Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#76 30. 9. 2008 15:25

Pikola
♥♥♥♥♥--

Re: žehlíte ložní prádlo?

Nežehlím, jen vyjímečně. Moje máma má krepová. Babička žehlí, ale rozhodně neškrobí, nemám ráda prkený povlečení.

Není tady

#77 30. 9. 2008 15:26

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Kukačka napsal(a):

Pisateli - zřídka na tebe reaguji, ale dnes jsi úplnej mimoň

Rád bývám mimoň, věř, že mi to jde a občas dobrá taktika reta

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#78 30. 9. 2008 15:28

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Pandorraa napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Pan, mimořádně s Tebou nesouhlasím.
V určitém momentě je čas se svým rodičům vzepřít a začít dělat věci po svém.
A to i v případě, že se jedná o pomoc nemohoucím rodičům.
Podle mě je správné, pomoct starým rodičům - podle toho, jak jsem ochotná já - a ne tak, jak oni chtějí. Nepíšu potřebují, protože o tom mají obě strany rozdílné názory.

Pokud člověk v dětství musí poslouchat rodiče a nechat si ubližovat... v dospělosti už snad nemusí.

Martínko, to je ale celé jen o pochopení toho, co jsem napsala.
Já zcela souhlasím s tebou.
Právě, že je potřeba se naučit dělat věci po svém, být sám sebou, je třeba komunikovat.
A nikde netvrdím, že je třeba dělat to, co rodiče chtějí. Jen si myslím, že je třeba NĚJAK vůbec začít.
Každý člověk především potřebuje, aby mu někdo naslouchal. I otec Janči byl kdysi malým klukem, rozumíš?
A stále a znovu opakuji, že je to velmi těžké, hledat cestu k někomu, kdo ti to ztěžuje a jen prská.
Takže pokud to Janči udělat nechce, nikdo ji k tomu nemůže nutit, je to jen a jen na ni, co si zvolí.
Je jen na ni, který názor u ni převáží. Pokud se alespoň TROCHU naučí s otcem komunikovat, bude to pro ni velká výhra. A nic nemusí být HNED ani zítra.

Jo, je to hodně těžký komunikovat s někým, kdo se domluvit nechce a pořád si jen stojí na svých vlastních názorech, které ostatním ubližují... To máš pravdu.
Proti tomu jak je to napsané teď nic nemám :-)
Jen myslím, že člověk potřebuje nejdřív ochránit sama sebe (před ubližováním ze strany rodičů, i když v tomhle věku), a až potom může hledat ty cestičky k nim...
Jinak by přeskočil jednu etapu, ne?
Čemu pomůže že Janči spolkne zlobu a zášť a bude se tvářit mile na cokoli, co táta řekne a udělá všechno co chce... když si tím vlastně ubližuje.
A máš pravdu, je to na hodně dlouho.

Není tady

#79 30. 9. 2008 15:30

x256987
Host

Martinka1 napsal(a):

Judita napsal(a):

Janči, uvědom si, co cheš - jestli se zbavit péče o tátu, který ti, jak píšeš v prvním příspěvku, bohužel zůstal viset na krku, nebo s ním zkusit líp vycházet. Buď se snaž najít si v jeho přáních smysl, i když pro tebe samotnou smysl nemají, nebo se na něj opravdu vyprdni, ale se vším všudy - pusť ho z hlavy, nezajímej se o něj, nekomunikuj, nedělej si z toho dilema.

Myslím, že tohle přemítání ti ubírá víc energie, než kolik by tě stálo několik hodin u žehlicího prkna...

Nemyslím že je nutné rozhodnutí ve smylu "hop nebo trop".

Janči se může starat o tátu - v mezích, ve kterých je potřeba a ve kterých je ochotná. Podle jejího uvážení.

Nemusí "skákat, jak on píská".

V tomhle vztahu jsou 2 strany a Janči přece nemusí být ta, která pořád jenom ustupuje...

To je je otec starý (zatím nic nepsala o jeho stavu, moje babička byla samostatná až do svých 94, kdy umřela) neznamená, že to musí být hulvát přece ne? dumbom A že musí být ve všem po jeho.

Myslím, že říkáme něco hodně podobného - buď to dělej ráda (uvědom si, proč to děláš, proto, že CHCEŠ OTCI VYHOVĚT - pokud chceš), nebo to nedělej, pokud je to pro tebe nepřijatelné, a pak se tím ale neužírej.

Podle mně je zbytečné dělat si štít ze statistik, kolik procent lidí žehlí a kolik ne a co by tedy mělo být "normální". Věc je buď pro mě přijatelná, nebo pro mě přijatelná není, za svým si stojím a nestydím se za to...

#80 30. 9. 2008 15:33

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Judita napsal(a):

Myslím, že říkáme něco hodně podobného - buď to dělej ráda (uvědom si, proč to děláš, proto, že CHCEŠ OTCI VYHOVĚT - pokud chceš), nebo to nedělej, pokud je to pro tebe nepřijatelné, a pak se tím ale neužírej.

Podle mně je zbytečné dělat si štít ze statistik, kolik procent lidí žehlí a kolik ne a co by tedy mělo být "normální". Věc je buď pro mě přijatelná, nebo pro mě přijatelná není, za svým si stojím a nestydím se za to...

Jo v podstatě takhle jsem to taky myslela :-)
Problém je v tom, že Janči se tím užírá a myslí si asi, že není dost dobrá dcera, když tatínkovi nevyhoví...
Možná má pocit viny - jako já tenkrát...
A zpráva ode mě pro Janči - je to v pořádku, udělej to tak, jak to sama cítíš. A jestli cítíš že tátovi žehlit nemáš, nežehli. Neděláš tím nic špatného! tummenupp

Není tady

#81 30. 9. 2008 15:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Janči napsal(a):

holky nehádejte se....
Já dřív s otcem nekomunikovala skoro vůbec, teď se oba učíme spolu jakž-takž vycházet, takže tady má Pandorra pravdu, to nás oba čímsi může obohatit. Ale jen do určité míry. Že starý rovná se moudrý, je nesmysl. Možná některý jiný despotický egoista časem zmoudřel, můj otec jenom zestárnul lol

To je jen výměna názorů, z mé strany uzavřená, nemá cenu házet hrách na zeď stolt

A je moc dobře, že s otcem komunikuješ a učíte se spolu vycházet. Je to dobře především pro tebe smile
A máš naprostou pravdu: stáří nerovná se moudrost. Tvůj otec opravdu ještě nezmouřel, ale to neznamená, že tě nemá rád a že ještě nezmoudří. Nebude úctu jen vyžadovat, ale taky se ji nenaučí prokazovat.

Je taky možné, že ti bude působit jen další bolet, pak bys měla mít na paměti, že ji už NEMUSÍŠ snášet.
Tím, že si stanovíš své hranice a za ně ho nepustíš, tím ho naučíš nejvíc.
Chce to jen trpělivost a důvěřovat sama sobě. A to zase svým "hnusným" chováním učí otec tebe, rozumíš?
Kdybys to s ním měla lehké, nejspíš bys svou sebedůvěru tolik nepotřebovala a netrápil by tě pocit viny, který se ti vrací.
Ty ale žádnou vinu nemáš, ty se jen musíš naučit říkat:
Ano tati, tohle udělám x ne tati, tohle neudělám

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#82 30. 9. 2008 15:37

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Oxi napsal(a):

Ano, zehlim.

tak na tohle neskočím ... big_smile
jestli ... tak žehlí "niekto iný (iná)"

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#83 30. 9. 2008 15:39

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Polykat zlobu a zášť, to je velká hloupost.
To vždycky musí ven, jenže já bych to nepouštěla tam, odkud to přišlo, protože odtud se to zase posílené vrátí s mnohonásobnou razancí...
Emoce je lepší vypustit pod kontrolou někde, kde to nikomu neublíží.
PAK terve, když se člověk pročistí a leccos pochopí, může začít pracovat na vztahu s někým, s kým mu to právě moc nejde.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#84 30. 9. 2008 15:40

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Jessika napsal(a):

Oxi napsal(a):

Ano, zehlim.

tak tomu věř

Není tady

#85 30. 9. 2008 15:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Janči napsal(a):

mám otce 83 let, se kterým jsem nikdy nevycházela, byl vždycky dost despotický, ale co umřela máma (je to 2 roky) zůstal mi bohužel "na krku" - brácha se úplně distancuje, tak je veškerá pomoc na mně...včera jsem mu volala, jak se má a on si stěžoval, že musí prát a žehlit a že ho to zmáhá, někdy mu s žehlením pomáhám, ale včera jsem nadhodila, že by přece nemusel žehlit ložní prádlo, že já to taky nedělám ani nikdo koho znám... a málem jsme se pohádali, udělal ze mě "cuchtu" s tím, že u nich se to vždycky všecko žehlilo a že si to teda bude muset dávat žehlit za peníze. Přijde mi blbý chodit mu žehlit cíchy, když to doma nedělám, abych měla čas na důležitější práce.... proto jsem mu to nenabídla, ale mám z toho blbý pocit :-( co si o tom myslíte?

Je to jeho vec, ale ja by som sa netrápila svojou "nepomocou". Ja nenávidím žehlenie posteľnej bielizne a kupujem takú, ktorú žehliť netreba. Ak to má ocko inak a je tvrdohlavý, nech si tvrdohlavo žehlí sám. Takáto tvrdohlavosť je už v určitom veku luxus. stolt Ak naň má... wink

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#86 30. 9. 2008 15:43

Janči
♥♥♥----

Judita napsal(a):

Janči, uvědom si, co cheš - jestli se zbavit péče o tátu, který ti, jak píšeš v prvním příspěvku, bohužel zůstal viset na krku, nebo s ním zkusit líp vycházet. Buď se snaž najít si v jeho přáních smysl, i když pro tebe samotnou smysl nemají, nebo se na něj opravdu vyprdni, ale se vším všudy - pusť ho z hlavy, nezajímej se o něj, nekomunikuj, nedělej si z toho dilema.

Myslím, že tohle přemítání ti ubírá víc energie, než kolik by tě stálo několik hodin u žehlicího prkna...

Judito, to přece nejde, takhle buď pomáhat naprosto ve všem co si vymyslí, nebo se na něj kompletně vyprdnout, jak navrhuješ - to je ode zdi ke zdi....
Snažím se mu pomáhat, i když ho jako člověka ráda nemám, protože mu nemá kdo jiný pomoct (i za to může hodně jeho povaha, že nikdy neměl žádné přátele).
Ale nejsem si jistá těma hranicema, kam až.
Jak tu psala Martinka1 - a jsem ráda, že jste mi pomohli si to uvědomit - asi je blbost dělat pro něj takové práce, které nejsou nezbytně nutné, nadstandard. Dojdu mu nakoupit, když je nemocný, doprovodím k lékaři, vyperu apod, to ano, ale třeba žehlit ponožky mu nebudu (on je totiž taky žehlí! lol)... 
Kdyby šlo o mojí mámu, vůbec bych nad tím neuvažovala a klidně bych jí žehlila i ty ponožky, kdyby jí to udělalo radost.... nevím ale proč a za co bych měla chtít dělat radost otci - vím, že tohle nemůže pochopit nikdo, kdo má se svým tátou vztahy zdravé a normální... o tom to bohužel asi celé je...

Není tady

#87 30. 9. 2008 15:44

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Samozřejmě, že žehlím ložní prádlo. Ale máme i takové ložní prádlo, které se nežehlí, a nerada žehlím.

Není tady

#88 30. 9. 2008 15:49

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Kukačka napsal(a):

já jsem nenapsala že krep je laciný, ale že mi přijde laciný, možná jsem měla doplnit jeho vzhled. Čím jsem starší, tím víc mě oslovuje kvalita - damašek, plátěná prostěradla jak od babičky, jemné vzory a všechno sladěné. Mám ráda ložnici v tlumených a uklidňujících barvách. Ve strakatém povlečení divokého vzoru bych se nevyspala.
Ale jsme offtopic, otázka zněla - žehlíte? já říkám - většinou ano a ráda. Hezky se mi v tom leží.

tak to ano, pokud se budem bavit o damašku a ještě k tomu od babičky...mezi tím dnešním se taky najde kvalitní, lae stojí ca 1400 na jedenu postel...upřímně ti damašek závidím...ten je fakt kouzelnej...ale jemné vzory jsou i na jiných povlečeních smile...to já jen aby to nevyznělo, že na ostatním jsou jen strakatiny smile...o kvalitě se můžem bavit dloooouuuho smile...povlečení je moje doména smile

Není tady

#89 30. 9. 2008 15:52

Santala
♥♥♥♥♥♥-

Beatka napsal(a):

Povlečení žehlím, stejně tak ručníky, kapesníky atd. V podstatě je to taková desifenkce. Navíc, jak už zde bylo psáno, miluju pohled na poskládanou skříň smile , také se pak nestydím povlékat čisté přátelům, přecejen na tom nevyžehleném je vidět, že je nevyžehlené. Co se týče žehlení tatínkovi, většina starých lidí má v sobě už zažité návyky a nebudou je měnit, bylo by to pro ně vybočení z už tak křehké reality. Žehlit mu povlečení nemusíš, ale jediné, co to přenese, bude, že si nejdříve bude žehlit sám, při čemž se může zranit, bude ho to vyčerpávat a vaše vztahy se tím nezlepší. Je na tobě posoudit, jak moc ti to žehlení zabírá čas a znepříjemňuje život.

Ručníky ?? va to je mazec ! lol

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

#90 30. 9. 2008 15:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Janči napsal(a):

Judita napsal(a):

Judito, to přece nejde, takhle buď pomáhat naprosto ve všem co si vymyslí, nebo se na něj kompletně vyprdnout, jak navrhuješ - to je ode zdi ke zdi....
Snažím se mu pomáhat, i když ho jako člověka ráda nemám, protože mu nemá kdo jiný pomoct (i za to může hodně jeho povaha, že nikdy neměl žádné přátele).
Ale nejsem si jistá těma hranicema, kam až.
Jak tu psala Martinka1 - a jsem ráda, že jste mi pomohli si to uvědomit - asi je blbost dělat pro něj takové práce, které nejsou nezbytně nutné, nadstandard. Dojdu mu nakoupit, když je nemocný, doprovodím k lékaři, vyperu apod, to ano, ale třeba žehlit ponožky mu nebudu (on je totiž taky žehlí! lol)... 
Kdyby šlo o mojí mámu, vůbec bych nad tím neuvažovala a klidně bych jí žehlila i ty ponožky, kdyby jí to udělalo radost.... nevím ale proč a za co bych měla chtít dělat radost otci - vím, že tohle nemůže pochopit nikdo, kdo má se svým tátou vztahy zdravé a normální... o tom to bohužel asi celé je...

Je to přesně tak,já vím moc dobře o čem píšeš a některé pisatelky zde mi pro moje názory,které pramení ze stejné zkušenosti jakou máš i ty nemohou přijít na jméno  JSOU PŘESVĚDČENI jen o té své teorii.Ale život není bohužel jen černý nebo bílý.

Není tady

#91 30. 9. 2008 15:52

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

Kukačka napsal(a):

Jessika napsal(a):

Kukačka napsal(a):

žehlím ráda . Přistihla jsem se, že co jsem sama, tak žehlím míň a míň a ani to ložní už kolikrát nežehlím. Koupila jsem si deku 200x200 cm a vyžehlit ten povlak je někdy jako boj s větrnými mlýny. Tak to prostě radši hned povlíknu smile

Kuki, beru tě za slovo...
Až budeš mít cestu kolem, stav se.
Platím v naturáliích tongue wink

Jess  - já jsem taková anomálie. Fakt mě to baví, zvlášť, když je to prádlo čerstvě sebrané z balkonu.

Mne to taky bavi jako jedina domaci prace. Pustim si tv , piju kafe a kourim a zehlim./ Ale lozni pradlo ne /

Není tady

#92 30. 9. 2008 15:56

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Janči napsal(a):

nevím ale proč a za co bych měla chtít dělat radost otci - vím, že tohle nemůže pochopit nikdo, kdo má se svým tátou vztahy zdravé a normální... o tom to bohužel asi celé je...

Takových lidí asi moc nebude.

Není tady

#93 30. 9. 2008 16:03

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

to Heřmanka - mám čistě bílé damaškové povlečení za 1200,- na jednu postel. Kupovala jsem ho s velkou láskou a vypadá v ložnici překrásně. Ovšem já v něm strávila dvě noci a pak jsem odjela na prázdniny. Po návratu jsem zjistila, že v něm přespávala princezna Blběna, všude byly její dlouhý vlasy(na bílé bylo všechno vidět). Od té doby jsem rozvedená, mám jinou peřinu a povlečení z nejluxusnějších skončilo v dětském pokoji.

Není tady

#94 30. 9. 2008 16:08

Santala
♥♥♥♥♥♥-

Kukačka napsal(a):

to Heřmanka - mám čistě bílé damaškové povlečení za 1200,- na jednu postel. Kupovala jsem ho s velkou láskou a vypadá v ložnici překrásně. Ovšem já v něm strávila dvě noci a pak jsem odjela na prázdniny. Po návratu jsem zjistila, že v něm přespávala princezna Blběna, všude byly její dlouhý vlasy(na bílé bylo všechno vidět). Od té doby jsem rozvedená, mám jinou peřinu a povlečení z nejluxusnějších skončilo v dětském pokoji.

No, některý ženský povlečení žehlí, některé v něm raději souloží ( to mi odpověděl teď kamarád na dotaz, co si myslí o žehlení povlečení ) lollol

Není tady

#95 30. 9. 2008 16:09

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

No, Kuki... tak jsi dobrá...
já bych z takového povlečení nastříhala na hadérky smile

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#96 30. 9. 2008 16:10

Santala
♥♥♥♥♥♥-

Jessika napsal(a):

No, Kuki... tak jsi dobrá...
já bych z takového povlečení nastříhala na hadérky smile

Já bych jim ho věnovala fuckyou lol

Není tady

#97 30. 9. 2008 16:12

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Kukačka napsal(a):

Jessika napsal(a):

Oxi napsal(a):

Ano, zehlim.

tak tomu věř

Docela brutální sexismus Jessico, což? wink On jako chlap nemá ruce-mozek-potřebu vyžehleného prádla, že by si nemohl žehlit? mad

MMCH já ložní prádlo žehlím. Miluju pohodlí - povlečení zásadně flanelové, vyžehlené, měkoučké. Pak člověk nepotřebuje pyžamo reta

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#98 30. 9. 2008 16:15

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

ono mě to bylo líto, stříhat i darovat. Přiznávám, že po cca třech letech jsem ho vzala na milost, leccos už přebolelo. A že mám peřinu XXL, občas se o ní s přítelem taháme. Tak jsem mu začala povlíkat ještě jednu normální a vytáhla jsem tohle bílý damaškový. Ono jde barevně ke všem ostatním smile. Na Blběnu už nemyslím ve zlém. Ona se nemá tak jako já. V posteli určitě ne.

Není tady

#99 30. 9. 2008 16:15

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Žehlení je pro mě osobně nejvíc nejhnusnější a  ubíjející úplně nejvíc kontraproduktivní práce na světě, nesnáším žehlení čehokoliv včetně ložního prádla. usch
Jediný co mě kdy těšilo, bylo žehlení dětských plenek a věciček. tillfreds
Bohužel hluboko zarytý stereotypy z domova mi velí žehlit ... ach jo ..takže nadávám a ložní prádlo se skřípěním zubů žehlím...  dumbom
Necítím žádný uspokojení při pohledu do srovnané skříně ...mnohem víc spokojená bych byla, kdyby to tam za mě srovnal někdo jinej .. reta

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#100 30. 9. 2008 16:17

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

Janči napsal(a):

KALIK napsal(a):

Janči, tvůj problém je, že neumíš svému otci oponovat, tak pak se nediv, že to s ním musíš "přežít" dudlik

nojo, máš pravdu - my jsme si nikdy nerozuměli, on jakýkoli odlišný názor zesměšňuje, ironicky se nad tebou uchechtává a dělá z tebe blbce, máš pravdu - neumím s takovým člověkem diskutovat.... a už ani nechci, teď mi stačí "přežít" :-) ale zajímal mě názor ostatních....

mela jsem podobneho otce, nikdy jsem s  nim nerozumela . Ve starsim veku se  trochu zlepsil , ale uz bylo pozde

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí