Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 30. 9. 2008 14:47

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: žehlíte ložní prádlo?

Petuna napsal(a):

Ložní prádlo žehlím..vy to n emáte pokrčenévava

nemáme...vzhledem k tomu, že spíme v krepu, flanelu a bavlněném saténu, který má nežehlivou úpravu...a navíc věším to tak, aby nebylo přeložené...pak to jen složím...copak, když to mᚠsložené ,tak nežli povlečeš, tak to znovu přežehlíš ?

Není tady

 

#52 30. 9. 2008 14:49

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

Pandorraa napsal(a):

Janči napsal(a):

mᚠpravdu, ale já to s ním řešit nechci, s ním se ani nic řešit nedá, jak říkáš, je ustrnulý a ze svých postojů už ze zásady neslevuje... jeho oblíbené téma je, jak je všecko (počasí,lidi,svět atd.) špatné, každá má odpověď vyvolá jen další kritiku protkanou výkřiky jak jsem naivní, nic nevím a neznám - tak raděj "neprovokuju".... to už mám za sebou, teď se jen snažím pomoct a "přežít"... a že by mě tyhle návštěvy mohly někdy něčím obohatit, si fakt neumím představit... :-/

Víš Janči, já ti rozumím smile
Časem ale určitě poznáš, že problémy se musí řešit tam (a s tím) kde (s kým) začly - to jest nejčastěji v dětství a s rodiči. Tvůj otec je tedy jediná kompetentní osoba, se kterou můžeš řešit svůj strach, svou neschopnost říkat ne, své sebevědomí......
Nedělᚠto kvůli němu, ale kvůli sobě. Aby se ti lépe žilo, abys se zbavila nejen toho všeho, co tě trápí, ale aby v tobě nezůstala žádná trpkost a zranění.
Právě tím tě tyhle návštěvy mohou obohatit, tebe i tvého otce. Mᚠjedinečnou šqnci se stát jeho učitelkou a ukázat mu, že ani on se nemusí bát, protože jeho brblání není nic jiného než strach, protože svět není tak špatný, jak se mu jeví. Lidem, kteří se bát přestanou, se pak také léhčeji odchází....
Je toho hodně, co můžeš pro otce udělat, nejde o cíchy, a nejen pro něj, ale hlavně pro sebe.

Ale jak říkám - je to MOC náročné a na dlouho.

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Není tady

 

#53 30. 9. 2008 14:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: žehlíte ložní prádlo?

Kukačka napsal(a):

Pisateli - zřídka na tebe reaguji, ale dnes jsi úplnej mimoň

Pisatel je často mimo, ale dneska  vyjímečně ne wink .

Není tady

 

#54 30. 9. 2008 14:51

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

KALIK napsal(a):

Zvracení je vždycky ne(v)hodné big_smile

to snad nemyslíš vážně.

Není tady

 

#55 30. 9. 2008 14:53

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: žehlíte ložní prádlo?

helena napsal(a):

stačí koupit krepové..,
Rozdíl mezi krepem a bavlnou zřejmě nepobere

krep, to neznamená, že to není bavlna...ale je to technologická úprava tkaniny wink

Není tady

 

#56 30. 9. 2008 14:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: žehlíte ložní prádlo?

Kuty napsal(a):

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Čekala jsem, že právě ty zareaguješ, protožeprávě ty bys naplnění těhle "vznešených teorií" ve svém životě potřebovala jak prase drbání.
Jenže to bys je nejdříve musela pochopit, což se ti zatím vůbec nedaří.
Doufám ale, že na to příjdeš mnohem dřív, než z tebe bude nesnesitelná baba, kterou si děti budou přehazovat jako horký brambor z jednoho domova důchodců do druhého...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#57 30. 9. 2008 14:57

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: žehlíte ložní prádlo?

škrobené prádlo jsem niky neměla ráda, přijde mi to takové ošklivě tvrdé a já mám ráda měkoučko:)

Není tady

 

#58 30. 9. 2008 15:00

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: žehlíte ložní prádlo?

Kukačka napsal(a):

no tak do krepovýho povlečení mě hned tak někdo nedostane. Zajímavý, jak má každý jiný vkus. Můj exmanžel neměl rád froté prostěradla. Bylo mu v tom horko, zadrhával fousama - spal na břiše bez polštáře.
Krep mě přijde moc laciný a škrábavý. Já mám radši hladký.

holka, kde jsi sebrala, že krep je laciný???? nejlacinější je hladká bavlna:)...místo froté prostěradla zkus jersey...je to bavlněný úplet a hladký a místo krepu bavlněný satén...říkám bavlněný a ne ten po*n polyester...všem zákaznicím, kterým jsem to doporučila, protože ti jejich nechtějí froté a krep, tak se vrátily s tím, že ten jejich už nechce v ničem jiném spát smile

samo nic nekupovat na tržnici...ale v kamených obchodech a značku wink to je základ...

Není tady

 

#59 30. 9. 2008 15:00

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

Pan, mimořádně s Tebou nesouhlasím.
V určitém momentě je čas se svým rodičům vzepřít a začít dělat věci po svém.
A to i v případě, že se jedná o pomoc nemohoucím rodičům.
Podle mě je správné, pomoct starým rodičům - podle toho, jak jsem ochotná já - a ne tak, jak oni chtějí. Nepíšu potřebují, protože o tom mají obě strany rozdílné názory.

Pokud člověk v dětství musí poslouchat rodiče a nechat si ubližovat... v dospělosti už snad nemusí.

Když táta bude chtít aby za ním dcera jezdila každý den - jinak je špatná - tak se to přece "má dělat" - tak taky musí?
To je blbost.
Pokud uznám já, že chci a zvládám jezdit jednou za týden nebo za měsíc, je to moje právo ne?
(v případě že ten otec není nemohoucí či ležící pacient, to je pak něco jiného). Ale pokud se o sebe dokáže postarat sám, je soběstačný, pak je to vydírání, ne nutnost, každodenní návštěvy - tím spíš, že dospělá dcera má svoji rodinu, svoji práci, svoje závazky, než jen plnil rozmary rodičů.

Ta hranice musí být stanovena.

Moje staré téma - kdybych poslouchala svoje rodiče, tak místo vztahu a bydlení s partnerem bych bydlela se svojí dospělou sestrou (resp. ona u mě, na moje náklady) a nejspíš ji i živila... A byla bych hodně nešastná.

Není tady

 

#60 30. 9. 2008 15:01

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

Pandorraa napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Čekala jsem, že právě ty zareaguješ, protožeprávě ty bys naplnění těhle "vznešených teorií" ve svém životě potřebovala jak prase drbání.
Jenže to bys je nejdříve musela pochopit, což se ti zatím vůbec nedaří.
Doufám ale, že na to příjdeš mnohem dřív, než z tebe bude nesnesitelná baba, kterou si děti budou přehazovat jako horký brambor z jednoho domova důchodců do druhého...

Napadá mě,že z tebe už ta nesnes baba je a už vůbec tě nemusí trápit můj možný budoucí stav,každy jsme nějaký,že ano,ale k problému - poučovat je vždy jednodušší mnohem než se setkat se skutečností tváří v tvář.A fakt mi ty tvoje vzletné teorie nedaly na tvůj příspěvek reagovat.Asi si to fakt napsala jen kvůli mě,jak zareaguji,tak díky že na mě myslíš.chacha

Není tady

 

#61 30. 9. 2008 15:02

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: žehlíte ložní prádlo?

Já jsem si koupila krepové povlečení právě proto, abych ho nemusela žehlit. Ale moje maminka má ještě cíchy z výbavy (vdávala se v r. 1953) a ta ho žehlí i škrobí. A má jenom bílé, barevné by nesnesla. A co se týče jejích životních postojů, je na tom stejně jako Janči tatínek - všechno dnes je špatné, počasí, jídlo. lidi, politika, knížky, televize, noviny, časopisy, oblečení, doprava, to za jejích mladých let nebývalo. Zajímavé je, že svá mladá léta prožila za války a v 50. letech, kdy obecně všechno stálo za houby, al jí se to zdá jako staré zlaté časy, kdy všechno bylo lepší. A já na to taky jenom přikyvuju, protože maminka se při jakémkoliv projevu nesouhlasu uráží a pláče a mám já to zapotřebí? Odkývám jí klidně i to, že období heydrichiády bylo to nejlepší v českých dějinách, ona je spokojená a já taky.

Není tady

 

#62 30. 9. 2008 15:04

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

Ivana napsal(a):

Odkývám jí klidně i to, že období heydrichiády bylo to nejlepší v českých dějinách, ona je spokojená a já taky.

To je asi nejschůdnější řešení - odkývat a myslet si svoje :-) (A dělat si svoje).

Podle mého tatínka zase všechno co dělá on, je to nejlepší - a ostatní jsou šlendriáni a prý zbytečně utrácím peníze (za kurzy atd.). V takových debatách se nedá vyhrát.

Není tady

 

#63 30. 9. 2008 15:05

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

Martinka1 napsal(a):

Pan, mimořádně s Tebou nesouhlasím.
V určitém momentě je čas se svým rodičům vzepřít a začít dělat věci po svém.
A to i v případě, že se jedná o pomoc nemohoucím rodičům.
Podle mě je správné, pomoct starým rodičům - podle toho, jak jsem ochotná já - a ne tak, jak oni chtějí. Nepíšu potřebují, protože o tom mají obě strany rozdílné názory.

Pokud člověk v dětství musí poslouchat rodiče a nechat si ubližovat... v dospělosti už snad nemusí.

Když táta bude chtít aby za ním dcera jezdila každý den - jinak je špatná - tak se to přece "má dělat" - tak taky musí?
To je blbost.
Pokud uznám já, že chci a zvládám jezdit jednou za týden nebo za měsíc, je to moje právo ne?
(v případě že ten otec není nemohoucí či ležící pacient, to je pak něco jiného). Ale pokud se o sebe dokáže postarat sám, je soběstačný, pak je to vydírání, ne nutnost, každodenní návštěvy - tím spíš, že dospělá dcera má svoji rodinu, svoji práci, svoje závazky, než jen plnil rozmary rodičů.

Ta hranice musí být stanovena.

Moje staré téma - kdybych poslouchala svoje rodiče, tak místo vztahu a bydlení s partnerem bych bydlela se svojí dospělou sestrou (resp. ona u mě, na moje náklady) a nejspíš ji i živila... A byla bych hodně nešastná.


A byla bys stejně furt ta nejhorší,v lepším případě "jen" špatná.

Jojo,rady se rozdávají lehce,ovšem takové od Pan to nejsou rady ale fantasmagorie

Není tady

 

#64 30. 9. 2008 15:09

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

Kuty napsal(a):

A byla bys stejně furt ta nejhorší,v lepším případě "jen" špatná.

Ale dy já jsem byla ta špatná, celá rodina mi nadávala, jak se stavím zády k rodině, nepomůžu atd.
(V 31 letech jsem se stěhovala do svého prvního bytu - garsonky - kvůli které jsem se zadlužila do 60-ti, a chtěla jsem tam bydlet s přítelem - rodina si ovšem myslela, že tam bude bydlet se mnou sestra, která měla tehdy před sebou asi 6 let studia... - bydlí na internátě - druhá stř. škola).
Asi rok nebyly vztahy nic moc.
Pak jim došlo, že mám svůj život...
Musela jsem překonat svoje pocity viny, ale věděla jsem, že dělám dobře.
Dnes už je to minulost, ale lehko mi tenkrát nebylo. Měli přesilu (4 k jedné). Teda ke 2, přítel stál při mně :-)

Není tady

 

#65 30. 9. 2008 15:09

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: žehlíte ložní prádlo?

Heřmanka napsal(a):

Kukačka napsal(a):

no tak do krepovýho povlečení mě hned tak někdo nedostane. Zajímavý, jak má každý jiný vkus. Můj exmanžel neměl rád froté prostěradla. Bylo mu v tom horko, zadrhával fousama - spal na břiše bez polštáře.
Krep mě přijde moc laciný a škrábavý. Já mám radši hladký.

holka, kde jsi sebrala, že krep je laciný???? nejlacinější je hladká bavlna:)...místo froté prostěradla zkus jersey...je to bavlněný úplet a hladký a místo krepu bavlněný satén...říkám bavlněný a ne ten po*n polyester...všem zákaznicím, kterým jsem to doporučila, protože ti jejich nechtějí froté a krep, tak se vrátily s tím, že ten jejich už nechce v ničem jiném spát smile

samo nic nekupovat na tržnici...ale v kamených obchodech a značku wink to je základ...

já jsem nenapsala že krep je laciný, ale že mi přijde laciný, možná jsem měla doplnit jeho vzhled. Čím jsem starší, tím víc mě oslovuje kvalita - damašek, plátěná prostěradla jak od babičky, jemné vzory a všechno sladěné. Mám ráda ložnici v tlumených a uklidňujících barvách. Ve strakatém povlečení divokého vzoru bych se nevyspala.
Ale jsme offtopic, otázka zněla - žehlíte? já říkám - většinou ano a ráda. Hezky se mi v tom leží.

Není tady

 

#66 30. 9. 2008 15:10

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: žehlíte ložní prádlo?

Pandorraa napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Čekala jsem, že právě ty zareaguješ, protožeprávě ty bys naplnění těhle "vznešených teorií" ve svém životě potřebovala jak prase drbání.
Jenže to bys je nejdříve musela pochopit, což se ti zatím vůbec nedaří.
Doufám ale, že na to příjdeš mnohem dřív, než z tebe bude nesnesitelná baba, kterou si děti budou přehazovat jako horký brambor z jednoho domova důchodců do druhého...

holky nehádejte se....
Já dřív s otcem nekomunikovala skoro vůbec, teď se oba učíme spolu jakž-takž vycházet, takže tady má Pandorra pravdu, to nás oba čímsi může obohatit. Ale jen do určité míry. Že starý rovná se moudrý, je nesmysl. Možná některý jiný despotický egoista časem zmoudřel, můj otec jenom zestárnul lol

Není tady

 

#67 30. 9. 2008 15:11

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

Martinka1 napsal(a):

Kuty napsal(a):

A byla bys stejně furt ta nejhorší,v lepším případě "jen" špatná.

Ale dy já jsem byla ta špatná, celá rodina mi nadávala, jak se stavím zády k rodině, nepomůžu atd.
(V 31 letech jsem se stěhovala do svého prvního bytu - garsonky - kvůli které jsem se zadlužila do 60-ti, a chtěla jsem tam bydlet s přítelem - rodina si ovšem myslela, že tam bude bydlet se mnou sestra, která měla tehdy před sebou asi 6 let studia... - bydlí na internátě - druhá stř. škola).
Asi rok nebyly vztahy nic moc.
Pak jim došlo, že mám svůj život...
Musela jsem překonat svoje pocity viny, ale věděla jsem, že dělám dobře.
Dnes už je to minulost, ale lehko mi tenkrát nebylo. Měli přesilu (4 k jedné). Teda ke 2, přítel stál při mně :-)

Ano,pamatuji si,jak si mi o tom psala,ale snad dnes už víš ž tekrát tvé pocity viny nebyly na místě a dnes by je měli mít vaši.

Není tady

 

#68 30. 9. 2008 15:14

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: žehlíte ložní prádlo?

Janči napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Čekala jsem, že právě ty zareaguješ, protožeprávě ty bys naplnění těhle "vznešených teorií" ve svém životě potřebovala jak prase drbání.
Jenže to bys je nejdříve musela pochopit, což se ti zatím vůbec nedaří.
Doufám ale, že na to příjdeš mnohem dřív, než z tebe bude nesnesitelná baba, kterou si děti budou přehazovat jako horký brambor z jednoho domova důchodců do druhého...

holky nehádejte se....
Já dřív s otcem nekomunikovala skoro vůbec, teď se oba učíme spolu jakž-takž vycházet, takže tady má Pandorra pravdu, to nás oba čímsi může obohatit. Ale jen do určité míry. Že starý rovná se moudrý, je nesmysl. Možná některý jiný despotický egoista časem zmoudřel, můj otec jenom zestárnul lol

No zrovna jsem na tebe myslela,kam až může diskuse o žehlení dospět a že jančí je už určitě v poho a má to nežehlení odsouhlaseno babinetem.

Není tady

 

#69 30. 9. 2008 15:15

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

Janči napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak tomuhle říkám vznešené teorie.Žeby se vrátila janči taky do dětství,aby mohla ty problémy řešit?Asi si nikdy nepřišla do styku s problémovými starými lidmi,kteří žádné učitelé nepotřebují,protože oni přeci mají vždy pravdu a jeho vztah k dceři vůbec nemusí být založen na jeho strachu proboha,je to naopak taková hloupá suverenita seniorů,kteří si stojí jen za tou svou pravdou.A věřím že jančí je do té míry chytrá,že si nebude kazit život s takovým morousem,by otcem.

Čekala jsem, že právě ty zareaguješ, protožeprávě ty bys naplnění těhle "vznešených teorií" ve svém životě potřebovala jak prase drbání.
Jenže to bys je nejdříve musela pochopit, což se ti zatím vůbec nedaří.
Doufám ale, že na to příjdeš mnohem dřív, než z tebe bude nesnesitelná baba, kterou si děti budou přehazovat jako horký brambor z jednoho domova důchodců do druhého...

holky nehádejte se....
Já dřív s otcem nekomunikovala skoro vůbec, teď se oba učíme spolu jakž-takž vycházet, takže tady má Pandorra pravdu, to nás oba čímsi může obohatit. Ale jen do určité míry. Že starý rovná se moudrý, je nesmysl. Možná některý jiný despotický egoista časem zmoudřel, můj otec jenom zestárnul lol

Janči, myslím, že je načase, abys svému otci stanovila hranice.
Ano tati, jsem ochotná - odsuď pocuď.
Přijdu, pomůžu - vyprat ano, vyžehlit ne.
Pokud chceš žehlit, vyžehli si (nebo si zapla někoho kdo Ti vyžehlí). Já to dělat nebudu - nezdá se mi to nezbytné.

Nebo se můžeš rozhodnout mu vyžehlit, protože je to Tvůj táta a mᚠho ráda a udělᚠto ráda - to je ale něco jiného, než že "musíš, protože to on chce - ale Ty nechceš" - to je "já chci, já jsem se rozhodla".
Dělat něco co nechci, protože přece rodičům se neodmlouvá... možná tak do 15-ti, dýl ne...

Není tady

 

#70 30. 9. 2008 15:19

x256987
Host

Re: žehlíte ložní prádlo?

Janči, uvědom si, co chceš - jestli se zbavit péče o tátu, který ti, jak píšeš v prvním příspěvku, bohužel zůstal viset na krku, nebo s ním zkusit líp vycházet. Buď se snaž najít si v jeho přáních smysl, i když pro tebe samotnou smysl nemají, nebo se na něj opravdu vyprdni, ale se vším všudy - pus ho z hlavy, nezajímej se o něj, nekomunikuj, nedělej si z toho dilema.

Myslím, že tohle přemítání ti ubírá víc energie, než kolik by tě stálo několik hodin u žehlicího prkna...

Upravil(a) Judita (30. 9. 2008 15:21)

 

#71 30. 9. 2008 15:19

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: žehlíte ložní prádlo?

Pisatel napsal(a):

Dámy přiznám se, že je to jediná domácí práce, kterou mohu a těšímě smile .

tak to je bezva smile, slyšela jsem, že takové cíchy nemají chybu smile...ale můžu i jiné lahůdky smile

Není tady

 

#72 30. 9. 2008 15:22

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

Judita napsal(a):

Janči, uvědom si, co cheš - jestli se zbavit péče o tátu, který ti, jak píšeš v prvním příspěvku, bohužel zůstal viset na krku, nebo s ním zkusit líp vycházet. Buď se snaž najít si v jeho přáních smysl, i když pro tebe samotnou smysl nemají, nebo se na něj opravdu vyprdni, ale se vším všudy - pus ho z hlavy, nezajímej se o něj, nekomunikuj, nedělej si z toho dilema.

Myslím, že tohle přemítání ti ubírá víc energie, než kolik by tě stálo několik hodin u žehlicího prkna...

Nemyslím že je nutné rozhodnutí ve smylu "hop nebo trop".

Janči se může starat o tátu - v mezích, ve kterých je potřeba a ve kterých je ochotná. Podle jejího uvážení.

Nemusí "skákat, jak on píská".

V tomhle vztahu jsou 2 strany a Janči přece nemusí být ta, která pořád jenom ustupuje...

To je je otec starý (zatím nic nepsala o jeho stavu, moje babička byla samostatná až do svých 94, kdy umřela) neznamená, že to musí být hulvát přece ne? dumbom A že musí být ve všem po jeho.

Není tady

 

#73 30. 9. 2008 15:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: žehlíte ložní prádlo?

Martinka1 napsal(a):

Pan, mimořádně s Tebou nesouhlasím.
V určitém momentě je čas se svým rodičům vzepřít a začít dělat věci po svém.
A to i v případě, že se jedná o pomoc nemohoucím rodičům.
Podle mě je správné, pomoct starým rodičům - podle toho, jak jsem ochotná já - a ne tak, jak oni chtějí. Nepíšu potřebují, protože o tom mají obě strany rozdílné názory.

Pokud člověk v dětství musí poslouchat rodiče a nechat si ubližovat... v dospělosti už snad nemusí.

Martínko, to je ale celé jen o pochopení toho, co jsem napsala.
Já zcela souhlasím s tebou.
Právě, že je potřeba se naučit dělat věci po svém, být sám sebou, je třeba komunikovat.
A nikde netvrdím, že je třeba dělat to, co rodiče chtějí. Jen si myslím, že je třeba NĚJAK vůbec začít.
Každý člověk především potřebuje, aby mu někdo naslouchal. I otec Janči byl kdysi malým klukem, rozumíš?
A stále a znovu opakuji, že je to velmi těžké, hledat cestu k někomu, kdo ti to ztěžuje a jen prská.
Takže pokud to Janči udělat nechce, nikdo ji k tomu nemůže nutit, je to jen a jen na ni, co si zvolí.
Je jen na ni, který názor u ni převáží. Pokud se alespoň TROCHU naučí s otcem komunikovat, bude to pro ni velká výhra. A nic nemusí být HNED ani zítra.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#74 30. 9. 2008 15:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: žehlíte ložní prádlo?

Janči, vyžehlit povlečení pro otce je tak cca půl hodiny práce, já bych to určitě udělala, (nevíš jak dlouho tady ještě bude). Možná se jednou   tvoje děti o tebe ve stáří taky postarají a udělají to na co jsi byla zvyklá,

Není tady

 

#75 30. 9. 2008 15:25

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: žehlíte ložní prádlo?

aprill napsal(a):

Janči, vyžehlit povlečení pro otce je tak cca půl hodiny práce, já bych to určitě udělala, (nevíš jak dlouho tady ještě bude). Možná se jednou   tvoje děti o tebe ve stáří taky postarají a udělají to na co jsi byla zvyklá,

Jenže Janči nenapsala, co dalšího kromě žehlení pro otce dělá. Třeba je to půlhodina - k dalším 4 hodinám...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů