel do čistého voňavého vyžehleného povlečení. Spoustu věcí odfláknu, ale tohle ne.
Moje bývalá spolubydla používala jen krepový, prala ho na nízký teploty, sušila na sušáku v bytě, nežehlila a pak byla totálně okouzlená, jakou atmošku  takovej naškrobenej damašek dokáže vytvořit wink

Není tady

#209 2. 10. 2008 15:56

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Jo damaškový povlečení jsem dostala k 16tým narzokám. Fakt super dárek. Prej do výbavy, či co. No kytičky, hnus.Možná kvalita: nedávno jsem jej při stěhování našla ve skříni, tak jsem ho nabídla dál. Nikdo nechtěl, tak je to dobrej podklad pod psa na sedačku,když příjde jako prase z venku. Docela to i saje vlhký packy gloria

Není tady

#210 2. 10. 2008 16:04

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

jo já dostala taky asi před 15 lety jedno wink
ale tohle je už trochu jiná kategorie.

Není tady

#211 2. 10. 2008 16:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Fidorko, mᚠpravdu damašek je tummenupp .

Není tady

#212 2. 10. 2008 16:21

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Klubko napsal(a):

Heřmanko. Myslíš, že saténové povlečení za 1300 na jednu postel je shit? Já myslím že ne. A stejně mi nevyhovuje.
Věř mi, že i když bude stát milion a bude já nevím co ,tak mi nemusí vyhovovat.

heh...ovšem klouzající se satén rozhodně není bavlněný wink  ...předtím jsi popisovala laciné saténové povlečení za 300 smile POLYESTER...

jinak vůbec nešlo o to, jestli stojí milion či nikoli... mno, spoustu věcí si to chce ošahat a tak...bez toho se to nedá pochopit...smile

kvalitní povlečení je z bavlny...bez příměsí...a flanel, krep, satén, vafle...to jsou jen názvy pro různé druhy technologického zpracování,vazeb a konečných úprav... smile

jestli se někde potkáme, tak rozdíly v materialu klidně předvedu názorně....kvůli tomu jsem schopná vláčet i kufr s nerůznějšími druhy povlečení smile

hmm...nějak nám to jde s těmi fabrikami do kopru...kvalitní je i Matějovský a ten má taky všechny druhy materiálů...i flanel smile...sama ho mám moc ráda smile

Klubko, jinak ti samozřejmě vyhovovat nemusí a je to tak v pořádku smile...jen jsem chtěla na pravou míru uvést tebou deklarované vlastnosti saténu, coby materiálu...

Upravil(a) Heřmanka (2. 10. 2008 16:29)

Není tady

#213 2. 10. 2008 18:06

Daniela S.
♥♥♥♥♥--

Jsem na půli cesty. Prostěradla 200x160 ani náhodou, povlak na jednopeřinu taky ne, ale polštáře ano! Takže si člověk lehne čumákem pěkně do nažehleného... ten pocit tam je.
Co se týká úspory místa ve skříni, všechny výbavy od babiček jsem porozdávala na charitu (tuhé zelenohnědé apod. soupravy z osmdesátých let, žádné úctyhodné vyšívané skvosty) a nechala dvě prostěradla, dva povlaky a dva polštáře. Jeden komplet se pere, ve druhým spím. Víc potřeba není.

Není tady

#214 2. 10. 2008 19:41

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Moje maminka mela temer veschno povleceni damaskove, bile nebo jemne pastelove a mne to nejak zustalo. Vyraznym barvam a pestrym vzorum jsem nikdy neprisla na chut. Kupuji bud satenove nebo damaskove huste tkane, nejlepe z pima bavlny. Zehli se u nas vsechno, neumim si predstavit, ze by se povlekalo povlecenim rovnou ze susicky. Kdyz se vynda vcas, akorat se lip zehli. Nazehlenou a nastlanou postel proste potrebuji. smile

Taky nedelam vsechno, jak to dela moje mama, nakonec i ona delala veci jinak nez babicka. Ze zacatku sice trosku kroutila hlavou, ale ted uz jen hodi rukou, ja taky a kdyz jsem u nasich, udelam to tak, jak je mama zvykla, i kdyz mi nektere veci prijdou zbytecne a doma se s tim tolik neparu. Kdyz to tak potrebuje, ma to mit. smile

Není tady

#215 2. 10. 2008 19:48

Helča2
♥♥♥♥♥--

Tak já žehlím kromě ponožek všechno.

http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

#216 2. 10. 2008 20:03

Sirius
Host

Díky radám jak na to..od bab odtud z babinetu - nežehlím již skoro nic...a opravdu, dá se to.

#217 2. 10. 2008 20:34

Lenka77
♥♥♥♥♥♥♥

žehlim.. lol lol lip se mi v tom spi lol

http://global.thebump.com/tickers/tt18dd58.aspx

Není tady

#218 2. 10. 2008 21:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Daniela S. napsal(a):

Jsem na půli cesty. Prostěradla 200x160 ani náhodou, povlak na jednopeřinu taky ne, ale polštáře ano! Takže si člověk lehne čumákem pěkně do nažehleného... ten pocit tam je.
Co se týká úspory místa ve skříni, všechny výbavy od babiček jsem porozdávala na charitu (tuhé zelenohnědé apod. soupravy z osmdesátých let, žádné úctyhodné vyšívané skvosty) a nechala dvě prostěradla, dva povlaky a dva polštáře. Jeden komplet se pere, ve druhým spím. Víc potřeba není.

Babičkin damašek som predrala, ale už ďalší nechcem. A najhoršie z výbavy dopadli periny - nechala mi ich ši za drahé peniaze (poctivé dedinské perie!) ale ako sa mi zhoršila alergia, musela som to posunú ďalej, lebo som sa budila s očami ako angorák a dusila som sa. roll Holt, kvalita nie je pre každého.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#219 2. 10. 2008 23:19

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

Račice: dostala jsem krepové ložní prádlo od mamky - z normálního obchodu, kvalitní - a byla jsem z něj nešastná - po pár dnech jsem ho vyslékla a oprala, dala aviváž, s tím, že se to zlepší, ale bylo pořád škrábavé!!! dumbom   Opravdu nechápu, co na tom všichni mají a proč si to pochvalují! Já už bych to nechtěla ani za nic!  dumbom

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#220 3. 10. 2008 8:03

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

Ahoj,jaké máte zkušenosti ze saténovým povlečením?
Nestudí to?Na léto či zimu?
Žehlí se?
Líbí se mi moc,ale nikdo z blízka ho nemá.Díky.

Na světě je krásně.

Není tady

#221 3. 10. 2008 8:04

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Jitka8 napsal(a):

Žehlí se?

Ptej se Heřmanky ta to tu umí s látkama smile

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#222 3. 10. 2008 8:29

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Jitka8 napsal(a):

Žehlí se?

saténové povlečení je bezva...každej rozmazlenej chlap, který do něho ulehne, pak už nechce jiné smile

...ale musí být ze 100% bavlny a koupit si značku...tedy na přebalu at mᚠbud firmu Tiba nebo třeba Matějovský...ten dělá ty krtečky smile, kdo není v obrazu o koho jde smile...klidně i jinou, ale ne žádného překupníka, tím myslím, aby tam byl jasně napsaný výrobce a ne jen dodavatel....nestudí, je lehké, saje, neklouže...no prostě bavlna...když si pořídíž povlečení s nežehlivou úpravou, tak ho opravdu žehlit nemusíš a ani se to nedoporučuje, jinak tu úpravu můžeš zničit vysokou teplotou...taky jsou s úpravou proti roztočům...pro alergiky...vždycky na přebalu jsou symboly...a co je důležité...dodržovat je !!!, neboj se zeptat, co znamenají...musí to vědět, nespokoj se s odpovědí ASI...a prát naruby...hlavně kvůli barvám...a co se týká aviváže...bokud budeš mít barevné, tak bych ji nedávala a používala jen tekutý prášek...ne nadarmo je na značkovém oblečení NEPOUŽÍVAT AVIVÁŽ  wink

...pokud se ti podaří najít dobrý obchod, určitě ti povlečení ukážou a budeš si ho moct "ošahat" , tedy alespon já to tak dělala, když jsem ho nabízela...hlavně se klidně 5x zeptej, jestli je to BAVLNĚNÝ SATÉN a najdi to na přebalu, pokud to tam nebude, nekupuj to ! 

a ještě jedna věc...jestli objevíš povlečení se zdrhovadlem (zip), tak si ho kup spíš, nežli na knoflíky smile

můžeš v něm spát klidně celý rok, záleží jak jsi záhřevná smile...když mám dát žebříček oblíbenosti...tak bavlněný satén je u mě na prvním místě smile a věř, že jsem rozmazlená holka

Není tady

#223 3. 10. 2008 8:37

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Heřmanka napsal(a):

... a věř, že jsem rozmazlená holka

.... zajímavé, asi zde máme odborníka na textil, lol

Ty brďo další co si chce hrát si na dámu, být chována, a jinak hýčkaná. No za dobrou radu par ale jinak hybaj pracovat, žádné rozmazlování žádné hýčkání lol život je těžkej gloria

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#224 3. 10. 2008 8:50

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

No mě se nejlépe spí v mém goratexovém spacáku značky Tilak s úpravou Merino. A to myslím vážně. Občas když je zima v něm spím i na chalupě v posteli místo peřin. Netáhne na záda, nemusí se žehlit, ani naruby prát. Stačí 2x ročně do pračky a projet impregnací na Gore-Tex:)
A když se sbalí, tak zabere minimum místa. A nemusím udržovat komínky ve skříni.
Jak když to tady sleduji, tak jsem fakt děsná ženská. Žádný čučorádičky a serepetičky navíc. všechno má být praktický, kochat se můžu jinými věcmi:)

Upravil(a) Klubko (3. 10. 2008 8:51)

Není tady

#225 3. 10. 2008 15:42

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Hermanko, Tiba a.s. je v konkurzu usch, aspon podle web stranek. A z Matejovskeho stranek na me vyskoci presne to, co mi nesmi pres prah. Myslim vzory, kvalitu bych musela osahat.  Dela jeste vubec nekdo ty fadni smile pastelove sateny a damasky pro staromilce?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí