Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 1. 2006 13:14

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

lolČasto vařívám, ale moc času nemám, ráda jsem si pročítala všechna témata o vaření a o rychlých receptech. Dámy, prosím, pokračujeme, už se těščím na Vaše skvělé nápady.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#2 23. 1. 2006 13:38

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

1/2 pečeného kuřete, 80 g másla, 200 g žampionů, 200 g cibule, 250 g rajčat, 100 g anglické slaniny, sůl, pepř, 200 g strouhaného sýra       
Na rozehřátém másle orestujeme nakrájené žampiony a cibuli, přidáme na kostičky nakrájená a oloupaná rajčata a nudličky slaniny. Osolíme, opepříme, chvíli podusíme, přidáme nakrájené kuřecí maso, promícháme, posypeme sýrem a zapečeme dozlatova. Podáváme s chlebem nebo pečivem.

Není tady

 

#3 23. 1. 2006 14:07

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Já též miluji rychlá jídla a úplně nejradši mám jídla z jednoho hrnce. Pak vařím jako v televizi. Mám mističky s připravenými příadami, talířky s nakrájenými ... těmi... (došly slova) a pak jenom míchám  a sypu a opékám a tak a je to za půl hodiny a hezky to voní....

Není tady

 

#4 23. 1. 2006 14:40

Iveta K.
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 320

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Ahoj Cilko a všichni.Já miluji lilek.Rozkrojím ho /ten lilek/,vydlabu ho,dužinu smíchám s mletým masem,které jsem podusila s rajčaty a oregánem.Lilky naplním,zaleju bešamelem a dám zapéct.Chutná to a voní to znamenitě.

Není tady

 

#5 23. 1. 2006 17:04

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Já někdy dělám takový mišnaš  na pánvi, papriky, rajčata pórek, malé kousky brokolice a cotoho takovou ostřejší pastu z cuket od léta nebo místo ní kečup, někdy do toho dám kuřecí maso nebo kousky kababosu, někdy arašidy nebo olivy, pokaždé je to jiné, jde to použít na špagety, na rýži, jde to zapéct s brambory a posypat sýrem, nebo studené mazet na chleba.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#6 23. 1. 2006 21:57

Růža
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 1098

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Rychlé zapékané brambory,
oloupu bramnory, rozkrojím na osminky, trochu povařím (ne moc), nachystám pekáč vymazaný tukem (nejlépe olivový olej), zcezené brambory přihodím:
1. vmíchám rozmarýn - čerstvý je lepší , osolím - a pak uzené, anglická, salám, sýr - prostě co kdo má rád - hodím do trouby - jak jsou brambory zlaté tak je hotovo. Jakákoliv zelenina, salát, kys. okurek - příloha.

nebo

2. přidám uzené na větší kousky, kyselé propláchlé zelí, kysanou smetanu a dám zapéct.

Dobrou chu smile

Není tady

 

#7 26. 1. 2006 16:37

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Těstoviny s tuňákem

1/2 kg celozrnných těstovin, nejlépe bezvaječných. Nejlepší jsou tříbarevná vřetena se zeleninou. 30 dkg tuňáka (konzerva v rostlinném oleji),1 menší cibule, 1 menší paprika (červená),a 15 dkg sýru Gouda.

Těstoviny uvařit se solí, do horkých vmíchat rybí maso, najemno nakrájenou cibulku a papriku a nahrubo nastrouhaný sýr. Dobře zamíchat. Teplem rozpuštěný sýr vše spojí. Nakonec zakápneme olejem z tuňáka a podáváme se zeleninovým saláte. Je to dobré i studené.
http://gify.likvid.net/jidlo/0019_sb80t.gif

Není tady

 

#8 28. 1. 2006 12:54

Jiřinka
Host

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Dělám doma domácí tlačenku z libového králičího nebo kuřecího masa, ochucenou klasicky a rosol je z vepřových nožiček, je to zdravější než salámy a rosol dodává vše potřebné kloubním chrupavkám.

 

#9 31. 1. 2006 11:56

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Holky, jste moc šikovný, ještě si phrajte, ale počítejte s tím, že ty obrázky později musím smazat.... Jsou sice krásný ale nejsou k jídlu. Tak se tužte, čas mám až večer....

Není tady

 

#10 7. 2. 2006 18:32

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

I když můj manžel, je hodně mlsnej a vybíravej - s oblibou říká, že nejlepší zelenina je ta prohnaná přes prase - máme moc rádi zapékaný fazole. zrovna teď mi voní po bytě:-)))
Tak dvoje fazole v tomatě, přidat salám osmahnutý s cibulkou, lžíci a půl - wolčestru, sojové omáčky, moučkového cukru, osolit opepřit a šup do trouby. Asi tak po dvaceti minutách do toho zamíchat tvrdý, strouhaný sýr a trochu posypat nahoru. Necháme ještě tak dvacet minut.
Je to váborný s pečivem, ale i samotný

Není tady

 

#11 7. 2. 2006 19:12

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Rychlá  večeře  :  Uvařím kari rýži  (teprve jsem jí objevila, tak jsem z ní nadšená) přidám povařenou brokolici a kukuřičky, nijak nekořením  a jím s červenou řepou. Mnam mnam mnam

Není tady

 

#12 7. 2. 2006 20:33

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Pešta napsal(a):

Rychlá  večeře  :  Uvařím kari rýži  (teprve jsem jí objevila, tak jsem z ní nadšená) přidám povařenou brokolici a kukuřičky, nijak nekořením  a jím s červenou řepou. Mnam mnam mnam

To je rýže už nějak předpřipravená? Já ji neznám, mají ji normálně v supermarketu? Díky za odpověď.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 8. 2. 2006 15:35

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Koupila jsem ji v Intersparu , stála kolem 20,- je od Vitany.  Je tam jeden větší sáček a už je dochucená, není předvařená. Naliješ do hrnce 0,6 l vody a vaříš 15 min. a pak nechᚠ5 min pod pokličkou,žádnou vodu neslívᚠta se vsákne. Doporučuji

Není tady

 

#14 8. 2. 2006 17:42

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Pešta napsal(a):

Koupila jsem ji v Intersparu , stála kolem 20,- je od Vitany.  Je tam jeden větší sáček a už je dochucená, není předvařená. Naliješ do hrnce 0,6 l vody a vaříš 15 min. a pak nechᚠ5 min pod pokličkou,žádnou vodu neslívᚠta se vsákne. Doporučuji

Díky budu hledat až najdu a pak vyzkouším!smile


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#15 9. 2. 2006 10:57

Lydie
♥♥-----
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 77

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Iveta K. napsal(a):

Ahoj Cilko a všichni.Já miluji lilek.Rozkrojím ho /ten lilek/,vydlabu ho,dužinu smíchám s mletým masem,které jsem podusila s rajčaty a oregánem.Lilky naplním,zaleju bešamelem a dám zapéct.Chutná to a voní to znamenitě.

No teda mňam mňam,to může být opravdu moc dobré,až se mi sbíhají sliny.Určitě vyzkoušímsmile)tongue

Není tady

 

#16 9. 2. 2006 12:36

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Lydie napsal(a):

Iveta K. napsal(a):

Ahoj Cilko a všichni.Já miluji lilek.Rozkrojím ho /ten lilek/,vydlabu ho,dužinu smíchám s mletým masem,které jsem podusila s rajčaty a oregánem.Lilky naplním,zaleju bešamelem a dám zapéct.Chutná to a voní to znamenitě.

No teda mňam mňam,to může být opravdu moc dobré,až se mi sbíhají sliny.Určitě vyzkoušímsmile)tongue

A do cukety to jde také, tu ještě uvnitř vytřu česnekem..... a naplním tím co doma mám...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#17 10. 2. 2006 11:42

marca
♥♥-----
Místo: praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 39

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

vyzkousela jsem taky testoviny( mohou byt i spagety) po uvareni smichane s nasekanymi krabimi tycinkami,cesnekem, oliv.olejem,chlili paprika( kdo snese,nebo nebo jen chilil)a bylinky (ja dala petrzelku) samozrejme sul a vse se promicha. Dcera si jeste nakonec pridala nivu.

Není tady

 

#18 17. 2. 2006 11:30

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Včera jsem vyzkoušela před nedávnem doporučovaný recept na hl. stránce Babinetu. Bylo to výborný a hlavně RYCHLÝ.

Vepřové plátky s majoránkou

Naklepané kotlety osolit a opepřit. Obalit v hl. mouce a v rozšlehaném vejci s majoránkou a špetkou soli. A znovu ještě jednou obalit v mouce a a vejci. Majoránkou jsem rozhodně nešetřila.

K tomu jsme měli mražené hranolky, takže celá příprava jídla zabrala jen půl hodiny a přitom taková dobrota. To maso bych trochu přirovnala k řízku v bramboráku, to těstíčko bylo krásně křupavé.


Iveta X

Není tady

 

#19 17. 2. 2006 14:35

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Rychlý recept je.
koupíme si kyselé zelí  asi 2kg.uvaříme v mik.troubě rýži,mezitím si nakrájíme paprikové klobasy(podle sebe),ryži promícháme s nakrájenou klobásou.Na dno pekáčku dáme kyselé zelí osolené ,okmínovane a opepřené. na to rýžia klobásou,navrch opět zelí .jednu kysanou smetanu promícháme se stejným dílem mléka a zalejeme a dáme zapéct.U nás se to dělá na vysoký plech a vždy se to sbaští rychle.

Není tady

 

#20 17. 2. 2006 19:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Pokud to prokládáte ještě mírně ochuceným solí, pepřem a mletou paprikou a mírně opraženým mletým masem (jen tak aby se rozsypávalo a lépe se s ním pracovalo) tak máte pravé Koložvárské zelí....nejlepší je s pravou čabajkou, ta dodá zcela originální chu. S obyčejnou klobásou je taky dobré, ale s čabajskou se to nedá srovnat.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#21 1. 4. 2006 7:17

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Udělali jste mi radost. Rychlé vaření.

Rychlé vaření pokračuje, já jsem dělala rychlé klobásky se zelím a dětem to chutnalo.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů