Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#251 26. 9. 2008 19:46

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Slávku, Slávku...komu není rady, tomu není pomoci ...ale já věřím, že ty najdeš cestu a všechno dobře dopadne smile...jednou určitě smile

Není tady

 

#252 26. 9. 2008 20:58

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Slavek17 napsal(a):

Pisatel napsal(a):

... Slávku, teď vážně a hlavně od srdce. Sám tedy s BM mám 22ti letého syny a 18ti letou dceru. Jsem 4 roky rozvedený a fakticky jsem nežil manželský život 10 let. A dalších 10 jsem byl víc mimo domov než v něm. Někde tu ten můj příběh najdeš. Taky jsem před roky řešil jak to dopadne se mnou a dětmi dopadne když se rozvedu nebo maminka dětičky proti mě štengrovala. Chtěl jsem to ustaát a zuby nehty jsem se držel v jejich blízkosti. Ten stav kdy v bytě je 25 nad nulou a ty se klepeš zimou jako v Antartidě do smrti nezapomenu. Skončil jsem na Nuseláku. Pár lidiček mi tenkrát pomohlo a já se na ten svět dívajese na něj podobně jako ty teď. Dva dny před odchodem jsem měl se svými dětmi velkou a smutnou debatu o sobě a o tom, že odcházím, ale že mobil na mě mají a že jen odstupuji...
Jo bylo to těžké dva měsíce se mnou nikdo nemluvil. Pak syn pomalu začal vystrkovat růžky a nakonec to skončilo tak, že když BM o mě před dětmi začne mluvit jak jsem jim ublížil, je první kdo startuje že to tak není. Dcera zatím tak daleko není, ale už takjé vystrkuje růžky. Nemusím už volat a vnucovat se naopak jsem ten kdo je "odhání" jinak bych je snad je měl i v práci v šuplíku.
Je to chlape jen na tobě jak se k tomu postavíš, zda bude š bábovkou a klukem škemrajícím o soucit a nebo mužem, který zn povzdálí ukáže jak se věci doopravdy mají. Nebude to hned ani za týden, ale v okamžiku kdy se staneš "M"užem dospěješ v otce a hlavně přestaneš být uražený.
Pokud něco tak jsem schopnej jít s tebou na pivko a tam ti to vysvětlím osobně.

Koňu jeden, nakonec zjišuji, že toho máme společného víc než dost ... ?!!!!!
Potom mi teda vysvětli, proč mě urážíš  - sám píšeš, žes meditoval na Nuseláku a zrovna ty mi říkáš, že jsem "holčička"?!
Ty seš teda fakt kůň.
Mohl sis klidně ty bla-bla řečičky odpustit...

Vysmívat se někomu, kdo prožívá to, co ty sám mᚠsotva (možná) už za sebeou mi teda chlapské nepřipadá - tolik na všechno ty pochvalné hýkání, které se tu nad tvými písmenky ozvalo...

Končím - už se na mou maličkost vykašlete, nevšímejte si mě, jako bych tu nikdy nebyl........ lyssna cool vissla
NAZDAR !
tummenupp

Nikdo se Ti nevysmíval, nikdo se Ti neposmíval, nikdo Tě neurážel... A proč on ? Protože zažil něco podobnýho a dokázal to ... možná se Tě jen snažil probudit...A to, že reaguješ takhle mě vlastně nepřekvapilo ..zasejc za to někdo může jinej než Ty ...Zasejc jsou lidi zlí na Slávka a on může teoretizovat a moralizovat ...ten samej vzorec, co používá na vše ...
Pořád jen dokola ...to oni ...ten zlej zkaženej svět ... a tak se Tě už po několikáté v dobrým ptám ..cos podnikl Ty sám konkrétního proto, aby se svět změnil v lepší místo ? Už jsi něco udělal? Nebo furt jen pokvíkávᚠ?
Chybí Ti nadhled a vlídnost a tolerance k chybám druhých ...to tvý jsem šastnej se svou partnerkou Ti nevěřím, takhle spokojenej člověk nereaguje.

Upravil(a) Amriana (26. 9. 2008 21:00)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#253 30. 9. 2008 7:29

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Slavek17 napsal(a):

Koňu jeden, nakonec zjišuji, že toho máme společného víc než dost ... ?!!!!!
Potom mi teda vysvětli, proč mě urážíš  - sám píšeš, žes meditoval na Nuseláku a zrovna ty mi říkáš, že jsem "holčička"?!
Ty seš teda fakt kůň.
Mohl sis klidně ty bla-bla řečičky odpustit...

Vysmívat se někomu, kdo prožívá to, co ty sám mᚠsotva (možná) už za sebeou mi teda chlapské nepřipadá - tolik na všechno ty pochvalné hýkání, které se tu nad tvými písmenky ozvalo...

Končím - už se na mou maličkost vykašlete, nevšímejte si mě, jako bych tu nikdy nebyl........ lyssna cool vissla
NAZDAR !
tummenupp

Slávku pokud jsem urazil, zde má omluva. Vůbec jsem to urážlivě nemyslel. Nazvat tě "holčičkou" byla provokace, aby jsi se zdravě naštval. Bohužel jsi to pojal úplně opačně, k neprospěchu věci.

Pokud narážíš, na moje "story" z minulých let. Ano stalo se, mohl jsem to a mám právo to zabalit, nezabalil a postavil se. Dal jsem jej sem, aby se jiní poučili a příběh jim pomohl v okamžiku, kdy sami se dostanou na ten bod, který musí řešit.

Promiň koněm jsi v tomto okamžiku ty. Podal jsem ruku a nechávám jí nataženou .......


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#254 8. 10. 2008 20:33

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Heřmanka napsal(a):

no budeš se divit,ale ano big_smile dokud bereš příspěvky na nezaopatřené dítě, což lze tuším až do 26 let, tak mᚠpovinnost ho živit big_smilebig_smilebig_smile...a i pak mᚠtu povinnost, pokud dítě není schopno se o sebe z nějakých důvodů postarat samo...tím nemyslím, když se mu nechce pracovat...ale třeba ze zdravotních důvopdů atd...nebo jiných sociálních důvod...btw...tu samou povinnost má i dítě vůči rodiči...

Ahoj,
z čistě právního hlediska by mě zajímalo, zda se dá této povinnosti (případně biologického otce celého v jeho kráse) zbavit.

Pro rejpaly jaká jsem hnusná dcera:
1) Biologický otec je looser a padesátiletý věčně malý fracek, který umí jen lhát, k-----t se a plodit děti, na které pak celý život nepřispívá (jeho dlužné na mých alimentech momentálně dosahuje cca 100 tisíc, jeho dlužné na výchově a zájmu o mě dosahuje 23 let).
2) Prokazuji mu milost tím že ho nedávám k soudu, tu radost přenechám mladším "sourozencům" - jen vím že někdo takový existuje, neviděla jsem je a nikdy neuvidím, nežijí v ČR roll
3) Je nemakačenko a hajzl, takže se obávám, že zatímco já studuji jen díky mamince-samoživitelce a svým brigádám, on je schopný jendou, až budu mít vlastní rodinu a vydělávat na hypotéku a vlastní děti, přijít a žádat a ho živím.
4) Jestli někomu můj přístup k němu vadí, tak je mi to jedno tongue Ptám se na konkr. otázku někoho kdo řešil podobnou situaci, či se vyzná v občansko-právních sporech.


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#255 8. 10. 2008 21:20

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Pisateli,
ty když píšeš normálně, od srdce, tak se to i dá číst. Když se děsně snažíš napsat věci "hluboce", tak z tebe kolikrát lezou takové češtinářské výplody, že už to většinou přeskakuju - prostě pokud ve věte nenajdu na běžném místě podnět ani přísudek, tak to vzdávám. Ale teď zírám, že když na takové etudy zapomeneš a napíšeš něco tak, jak to cítíš, tak se to číst dá - dokonce i s potěšením. tummenupp doufám, že takových příspěvů budu od tebe číst víc smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#256 8. 10. 2008 21:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Jiněnka napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

no budeš se divit,ale ano big_smile dokud bereš příspěvky na nezaopatřené dítě, což lze tuším až do 26 let, tak mᚠpovinnost ho živit big_smilebig_smilebig_smile...a i pak mᚠtu povinnost, pokud dítě není schopno se o sebe z nějakých důvodů postarat samo...tím nemyslím, když se mu nechce pracovat...ale třeba ze zdravotních důvopdů atd...nebo jiných sociálních důvod...btw...tu samou povinnost má i dítě vůči rodiči...

Ahoj,
z čistě právního hlediska by mě zajímalo, zda se dá této povinnosti (případně biologického otce celého v jeho kráse) zbavit.

Pro rejpaly jaká jsem hnusná dcera:
1) Biologický otec je looser a padesátiletý věčně malý fracek, který umí jen lhát, k-----t se a plodit děti, na které pak celý život nepřispívá (jeho dlužné na mých alimentech momentálně dosahuje cca 100 tisíc, jeho dlužné na výchově a zájmu o mě dosahuje 23 let).
2) Prokazuji mu milost tím že ho nedávám k soudu, tu radost přenechám mladším "sourozencům" - jen vím že někdo takový existuje, neviděla jsem je a nikdy neuvidím, nežijí v ČR roll
3) Je nemakačenko a hajzl, takže se obávám, že zatímco já studuji jen díky mamince-samoživitelce a svým brigádám, on je schopný jendou, až budu mít vlastní rodinu a vydělávat na hypotéku a vlastní děti, přijít a žádat a ho živím.
4) Jestli někomu můj přístup k němu vadí, tak je mi to jedno tongue Ptám se na konkr. otázku někoho kdo řešil podobnou situaci, či se vyzná v občansko-právních sporech.

Toto by som hodila skôr na Právnu... tu ti skôr odpovedia na psychologické aspekty. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#257 25. 10. 2008 22:08

vlapinka
♥------
Místo: Prachatice
Registrovaný: 2. 6. 2006
Příspěvky: 4

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

Hm tak ja ziram,ja dostavam 4500 mesicne. Je v tom zahrnuty 2500 ubytovani a zbytek je jidlo. A  na ostatni si musim vydelat tvrde sama,neexistuje,aby mi nasi platili mobil,obleceni,kosmetiku,antikoncepci (ta jde na pul s pritelem) a zabavu. Prijde mi,ze ti,co dostavaji 10 000kc mesicne si strasne vyskakuji,kdyz se jde na pitku tak vsechny zvou,kupuji si ty nejdrazsi veci a kdyz reknu,ze ja na to proste nemam tak na me koukaji jak na menecennou.Chodim na brigady a obcas mam vic penez a obcas taky min.Spagety opravdu nejim porad,v jidle sem gurman.Ale davat vysokoskolakovi 10 000 mesicne je jako mazec.A navic kdyz si vezmu,ze ti ci dostavaji 10 000 na brigadu vubec nechodi....

Není tady

 

#258 26. 10. 2008 7:19

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

vlapinka napsal(a):

Hm tak ja ziram,ja dostavam 4500 mesicne. Je v tom zahrnuty 2500 ubytovani a zbytek je jidlo. A  na ostatni si musim vydelat tvrde sama,neexistuje,aby mi nasi platili mobil,obleceni,kosmetiku,antikoncepci (ta jde na pul s pritelem) a zabavu. Prijde mi,ze ti,co dostavaji 10 000kc mesicne si strasne vyskakuji,kdyz se jde na pitku tak vsechny zvou,kupuji si ty nejdrazsi veci a kdyz reknu,ze ja na to proste nemam tak na me koukaji jak na menecennou.Chodim na brigady a obcas mam vic penez a obcas taky min.Spagety opravdu nejim porad,v jidle sem gurman.Ale davat vysokoskolakovi 10 000 mesicne je jako mazec.A navic kdyz si vezmu,ze ti ci dostavaji 10 000 na brigadu vubec nechodi....

Vlapinko, taky jsem to zažila, ale nic se s tím dělat nedá. Na druhou stranu jsem díky všem těm brigádám při VŠ poznala spoustu nových lidí a kolikrát tam bylo víc zábavy, než s holkama na koleji. Zase si vem, že někteří "chudší" studenti ani třeba nemají čas na to, aby mohli jít na brigádu, studují-li nějaké opravdu náročné obory. Tak a se ti ve škole daří smile

Není tady

 

#259 26. 10. 2008 22:17

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

ahoj jsem vystudovana 3 roky a od rodicu jsem dostavala 6000- ale z toho jsem si musela platit vse- jidlo, kolej, cestovne, penzijni a staveni, zivotni pojisteni
a co jsem usetrila- to jsem rodicum vratila v podobe darku na narozeniny a vanoce- to co by si sami nekoupili, ikdyz by si to prali

a musim rict , ze třeba knihy byly na medicíně dost drahé- ne skripta ty jsme měli levné - ale třeba atlas nebo jiné knížky pak šly do tisíců, pl᚝ , fonenďák a další pomůcky a oblečení taky něco stálo- nic z toho člověk nedostl, vše si musel pořídit


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#260 26. 10. 2008 22:59

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

no, já bych ráda chodila po brigádách..jenže jaksi není kdy..a ted ty knížky na další ročník..ještěže většinu pokryje prodej z minulýho ročníku, jenže třeba fyziologii si člověk nechá pže na to navazuje patologická, anatomii si taky nechávám...jak jde člověk výš, ty knížky už lidi neprodávají, protože jsou potřeba i k dalším předmětům. místo brigády jdu občas dát plasmu za 400, to mi časově vyjde. je fakt, že kdyby mi naši dávali 10 000, jsme za vodou a v pohodě. kdybych byla na jiné škole, chodila bych si tak dvě tři brigádky týdně a do těch deseti by mi to dalo.

Není tady

 

#261 27. 10. 2008 8:46

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Kolik peněz dávat svému dítěti- vysokoškolákovi?

mirka.. napsal(a):

no, já bych ráda chodila po brigádách..jenže jaksi není kdy..a ted ty knížky na další ročník..ještěže většinu pokryje prodej z minulýho ročníku, jenže třeba fyziologii si člověk nechá pže na to navazuje patologická, anatomii si taky nechávám...jak jde člověk výš, ty knížky už lidi neprodávají, protože jsou potřeba i k dalším předmětům. místo brigády jdu občas dát plasmu za 400, to mi časově vyjde. je fakt, že kdyby mi naši dávali 10 000, jsme za vodou a v pohodě. kdybych byla na jiné škole, chodila bych si tak dvě tři brigádky týdně a do těch deseti by mi to dalo.

Mirko, kámoška si vydělává vyplňováním dotazníků. Měsíčně ji to hodí kolem 2-3 tis. Samozřejmě, že nechodí po městě a neptá se. Vyplňuje si to doma sama, když má čas a dává tam kontakty na svoje známé. Nebo co doučování jazyků, nebo žáků ZŠ/SŠ?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů