Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#1 24. 1. 2006 11:14

BIBIS
Host

Trvalé bydliště

Dobrý den přeji,

chtěla jsem se zeptat: Mám práci  v jiném městě, než bydlí moji rodiče, u kterých mám trvalé bydliště. Ve městě, kde pracuji, si chci sehnat podnájem, dá se na podnájem přehlásit trvalé bydliště? Já myslím, že ne, kvůli povinnosti majitele bytu shánět náhradní bydlení, anebo by to mělo být uvedeno v podnájemní smlouvě, že trvalý pobyt zaniká ukončením smlouvy. Pokud by vůbec majitel bytu na něco takového přistoupil. A dál, bylo mi řečeno, že když bychom se chtěli s  přítelem vzít a chtěli bychom zažádat o byt, tak musíme mít v daném městě trvalý pobyt, jinak nemáme nárok o něco žádat, a že byty se dnes přidělují formou výběrového řízení, kdy přednost mají matky samoživitelky a rodiny s dětmi. Jak to vlastně je? Děkuji za odpověď.

#2 24. 1. 2006 18:48

ABC
Host

Re: Trvalé bydliště

Do podnájmu si můžete přihlásit trvalé bydliště, bude-li s tím majitel nemovitosti či nájemce souhlasit. I když budete mít v podnajatém bytě trvalé bydliště, není majitel (nájemce) povinen vám shánět náhradní bydlení po ukončení podnájemní smlouvy. Nevím, kde bydlíte, ale moc bych nepočítala s možností získat byt formou přidělení nebo výběrového řízení. V dnešní době je byt velmi drahá záležitost na rozdávání.

#3 24. 1. 2006 19:53

G.X
♥♥♥----

BIBIS napsal(a):

Dobrý den přeji,

chtěla jsem se zeptat: Mám práci  v jiném městě, než bydlí moji rodiče, u kterých mám trvalé bydliště. Ve městě, kde pracuji, si chci sehnat podnájem, dá se na podnájem přehlásit trvalé bydliště? Já myslím, že ne, kvůli povinnosti majitele bytu shánět náhradní bydlení, anebo by to mělo být uvedeno v podnájemní smlouvě, že trvalý pobyt zaniká ukončením smlouvy. Pokud by vůbec majitel bytu na něco takového přistoupil. A dál, bylo mi řečeno, že když bychom se chtěli s  přítelem vzít a chtěli bychom zažádat o byt, tak musíme mít v daném městě trvalý pobyt, jinak nemáme nárok o něco žádat, a že byty se dnes přidělují formou výběrového řízení, kdy přednost mají matky samoživitelky a rodiny s dětmi. Jak to vlastně je? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přihlásit si trvalé bydliště můžete, budete potřebovat doložit právní vztah k bytu - v daném případě podnájemní smlouvu.
Adresa trvalého pobytu má evidenční charakter a nezakládá jakékoliv právo k bytu.

Není tady

#4 25. 1. 2006 14:40

Marcela
Host

Dobry den,
chtela jsem se zeptat jestli nekdo nema zkusenost s timto problemem. S manzelem bydlime v rodinnem domku s jeho rodici domek se v soucasne dobe prepisuje na nas.jeho sestra bydli v podnajmu v byte ve meste ale trvale bydliste ma porad u nas.Chtela bych vedet zda to vadi mame strach aby se za 2roky nevratila a nechtela se nastehovat kdyz tu ma trvale bydliste. sad Lze jej nejak zrusit aby treba mela 4roky prechodne bydliste na svem nynejsim podnajmu?Predem moc dekuji za odpoved.

#5 25. 1. 2006 15:44

jankaši
Host

dobrý den mám jeden veliký problém a nevím co s ním.prosím poradíte mi?babička před x lety dostala od města k užívání byt 1+1 4kategorie kam jsem se k ní přestěhovala i já s dítětem.mám u ní trvalý pobyt a všechna pošta  mi chodí tam,samozřejmě adresa na občance a všech papírech.jenže babička náhle zemřela a já mám možnost zůstat v bytě ...velkou šanci teda zůstat v tom bytě ale jelikož je malý a mám už i manžela a druhé dítě je to nemyslitelné a nezbývá mě než ho dobrovolně odevzdat někomu jinému a najít si větší pronájem..ale můj hlavní dotaz zní co s mým trvalým pobytem?jak se odhlásit a kde,a jak se přihlásit a hlavně kam...nebo můžu i při odevzdání bytu městu nechat vše jak je to znamená občanky vweškeré papíry a hlavně poštu která mi tam bude dál chodit nebo je to už nemožné..moc Vás prosím o radu a předem moc děkuji.s pozdravem Jana Š.

#6 25. 1. 2006 16:54

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Proč budete byt s dekretem vracet úřadu a půjdete do podnájmu bez dekretu?
Jistě by se vám podařilo byt rekunstruovat a časem vyměnit za větší.
V podnájmu nemáte žádná práva,může vám být kdykoliv zrušen.
Pošta vám samozřejmě může chodit tam kam si určíte,ale určitě ne do schránky nového majitele bytu.Pokud se z bytu neodhlásíte/musíte mít jinou adresu s trvalým pobytem/,postará se zajisté nový nájemce bytu o to aby vám bylo trvalé bydliště zrušeno úřední cestou.Pokud nebudete mít jinou adresu trvalého bydliště,můžete mít trvalé bydliště na místním úřadě,tak jak je to ošetřeno u lidí bez domova.

Není tady

#7 25. 1. 2006 22:57

anela
♥♥♥♥---

jankaši, vy chcete odevzdat byt, ke kterému máte možnost získat nájemní smlouvu a přestěhovat se do podnájmu, ke kterému nebudete mít žádná práva a mohou vám kdykoliv podnájem ukončit? Kam se tedy chcete odstěhovat, když nevíte, kde budete mít trvalé bydliště?

Není tady

#8 26. 1. 2006 12:11

tweety
Host

Dobry den,
chtela jsem se zeptat jestli nekdo nema zkusenost s timto problemem. S manzelem bydlime v rodinnem domku s jeho rodici domek se v soucasne dobe prepisuje na nas.jeho sestra bydli v podnajmu v byte ve meste ale trvale bydliste ma porad u nas.Chtela bych vedet zda to vadi mame strach aby se za 2roky nevratila a nechtela se nastehovat kdyz tu ma trvale bydliste. sad Lze jej nejak zrusit aby treba mela 4roky prechodne bydliste na svem nynejsim podnajmu?Predem moc dekuji za odpoved.

#9 27. 1. 2006 18:21

G.X
♥♥♥----

tweet:  z místa trvalého bydliště neplyne žádné právo k bytu (domu).   Jinak bydliště jí budete moci zrušit, když budete vlastníky bytu (domu).

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí