Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#176 2. 10. 2008 8:45

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

Re: žehlíte ložní prádlo?

pokud se prádlo neždímá na nejvyšší otáčky,je z dobrého matrošu a ještě navíc se usuší venku,pak žehlení PÁPÁPÁ

Na světě je krásně.

Není tady

#177 2. 10. 2008 8:46

dixina
♥♥♥♥♥♥-

Slyšela jsem,že žehlení slouží něco jako dezinfekce,tím,že je žehlička horká.

jj, znám to v souvislosti s žehlením pánských slipů - prý se žehlením zvyšuje plodnost nebo potence, tak nevím , ale raději je žehlím usch

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#178 2. 10. 2008 8:48

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava

to asi jo, horká žehlička desinfikovat může.........ale ani zdraví rodiny už mně nedonutí strávit 2-3 hodiny u prkna big_smile big_smile big_smile jo a někdo tupsal, že škrob zabraňuje špinění povlečení - to asi ano, ale hlavně díky němu jsou vlákna pevnější, míň se odírají a povlečení pak déle vydží bez dírek smile

Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

#179 2. 10. 2008 10:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Vy tu už zasa hneď od rána usilovne žehlíte? big_smile Že sa vám chce... Príďte aj ku mne, ja som to zminimalizovala. Som LSD (líná sv.i.n.ě domácí) a robím len nutné úkony. Keď si spomeniem, že som žehlila nielen postežnú bielizeň (ale s odporom a bvalém usom ponúkala, nech si nájde milenku, ktorá by nám odmenou za rozkoše žehlila big_smile - keď si našiel, nežehlila ani omylom, skôr bola shcopná donies aj svoje), dokonca aj montérky, nohavičky, slipy a zvádzala som boje s bývalým o ponožky... roll dumbom Nafackala by som si!

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#180 2. 10. 2008 10:19

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

dixina napsal(a):

Slyšela jsem,že žehlení slouží něco jako dezinfekce,tím,že je žehlička horká.

jj, znám to v souvislosti s žehlením pánských slipů - prý se žehlením zvyšuje plodnost nebo potence, tak nevím , ale raději je žehlím usch

Ty Dixi já sice souhlasím a beru, že žehlením se dezinfikuje, nicméně je to jaksi dočasné. Normálně koukám na informaci, že žehlení slipů zvyšuje plodnost. va Nějak poslední dobou čtu, že teplo na mužské pohlavní orgány, není to pravé ořechové. Nebo jsem to špatně pochopil a ty žehlíš pánské slipy na M lol, ale to je pak na sexuologické a  pozor, abys ten orgán plodnosti a hojnosti nespálila lol vissla je třeba prstíkem zkoumat tu správnou teplotu cihličky:)

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#181 2. 10. 2008 10:29

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Někdy žehlím. Radši ale používám krepové - které žehlit nemusím a dost často nevyžehlím ani to, které by se žehlit mělo.

Není tady

#182 2. 10. 2008 10:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak ja si naopak myslím, že keď článok píše o situácii, keď sa slipy NAJPRV vyžehlia, potom nechajú vychladnú a až následne putujú na meisto určenia. To už asi nie sú prehriate... vissla Alebo si ty žehlíš slipy na sebe? To musím vidie, aj keby ste mi mali jazyk vytrhnú!!!!

Brita

Není tady

#183 2. 10. 2008 10:54

dixina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Tak ja si naopak myslím, že keď článok píše o situácii, keď sa slipy NAJPRV vyžehlia, potom nechajú vychladnú a až následne putujú na meisto určenia. To už asi nie sú prehriate... vissla Alebo si ty žehlíš slipy na sebe? To musím vidie, aj keby ste mi mali jazyk vytrhnú!!!!

Já takyyyyy.......!!!!!!!

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#184 2. 10. 2008 11:00

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Nežehlím. Mám krepové. Vše dobře vyvěsím a fakt žehlím jen minimum věcí. Spodní prádlo vůbec. Jinak vám dámy dle rady mé maminky můžu říci, že 90% prádla a barev dnes žehlením zničíte. A věřte jí. Dělá v laboratoři, kde se vyvíjí barvy na látky:)

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#185 2. 10. 2008 11:07

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-

Nežehlím. Většinou mám krepové, ale ani ostatní nežehlím. Kašlu na to, neba mě to. Mně stačí, když je krásně voňavé, na zahradě na větru usušené. Nejradši, když ho můžu hned povléknout.

Problém s tatínkem nevidím v žehlení ložního prádla, ale zřejmě bude pes zakopaný někde úplně jinde.

Není tady

#186 2. 10. 2008 11:51

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Kupodivu, ač žehlení opravdu nesnáším, ložní prádlo žehlím smile. Mám citlivou kůži a ikdyž mám vše z bavlny (krep na omak taky nesnáším), tak mi nežehlené prádlo na spaní vadí. Stejně tak třeba pyžamo, noční košili, nemohla bych spát v nevyžehleném.
Co opravdu nežehlím jsou věci z nemačkavých materiálů, mikiny, svetry atakpod.

Upravil(a) Račice dračice (2. 10. 2008 11:51)

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#187 2. 10. 2008 11:54

vera
♥♥♥♥♥♥-

moje švagrová žehlí šňůrky do bot, pánské ponožky i dámské punčocháče
jinak je naprosto nepoužitelná
nedá se s ní o ničem bavit, je zlá a.............

Není tady

#188 2. 10. 2008 11:56

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

tak moje máma taky kdysi žehlila i ponožky (dnes už ji to přešlo ), ale šňůrky do bot va , tak to mě fakt dostalo lol dumbom

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#189 2. 10. 2008 12:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Račice dračice napsal(a):

Kupodivu, ač žehlení opravdu nesnáším, ložní prádlo žehlím smile. Mám citlivou kůži a ikdyž mám vše z bavlny (krep na omak taky nesnáším), tak mi nežehlené prádlo na spaní vadí. Stejně tak třeba pyžamo, noční košili, nemohla bych spát v nevyžehleném.

KREP JE BAVLNA! 100%!!! Iba upravená roll Neohovárajte mi ho!

Brita

Není tady

#190 2. 10. 2008 12:08

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Musíš si koupit kvalitní krep, ne tu napodobeninu co prodávají Větnamci... vissla vynálezce krepovýho povlečení je můj osobní kandidát na Nobelovku tummenupp

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#191 2. 10. 2008 12:09

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

je zlá, protože Tě nutí taky žehlit ? Já Tě chápu ... lol

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#192 2. 10. 2008 12:58

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

KREP JE BAVLNA! 100%!!! Iba upravená roll Neohovárajte mi ho!

Aha big_smile , jsem nevěděla kapitulation smile

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#193 2. 10. 2008 13:01

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Amriana napsal(a):

Musíš si koupit kvalitní krep, ne tu napodobeninu co prodávají Větnamci... vissla vynálezce krepovýho povlečení je můj osobní kandidát na Nobelovku tummenupp

No, já nikdy žádnej krep nekupovala a u Vietnamců by mě ložní prádlo nakupovat ani nenapadlo - se svou kůží určitě ne smile  Jen jsem v tom spala párkrát u známých a mě osobně to škrábalo, resp. nebylo mi to příjemné. Jen jsem se neptala, kde to kupovali, ale pochybuji, že někde, kde prodávají naši šikmoocí spoluobčané smile

Upravil(a) Račice dračice (2. 10. 2008 13:01)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#194 2. 10. 2008 13:12

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

se nedivim, z těch tkaniček zblbla big_smile

dum spiro spero

Není tady

#195 2. 10. 2008 13:22

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ano krep je upravená bavlna speciálním škorbením. Já jsem taky ekzematik. A peru už jen v Lovele, žádný lenor a hrozné aviváže. Jinak Račice zkus i flanel. Ale vždy kvalitní. Česká Veba vyrábí jedno z nejkvalitnějších ložních povlečení a prostěradel. Kam se hrabe cizina. Samozřejmě povlečení pak nebude stát 300 Kč na jedno lůžko...

Není tady

#196 2. 10. 2008 13:29

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Klubko, taky peru jen v Lovele...aviváže mi až tak neva - teda používám jen  Sensitive...  ale jsem "alergická" na škrob, takže nic neškrobím, jak to někdo dělá (třeba mi prostě ta úprava krepu nesvědčí). Si vzpomínám jak na mě kdysi mamka navlíkla něco krepového a já se strašně ošívala, jak mi to bylo nepříjemné.
Flanel, to je zbytečné, kupuji normální bavlněné povlečení (v klasických obchodech) a žehlím a spinká se mi jedna báseň sova . Nevím proč, ale nevyžehlené by to pro mě prostě nebylo ono smile

Upravil(a) Račice dračice (2. 10. 2008 13:30)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#197 2. 10. 2008 13:34

Mari
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

Petuna napsal(a):

Ložní prádlo žehlím..vy to n emáte pokrčenévava

A Ty když spíš, tak to nepomačkáš? Stačí přece jedna noc a není poznat, jestli to vyžehlené bylo nebo nebylo...

Když tu napíšu, že nežehlím vůbec - úplně výjimečně ano - tak budu já za černou ovci :-)

V peřinách se spí, já si je teda nevystavuju na odiv návštěvám, ale zalezu do nich a řádně je zmačkám!!! Tudíž žehlení povlečení není potřeba gloria

Ahoj,

pridam take trochou do mlyna...wink

Lozni pradlo vyjma krepoveho zehlim. Mam vice druhu.
Neumim si predstavit, ze bych nevyzehlene tj. zmackane pradlo nejak alespon uhledne slozila a dala do skrine.
A pak kdyz je (vyzehlene) vyndam, prevleknu..., vse je tak krasne.
Lepe se mi tu prvni noc spi. smile

Není tady

#198 2. 10. 2008 13:37

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

prosím pěkně...nežehlete ani nemandlujte flanelové povlečení...moc se za něj přimlouvám...ubližuje mu to...grater

Není tady

#199 2. 10. 2008 13:37

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Jo škob, to taky nevím co je. Když si vzpemnu na ty ručníky, které se musely před utřením zlomit o nohu,aby se jimi dalo utřítsmile))
Já zase nesnáším satén. Ani košilky na spaní. Příjde mi to laciné a hlavně v se v tom člověk potí v zimě je v tom zima,klouže to po těle, že se člověk probudí a polštář má u nohou a peřinu na zemi. Blee.

Není tady

#200 2. 10. 2008 13:40

Santala
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

To je zralá na Chocholouška lollol

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí