Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 22. 9. 2008 11:50

Debie24
♥------

Těhotná a alkohol

Ahoj holky, mam docela velky problem. Je mi 24 let a asi od 19 hodne piju. je to tak 2litry vina nebo 10 piv denne (prumerne). K tomu taky silna kuracka 1-2 krabicky denne. Ted jsem zjistila ze jsem skoro ve 3. mesici tehotenstvi, nasadila jsem hned kys. listovou... Ale ...co muze byt s miminkem kdyz jsem cely ty 3. mesice pila a kourila jako duha? Cetla jsem ze jsou nejdulezitejsi pro vyvoj miminka... Jaka je sance ze bude postizene? a donosim ho vubec? Samozrejme s pitim prestavam!

Není tady

#2 22. 9. 2008 12:16

mishasha
Host

Re: Těhotná a alkohol

Ahoj Debie, na tohle ti tady asi nikdo nedá odpověď..tohle bude v moci matky přírody. Může se něco zvrtnout, ale taky nemusí. Během těhotenství se chodí na genetické testy, takže to ti může dát alespoň jakousi odpověď. Hlavně se teď snaž dát sobě a miminku všechno co potřebuje a mysli pozitivně pussa , celkem si myslím, že víno a pivo je ještě dobrý, horší by bylo, kdybys do toho pila tvrdý. Je spoustu holek co otěhotněly a nezřízeně žily wink , protože to nevěděly. Já otěhotněla koncem listopadu a přišla na to až v lednu a hádej co se dělá v prosinci smile to byly samý firemní předvánoční, vánoční a předsilvestrovský večírky..vánoční posezení s přáteli, rodinou..a u všeho byl alkohol dumbom Přesně si pamatuju, jak jsem se takhle jednou večer, po necelým půl litru dobrého bílého zamýšlela nad tím, co kdybych byla těhule, co s tím ten alkohol udělá..no a já fakt byla tummenupp A podívej..mám zdravýho chlapečka hjarta Jo a asi bych taky hlavně přestala kouřit wink

#3 22. 9. 2008 12:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Debie24, proboha, to sis při svém nezřízeném způsobu života snad myslela, že děti nosí čáp ?!? Myslíš si, že denní popíjení takového kvanta alkoholu je  u tak mladé holky normální?!? Vždy ty už  lítᚠv závislosti na alkoholu, uvědomuješ si to vůbec? A do toho ještě neplánovaně otěhotníš usch
Jestli bude Tvoje děátko zdravé, to nemůže nikdo vědět ani u těhotné ženy, která předtím nepila. Samozřejmě, že u Tebe se kvůli Tvému pití může očekávat, že nějaké problémy budou.
U Tebe mám však strach o něco jiného: že skutečně během těhotenství dokážeš přestat pít a kouření alespoň omezíš na minimum. Nedovedu si představit, že alkoholička (a nezlob se na mě, Ty alkoholička jsi) která je zvyklá pět let den co den pít dva litry vína nebo deset piv denně v sobě najde tolik silné vůle, aby se na chlast ze dne na den vykašlala. Jistě chápu, že mᚠdobrou vůli dítě v pořádku donosit a po porodu se o něj řádně starat. V Tvém případě bych Ti doporučila přiznat svému gynekologovi, že mᚠproblémy s alkoholem a na to konto podstoupit potřebná vyšetření ohledně miminka. Co jde o Tebe samotnou, okamžitě vyhledej ambulantní protialkoholní léčení a pravidelně tam choď celou dobu těhotenství a pokud možno i po porodu.
Jen dodávám, že je veliký rozdíl v tom, jestli někdo pije pouze na společenských akcích a dává si do nosu možná tak 3x-4x za měsíc, tam žádný problém nevidím.
Je úplně jedno, jestli Debie24 pije "jenom" víno a pivo, když denně vyžahne dva litry vína, tak si spočtěte, kolik alkoholu je ve dvou deci a kolik ve dvou litrech vína, to samé s pivem. Po takových dávkách musí být ta holka denně zduněná do bezvědomí a když to takhle dělá dnes a denně pět let, tak má rozjetou závislost na alkoholu se vším, co to obnáší.

Upravil(a) Kiara (22. 9. 2008 12:26)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#4 22. 9. 2008 12:19

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

chudák dítě... to brzy spytuješ svědomí..

Není tady

#5 22. 9. 2008 12:28

Jitka8
♥♥♥♥---
Místo: okolí Zlína

Ahoj,znám holku(25let),která toužila po dítěti.Její bývalý manžel chtěl s ní dítě,ale až odmaturuje jeho dcera z 1.manželství,v té době byla ve 2.ročníku.
Nakonec se rozvedli a asi za měsíc čeká miminko,ale s jiným mužem.Povoláním je sestřička a celé těhotenství kouří 7-10cigaret denně a otec dítěte je doktor

Na světě je krásně.

Není tady

#6 22. 9. 2008 12:29

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Nedokážu odhadnout "šance" na postižení miminka, ale pokud budeš opravdu velmi zásadová a přestaneš okamžitě pít a kouřit, myslím si, že šance na zdravý život toho embrya podstatně vzrostou. navíc - pokud počítám dobře - ušetříš měsíčně až 6500,- :-) Za takový prachy se bude tvoje mimi mít báječně.

Takže pevnou vůli, bič na sebe a pro jistotu - jak navrhuje Kiara - informuj gynekologa o možných problémech, bude tě prostě víc sledovat, jen dostaneš od něj navíc ještě zaslouženýho sprďáka, ale s tím musíš počítat.
Jo a ta protialkoholní není špatnej nápad. Stupeň závislosti na alkoholu posoudí odborníci, a pokud skutečně vypiješ tolik, kolik píšeš (i když se mi to zdá přehnané, protože po 5 letech takovýho pití bys snad už měla úplně vychlastanej mozek, takže si osobně myslím, že jsi jen podlehla nějakému sebemrskačství), pak se toho musíš zabvit pod odborným dohledem.   
A kouření je nämlich to samý - okamžitě začni drasticky snižovat a co nejdřív přestaň úplně.

Držím ale palce, aby si všechno napravilo a mimčo bylo zdravé (a ty taky).

Není tady

#7 22. 9. 2008 12:30

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

byla jsem hoooooooodně silná kuřačka,ale tyhle ženkský bych bacila fakt.. dusit dítě který se nemůže bránit,to je fakt krásný..

Není tady

#8 22. 9. 2008 12:30

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Jitka8, ale tohle vlákno je o ALKOHOLU v těhotenství ...

Není tady

#9 22. 9. 2008 12:31

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jitka8 napsal(a):

Ahoj,znám holku(25let),která toužila po dítěti.Její bývalý manžel chtěl s ní dítě,ale až odmaturuje jeho dcera z 1.manželství,v té době byla ve 2.ročníku.
Nakonec se rozvedli a asi za měsíc čeká miminko,ale s jiným mužem.Povoláním je sestřička a celé těhotenství kouří 7-10cigaret denně a otec dítěte je doktor

Moje mamina se mi nedávno přiznala, že celé těhotenství se mnou taky prokouřila, prý max. půl krabky denně. Málem to se mnou švihlo! Ale následky na sobě nepozoruji big_smile
nicméně, hájila se tím, že jí tehdy doktorka řekla, že těch pár cigaret denně miminu uškodí rozhodně méně než stres z absáku!! Jistou logiku v tom vidím, ale nesouhalsím s tím.

Není tady

#10 22. 9. 2008 12:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Cigarety taky nejsou pro plod to pravé ořechové a když je maminka silná kuřačka, aspoň je menší zlo, když počet vykouřených cigaret stáhne na co nejnižší minimum. Správné to určitě není, s tím souhlasím.

Není tady

#11 22. 9. 2008 12:41

Debie24
♥------

Souhlasim s tim ze doktorce bych to mela urcite nahlasit a asi jit i na to protialkoholni... Jinak co se tyce "vychlastanyho mozku" tak mozna jo, obcas jsem mela stavy kdy sem mela ruzny vidiny atd, nastesti ted mi z toho zbylo uz jen celkem drsny zapominani... musim si vse psat do upominek jinak to proste neudelam.. Vim ze jsem nezodpovedna a cekala jsem ze hodne z vas mi vynada, ale vazim si kazde vasi reakce... Nebudu se tu ospravedlnovat, samozrejme muzu za to ze cekam dite. Je to dost nepripraveny hlavne jsme s partnerem totalne bez penez protoze on je zadluzenej jako blazen a jeste platime drahej najem...Materskou budu mit minimum takze fakt super... ale o potratu jsem nepremyslela ani chvilku...vzdycky se to da nejak udelat a to maly si podle me zaslouzi zit...

Není tady

#12 22. 9. 2008 12:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Debie, líbí se mi, že mᚠodhodlání svoji situaci začít řešit. Jak to mᚠs prací - je tady možnost ještě nějakého přivýdělku, abys nezačínala mateřství vysloveně s holýma rukama???
Na to protialkoholní opravdu běž, jsi ve velkém stresu - nečekané těhu, rozbouřené hormony, špatná finanční situace. Jedno k druhému, stačí nějaký větší průšvih a je tady vysoká pravděpodobnost, že po té flašce sáhneš zas stolt

Není tady

#13 22. 9. 2008 12:54

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Debie24 napsal(a):

Souhlasim s tim ze doktorce bych to mela urcite nahlasit a asi jit i na to protialkoholni... Jinak co se tyce "vychlastanyho mozku" tak mozna jo, obcas jsem mela stavy kdy sem mela ruzny vidiny atd, nastesti ted mi z toho zbylo uz jen celkem drsny zapominani... musim si vse psat do upominek jinak to proste neudelam.. Vim ze jsem nezodpovedna a cekala jsem ze hodne z vas mi vynada, ale vazim si kazde vasi reakce... Nebudu se tu ospravedlnovat, samozrejme muzu za to ze cekam dite. Je to dost nepripraveny hlavne jsme s partnerem totalne bez penez protoze on je zadluzenej jako blazen a jeste platime drahej najem...Materskou budu mit minimum takze fakt super... ale o potratu jsem nepremyslela ani chvilku...vzdycky se to da nejak udelat a to maly si podle me zaslouzi zit...

To zní docela rozumně smile. A fakt si to spočítej, kolik tě stálo pivo a krabky cigaret a kolik tím ušetříš. Ale prachy teď neřeš, teď je podstatný to malý. Držím palce smile

Není tady

#14 22. 9. 2008 12:56

rebi
Host

ahoj delas spatne...

Upravil(a) rebi (22. 9. 2008 12:57)

#15 22. 9. 2008 12:58

rebi
Host

Mela by jsi okamzite prestat... a co se tyce financi ty opravdu zatim neres...

#16 22. 9. 2008 13:30

janísek
♥♥♥♥♥--

jen takové drobné "rýpnutí" jak na tom můžeš být finančně tak špatně, když můžeš utratit tolik peněz za cíga a chlast...?!  podnájem přece platíš i teď.. .to bude s dítětem stejný... a kdyby to mimi mělo dostat ty ušetřený peníze za cíga a chlast, tak by se mělo líp než spousty jiných... big_smile

Není tady

#17 22. 9. 2008 15:02

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

Bude to stát hodně úsilí, ale miminko rozhodně za to stojí. I když to třeba v některých chvílích tak nevypadá.

Upravil(a) Bětka (22. 9. 2008 15:06)

http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

#18 20. 11. 2008 10:21

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Veranna napsal(a):

Jitka8 napsal(a):

Moje mamina se mi nedávno přiznala, že celé těhotenství se mnou taky prokouřila, prý max. půl krabky denně. Málem to se mnou švihlo! Ale následky na sobě nepozoruji big_smile
nicméně, hájila se tím, že jí tehdy doktorka řekla, že těch pár cigaret denně miminu uškodí rozhodně méně než stres z absáku!! Jistou logiku v tom vidím, ale nesouhalsím s tím.

Ja jsem taky kourila , omezila jsem to snesitelne minimum a obe deti mam zdrave  .

Není tady

#19 20. 11. 2008 10:29

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

1. 50% dětí, které zemřou na syndrom náhlého úmrtí kojence, jsou děti kuřaček.
2. zhruba hodinu a půl po vykouření jedné cigarety se miminko lehce dusí, protože zúžením cév dochází ke snížení přívodu kyslíku.

Tohle snad stačí, ne?

Není tady

#20 20. 11. 2008 14:17

rebi
Host

AHoj to pisnu jeste sem uz jsem to psala na psycho.
Kdyz zenska vypije ted nevim kolik tam bylo ale myslim ze 13 piv za jeden vecer, ale jinak nepije v tehu, co to udela s mimi? muze treba umrit? Ze by se mu jako zastavilo srdicko? A jak to ta zenska pozna? Jo a byla v 5. mesici jestli to je k necemu dobry.)

#21 20. 11. 2008 14:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

rebi napsal(a):

AHoj to pisnu jeste sem uz jsem to psala na psycho.
Kdyz zenska vypije ted nevim kolik tam bylo ale myslim ze 13 piv za jeden vecer, ale jinak nepije v tehu, co to udela s mimi? muze treba umrit? Ze by se mu jako zastavilo srdicko? A jak to ta zenska pozna? Jo a byla v 5. mesici jestli to je k necemu dobry.)

Rebi a proč to řešíš?
Ty už víš že jsi těhotná, víš že nemᚠpít a nepiješ.

A co udělají ostatní, to je jejich věc.

A podle mého názoru - nevím, jestli to mimi zabije, ale - určitě to na něm zanechá následky. Pokud ne fyzické, tak psychické určitě.
Pak za 20, 30 let bude chodit k psychologovi a zkušet jít do regresí a bude zkoumat, co mu ta máma v těhotenství udělala tak strašného... že ho to trápí celý život.

Není tady

#22 20. 11. 2008 14:23

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

je úplně jedno jestli to je v pátém měsíci nebo ve třetím, 13 piv už dost poškozuje mozek miminka.

Není tady

#23 20. 11. 2008 14:25

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥

Tak mimino neumre, rebi. Ale zdrave se nenarodi. Bude male, podvyzivene a bude trpet abstinencnimi priznaky.

Není tady

#24 20. 11. 2008 14:27

rebi
Host

Tak jen me to zajimalo no... Me docela problemy s pitim zajimaj kdyz sem je sama mela... Mno a taky viz prvni otazka tady...zas tak dlouho co sem tomu chudackovi takhle skodila to taky neni

#25 20. 11. 2008 14:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

rebi napsal(a):

Tak jen me to zajimalo no... Me docela problemy s pitim zajimaj kdyz sem je sama mela... Mno a taky viz prvni otazka tady...zas tak dlouho co sem tomu chudackovi takhle skodila to taky neni

Rebi, stalo se, to se nedá vrátit. Teď už ovlivníš jenom to, co bude.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí