Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#51 31. 1. 2011 16:07

Jarka39
♥♥♥♥♥--

Re: Orchidej

Tak jsem zhlídla seriál a jsem tady.Terci tu sprchu jim dávám tak ze stran,abych je moc nepromáčela,nechám je odpočinout,přes léto zalévám,ale jen do misky,v září už je nechávám sušší a jak nasadí poupata,tak rosím rozprašovačem.Dělám to tak už kolik let a letos kvetly jak o život.K té chodbě.Moje kolegyně bydlí v domě kde je 6 partají,po 2 na chodbičce.Tam mají kytky na každém patře.Já bohužel mám tu smůlu i v tom bydlení.Děvčata ahoj příště. va stolt va stolt

Není tady

#52 31. 1. 2011 18:55

majkafa
Host

Jarka39 napsal(a):

Majkafo,taky ti je líto těch kytek když vidíš jak vadnou?Já to samé,u nás dostanou v Penny tak krásný kytky,příště už je vidím jak věšej lístky dolů a už jsem je tam taky viděla doslova uschnout.Štěstí maji ty,co se rychle prodají.Taky už jsem chtěla říct tomu co tam jen chodí a hlídá,aby si vzal do ruky konev s vodou.Pak jsem si ale řekla,že mě pošle kamsi,nebo něco jiného a já se nesmím rozčilovat.Ahoj,hezký den.smile  big_smile   lol

JJ, taky je mi těch kytek líto. A u nás v Penny je to stejný sad Někdy mám cukání říct si o konev a zalejt je sama.

Včera jsem viděla v Receptáři zajímavý sprej - Balzam pro kytky. Nevím, jak se to přesně jmenuje, ale první slovo je Balzam. Kytky se tím stříkají. Musím na návštěvu někam do květinářství.
Btw mám zakázáno chodit do knihkupectví a kytkokupectví. smile

#53 31. 1. 2011 20:21

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak teď  jsem zrovna viděla v Albertu taky takovou skupinku chudinek orchidejí, povadlých a přeschlých....
Poskytla bych azyl aspoň několika z nich, ale neumím to s nima, orchidejím se u nás nějak nedaří....

Mmch  "kytkokupectví"....copak to je ? Jestli je tím myšlena prodejna květin, tak té se, prosím, u nás říká  "květinářství" .... wink

Není tady

#54 31. 1. 2011 21:25

majkafa
Host

Héle, co jsem objevila, i když tam asi nejsou orchidejky http://www.babytree.cz/

#55 31. 1. 2011 22:36

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

majkafo, na Přemka jsem se náhodou dívala taky, celý název toho spreje si už nepamatuji, jen že varovali, aby člověk dal bacha, že jsou ty balzámy dva smile.

Není tady

#56 1. 2. 2011 4:00

Jarka39
♥♥♥♥♥--

Ahojky holky,tak tentokrát jsem se zrovna na Receptář nedívala,ale není to balzám s leskem,aby se leskly listy?Ono těch různejch přípravků je hodně,já používám jen opatrně trochu hnojiva,protože přemírou všeho se obyčejně kytka odpraví. Majkafo já do Knihkupectví už nechodím dlouho,ale v tom  " Kytkokupectví " se občas odvážu a neodolám.Děvčata ,Babytree je zajímavé,že?Snad to bude brzy dostupné ke koupi.Tak zatím.......visslavissla,s písničkou do nového dne. fuckyou  big_smile

Není tady

#57 30. 11. 2011 13:04

Babulka56
♥------

Pokvete mi orchidej, musím se Vám pochlubit. Jsem zahradník "na baterky" a už mi na ní vyrazila větvička s kvítky, tak asi to s tím mým pěstováním kytiček nebude tak zlé.

Upravil(a) Babulka56 (30. 11. 2011 13:05)

Není tady

#58 5. 3. 2012 14:05

petra vahalová
♥------

Uplně super nádherná zahrada uprostřed Prahy. Kéž bychom to takhle jednou měli i my...tam by se leželo, četlo, cvičilo...jenom je tam možná moc vidět z okolí, ale to by se přežilo http://bydlete-v-novem.cz/ads/id240-pro … -2-kozacka

Není tady

#59 8. 9. 2016 16:04

Kohoutková
♥------

Dobrý den, ráda bych se zaptala, jak moc by se orchideje měly zalévat. Na http://www.homezin.cz/media/pestovani-a-druhy-orchideji jsem se dočetla, že 1 x týdně, ale to se mi zdá celkem dost nebo ne? A jak se liší letní a zimní zálivka? Jak orchideje "zazimováváte"? Díky za radu.

Není tady

#60 18. 10. 2016 21:43

PetKra
♥------

Romča napsal(a):

Co udělat s orchidejí po odkvětu? Stříhat stonek, nebo né? Jaké máte zkušenosti? Dík

Určitě odstřihnout

Není tady

#61 18. 10. 2016 21:47

PetKra
♥------

PetKra napsal(a):

Romča napsal(a):

Co udělat s orchidejí po odkvětu? Stříhat stonek, nebo né? Jaké máte zkušenosti? Dík

Určitě odstřihnout

Poradili mi v obchodě Flora Květiny na Břevnově. flora-kvetiny

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí