Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#226 3. 10. 2008 18:08

Kuba
♥♥♥♥---

Re: žehlíte ložní prádlo?

elena007: taky jsem koukal k tomu Matějovskému a taky mě ta cirkusová barevnost odradila.

Není tady

#227 3. 10. 2008 19:59

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

elena007 napsal(a):

Hermanko, Tiba a.s. je v konkurzu usch, aspon podle web stranek. A z Matejovskeho stranek na me vyskoci presne to, co mi nesmi pres prah. Myslim vzory, kvalitu bych musela osahat.  Dela jeste vubec nekdo ty fadni smile pastelove sateny a damasky pro staromilce?

jj, dělá...Veba Broumov smile...výběr je velkej...pokud je někde poblíž tvého bydliště podniková prodejna, určitě tam jdi....

ještě kouknu po jiných firmách a písnu sem...

Není tady

#228 3. 10. 2008 21:11

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

tak jsem koukala na stránky Tiby...i když je v konkurzu, tak ložní soupravy prodávají...ovšem, musí se do Tiba Zálabí sad osobně...na stránkách mají sjetinu kusového zboží a obrázky bohužel neuvidíte sad njn...ale kdo je z oblasti Dvora Králove n. L. ,tak bych ten čas obětovala a koukla... problém je, že hodně rozměrů mají nestandartních, díky tomu, že to bylo především na vývoz sad...mají tam i cenu bez DPH...

http://www.tiba.cz/soubory/46_kusove.pdf

Elmosa...je flanel
Nicola, Kora, Nela...je krep...Koru bych nebrala...je drsnější, Nela a Nicola je jemnější krepování
Gabas...je to něco jako bavlněný satén, ale ještě o stupen vyšší kategorie
Satén BF...bavlněný satén s nežehlivou úpravou
Satén ER...bavlněný satén, který se musí žehlit
Wafle...waflová vazba jako bývala na utěrkách...i dnes se dělají smile
Jersey...povlečení úplet...stejně jako prostěradla s tímhle názvem...osobně mě zas tolik nenadchla...radši "klasiku" smile

Zuzana, Suzy...je hladká bavlna

http://www.veba.cz/povleceni/

koukám, že Veba(damašek a Ba satén) nabízí ložní jak ze 100% bavlny, tak i z PES...mno...do PES bych nešla...bavlan je bavlna...mají podnikovou prodejnu v Hradci Králové, Olomouci, Broumově...určo i jinde......vyrábí i kvalitní froté ručníky atd...smile

kdo má rád takové to proužkované, jako měly babičky smile...tak Mileta Hořice

vyrábí i damašky a barevně tkaný metrový textil...tedy ne tištěný smile...tohle je úplně jiná kategorie...krásnější
smile...milovníci vyšívaných kapesníků a přepychových košilovin...tudy cesta smile

http://www.mileta.cz/index.php

další výrobce lůžkovin...Slezan Frýdek-Místek...mají eshop...

http://www.slezanfm.cz/flash1/cz/index.html

no a teda at je to komplet...tak Matějovský... http://www.matejovsky-povleceni.cz/

fotky zkreslují ! nezapomínejte na to... v realu ty barvy vypadají trošku jinak... smile...co vím, tak Vesna prodává většinu těhle značek... ale pokud objevíte podnikovou prodejnu, tak se za ni přimlouvám, bývá tam i odborný personál...
jestli se někde potkáme na nějaké školičce, tak není problém všechno přivézt a můžete se ptát a ptát a ptát smile a "ošahat" si to smile

mám hledat dál? tohle jsou hlavní firmy smile

Není tady

#229 3. 10. 2008 21:18

Salen
♥♥♥♥♥♥-

Souhlasím plně s Heřmankou - Jitko bavlněný satén je perfektní a Klubko je samozřejmě se svým hodnocením saténu úplně mimo :-). Ale já taky před koupí netušila, že satén není ten klouzavý hrozný hadr.
Zahlédla jsem, že někdo vyhodil damašek, tak to už vůbec nechápu. Jedině, že se nehodil barevně, ale pokud vím, tak pravý damašek bývá v decentní barevné úpravě. A můžete do něj povléct i péřové deky, nic nepráší, je to opravdu kvalitní vazba.
A nikdo tu nepopisuje mikrovlákno - to je moje nejoblíbenější.

Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

#230 4. 10. 2008 1:50

amba
♥♥♥♥♥--

Selen, mᚠpravdu, souhlasím i s Heřmankou.

Já mám jen damašek, satén a flanel, ale mikrovlákno neznám, tedy jako povlečení. Také nechápu, že někdo damašek vyhodí.
Ono se u ložního prádla nejedná jen o žehlení, ale i o to, aby před vložením do pračky bylo pořádně vyklepané. ( V sušičce se vyfouká). Drží se v něm nejen roztoči, ale hlavně je plné mikroskopických šupinek odumřelé kůže, které voda  při praní nevyplaví, nebo jen částečně.  Pokud se někomu bavlněné prádlo zdá tvrdé nebo je mu nepříjemné, tak je to většinou tím, že je plné těchto nežádoucích hostů, které ho časem jakoby "naškrobí", nebo jak to mám pojmenovat. To právě způsobuje alergie a kožní vyrážky, nikoliv samotná bavlna.  U alergiků záleží na tom, z jakého materiálu mají  přikrývku, kterou pak povlékají. Už naše babičky věděly, že nejlepší prádlo je usušené ve větru, jen nevěděly, proč.

Já ložní prádlo vyklepu, vyperu, někdy mírně naškrobím a žehlím. Není nad nádherné poleženíčko ve voňavé posteli.

Není tady

#231 4. 10. 2008 2:09

amba
♥♥♥♥♥--

Klubko:
Ta šála asi nebyla kašmírová, protože v Egyptě nemají kozy, z jejichž vlny (podsady) se vlákno získává. Tyto kozy žijí ve vysokých horách, v oblasti Himalájí, kde jsou dost drsné podmínky. proto mají podsadu srsti tak kvalitní.  Surovinu spřádají  v oblastech, kde kozy žijí, tak je pravděpodobné,  že ji nevyváží do Egypta. Také právě tam by to bylo neefektivní, protože výrobky z ní  úžasně hřejí, kdo by si to tam kupoval, že jo.  Věř tomu, že kašmír opravdu neštípe.  smile)

Není tady

#232 4. 10. 2008 3:22

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Hermanko, diky, Veba je muj podnik. Az pojedu k nasim, urcite si nakoupim, i kdyby jenom metraz a dam si to tady usit, protoze hotove nebude mit spravne miry. Tady je kvalitni povleceni ve srovnani s tim, co nabizi Veba neskutecne drahe.  Na jednu manzelskou postylku klidne i $ 3000.  usch
Mileta taky nevypada spatne.
Taky me mohlo napadnout uz driv hledat doma.

Není tady

#233 4. 10. 2008 3:29

elena007
♥♥♥♥♥♥-

amba napsal(a):

Klubko:
Ta šála asi nebyla kašmírová, protože v Egyptě nemají kozy, z jejichž vlny (podsady) se vlákno získává. Tyto kozy žijí ve vysokých horách, v oblasti Himalájí, kde jsou dost drsné podmínky. proto mají podsadu srsti tak kvalitní.  Surovinu spřádají  v oblastech, kde kozy žijí, tak je pravděpodobné,  že ji nevyváží do Egypta. Také právě tam by to bylo neefektivní, protože výrobky z ní  úžasně hřejí, kdo by si to tam kupoval, že jo.  Věř tomu, že kašmír opravdu neštípe.  smile)

Z Egypta ma muz salu z velbloudi srsti, taky neskrabe, ale kozi se to nevyrovna.
Nekomu mozna ale prirodni materialy skutecne vadi, protoze mam znamou a ta nic jineho nez akryl na sebe nevezme, pry ji to vsechnou kouse. No co, aspon usetri.

Není tady

#234 4. 10. 2008 10:26

amba
♥♥♥♥♥--

elena:
Určitě mᚠpravdu, alergik může být alergický na cokoliv a proto ho může jakýkoliv materiál kousat. Mám z velbloudí srsti deky a jsou úžasné, ale kašmíru se nevyrovnají. Z velbloudí srsti mívají někdy deky v letadlech.
Jsme prostě každý jiný, každému vyhovuje něco jiného.
Jen jsem chtěla Klubku trošku oponovat, že to, co ona vyhazuje, je pro jiného příjemné. Tedy obecně -   když něco není vhodné pro mne, neznamená to, že je to hnus.

Není tady

#235 4. 10. 2008 10:47

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

tak povlečení žehlím, když vo vyndám  pracky, je to jak když to vyndᚠjak se říká krávě z pusy a nemám kde to vyvesti cele, mam jen stojaci vesaky na chodbe nebo na balkone... a jedine co nezehlim jsou frote prosteradla(mam jen frote) a krepove povleceni nezehlim, musim si nejake jeste nakoupit. Nesnasim zehleni povleceni:(

Není tady

#236 4. 10. 2008 17:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

amba napsal(a):

Selen, mᚠpravdu, souhlasím i s Heřmankou.

Já mám jen damašek, satén a flanel, ale mikrovlákno neznám, tedy jako povlečení. Také nechápu, že někdo damašek vyhodí.
Ono se u ložního prádla nejedná jen o žehlení, ale i o to, aby před vložením do pračky bylo pořádně vyklepané. ( V sušičce se vyfouká). Drží se v něm nejen roztoči, ale hlavně je plné mikroskopických šupinek odumřelé kůže, které voda  při praní nevyplaví, nebo jen částečně.  Pokud se někomu bavlněné prádlo zdá tvrdé nebo je mu nepříjemné, tak je to většinou tím, že je plné těchto nežádoucích hostů, které ho časem jakoby "naškrobí", nebo jak to mám pojmenovat. To právě způsobuje alergie a kožní vyrážky, nikoliv samotná bavlna.  U alergiků záleží na tom, z jakého materiálu mají  přikrývku, kterou pak povlékají. Už naše babičky věděly, že nejlepší prádlo je usušené ve větru, jen nevěděly, proč.

Já ložní prádlo vyklepu, vyperu, někdy mírně naškrobím a žehlím. Není nad nádherné poleženíčko ve voňavé posteli.

Vyhodila som, keď sa predralo... deravé sa mi už pláta nechcelo. Ale chcela som poveda, že nič proti damašku, ale na mňa pôsobí - neurazí, ale ani nenadchne...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#237 4. 10. 2008 17:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

amba napsal(a):

Klubko:

Nebudem sa s tebou do krvi háda, ale napr. egyptský Sinaj má hory, a to s dostatočne drsnými podmienkami, aby tam mal kvalitnú podsadu akýkožvek živočích, vratane domorodcov. wink A preto by si Egypania - a hlavne turisti z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia kžudne kúpili aj hrejivé oblečenie. Zima môže by dos chladná aj tam. wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#238 4. 10. 2008 20:07

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

amba napsal(a):

Klubko:

Nebudem sa s tebou do krvi háda, ale napr. egyptský Sinaj má hory, a to s dostatočne drsnými podmienkami, aby tam mal kvalitnú podsadu akýkožvek živočích, vratane domorodcov. wink A preto by si Egypania - a hlavne turisti z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia kžudne kúpili aj hrejivé oblečenie. Zima môže by dos chladná aj tam. wink

Akorat ty kasmirove kozy clovek skutecne najde spis v Azii. wink

Není tady

#239 4. 10. 2008 20:44

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

...Ale chcela som poveda, že nič proti damašku, ale na mňa pôsobí - neurazí, ale ani nenadchne...

To jsi vystihla presne big_smile Prave proto se mi libi, v loznici potrebuji klid, abych mohla usnout.

Není tady

#240 4. 10. 2008 20:50

majkafa
Host

Mně se zase naopak líbí ta krásná barevná veselá povlečení, která se teď prodávají. Vnesou do ložnice sluníčko. big_smile A to já ráda.
A taky mám jedno mořské. Prostě si spinkám v létě v moři. A to já taky ráda. big_smile

#241 4. 10. 2008 21:48

nickol
♥♥-----

Ložní prádlo žehlím pravidelně. 1-2x ročně se mi podaří vyprat ,usušit a rovnou povléknout. Dneska se podařilo smile
Nevím jestli se to tu už neprobíralo....ale docela by mě zajímalo, jak často ložní prádlo měníte.

Není tady

#242 6. 10. 2008 7:58

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Tak já tu šálu tedy budu reklamovat:) Když je z velblouda. Jinak holky představte si,že mě jako ekzematika občas štípe i bavlna:)))
Myslím, že 100% cashmere je anglicky kašmír? Zda se lingvisticky pletu,něch mě opraví.
Jinak přesně jak píše Selima, hory v Egyptě jsou dost chladné a drsné. Když jsem tam šla odpoledne nahoru bylo +45 st, když jsem tam nocovala ve spacáku bylo -15C.
Ale nejsem odborník na látky. To je moje maminka:) A jak ona řekla,kašmír to skutečně je a fakt mě štípe.)

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#243 6. 10. 2008 8:38

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

nickol napsal(a):

Ložní prádlo žehlím pravidelně. 1-2x ročně se mi podaří vyprat ,usušit a rovnou povléknout. Dneska se podařilo smile
Nevím jestli se to tu už neprobíralo....ale docela by mě zajímalo, jak často ložní prádlo měníte.

Ložní měníme za 4-5týdnů,spolupracovnice 1x za 2týdny

Na světě je krásně.

Není tady

#244 6. 10. 2008 8:41

Kuba
♥♥♥♥---

Ano cashmere je anglicky kašmír.
A co se týče teplot - pouš je charakteristická velkými rozdíly mezi létem a zimou, mezi nocí a dnem. Takže taková noc na poušti dovede být pěkně mrazivá. Ona voda potřebuje k zahřátí nebo ochlazení o nějakou teplotu pořádnou dávku tepla (buď přijmout nebo vydat) - proto v zemích poblíž moře (Např Británie nebo Irsko) nejsou obvykle tak velký rozdíly mezi létem a zimou, nocí a dnem, jako u nás, kde je to k moři daleko. A na poušti je to potom úplnej extrém i proti nám.

Není tady

#245 6. 10. 2008 10:49

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Já mám nejraději povlečení, co mám od babičky, damašek to není, ale je krásné jenom s kytičkama a kvalitnísmile

Povlečení měním jednou za 14 dní, protože jsem alergik.

Jinak kamarádka povlečení vypere, usuší a povlékne. Dělala to docela dlouhou dobu, až se jí její 5 letá dcera zeptala, jestli mají i jiné povlečenísmile))

Není tady

#246 6. 10. 2008 10:58

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Když jsme tak u toho povlečení, holky, poraďte mi, jaká používaáte prostěradla? Mám froté, ale ta se hned trhají nebo se natáhnou na délku. Pak mám obyčejná lněná, ale ty bych právě musela žehlit, to se mi nechce. Jo a ta froté - už jsem si koupila i dražší, ale zas koukám, že tam má syn díry - chjo...

Není tady

#247 6. 10. 2008 11:00

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Mám damaškové povlečení a také bavlněný satén. Nežehlím nic. Měním každý týden. Prostěradla žerzejová.

Upravil(a) lepista (6. 10. 2008 11:00)

Není tady

#248 6. 10. 2008 11:08

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

nickol napsal(a):

Cca za 2-3 týdny

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#249 6. 10. 2008 11:20

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Mám jerseyová a pak balvněná, natahovací, Kupovala jsem nedávno v Lidlu a jak tam normálně nic neberu, tak prostěradla super, kvalitní. V létě používám lněné

Není tady

#250 6. 10. 2008 11:40

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

prostěradla....nezatrhávají se jerseyová...natahovací...mívají po stranách všitý pruh, místo odšitých rohů...a gumičku všitou do tunýlku...ne přišitou k látce smile...kvalitní froté mívají taky gumu v tunýlku a odšité rohy... smile

Upravil(a) Heřmanka (6. 10. 2008 11:42)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí