Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 2. 2006 20:16

johana
♥------
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 23

Re: Hubneme - dietní recepty

Ahoj holky,to je bezva nápad.Dávat sem nízkokalorické recepty.Chtěla bych vám jen říct,že já se snažím stravovat podle Edity Šipeky a její knihy Vysoká škola hubnutí.Mám dole 12 kg,sice za rok,ale aspoň tak.Jím po 4 hodinách a jím na co mám chu.Pro zajímavost,koukněte na její stránku do fotogalerie.Jsou tam holky vyfocený před a po zhubnutí.Šipeky říká,že hubnutí začíná v hlavě.Ty stránky jsou:www.ikar.sk/sipeky/

Není tady

 

#27 2. 2. 2006 9:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Hubneme - dietní recepty

Šipeky má pravdu, ono vlastně vše začíná v hlavě. Myslím, že nejdůležitější je poslouchat svoje tělo. Tedy trpí tím rodina, protože tělo si poví, že mám chu na kysané zelí a tak vařím s kysaným zelím a třeba taky týden... Ale neprokoukli mne a sami na nic chu nemají abych jim to udělala, tak musí jíst podle mne...

Není tady

 

#28 2. 2. 2006 16:28

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

johana napsal(a):

Ahoj holky,to je bezva nápad.Dávat sem nízkokalorické recepty.Chtěla bych vám jen říct,že já se snažím stravovat podle Edity Šipeky a její knihy Vysoká škola hubnutí.Mám dole 12 kg,sice za rok,ale aspoň tak.Jím po 4 hodinách a jím na co mám chu.Pro zajímavost,koukněte na její stránku do fotogalerie.Jsou tam holky vyfocený před a po zhubnutí.Šipeky říká,že hubnutí začíná v hlavě.Ty stránky jsou:www.ikar.sk/sipeky/

Ahoj Johano, díky za skvělý odkaz na Editu Sipeky, moc mě ta její kniha  nadchla a zítra si jí běžím koupit.Nevíš, kde bych sehnala  i její videokazetu "Cvičíme s Editou Sipeky"?A nebo nemáte ji některá holky, že by jste mi ji nahrály.smilewinksmile


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#29 2. 2. 2006 19:54

johana
♥------
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 23

Re: Hubneme - dietní recepty

Eiline,já jsem kazetu koupila přímo na její besedě v Praze.Na těch jejích stránkách je kaváreň,tam si holky vzájemně radí a pravidelně tam odpovídá na dotazy přímo Edita.Když si tam napíšeš o kazetu,určitě ti ji některá holka ze Slovenska koupí a pošle.já mám její knížku Vysoká škola hubnutí  i 2.knížku moje báječné ženy.Moc mi v hubnutí pomáhá hlavně ta první knížka.

Není tady

 

#30 2. 2. 2006 21:18

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

johana napsal(a):

Eiline,já jsem kazetu koupila přímo na její besedě v Praze.Na těch jejích stránkách je kaváreň,tam si holky vzájemně radí a pravidelně tam odpovídá na dotazy přímo Edita.Když si tam napíšeš o kazetu,určitě ti ji některá holka ze Slovenska koupí a pošle.já mám její knížku Vysoká škola hubnutí  i 2.knížku moje báječné ženy.Moc mi v hubnutí pomáhá hlavně ta první knížka.

Johano,děkuji moc,jak jsem napsala, zítra si ji koupím,zatím tu první.A na těch jejich stánkách se poptám.Pak dám vědět, jak se mi daří.Já vyzkoušela už kde co, naposledy dělenou stravu a asi jsem to moc přeháněla/jedla jsem hrozně malé dávky/a citila jsem se strašně slabě,tak jsem toho po 2měsících nechala, protože hrozilo, že se někde složím.Před 2lety  jsem se složila na ulici a probrala jsem se až v nemocnici s otřesem mozku.


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#31 3. 2. 2006 11:52

johana
♥------
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 23

Re: Hubneme - dietní recepty

Eiline,já tkay už vyzkoušela všechno možné.Od počítání KJ,po dělenou stravu,různé diety a zázračné pilulky.Tohle hubnutí je vlastně o změně přístupu k sobě samé.Je to pozvolná a nenásylná změna stylu života.Jím po 4 hodinách,vše na co mám chu.Snažím se jíst jen takové porce,abych vydržela ty 4 hodiny.Chce to trochu sledování vlastního těla a za chvíli to jde.20 minut se snažím relaxovat a 2x týdně cvičím doma podle kazety.Můžeš klidně cvičit i podle jiné kazety.Já než jsem měla kazetu Edity,tak jsem cvičila podle kazety Hany Kynychové a hubnutí mi šlo též.Jeden den v týdnu se snažím jíst jednodruhovou stravu,třeba jím celej den cel.rohlíky a kefír.Edita tomu říká postní den a jí se třeba jen chleba,nebo rohlíky,nebo rýže se zeleninou a tak.Ale k tomu postnímu dni jsem se dopracovala až teď,po 12 schozených kilech.No jeden týden v měsíci se jedí na 1.a2.večeři vločky.Tak ahoj a a se ti daří

Není tady

 

#32 3. 2. 2006 13:57

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Hubneme - dietní recepty

johana napsal(a):

Eiline,já tkay už vyzkoušela všechno možné.Od počítání KJ,po dělenou stravu,různé diety a zázračné pilulky.Tohle hubnutí je vlastně o změně přístupu k sobě samé.Je to pozvolná a nenásylná změna stylu života.Jím po 4 hodinách,vše na co mám chu.Snažím se jíst jen takové porce,abych vydržela ty 4 hodiny.Chce to trochu sledování vlastního těla a za chvíli to jde.20 minut se snažím relaxovat a 2x týdně cvičím doma podle kazety.Můžeš klidně cvičit i podle jiné kazety.Já než jsem měla kazetu Edity,tak jsem cvičila podle kazety Hany Kynychové a hubnutí mi šlo též.Jeden den v týdnu se snažím jíst jednodruhovou stravu,třeba jím celej den cel.rohlíky a kefír.Edita tomu říká postní den a jí se třeba jen chleba,nebo rohlíky,nebo rýže se zeleninou a tak.Ale k tomu postnímu dni jsem se dopracovala až teď,po 12 schozených kilech.No jeden týden v měsíci se jedí na 1.a2.večeři vločky.Tak ahoj a a se ti daří

A kde se sežene ta její kniha a kolik stojí?

Není tady

 

#33 3. 2. 2006 18:36

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

Knihu Vysoká škola  hubnutí autor:Edita Sipeky seženeš v KNIHKUPECTVÍ  NOVÝ SMÍCHOV,Plzeňská 8,
                                                                        PRAHA 5 /v hlav. vchodu do KOC CARREFOUR/
                                                                        tel./fax: 251 510 831-2
                                                                        Otevřeno po celý den 9-21.00hod.
Dnes jsem ji tam koupila a stojí 159,-Kč
Hned jsem se pustila do čtení, jsem sice na začátku, ale jsem nadšená,uvidíme jak to půjde v praxi.Ještě bych ráda sehnala  videokazetu. "Cvičíme s Editou Sipeky".Holky nemůžete mi ji některá okopčit, kdo ji už máte? Ráda zaplatím.smileyikessmile


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#34 4. 2. 2006 13:04

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Hubneme - dietní recepty

Tak já jsem pomocí počítání kJ zhubla. Měla jsem při 158 cm 78,5 kg. Došla jsem si na obezitologii. Doporučili mi jíst 5 x denně a to v rozmezí 5-6000 kJ. A zhubla jsem 10 kg.
Tak např. Snídaně: Fidorka+ káva; nízkotučný jogurt ovocný + 1/2 rohlíku; 4 křehlé plátky + 5 dkg šunky
Svačiny: zelenina;jabko; 2 musli tyčinky
Obědy: minutka- nelépe kuřecí, krůtí, ale i libová vepřová, k tomu min brambor, rýže atd, nebo jen zelenina
Večeře: KOktejly, 100g krabích tyčinek v bílém jogurtu, nebo trošičce nízkotučné majonézy s křehkými plátky;maso ze římského hrnce; domácí čínu ato vše s minimem brambor, rýže a v malých porcích

Hodně mě pomohly brožurky od STOBu za cca 40 kč, kde jsou zeleninové svačiny vyfocené na tařku, takže se to snadno odhadne, jsou tam i recepty na obědy a večeře


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#35 4. 2. 2006 14:16

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

Tak např. Snídaně: Fidorka+ káva; nízkotučný jogurt ovocný + 1/2 rohlíku; 4 křehlé plátky + 5 dkg šunky
Svačiny: zelenina;jabko; 2 musli tyčinky
Chtěla jsem se zeptat,myslíš tu FIDORKU/kulatou čokoládovou?Je buď, mléčná nebo hořká.Nebo to je něco jiného?J Tu miluji,ale ta to asi nebude, na hubnutí mi moc vhodná nepřipadá.Díky za odpověď a gratuluji k úspěchu !!!! smilesmilesmile


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#36 4. 2. 2006 15:01

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Hubneme - dietní recepty

Myslím přesně tu kulatou, bílou, mléčnou, hořkou, oříškovou big_smile big_smile big_smile
No není to to nej, ale kaloricky má něco okolo 500 kj, takže je naprosto v pořádku.
A pokud je někdo závislák jako já na sladkym, tak fidorka k snídani i k večeři je vlastně naprosto dietní. ( tedy vzhledem k rozvržení snídaně 1000 kJ, oběd a večeře  po 1500 kJ, svačiny po 800 kJ a zbytek rezerva).
Přimo na obezitologii to paní doktorka komentovala tím že je to škoda jíst každý den protože je tam i tuk a cukr, že stačí obden a mezitím si dát půl rohlíku s dietní marmeládou nebo moučníkem z taženého těsta. A tak jsem zůstala u fidorky každý den k snídani big_smile big_smile big_smile


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#37 4. 2. 2006 21:19

bambulka
♥♥-----
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 37

Re: Hubneme - dietní recepty

holky koukněte na stránky http://www.merrylinka.cz hubnu pomocí těchto stránek a mam 2kg dole za měsíc.Prý je to pomalejší,ale jisté.Jsou tam i rady na jídelníčky.Přeji všem úspěch.Ahoj.

Není tady

 

#38 4. 2. 2006 21:27

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

[Myslím přesně tu kulatou, bílou, mléčnou, hořkou, oříškovou big_smile big_smile big_smile
No není to to nej, ale kaloricky má něco okolo 500 kj, takže je naprosto v pořádku.

Udělala si mi velkou radost, tu já miluji a kdykoliv jsem ji snědla, tak nastoupily výčitky.To teda koukám, huráááá, hned si zítra jednu koupím.Taková skvělá snídaně s kafíčkem, to si nechám líbit. smilesmilesmile


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#39 4. 2. 2006 22:04

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Hubneme - dietní recepty

Taky jsem naprosto spokojená s fidorkou a kávou k snídani
.
Jinak na www.flora.cz je kalkulačka, která vám spočítá příjem kJ.
Také jsou skvělé stránky www.zhubnu.cz je tam jídelníček od dietní sestry a také tabulky s úspěchy
A taky na www.ceskemaminky.cz  je hubnoucí soutěž, ještě je možnost se přihlásit


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#40 6. 2. 2006 9:24

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Hubneme - dietní recepty

Eiline napsal(a):

Knihu Vysoká škola  hubnutí autor:Edita Sipeky seženeš v KNIHKUPECTVÍ  NOVÝ SMÍCHOV,Plzeňská 8,
                                                                        PRAHA 5 /v hlav. vchodu do KOC CARREFOUR/
                                                                        tel./fax: 251 510 831-2
                                                                        Otevřeno po celý den 9-21.00hod.
Dnes jsem ji tam koupila a stojí 159,-Kč
Hned jsem se pustila do čtení, jsem sice na začátku, ale jsem nadšená,uvidíme jak to půjde v praxi.Ještě bych ráda sehnala  videokazetu. "Cvičíme s Editou Sipeky".Holky nemůžete mi ji některá okopčit, kdo ji už máte? Ráda zaplatím.smileyikessmile

A nějaké internetové stránky, kde se dá tato kniha objednat???

Není tady

 

#41 6. 2. 2006 18:45

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

Barborka napsal(a):

Eiline napsal(a):

Knihu Vysoká škola  hubnutí autor:Edita Sipeky seženeš v KNIHKUPECTVÍ  NOVÝ SMÍCHOV,Plzeňská 8,
                                                                        PRAHA 5 /v hlav. vchodu do KOC CARREFOUR/
                                                                        tel./fax: 251 510 831-2
                                                                        Otevřeno po celý den 9-21.00hod.
Dnes jsem ji tam koupila a stojí 159,-Kč
Hned jsem se pustila do čtení, jsem sice na začátku, ale jsem nadšená,uvidíme jak to půjde v praxi.Ještě bych ráda sehnala  videokazetu. "Cvičíme s Editou Sipeky".Holky nemůžete mi ji některá okopčit, kdo ji už máte? Ráda zaplatím.smileyikessmile

A nějaké internetové stránky, kde se dá tato kniha objednat???

Ahojky Barborko,
našla jsem Ti jeden internetový obchod, kde ji prodávají,ale když zadᚠdo vyhledávače autora a název knihy, objeví se Ti toho víc.
Internetový obchodník r. 2005   vltava.cz  www1.vltava.cz
Prodávají ji za 146,-Kč smilesmilesmile

Upravil(a) Eiline (6. 2. 2006 20:40)


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#42 6. 2. 2006 20:34

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

AHOJ HOLKY.
Ráda bych se s Vámi chtěla podělit o můj ranní zážitek.
Pohled na sebe do zrcadla hrůza jen mrknout  jedním okem natož oběma.Určitě  každá z Vás něco podobného již zažila. Ráno stojím před skříni a nevím co si dnes obléknout, vytahuji svetr,nelíbím se v něm, je nějaký moc obepnutý, pak natahuji moje oblíbené kalhoty,co to.....,že by se srazily.Zatáhnu břicho , zapnu knoflík a letím do práce.V práci celý den jsem nervozní, protože kalhoty  v pase tlačí.Po práci na mě čeká kamarád s kterým jsem se  dost dlouho neviděla a  po chvilce říká, "Tobě to nějak koukám svědčí".Tak to byla ta poslední kapka.Pěkně mě v tu chvíli naštval,ale věděla jsem že má pravdu.Říkám si ,holka měla by jsi už vážně ze sebou něco dělat.Za 1)pro mě je nejhorší začít, stále  mám výmluvy až od pondělí a pak když je pondělí, tak až od dalšího, protože  v sobotu jdeme na oslavu a tak stále dokola.A za 2)když už konečně začnu, tak se mořím celé dny hlady, cvičím až ze mě leje a po týdnu stoupnu na váhu v očekávání, že ta ručička se už určitě pohne o nějaké to kilo dolů a ono nic.To snad není možné nevěřím svým očím a tak stoupám ještě jednou a zase  nic.Naštvaná a zklamaná opouštím koupelnu, kde má moje váha svoje místo a vrhám se na lednici.Sežeru na co příjdu, protože vlčí hlad se po týdnu projeví.Nakonec místo hubnutí  ještě nějaké to kilo přibírám.Holka už dost!!! Musíš ze sebou začít něco dělat a tak jak už jsem psala, koupila jsem si  zmiňovanou knížku "Vysoká škola hubnutí".Chci předeslat, že nedělám žádnou reklamu, aby si někdo myslel.

Slyšela  jsem o ní ,ale  takových knížek o dietách už mám doma a jsou jen na jednu věc, že zabírají místo v knihovně.  Za prvé jsem líná stále počítat kalorie a za druhé se mi nechce vařit zvl᚝  ještě pro sebe a za třetí čím víc mě někdo něco zakazuje, tak dostávám na to hroznou chu. Na internetu jsem se dočetla, že nejde o žádnou dietu, ale že vše začíná v hlavě a hlavně, že se nic nezakazuje.Přemýšlela jsem o tom, co to je zas za blbost .Přesto mě to nedalo a vyrazila jsem na Smíchov pro knížku.Přinesla jsem ji a vrhla jsem se do čtení a hltala jsem písmenko po písmenku.Byla jsem nadšená, že by to takhle fungovalo??? A tak druhý den už od rána podle instrukcí v knížce jsem si říkala, jak hezky vypadám, umyla jsem si vlasy, nalakovala nehty a celý den si říkám : Holka hubneš,hubneš,hubneš..... Uvařila jsem oběd,večeři,normálně jsem se najedla jako vždycky.Druhý den totéž a protože jsem pekla dort, co bych byla za kuchařku, abych neochutnala. Nejdřív jsem se rozmýšlela, ale pak jsem si řekla, malý kousek mi nemůže uškodit.A zase  to samé hubnu, vypadám hezky.Za ten den jsem to řekla několikrát a pochválila se.
V pondělí ráno vstanu a jdu do koupelny.Z rohu na mě vykukuje  moje váha, nemám ráda vážení od jisté doby,zkazí mě vždycky na celý den náladu,ale přesto stoupám na váhu a nevěřím svým očím 1kg dole.Nevěřím tomu a stoupám ještě jednou.Křičím radostí, BOŽE to není možný,ono to  funguje !!!!Volám celá šastná tu novinu mému,ale znáte chlapa, je mu jedno jestli mám o kilo víc nebo míň a tak jsem se chtěla podělit o tu radostnou událost alespoň s Vámi.Budu pokračovat a pak dám vědět zda to vážně funguje.smilesmilesmile

Upravil(a) Eiline (6. 2. 2006 20:46)


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#43 7. 2. 2006 8:45

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Hubneme - dietní recepty

Ahoj Eiline,
napsala jsi to moc hezky. Už jsem si tu knihu objednala (jinde než píšeš ty - mezitím jsem si našla adresu), tak jsem zvědavá, jestli mi přijde... Čekám jestli mi přijde potvrzení objednávky na můj mail a zatím nic. Tak snad mi přijde.
Nestálo by to za to založit svůj "hubnoucí klub"??? Takhle píšeme sem do receptů, to se moc nehodí...

Není tady

 

#44 7. 2. 2006 17:16

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: Hubneme - dietní recepty

Barborka napsal(a):

Ahoj Eiline,
napsala jsi to moc hezky. Už jsem si tu knihu objednala (jinde než píšeš ty - mezitím jsem si našla adresu), tak jsem zvědavá, jestli mi přijde... Čekám jestli mi přijde potvrzení objednávky na můj mail a zatím nic. Tak snad mi přijde.
Nestálo by to za to založit svůj "hubnoucí klub"??? Takhle píšeme sem do receptů, to se moc nehodí...

Mᚠpravdu,budu o tom uvažovat.Tak držím palce, a se Ti povede knížku sehnat.

Upravil(a) Eiline (7. 2. 2006 17:17)


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#45 14. 2. 2006 23:33

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: Hubneme - dietní recepty

ZELENINOVÝ EINTOPF S HOVĚZÍM MASEM

2 porce :
350g libového hovězího masa, 1,5 lžíce neztuženého rostlinného tuku, 1 lžíce sladké mleté papriky, na špičku nože cayenského pepře, 1 bobkový list, 1 lžička kmínu, 1 lžička bylinkové soli, 0,5 litru zeleninového bujonu( z kostky), 1-2 pórky, 1 cibuli, 350g mrkve, 200g celeru, 2 lžíce nasekané petrželky.

Maso nakrájíme na kostky. (kokosový) olej rozpálíme v kastrole a maso na něm opečeme + mletou papriku+ cayenský pepř + bobkový list+ kmín+ bylinkovou sůl.
Maso zalijeme zeleninovým vývarem a zakryté necháme asi 70 minut mírně vařit. Mezitím si nakrájíme pórek na kolečka. Cibuli + mrkev + celer - nakrájíme na kostičky. Když se maso uvaří přidáme zeleninu a ještě vaříme 20 minut. Před podáváním vyjmeme bobkový list a eintopf posypeme petrželkou.

Asi  480 kcal.http://www.gify.nou.cz/lid_obsluha_soubory/o24.gif

Upravil(a) Verča (14. 2. 2006 23:36)

Není tady

 

#46 16. 2. 2006 15:34

letty
Host

Re: Hubneme - dietní recepty

jestli jí založíš,jdu do toho s tebou!smiletonguelol

 

#47 18. 2. 2006 20:04

kasi
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 48

Re: Hubneme - dietní recepty

Bude jaro a měly bychom pěkně vypat , chce to cvičit. držím palce a pevnou vůli k hubnutí
http://www.clubzena.cz/pohledy/images/0105-th


http://www.sirmi.ic.cz/cara/19.gif

Není tady

 

#48 1. 3. 2006 19:56

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: Hubneme - dietní recepty

TRIKY JAK ZHUBNOUT :

1. Postarej se o dostatek tekutin, často žízeň bývá zamněňována za hlad. Každou hodinu se napij vody.

2. Napiš zprávu  sama sobě a vypiš všechny důvody, proč jseš ochotná zhubnout.

3. Pij vodu s ledem.

4. Cítíš se osamělá ? Zavolej kamarádce . Jídlo ti nemůže dělat společnost.

5. nekupuj potraviny - laciné šmejdy. Nešetři na sobě a kupuj si kvalitní potraviny.

6. Nedojídej zbytky.

7. Jez často a malinké porce.

8. Ochucuj jídlo bylinkami.

9. Čti informace na etiketách potravin a kupuj nízkotučné výrobky.

10. Jez pomalu.

11.  Srovnávej se svou hlavou - nikdy nejez něco většího než je tvoje hlava, dokonce  ani hlávkový salát.

12. Kupuj co možná nejmenší balení.

13. Kontroluj vozíky v supermarketu. Porovnávej co mᚠve vozíku ty a co ostatní. Mᚠněco ve vozíku, co tě uvádí do rozpaků ? Tak to vra !

14.  Nedopus, aby tě komandovaly koblihy. Jen ty rozhoduješ. Kdo je šéf ?

15. Když je ti hloupý říct NE, tak řekni : Ne, děkuji.

16. Na listu milimetrového papíru si veď diagram. Po úbytku 2 kg si dej odměnu.

17. Odvažuj si porce, než se naučíš odměřovat od oka.

18. Po každém jídle si vyčisti zuby a jazyk.

19. Vychutnávej vůni kávy a vždy dej přednost při výběru jídla vůni.

20. Z černých a tmavomodrých talířů se toho sní méně.

21. Ohřej každé jídlo, co jen jde. Jez teplý chléb a nebudeš potřebovat máslo.

22. Sladkosti jez pouze k snídani.

23. Spi v chladné ložnici.

24. Schovávej si obaly, i když už jsi to snědla pak můžeš přičichnout.

25.  Alkohol zaměňuj za vodu.

26. Používej minimum tuků a nikdy nejez kůži.

27. Při chuti na čokoládu si přivoň k silnému parfému.

28. Nos pásek a utahuj ho co nejvíce, aby to nebylo pohodlné.

29. Jez hodně polévku (je v ní hodně vody) a pij kávu.

30. Při jídle ztlum světla nebo jez při svíčkách.


Hodně úspěchů !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.gify.nou.cz/lid_balet_soubory/tanec%203.gif

Upravil(a) Verča (1. 3. 2006 20:20)

Není tady

 

#49 3. 3. 2006 17:19

sinyk
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 41

Re: Hubneme - dietní recepty

Taky Vám přidám mých několik rad: den začínám hrnkem vlažné odstaté vody s citronem nebo jableč. octem. Pak jdu 1/2 hod pěšky do práce, tam snídám většinou jogurt s ovocem, nebo lupínky, nebo s oves. vločkami asi v 7 hod.a kávu ,kolem 10 hod jím ovoce a kolem 12.30 obědvám - graham s tvrdým sýrem nebo cotagem, někdy si udělám už doma ovocný salát s těstovinami nebo s rýži, odpoledne,když přijdu z práce (opět jdu pěšky) kolem 15.30 káva a ovoce nebo musli tyčka,podmáslí, jogurt,( někdy skurka z chleba,co dítě ráno nesní) a večerě přes léto většinou salát zeleninový nebo ovocný, podmáslí umixované s ovocem, nebo tuňák s grahamem, těstoviny posypané sýrem,pomazánku, soj. paštiku nebo tofu,nebo když zůstane z víkend. obědu kuře. Občas tousty na sucho v toustovači. Během dne zobnu trošku vlašských ořechů.Opravdu jím 5-6 denně.Během dne hodně piju a denně mám asi 2-3 kávy. Většinou ráno si místo mléka do kávy dám syrovátku-3 lžičky rozmíchám v trošce vody, něco dám do kávy a zbytek doliju vodou do plného hrnku a dopoledne vypiju. Jelikož pracuji v soukr. ordinaci, nemám teplé jídlo v poledne a nyní jsem si zvykla, že už ani večer. Byla jsem naučena,když jsem byla doma s dětmi si dělat teplý oběd (těstoviny, rýže se zeleninou,hlívou ústřičnou, pohanku atd..) a zjišuji, že mi to ani nechybí. Přes víkend nejím polévku,ale jen druhé jídlo. Vynechávám salámy, uzené, saláty s majonézou, zahuštěné polévky ... Když jsem začínala hubnout, tak jsem cvičila 3x týdně, nyní si udržuji váhU již 5-7 let, chodím pěšky do a z práce, doma posiluji hlavně břišní svalstvo, o víkendech na procházky a v létě nahory. Taky si dám koláč nebo omáčku, ale jen trochu. Koláč většinou na snídani a během dne se kalorie spálí.
ALE JE TO VŠECHNO O ODHODLÁNÍ A PEVNÉ  VULI !!!  grater

Není tady

 

#50 5. 3. 2006 18:55

Kulička
Host

Re: Hubneme - dietní recepty

Ahojky!
Právě jsem zabrousila na tyhle stránky. Potřebuju zhubnout 15 kg a jsem pevně rozhodnuta začít. Nesnáším ale jakékoli zákazy - že nesmím čokoládu, sušenku, koblihu, svíčkovou... Takže jakékoli stravování stylu pouze celozrnné pečivo, libové maso, ovoce a zelenina atd. by u mě neuspělo - nevydržela bych to dlouho a o voňavé koblížce by se mi zdály každou noc horečnatý sny - znám se. grater A taky si chci váhu potom udržovat trvale a co třeba různé návštěvy, oslavy, setkání s kamarády? To mám jakékoli pohoštění typu chlebíček pořád odmítat a chroustat na návštěvě mrkev když všichni ostatní jedí třeba segedín? Znám se - to ty mi nešlo a cítila bych se i divně mezi ostatními.
Ale k věci: budu jíst všechno, opravdu vše! Ale jen v polovičním množství než je normální porce (tj. asi tolik, kolik se vejde na ten dezertní talířek, pro příklad u mamči na návštěvě si dám klidně gulᚠs knedlíkem, ale knedlíku jen 1 plátek a guláše taky trošku - nikoho tím neurazím, sama si pochutnám a ještě budu hubnout! Vlk se nažere a koza zůstane celá). Pevně věřím, že tohle na mě opravdu zabere - moje nynější váha je taková jaká je proto, že se nezřízeně cpu, a to hlavně večer, když přijdu z práce. usch Měřím 163 cm a vážím teď  72 kg! Fuj fuj, jsem na sebe pořádně nas....štvaná! Ještě před 2 lety jsem měla 57 - 58 kg a to je teď moje meta! Řešila jsem rozchod s přítelem a následnou samotu a deprese jídlem a ta potřeba přecpávat se mi jaksi zůstala, a toho já se prostě musím zbavit. A začínám s tím hned. smile

Takže - mám už dopodrobna vymyšlený plán. Tady jsou hlavní body:

. Budu jíst 5x denně v malých porcích
. Budu se soustředit na zdravou stravu, ale nic není zakázáno!
. Nebudu počítat kalorie, je to děsně otravný a stresující a stres spouští přejídání! Při maličkých porcích do sebe nadbytek rozhodně nedostanete.
. V případě velkého hladu rozpustím 2 lžičky Psyllia (přírodní sypká vláknina, k dostání v lékárně nebo prodejnách zdravé výživy) v 0,5 l vody
  nebo čaje a vypiju - krásně to nabobtná v žaludku a zaplní ho.
. 3 - 4x týdně přidám cvičení (mám doma běhací pás a Orbitrek).
. Když budu jíst poloviční porce, ušetřím také půlku peněz za jídlo, než co utratím teď, a to je fakt bezvadný zjištění!!!!big_smile Za ušetřené peníze si
  koupím takové tři berličky v podobě doplňků stravy (1. chrom - zamezí chuti na sladké, 2. koenzym Q 10 - dodá hodně energie, nebudu
  unavená a vyčerpaná, 3. CLA - bojuje proti jo-jo efektu, zamezuje ukládání tuku z potravy do tukových buněk a zpevňuje svaly - to je důležitý,
  protože každý úbytek svalů při dietě- k čemuž dochází - znamená následný jo-jo efekt). K ochraně svalové hmoty při dietě se může použít i
  případně koncentrát aminokyselin BCAA, ale CLA je nesrovnatelně lepší - už ho zkouším 3 měsíce a i když se stále přecpávám jako dřív, tak
  netloustnu!!!!) Je taky důležité užívat kvalitní multivitamin s minerály (třeba Multitabs z lékárny) aby nedošlo ke zrátě důležitých látek pro tělo
  kvůli poloviční stravě. No a kdo nechce užívat žádný tabletky, může si za ušetřené peníze koupit třeba něco pěkného na sebe.
. Sladké je povoleno do 12., max. do 14. hodiny
. Budu hodně pít neslazené nápoje (nebublinkatou vodu, zelený, ovocný a bylinkový čaj - já ani teď nemusím sladké ani uměle slazené nápoje,
  takže to nebude problém). Pozor - mléko se neřadí mezi nápoje, ale jídlo!

TIP: Místo jednoho jídla si dám občas 1 instantní polévku z pytlíku a do ní rozmíchám 2 lžičky Psyllia (nutno zapít dalším šálkem vody). Krásně to
       zaplní žaludek a má to opravku minimum kalorií (okolo 70 kcal na jeden sáček).

Takže příklad jídelníčku: Snídaně: 1/2 tyčinky ledových kaštanů + černá káva bez cukru, nebo 1/2 krajíčku chleba slabě potřeného sýrem, nebo 
                                                  2 lžíce vloček s max. 2 dcl mléka atd.
                                    Svačina: 1 jablko nebo malý banán nebo 2 miňonky nebo káva s mlékem atd.
                                    Oběd: 1 malý brambor, 1/2 řízku, malý zeleninový salát
                                    Svačina: 10 ks ořechů nebo 10 lupínků Vitalinea nebo hrst popcornu nebo kus zeleniny nebo neslazená káva s mlékem
                                                  (případně s umělým sladidlem)
                                    Večeře: 1 nožička párku, 1/2 rohlíku

V tomhle příkladu jídelníčku bylo uvedeno i dost nezdravých potravin. Je samozřejmě lepší jíst zdravěji, ale chci tím ukázat, že si myslím, že i třeba řízkem se dá hubnout wink

Takže - hurrrrraaaaaa do toho holky!!!!!!!! Držte mi prosím palečky, prosím prosím. Nedostanu se na Internet každý den, ale za týden se opět ozvu, jak jsem na tom po prvním týdnu jo? Cítím, že ten začátek bude nejhorší, musím vytrvat a pak už si snad tělíčko zvykne na menší množství jídla. Vždy si i oddychne - kolik energie teď musí vynaložit na zpracování tolika jídla!

Tak pa holky a a už hubnete jakýmkoli způsobem, DRŽTE SE!!!!!!!!! Už to, že jste se daly do boje je první cesta k úspěchu.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů