Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#151 30. 9. 2008 22:18

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Web

Re: žehlíte ložní prádlo?

Oprava,nevím,co říkám.Vynechala jsem,,co,,.

Není tady

#152 30. 9. 2008 22:26

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

pajaja napsal(a):

Znova píšu,pořiďte si sušičku.Nikdo nereagujéééé.Mám tři chlapy,vím ,říkááám.Nemusíte žehlit ani to povlečení.Zahoďte žehličky!

sušička je skvělá, mám k tomu ještě hospodyni, dvakrát týdně zvládne to co já nestíhám a na co nestačí sušiška,jako košile do obleku aj. Jinak se mi povedlo pěkně v ní srazit elastáky big_smile

dum spiro spero

Není tady

#153 30. 9. 2008 23:36

mashanka
Zablokovaný

Janči napsal(a):

mám otce 83 let, se kterým jsem nikdy nevycházela, byl vždycky dost despotický, ale co umřela máma (je to 2 roky) zůstal mi bohužel "na krku" - brácha se úplně distancuje, tak je veškerá pomoc na mně...včera jsem mu volala, jak se má a on si stěžoval, že musí prát a žehlit a že ho to zmáhá, někdy mu s žehlením pomáhám, ale včera jsem nadhodila, že by přece nemusel žehlit ložní prádlo, že já to taky nedělám ani nikdo koho znám... a málem jsme se pohádali, udělal ze mě "cuchtu" s tím, že u nich se to vždycky všecko žehlilo a že si to teda bude muset dávat žehlit za peníze. Přijde mi blbý chodit mu žehlit cíchy, když to doma nedělám, abych měla čas na důležitější práce.... proto jsem mu to nenabídla, ale mám z toho blbý pocit :-( co si o tom myslíte?

Já si o tom myslím, že bych mu cíchy nežehlila, pokud to nedělám ani doma. K Ježíšku bych mu koupila krepové - ty se nežehlí, aby to nemusel dělat ani on. Jinak, žádný nepříjemný pocit bych z toho neměla

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#154 30. 9. 2008 23:38

mashanka
Zablokovaný

Petuna napsal(a):

Ložní prádlo žehlím..vy to n emáte pokrčenévava

Máme - už 5 minut potom, co si do toho lehneme - ať už to bylo vyžehlené nebo ne

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#155 1. 10. 2008 0:09

pencila
♥♥♥----

Žehlím pouze košile.

Není tady

#156 1. 10. 2008 0:55

amba
♥♥♥♥♥--

V sušičce suším, jen když je venku  deštivo, vlhko, nebo sněží a to pak nežehlím.
Jinak za větru, sluníčka i mrazu suším venku a to žehlím. Miluju vůni vzduchu, která mi provoní celý byt. Prádlo při věšení srovnám a suché rovně složím, mám tam velký pracovní stůl. Mám i úžasnou žehličku, tak stačí   složené prádlo profouknout  z obou stran párou a mám ho perfektně vyžehlené, jako nové. Nejen, že se v něm krásně spí a nemačká se, ale při žehlení se zbavuje plísní a roztočů, které při nižších teplotách přežívají i praní. K žehlení si pustím zajímavý film. 
Košile pověsím na ramínka, zapnu u krku, ramínka pověsím na šňůru,  zespodu  profouknu páru a mám hotovo. Žehlím ráda.

Není tady

#157 1. 10. 2008 8:01

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

xxxx napsal(a):

Janči to je jen zástupný problém, myslím, že tatík volá po společnosti....

Ale prd, tatínek spíš volá po uznání svojí vlastní hodnoty.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#158 1. 10. 2008 8:08

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

KALIK napsal(a):

xxxx napsal(a):

Obe jé správně /jak volání po společnosti, tak vlastní hodnoty/, ale hlavně tatínek jak zde bylo řečno měl nějaké postavení a nějak to fungovalo v rodině/manželství a žehlení všeho okolo byly pro něj rituály, kdy třeba chodil na své pivko...

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#159 1. 10. 2008 8:10

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

KALIK napsal(a):

xxxx napsal(a):

každopádně bych řekla, že to žehlení je mu u p...

p.s. mmch, tak vy nadšení žehliči, fandím vám smile
popsali jste to tak hezky, že se těším na žehlení tongue
(naštěstí mám vypráno, tak se můžu těšit celý týden gloria )

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#160 1. 10. 2008 8:14

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Tatínek ztratil svojí letitou pozici, kdy byl lev, vládce smečky. Dnes už nemá komu dokazovat, jakej je pořád lev. Proto kritizuje to a to, sráží tě na kolena. Potřebuje cítit svoji hodnotu a ta se nejlépe dokazuje na jiných jedincích, na slabších jedincích.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#161 1. 10. 2008 8:16

aneta75
♥♥-----

Ja zehlenie z celej duse neznasam a preto zehlim len to najnutnejsie. S postelnym pradlom to robim tak, ze ho vyperiem, potom starostlivo poskladam a dam uplne na spodok pod uz vyprane pradlo v skrini smile. Nie je to idealne, ale je fakt, ze nam to doma nevadi. Mne stacia manzelove kosele, ktorych je viac, nez mi je mile:(.
Zaujala ma ta susicka. Sestra mi tvrdi, ze naozaj nic nemusi zehlit, ze aj kosele, pokial ich vytiahne vcas, tak su rovne. No mne sa to moc nezda, takze prosim o skusenosti.
Inak ja by som otcovi asi vyzehlila, jak sa poznam, pre klud v rodine, ale bola by som nasr.., ale asi by som nemala chut sa stale hadat.

Není tady

#162 1. 10. 2008 8:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥

No ono je tomu "vládci smečky" přes 80 a celý život byl zvyklý, že to mamina dělala takhle, tak proč by dcera nemohla taky. Jenomže už není schopen vidět a uznat, že ona má taky další povinnosti doma.
Mmch, já od svého domácího "lva" (a že byl sakra mladší) taky slýchala, co všechno ušetřila jeho máma - akorát nějak přehlídnul, že na rozdíl ode mne nechodila do práce a měla zahrádku, králíky a slípky, což v paneláku jaksi nelze.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#163 1. 10. 2008 8:32

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

No ono je tomu "vládci smečky" přes 80 a celý život byl zvyklý, že to mamina dělala takhle, tak proč by dcera nemohla taky. Jenomže už není schopen vidět a uznat, že ona má taky další povinnosti doma.
Mmch, já od svého domácího "lva" (a že byl sakra mladší) taky slýchala, co všechno ušetřila jeho máma - akorát nějak přehlídnul, že na rozdíl ode mne nechodila do práce a měla zahrádku, králíky a slípky, což v paneláku jaksi nelze.

Ale Helenko, všechno jde musí se chtít, tys neslyšela o tom jak lze chovat užitečné zvíře v Praze? /viz povídka Šimka a Grosmanna/

Není tady

#164 1. 10. 2008 8:37

REŇAS
Host

wink Nežehlíím a ani to neřeším. Koho to baví,(nebo má lepší pocit z vyžehleného prádla či u toho snad relaxuje va,moje máma např.) tak,ať to dělá,to je každého věc. Jančí,nečekej,že se tátovy,jeho "vžité" názory změní. Přece jen je mu,už 83 let.. Znám to ze svého okolí,má mamka 68 let a její přítel-děda 71 let..ten jen těžko má pochopení proto,že dnes je vše jinak-žije se jinak,než za jeho mladých let. Takových,chápajících,starých lidí,je málo,kdo ví,jací budeme my.. dumbom No,to já bych mohla vyprávět,ale prostě svůj názor řeknu a nechám ho přitom jeho. Svým způsobem ho mám ráda pro jiné věci,třeba proto,že má spoustu koníčků a neleží jen na kanapi nebo proto,že občas nahrazuje mým dětem dědu a má je rád a myslí na nás. Asi prostě nezbývá to u tebe,že prostě přijmeš tátu takového jaký je,v jeho letech,už jiný nebude. Ale, na druhou stranu,proč se neozvat,důrazně a slušně,že mu ráda pomůžeš,pokud si nevšiml,ale proto,že pro tebe není priorita v domácnosti žehlení a že nevidíš důvod,proč tě kvůli tomu by měl urážet,že tohle nebudeš akceptovat. No a jinak,to vidím,tak,že buď mu teda žehlit budeš..i přesto,že to doma neděláš a nebo mu žehlit nebudeš(a bude si muset teda žehlit sám) nebo snad možná by ses finančně mohla podílet na zaplacení té paní na žehlení,ale to čistě dobrovolně a jen pokud by to ulehčilo tobě a sama bys to viděla,jako řešení.. Jinak,Tvá pomoc tátovi,by měla být tak velká,jak jen ty sama chceš a pokud to ty sama zvládáš a on by to měl tolerovat a chápat. (Konec konců mu můžeš připomenout,že děti má dvě,tebe a bráchu) stolt

#165 1. 10. 2008 10:15

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Janči, tak já bych mu vyžehlila, ale asi je to o Vašem vzájemném vztahu.
Musím říct, že jak jsem neskutečně líná, tak svému tátovi žehlím s větší pečlivostí než sobě povlečení, utěrky a to mi to vozí akorát z chaty.

Aneto, spoustu věcí do sušičky dát nemůžeš. Z vlastní zkušenosti, jo povlečení je nadýchané, ale žehlit se stejně musí. Navíc (možná mám blbou sušičku) to musím dávat tak na třetinu pračky, takže radší pověsím na sušák
a do rána to mám suché, i když mám jen skládací sušák a tudíž suším už složené.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#166 1. 10. 2008 10:25

Konvalinka
♥♥-----

Tatínek chce asi přilákat pozornost, nebýt sám, vědět, že také bude po jeho.... a že je pořád respektovaný. smile

Není tady

#167 1. 10. 2008 11:39

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Pisateli, prosím Tě, kolik toho Solamylu dáváš. Napiš mi to trošku po lopatě, chci to vyzkoušet. Díky

Není tady

#168 1. 10. 2008 13:01

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Nežehlím - co se musí žehlit, mě přivádí k šílenství. Vyžehlím maximálně košili na ples a dětem extra pomačkané triko z nekvalitní bavlnÿ. Příště letí pryč a koupím nemačkavé. Nežehlím ani utěrky, ručníky, kapesníky. Doma jsme žehlili tak nějak klasicky. Manželova maminka žehlí všechno včetně dederonových domácích zástěr a kalhotek. Mám štěstí, že to nikdo po mě nevyžaduje. Už nežehlím ani modráky. Propracovala jsem se k tomu po 17 letech. Buď si je vezmeš tak jak jsou, nebo si je vyžehli - a funguje to. Nezabírá na mě to, že o mě řeknou, že jsem nepořádná. Když si je vezme nevyžehlený, je to jeho problém. Mně moje věci taky nikdo nevyžehlí. Buď je nosím, nebo je vyřadím.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#169 1. 10. 2008 21:10

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Ložní prádlo používám jedině krepové, takže nežehlím.

Není tady

#170 2. 10. 2008 8:30

vera
♥♥♥♥♥♥-

od května do září takto : ráno svléknu povlečení, vyperu, ppověsím na sluníčko, odpoledne usušené a nevyžehlené znovu povléknu........................................pořád to 1 povlečení
v zimě: hodně oškrobím, usuším.............zásadně venku na šňůře a vyžehlím, dám si s tím práci, to už nestihnu za 1 den, tak povlečení měním..........................ale to je něco, ty první noci, bez pyžaama do takové postýlky
už nevím který anglický státník tak miloval čerstvě povlečenou postel, že mu ji chystali každý den a 2x, večer ulehl do nažehlené postlele, a když se o půlnoci probudil, tak se přesídlil do druhé postele s nažehleným novým povlečením, v té první by už neusnul

Není tady

#171 2. 10. 2008 8:31

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

od května do září takto : ráno svléknu povlečení, vyperu, ppověsím na sluníčko, odpoledne usušené a nevyžehlené znovu povléknu........................................pořád to 1 povlečení
v zimě: hodně oškrobím, usuším.............zásadně venku na šňůře a vyžehlím, dám si s tím práci, to už nestihnu za 1 den, tak povlečení měním..........................ale to je něco, ty první noci, bez pyžaama do takové postýlky
už nevím který anglický státník tak miloval čerstvě povlečenou postel, že mu ji chystali každý den a 2x, večer ulehl do nažehlené postlele, a když se o půlnoci probudil, tak se přesídlil do druhé postele s nažehleným novým povlečením, v té první by už neusnul

Winston Churchil

Není tady

#172 2. 10. 2008 8:32

dixina
♥♥♥♥♥♥-

stoltstoltstolt 

V zimě klasika, převleču jiné, původní vyperu a perfektně vyžehlím, škrobení nesnesu - špatně se mi dýchá usch

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#173 2. 10. 2008 8:33

dixina
♥♥♥♥♥♥-

.... bože, bože va

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#174 2. 10. 2008 8:38

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava

ahoj - přiznám se, že tohle vlákno mně dostalo smile - moje babička povlečení prala, škrobila (taky vařila škrob v hrnci) a dokonce i namáčela v nějakém modřidle nebo co aby bylo dokonale bílé va (dodnes nechápu), matka už používala škrob moderní tekutý - já zpočátku vyprala, usušila a vyžehlila. Protože žehlení naprosto nesnáším, teď už pouze dobře pověsím a nežehlím......po přečtení  příspěvků už se necítím před matkou a tchyní  jako "cuchta", díky díky tummenupp tummenupp tummenupp

Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

#175 2. 10. 2008 8:42

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

Slyšela jsem,že žehlení slouží něco jako dezinfekce,tím,že je žehlička horká.
Nevím,co je na tom pravdy.Mně se zdá,že nevyžehlené prádlo i když dávám aviváž,je tvrdší(nevím,jak jinak bych to nazvala,snad víte,co myslím).
To neznamená,že žehlení nějak moc přeháním.Žehlím prostě to,co je po usušení pokrčené.A pokud se některé prádlo hned po usušení poskládá,tak potom pohoda.vissla

Na světě je krásně.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí