Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 23. 1. 2006 10:21

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Popraskaný vzhled květináčů

Včera jsem našla v časopise návod na "popraskaný"nátěr na květináčích. Zkoušel to tady někdo?

Není tady

 

#2 23. 1. 2006 10:30

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Popraskaný vzhled květináčů

nene, včera jsem pro změnu viděla ubrouskovou techniku a taky se mi to líbilo, chystám se na to!


Mája

Není tady

 

#3 23. 1. 2006 10:32

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Já to použila na květináče a na rámečky.Vypadá to strašně hezky.Známá opatřila krakelovacím lakem i truhlu na chalupě a ta je naprosto úžasná.
Na netu najdeš spoustu návodů.Tahle technika se jmenuje krakelování a hodně se používá ve spojení s ubrouskovou technikou Decoupage.Podstatné je že ji lze použít na cokoliv.Já to použila na sladění květináčů na bylinky do kuchyně a zároveň na rámečky kuchyňských obrázků.Krásně se doplňují,je to levné a kuchyň obměním za pár minut - velikonoce,vánoce,nebo změna ročního období.

Není tady

 

#4 23. 1. 2006 10:41

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Anko, v časopise jsem si přečetla, že se na to používá lepidlo antik(koupí se ve výtvarnických potřebách), že se nanese na květináč, nechá se 10 minut a na to natřu balakryl... Je to tak...  Mě se to hrozně moc líbí a chtěla bych si to udělat...

Upravil(a) jsem.sva (23. 1. 2006 10:42)

Není tady

 

#5 23. 1. 2006 11:01

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Těch laků je spousta.Není to nic složitého.Přesný návod najdeš na stránce
www.arnika.samnet.cz/techniky.htm
Na ostatní zadej do vyhledavače:decoupage krakelovani
Přeji ti hodně úspěchů a spoustu krásných výrobků

Není tady

 

#6 23. 1. 2006 11:10

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

děkuju moc za radu

Není tady

 

#7 25. 1. 2006 10:28

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Taky se pouštím do ubrouskové techniky... všechny věci jsem si objednala na www.dilnainspirace.cz tak se jukni a třeba tam taky něco pořídíš smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#8 25. 1. 2006 17:18

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Na netu je spousta stránek, už jsem si všechno nastudovala a včera nabarvila květináče. Dnes jdu "praskat". Držte mi palce yikes)))

Není tady

 

#9 25. 1. 2006 19:16

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Taky jsem všechno prošla, na dilnainspirace objednala materiál a už se těším až seženu květináčky.


Mája

Není tady

 

#10 25. 1. 2006 19:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Květináčky kup v prodejnách zahrádkářských potřeb.

Není tady

 

#11 26. 1. 2006 8:02

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Tak mám 3 květináčky. Krásně to popraskalo, jen si musím dávat pozor na poslední nátěr. Musí se dělat opatrně. Pak jsem ještě nalepila ubrousky a je to krááááásný. Mám z toho radost. Dnes jdu pro další květináče smile Udělala jsem bílý s hnědými prasklinami, modrý s bílými prasklinami, bílý s modrými prasklinami. Ještě jsem si našla na netu další věci: dřevěné krabičky, dřevěné bedničky od ovoce, kameny, židle.... vše jde popraskat a nalepit ubrousky....

Není tady

 

#12 26. 1. 2006 10:14

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Kontrastní prasklinky se dělají jak, prosím?
Polopatisticky, zatím jsem to ještě nevyzkoušela:-)


Mája

Není tady

 

#13 26. 1. 2006 10:42

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Čistý-nový hliněný květináč (nebo cokoliv jiného) natřeš balakrylem (např. modrým). Necháš zaschnout (já jsem to nechala do druhého dne). Pak celý květináč natřeš krakelovacím lakem (koupíš v papírnictví, 109,- Kč), ale pozor: natírat jen jedním směrem - např. vodorovně. Nechat zaschnout (asi hodinu) a znovu celý květináč natřeš např. bílým balakrylem. A tohle je nejtěžší část: musí se opačným směrem-kolmo a nesmíš se vracet na již natřené místo. Hned se tvoří prasklinky. (čím husčí lak, tím větší prasklinky, ale mě se líbí drobnější prasklinky, tzn. balakryl trochu zředit vodou). Nechá se zaschnout a pak na to můžeš udělat ubrouskovou techniku. Pak celé natřít bezbarvým lakem pro stálost. Pokud to chceš jen na ozdobu a nebudeš do květníku dávat kytky, nemusí se už bezbarvý lak. Balakryl si můžeš koupit bílý a k tomu tonovače (malé flaštičky na tonování barev na malování bytu) a máš neomezené možnosti barev. Ubrousky se dají v některých papírnictví taky koupit jednotlivě, nemusíš kupovat celý drahý balíček. Krásné jsou ubrousky s bylinkami, olivami, citrusy, ovocem,  do dětského pokoje medvídci a jiná zvířátka. Je to dost polopatické??? smile

Není tady

 

#14 26. 1. 2006 11:35

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Absolutně, díky!!!!!!!!!!!!!!!!lol
Nejvíc top, že jsem včera objednala krakelovací lak za 161 a lepidlo taktéž, :-(
ale co, říkává se, pärádo, trp!
Už se těším, jedu na květináče a balakryl a ubrousky! Ahoj a vážně díky:-)


Mája

Není tady

 

#15 26. 1. 2006 11:42

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Přeju hodně úspěchů a nebuď zklamaná prvním neúspěchem. Zkus si to na mističce nebo malém květníčku... Další pokus už určitě bude dokonalej... držím palce.

Není tady

 

#16 26. 1. 2006 14:58

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Taky jsem si ty věci objednala a teď jen čekám kdy dorazí, abych mohla začít smile pak vám poreferuju, jak to dopadlo smile A díky za radu jsem.sva za návod na ten popraskaný vzhled! smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#17 26. 1. 2006 15:29

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Není zač luckies, mě to strašně chytlo a hrozně se mi to líbí. Trošku kvůli tomu zanedbávám rodinku, ale i já mám právo na koníčka ne? smile

Není tady

 

#18 26. 1. 2006 16:02

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Popraskaný vzhled květináčů

S krakelovacím lakem mám velké zkušenosti, ale pokud chcete velmi praktické vysvětlení činnosti, najděte si stránky www.brydova.cz a tam najdete výborné stránky, které jsou věnované těmto technikám.Mnozí jejich autorku znáte z televize.

Není tady

 

#19 26. 1. 2006 16:12

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Ještě jsem zapomněla dodat, že až budete mít výrobek(květník, misku, krabičku) hotovou, tak ji nezapomeňte nalakovat bezbarvým lakem SPORTAKRYL Balakryl, který koupíte také v drogerii a je pro tuto techniku výborný. U květníku doporučuji natírat lakem tři vrstvy a nezapomenout na květníkovou dírku, jinak vám květník nasaje vodu a je po decoupagi.

Není tady

 

#20 26. 1. 2006 16:29

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Holky díky, já se zatím věnovala převážně čtení a vyšívání, tak chci zkusit i něco nového a modernějšího smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#21 26. 1. 2006 16:33

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Je to fakt prima relax a ještě si vyzdobíš krásně byt smile

Není tady

 

#22 27. 1. 2006 15:49

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: Popraskaný vzhled květináčů

holky máte také zkušenosti s ubrouskovou technikou na oblečení, plátěné boty, ...?


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#23 27. 1. 2006 17:33

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Já jsem to kdysi dělala.Vydrželo to i šetrné přeprání v ruce.Lepila jsem to na batůžek,taštičku,chňapky i na dětský klobouček.Po nalepení ale je nutné motiv z rubu fixovat žehličkou.Potřebuješ  speciální lepidlo.Já používala TEXTIL POTCH .Funguje jako voduvzdorné pojivo mezi ubrouskem a textilem.Ubrouskovku můžeš použít na cokoliv.Lepila jsem svíčky,porcelán,dřevo i papírové krabice.
Tyhle lepidla jsem kupovala u firmy:
www.cfahobby.cz
Měli by tam být i návody/nevím jak dnes:-( /

Není tady

 

#24 30. 1. 2006 14:14

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: Popraskaný vzhled květináčů

díky moc i za odkaz roll tak sem zase chytřejší


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#25 2. 2. 2006 15:10

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: Popraskaný vzhled květináčů

Tak už jsem doma zkoušela něco tvořit. Ráda bych vám to ukázala, ale nějak nevím, jak sem vložit tu fotečku sad


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů