Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 9. 2008 12:00

silvinka
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 4

zanedbání péče o dítě

Hezký den, pokusím se ve zkratce napsat jeden příběh. Prosím všechny, kteří by mohli jakkoliv pomoct radou o reakce. Předem děkuji.
Mám 18 ti letou dceru, kterou přijela o prázdninách navštívit bývalá spolužačka s malým dítětem (8 měsíců) s tím, že jen přespí a druhý den odjede. Nakonec druhý den odjela, ale dítě nechala na jeden den na hlídání. Z jednoho dne se jich vyklubalo daleko víc. Mezitím se ozývala velmi sporadicky, více méně až na několikero naších volání. Dítě nemělo (vůbec nemá) vyřízený rodný list, nemělo v pořádku očkování, nemělo dětského lékaře, téměř žádné oblečení, kojenecké lahve, jídlo, pleny. Jen autosedačku a cestovní postýlku. Po dlouhé úvaze jsme se rozhodli celou situaci řešit se sociálkou. Vše sepsali, dítě nechali prohlédnout lékařem-poškozená páteř dlouhodobým pobytem v NEVHODNÉ autosedačce, mírná podvýživa a spousta maličkostí. Ovšem mezi tím si pro něj "matka" přijela. Bohužel vedená pouze obavou o ztrátu mateřského příspěvku. Sociální pracovnice podstoupila celý spis do místa, které jsme uvedli, že by se měla zdržovat. Kontaktovali jsem je, nechtějí nám podat žádné informace s odůvodněním, že chrání osobní údaje matky. Sociální pracovnice (ta původní), řekla, že jsme udělali povinnosti za dost, ale tady přece nejde o povinnost. Jde o to dítě. Jestli je v ústavu (chtěli bychom ho alespoň navštívit, dát mu věci, které by tam mohl využít, popřípadě požádat o pěstounství, prostě cokoli)jestli je u matky..nebo co s ním opravdu je. Matka dítěte je notorická lhářka, zjistili jsme, že stejně jako u nás ho na různě dlouhou dobu odkládala i jinde...

Není tady

 

#2 17. 9. 2008 12:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: zanedbání péče o dítě

silvinko, ale sociální pracovnice v místě bydliště matky postupovaly v souladu se zákonem stolt
Sdělovat údaje o matce a dítěti, notabene jenom na základě telefonického hovoru doopravdy nikomu nemohou. Zejména, když nejste ani rodinní příslušníci matky a dítěte, v podstatě jste cizí lidé.
Jedinou radu, kterou mám - pokuste se zkontaktovat rodinu matky. Matka přece musí mít svoje rodiče, sourozence nebo jiné příbuzné. Je ovšem otázka, jestli se s vámi budou vůbec chtít bavit sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#3 17. 9. 2008 12:33

silvinka
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 4

Re: zanedbání péče o dítě

Kiaro, děkuji za názor. Nechtěla jsem sdělovat údaje o matce, ale o tom, zda se něco děje s dítětem. Klidně bychom tam zajeli i osobně, ptala jsem se, ale řekla, že by to bylo stejné. Tak ale potom o čem to celé je. Není se pak možné divit, že lidé jsou neteční...OPRAVDU SE O TO DÍTĚ BOJÍME. S rodinou se kontaktovat nelze, matka je adoptovaná (romské národnosti) s rodiči se rozešla ve zlém, když otěhotněla a oni jí nabídli, že jí pomůžou, aby mohla dostudovat, raději utekla, NESTÝKÁ SE S NIMI.Má přítele-nezaměstnaného. Živí je právě jen mateřský příspěvek, minimálně pobývají na udaném bydlišti-nějaká babička otce. Hodně stará paní. Tu jsme kontaktovali, v podstatě o nich nic neví. Pobývaji většinou v autě a dítě odkládají dle potřeby (známe ještě jinou rodinu, kde to udělali stejně)...myslím, že jsou v podstatě nedosažitelní...

Není tady

 

#4 17. 9. 2008 12:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: zanedbání péče o dítě

Bohužel, dokud se okolo celého případu nějakým způsobem nerozvíří vody, tak se sociálka dvakrát nepřetrhne, aby se nějak angažovala.
Podle toho, jak jsi celou situaci popsala je dítě skutečně zralé na zájem Fondu ohrožených dětí - zkuste zkontaktovat přímo je a seznámit je s celým případem. Lepší řešení opravdu po ruce nemám hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#5 17. 9. 2008 12:46

silvinka
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 4

Re: zanedbání péče o dítě

Díky, mám ze sociálky naprosto stejný pocit. zkusíme ty ohrožené děti, popřípadě právníka....

Není tady

 

#6 17. 9. 2008 13:00

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: zanedbání péče o dítě

Bohužel máme podobný případ ve vzdálenějším příbuzenstvu, "matka" nechodila v těhotenství na kontroly, už v porodnici neměla občanku (ztratila), nezaplatila poplatek za pobyt v nemocnici (museli příbuzný), z porodnice odjela veřejnou meziměstskou dopravou do Prahy, miminko v náručí, bez zavinovačky (naštěstí rodila v létě) protože porodila v jiném městě. Druh pro ní nepřijel, prý je bez peněz, okrali ho chudáka při přepadení..... Bydlí v podnájmu, každou chvíli jinde, nelze se na ně dovolat, dopsat, přijet za nimi (na udané adrese už nebydlí).... Poslední informace máme ty, že ještě ani 3 měsíce po porodu dítě nemá rodný list a ona stále nemá občanský průkaz a tudíž ani mateřskou a přídavky. Předtím nepracovala. Chudák děátko. Nijak se to neřeší, asi se čeká, až se něco stane...


Iveta X

Není tady

 

#7 17. 9. 2008 13:15

silvinka
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 4

Re: zanedbání péče o dítě

Iveto, někdy mi všechny ty naše slavné justice příjdou k ničemu, opravdu se musí něco stát...aby se rozkývaly. Přece ty děti nemusí přijít o život, aby se něco stalo?Jenže já měla pocit, že jsme udělali úplně všechno a ONO TO BYLO ÚPLNĚ NA NIC...No zkusím ten fond, právníka, ale bojím se co se stane než se to dá do pohybu. cítím naprostou bezmoc.

Není tady

 

#8 17. 9. 2008 19:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: zanedbání péče o dítě

Iveta X napsal(a):

Bohužel máme podobný případ ve vzdálenějším příbuzenstvu, "matka" nechodila v těhotenství na kontroly, už v porodnici neměla občanku (ztratila), nezaplatila poplatek za pobyt v nemocnici (museli příbuzný), z porodnice odjela veřejnou meziměstskou dopravou do Prahy, miminko v náručí, bez zavinovačky (naštěstí rodila v létě) protože porodila v jiném městě. Druh pro ní nepřijel, prý je bez peněz, okrali ho chudáka při přepadení..... Bydlí v podnájmu, každou chvíli jinde, nelze se na ně dovolat, dopsat, přijet za nimi (na udané adrese už nebydlí).... Poslední informace máme ty, že ještě ani 3 měsíce po porodu dítě nemá rodný list a ona stále nemá občanský průkaz a tudíž ani mateřskou a přídavky. Předtím nepracovala. Chudák děátko. Nijak se to neřeší, asi se čeká, až se něco stane...

To víš, že dítě má rodný list, protože by si matka nemohla vyřídit rodičák a z  čeho by asi žila když jsou bez peněz?

Není tady

 

#9 17. 9. 2008 21:14

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: zanedbání péče o dítě

Aprill, RL dítěte nemá a tudíž nemá ani porodné. Navíc to mrně se narodilo o měsíc dřív a doktorka ho chtěla předat rovnou sociálce, jenže část příbuzných jí přemluvili, že na matku i dítě dohlídnou a takhle to dopadlo. Ostatní příbuzný jsou úplně v pohodě, jen ta dcera se jim absolutně vymkla. No a pak zmizela. Naposledy se ozvala někomu ze strany přítele a prý stále nemá vyřízený tyhle základní věci. Z čeho žijou neví nikdo, nejspíš z podvodů a krádeží.


Iveta X

Není tady

 

#10 18. 9. 2008 14:22

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: zanedbání péče o dítě

rodný list snad musí mít, podklady k němu snad předává porodnice rovnou na matriku a ta posílá poštou, ne ?
Snad bych jen věřila, že to  neměli kam poslat..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#11 14. 8. 2014 15:37

Veranda
♥------
Registrovaný: 14. 8. 2014
Příspěvky: 1

Re: zanedbání péče o dítě

V našem domě bydlí syn s přítelkyní a jejich desetiměsíční dcerou. Matka všechny příspěvky ze sociálky prohraje na automatech (dluží na nájmu i inkase), pořád vnučce doma kouří a to i marihuanu, dítě neví co je zelenina a ovoce a dokonce zůstává v noci bez dohledu. Pracovnice Fondu ohrožených dětí i Odboru sociálněprávní ochrany dětí neprovádí dostatečnou kontrolu. Podle nich bych měla pomáhat já jako babička, což jsem dělala do té doby než mě matka vnučky fyzicky napadla. Jsem dočista bezradná a tak prosím a radu jak dál. Díky všem.

Není tady

 

#12 14. 8. 2014 15:48

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: zanedbání péče o dítě

"Pracovnice neprovádí dostatečnou kontrolu" - hmm, a co třeba tatínek, ten by se zapojit nemohl?


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#13 14. 8. 2014 16:08

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: zanedbání péče o dítě

Veranda napsal(a):

V našem domě bydlí syn s přítelkyní a jejich desetiměsíční dcerou. Matka všechny příspěvky ze sociálky prohraje na automatech (dluží na nájmu i inkase), pořád vnučce doma kouří a to i marihuanu, dítě neví co je zelenina a ovoce a dokonce zůstává v noci bez dohledu. Pracovnice Fondu ohrožených dětí i Odboru sociálněprávní ochrany dětí neprovádí dostatečnou kontrolu. Podle nich bych měla pomáhat já jako babička, což jsem dělala do té doby než mě matka vnučky fyzicky napadla. Jsem dočista bezradná a tak prosím a radu jak dál. Díky všem.

Pokud je to opravdu tak vážný, tak bych obcházela instutice opakovaně a upozorňovala na to, doktorka, sociálka, policie  ......kdyby dítě bylo v noci samotný , zavolala bych policajty.........
Pořád bych chodila na sociálku a trvala na dohledu .........když jde o vnoučata neznám ani vlastní dceru .........klidně jí dám k soudu.......nemohla bych se koukat , jak vnouče trpí.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#14 14. 8. 2014 17:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zanedbání péče o dítě

Podle nich bych měla pomáhat já jako babička
Pomáhat jak? Fyzicky? Finančně? Nesmysl... žádnou takovou povinnost nemáš. Měla bys případně jen vyživovací k vnučce, ale pouze za podmínky, že by ji rodiče nemohli, ne tedy nechtěli plnit.
Na tvém místě bych podala trestní oznámení podle § 201 tr. zák.
(1) Kdo, by i z nedbalosti, ohrozí rozumový, citový nebo mravní vývoj dítěte tím, že...
d) závažným způsobem poruší svou povinnost o ně pečovat nebo jinou svou důležitou povinnost vyplývající z rodičovské zodpovědnosti...

tedy porušení povinností z rodičovské péče - zajištění všech (nejen základních) potřeb dítěte.
Samozřejmě vycházím z toho, že mᚠdostatečný důkazy o jednání matky dítěte.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 14. 8. 2014 23:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: zanedbání péče o dítě

Verando, já bych ve svém domě rozhodně nestrpěla "snachu", která by mě fyzicky napadla a bez ohledu na vnučku bych už v ten moment okamžitě zavolala policajty a celou situaci bych rázně vyřešila tak, že snacha by si za asistence policie okamžitě sbalila kufry a odtáhla by tam, odkud příšla stolt

Mimochodem na Tvém psaní mě zaráží několik věcí - pokud se u vás opravdu děje to, co se tam děje, jak je možné, že Tvůj syn - otec dítěte - nijak nezasáhne?!? Jak je možné, že nečinně toleruje partnerčino hraní na automatech, dluhy na nájmu i na inkasu, kouření cigaret i marihuany v přítomnosti dítěte a ponechávání dítěte po nocích bez dozoru?!? Pokud jsou výše popsané skutečnosti pravdivé, pak je jen jedno vysvětlení: jestli  to Tvému synovi nevadí, pak jsou jeden za osmnáct a druhý za dvacet a - jak se říká - jaký šel, takovou našel.

Mimochodem rodiče jsou oba dva, pokud bydlí ve společné domácnosti, mají povinnosti k dítěti rovným dílem rukou společnou a nerozdílnou a proto nerozumím tomu, proč ukazuješ pouze na matku dítěte, Tvůj syn má na vzniklé situaci taky svůj díl viny. Jednak že si našel něco takového a přivedl Ti to domů, druhak že s takovou osobou zplodil dítě a nestará se v podstatě ani jeden.

Pokud je pravdou to, že ve Tvé domácnosti dochází k závadovému jednání ohledně dítěte a matka se chová nestandardně, načež Tvůj syn ji v jejím chování ještě podporuje, vyrazila bych je z domu všechny tři a pokud Ti tolik leží na srdci blaho vnučky, zažádala bych si o její soudní svěření do pěstounské péče. To ovšem za předpokladu, že Tvá veškerá tvrzení jsou pravdivá a Ty jsi je schopna hodnověrně prokázat stolt Já mám zatím z Tvého psaní pocit, že jsi vůči snaše dost zaujatá a zatímco na ní hledᚠveškeré možné chyby, o synovi v souvislosti s celým případem nepadlo jediné křivé slovo vissla

Upravil(a) Kiara (14. 8. 2014 23:04)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 15. 8. 2014 6:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zanedbání péče o dítě

Koukám, že mi kdesi mezi klávesnicí a obrazovkou včera vypadnul kus textu...
O synově "podílu" už se zmiňuje Kiara, takže jen doplním, že není-li prokazatelně dlouhodobě mimo domov nebo neschopnej posoudit jednání partnerky, týká se ho porušení péče naprosto stejně a to včetně případný trestní odpovědnosti.
Jinak z dotazu nevyplývá, oč pisatelce jde - jestli se pokouší o "nápravu" skorosnachy, jestli ji chce dostat z domu, jestli ji "jenom" nemá ráda, jestli je tam snaha získat vnučku do výhradní péče jejího otce, případně babičky... aneb kde je ten pes zakopanej.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů