Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 9. 2008 18:23

Johny_Cage
♥♥-----
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 71

stavba zahradního domku

Dobrý den,

podal jsem si na obci žádost o povolení k stavbě zahradního domku, která byla zamítnuta. Chci se zeptat, jaké musí mít parametry stavba, kterou bych postavit mohl i bez stavebního povolení na nestavební parcele. Zaji má mě..jak velký by mohl zahradní domek být, rozměry, podmínky...apod. Jde mi o povolené specifikace, tak snad někdo neco budě vedet, diky.

Není tady

 

#2 12. 9. 2008 18:37

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: stavba zahradního domku

Nový zákon: kdy stačí ohlášení a kdy je potřeba stavební povolení

Jak již bylo zmíněno v úvodu, podle nového stavebního zákona se častěji obejdete bez stavebního povolení či ohlášení stavebnímu úřadu. Namísto povolení bude často stačit jen ohlášení stavebnímu úřadu. Bez ohlášení se nově obejdou např. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 a 5 m výšky (splňují-li další zákonné parametry), zimní zahrady o jednom nadzemním podlaží, skleníky do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, bazény do 40 m2 zastavěné plochy či stavební úpravy energetických vedení, vodovodů a kanalizací, přípojky v délce do 50 m apod. Celkem se jedná o 45 staveb, zařízení a prací – podrobně viz § 103 nového stavebního zákona.

Mezi objekty, které bude stačit nově pouze ohlásit, patří především rodinné a rekreační domy (stavby pro bydlení a rekreaci) se zastavěnou plochou do 150 m2 s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím včetně. Ohlášení se bude vztahovat i na stavební úpravy, kterými se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby či na demolici staveb. Celkem se jedná o 16 staveb, zařízení a prací, podrobně viz § 104 zákona.
http://www.penize.cz/18253-novy-stavebn … o-povoleni


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#3 15. 9. 2008 8:51

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: stavba zahradního domku

Oto, jenže on chce stavět na nestavební parcele... Nejde to jen tak, postavit si chatku např. na louce nebo v lese.

Johny, jakou funkci má ten pozemek v územním plánu, pokud územní plán není, jakou funkci má ten pozemek teď? Je to někde v zastavěné části obce (v intravelánu)? Jaký důvod uvedla obec v zamítnutí?

Není tady

 

#4 15. 9. 2008 8:55

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: stavba zahradního domku

eva4444 napsal(a):

Oto, jenže on chce stavět na nestavební parcele... Nejde to jen tak, postavit si chatku např. na louce nebo v lese.

Johny, jakou funkci má ten pozemek v územním plánu, pokud územní plán není, jakou funkci má ten pozemek teď? Je to někde v zastavěné části obce (v intravelánu)? Jaký důvod uvedla obec v zamítnutí?

Vidíš, přehlídnul jsem..


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#5 15. 9. 2008 9:17

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: stavba zahradního domku

Johny, když nebude stavba pevně spjata se zemí (nebude mít podsklepení a pevné betonové základy), nemusíš mít stavební povolení. Tedy kůlna nad dříví a zahradní domek (alá dřevený Bauhaus). Jenže musí to být buď zahrada nebo stavební parcela.
Zamítnutí bych viděla právě na té nestavební části. Pokud je to zahrada v osobním vlastnictví,neviděla bych problém. Pokud je to orná půda bude to horší. Musel bys zažádat o změnu územního plánu. Vše ti řeknou na katastru nebo pozemkovém úřadu.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#6 19. 9. 2008 14:37

Johny_Cage
♥♥-----
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 71

Re: stavba zahradního domku

Dobrý den,

ono je to složitější. Jedná se o chatovou oblast a ještě na okraji chráněné krajinné oblasti. Vedení obce mě kontaktovalo k údržbě ploch de-facto nacházejících se v okolí zastavěných ploch - chat. Pozemky jsem dědil - restituoval a nejsem tamní. Plochy jsou  rozsáhlé a třeba v létě, kdy je třeba sekat křoviny a podobně není v lidských silách je upravit během dne nebo i dvou dnů. Proto jsem prosil obec o to, kdybych tam mohl mít nějakou takovou "boudu" ve které by bylo možné přespat a uložit nářadí - to neprošlo. Spíš mě teď momentálně zajímá jiná věc. Do oblasti vede taková silnice něco jako na pul polní cesta, kterou se dá přejet i autom. Kousek té cesty mám a jde mi o to, zda jsem oprávněný je na svou část cesty nepustit, když oni mně vstříc nevyšli. Díky za Vᚠčas.

Není tady

 

#7 19. 9. 2008 14:45

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: stavba zahradního domku

Problematika místních komunikací je velmi složitá, v odkazu byste mohl najít odpověď

http://www.ochrance.cz/dokumenty/dokume … mp;doc=726

Není tady

 

#8 19. 9. 2008 16:20

Johny_Cage
♥♥-----
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 71

Re: stavba zahradního domku

Velmi zajímavé čtení. Případný soud by byl pravděpodobně na straně několika chatařu podle toho dokumentu. Jen jsem z toho nepochopil jedno. Pokud je pozemek muj a omezení cesty si zařídit sám nemohu. Kdo mi za pozemek eventuelně zaplatí nebo bude kompenzovat to, že je užíván nevlastníky pozemku. S tímto se budu asi muset obrátit na právníka.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů