Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#1 22. 1. 2006 17:59

ww
Host

žádná osobní péče

Dobrý den,rád bych věděl,zdali by měl soud přihlížet při určování výše výživného také na to,zdali se matka o svěřené děti stará či nikoliv. Matka se o děti prokazatelně nestará - pracuje od 8hod - 17hod a domů pravidelně dochází kolem 20hod, děti tráví dny buďto u mých rodičů,nebo jsou samotné a nebo je hlídá druhá babička. Chování syna (12 let) je mizerné, neposlouchá, lže, byl chycen při krádeži v supermarketu a nyní jej na vysvědčení čeká již druhá třídní důtka za neplnění domácích úkolů, nenošení si pomůcek do vyučování. Myslím,že na toto by měla dohlížet matka,zdali je syn řádně připraven do vyučování. Známky má pěkné.
Matka dětí si pravidelně co 3 roky nechává ZPĚTNĚ zvedat výživné a za necelý rok mě to opět čeká. Její plat je srovnatelný mému.
Děti si pravidelně beru na víkendy, kupuji jím dárky, výživné platím PRAVIDELNĚ.
Děkuji za odpověď.

#2 23. 1. 2006 11:32

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Re: žádná osobní péče

Jde vám o děti nebo o alimenty.Píšete že syn učí dobře.Proč se nezapojíte i do výchovy?Pokud si děti berete pravidelně,máte možnost je ovlivňovat a na syna zatlačit.Matce pomůžete ve výchově a syn možná změní chování. Obojí bude v zájmu vašeho syna.Výživné je určeno dětem,z čeho asi má žít matka?Do práce chodit musí a dvanáctiletý kluk už není tak malý,aby nemohl zůstat odpoledne sám.
Ke zvedání výživného.Máte přehled jaké jsou životní náklady dětí?Nemyslím jen potraviny,ale i ostatní položky,ošacení,voda,léky,školní potřeby,zájmové kroužky....

Není tady

#3 23. 1. 2006 11:52

ww
Host

děkuji za odpověď, toto všechno je moc pěkné,ale to by se musela CHTÍT MATKA STARAT o děti! Loni jí byl syn odebrán sociálkou a byl dán do mé péče, bohužel matka zjistila, že bez mého výživného, které činí 3600Kč se jí špatně žije,tak dělala přes víkendy vše proto,aby syna přemluvila zpět k sobě - podotýkám jen kvůli peněz! Ty třídní důtky má jen za tu krátkou dobu,co žije ZPÁTKY U NÍ! Nalákala ho na sliby typu - nový PC, nové šaty, nový pejsek atd.....Dopadlo to tak,že syn, co je zpátky u ní - je to cca rok NEMÁ VLASTNÍ POSTEL a spí buďto v obýváku na starém gauči a nebo na ZEMI!!! Postel mu vyhodila ihned poté,co byl přidělen do mé péče a novou do dnešního dne NEMÁ! Stále si myslíte,že je vše v naprostém pořádku ze strany matky????Já jsem toho již udělal dost,aby se mé děti měly dobře, aby se matka starala, aby děti nebila tak,že to musela šetřit  P ČR, ale vždy jsem ze všeho u dětí vyšel nejhůř já.
Ano,matka musí chodit do práce, ale né,že skončí v 17hod a domů,kdy cesta jí trvá cca 45min dorazi ve 20hod atd. Ze strany zaměstnavatele nejsou prováděná žádná školení,ale ona velice často na tyto odjíždí přes týden i na 3 dny a děti jsou opět v péči její matky atd.Je toho hodně a říkám,kdyby byla opravdová MATKA,tak tady nepíšu!!!

#4 23. 1. 2006 12:05

anka
♥♥♥♥♥♥-

Myslela jsem že jste jeden z otců tahajících se o výživné.Pokud ale fyzické násilí na dětech řešila i policie,a děti nemají skutečně řádnou péči,proč to neřeší sociální péče?Nestálo by vám za to obrátit i na společnosti zabývající se ochranou práv dětí?
Jak je možné že dítě nemá ani svou postel,je podle vás týrané a ochrana dětí mlčí?
Máte v rukou důkazy/protokoly od policie,zprávy ze školy.../,podejte žalobu,žádejte dítě do své péče.Existují přece předběžná opatření.Nikdy jsem nic podobného neřešila,ale přece musí být někdo nebo něco kdo dítě ochrání!
Znám případ ze svého okolí,kdy byly děti za kruté zacházení odebrány z rodiny.Pokud vím,šlo to velice rychle.

Není tady

#5 23. 1. 2006 12:23

ww
Host

ne, já se opravdu o výživné netahám, já se pouze stále tahám a dohaduji o to, aby už konečně tady někdo v okolí viděl tu pravdu, že né otci jsou vždy Ti špatní,ale i matky! Mám toho hodně v rukách - protokoly, zápisy atd., ale vždy se všude BM "rozpláče", jak já to všechno zveličuji atd. a že jenom tímto psychicky týrám děti,když jejich "maminka" musí chodit po výsleších atd. a je uděláno...Já jsem ten tyran a ona chudinka. Mrzí mě to všechno. Syn navštěvoval loni nápravně výchovný ústav.Paní etopetka, která se naším případem zabývala, nám sdělila,že po 5min pohovoru s naším synem nám musí sdělit, že je zralý na 2 měsíční pobyt u nich. Já s tím okamžitě souhlasil, ale bohužel BM nikoliv! Co by tomu přece řekli sousedi?!? A ještě když bylo řečeno,že ten pobyt vyjde na 5000Kč - platili bychom to na půl, tak o tom už vůbec nechtěla slyšet! Taková je to "maminka".Bohužel i zde s ním přestala docházet, pouze tam zavolala asi po 3 týdnech s tím,že je už se synem vše v pořádku a tím to haslo. Ale ono není nic v pořádku, kluk nosí důtky, lže, tahá se po venku s partou o hodně starších kluků než je on sám a matka nemá ponětí,kde je.  A teď  k tomu výživnému. U soudu je mi vždy říkáno,že má výše výživného se vyvažuje s osobní péčí matky, ale když ta péče evidentně není,tak se přece musím nějak bránit?!? Mimo to,výživné vůbec nepoužívá na potřeby dětí. Ona je vždy v rychlosti použije před soudem - nakupuje oblečení, synovi pravidelně brýle,které vůbec nenosí a dokonce o tomto neví ani jeho třídní učitelka,která se tomu velice divila,jelikož syn sedí v poslední lavici. V rychlosti je nahlásí do kroužků,které hned po vyhraném soudu opouštějí - syn měl takto navštěvovat karate.... Je toho opravdu hodně.

#6 23. 1. 2006 13:24

anka
♥♥♥♥♥♥-

No to je hodně zlé.Obrátil jste se třeba na Fond dětí?Mohli by poradit jak jednat
a vám že snad zařizují i dohled nad dětmi.Co na vše říká sociální péče?Oni by měli vědět o závadovém chování dítěte také a nad rodinou by měli držet sociální dohled.Asi jsem naivní když si myslím že to funguje...
Já vím že nejsou jen špatní otcové,že špatné bývají i matky.Také jsem sledovala pár příspěvků o tom jak to tatínkové mají těžké pokud se o děti chtějí starat,přesto si myslím že dítě za boj stojí,zvláště pokud se mají věci tak jak popisujete.Já bych zkusila hledat radu u organizací které se starají o práva dětí.Mají právníky,neradí do větru a vědí o takových případech své.Pokud vím tak lze dítěti pobyt v ústavu nařídit.Měla bych spíš obavy o to aby se tam spíše nepřiučil něčemu,co ještě neumí.
Nelze nařídit předběžným opatřením že se dítě musí účastnit ambulantní léčby?
Zkuste se na to poptat.Rozhodně by mne zajímalo jak se bude váš příběh pokračovat.Držím vám i synovi palečky.

Není tady

#7 24. 1. 2006 11:25

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Páni! Pokud chcete mít děti u sebe a starat se o ně, tak je taky otázka, jak by to ony nesly. Jestli byste si na sebe zvykli  a tak (těžko se budou chtít podvolovat otci, když u babiček mají jistě větší volnost...to bude tvrdá práce)....jistě chápu, že jestli Vám skutečně jde o blaho dětí, tak nasadíte všechny páky, abyste je mohl skutečně vychovávat Vy, když matka nestojí za moc....pak bych radila dobrého právníka, zjistit si svoje možnosti a obracet se na soud. V mezidobí, kdy děti musí být podle soudního rozhodnutí u matky, je pak pravidelně kontrolovat (a hlavně nenápadně, abyste nebyl za bachaře...), dohlížet na jejich kroužky atp., zkrátka směrovat je tím správným směrem....máte stejná práva jako matka, využívejte jich a nenechte se zlomit. Na co nemůžete dohlédnout sám, s tím Vám třeba pomůžou rodiče, nebo paní na hlídání. Komunikujte s učiteli, s vedoucími kroužků, s lékaři dětí....Hodně zdaru.

Není tady

#8 24. 1. 2006 11:27

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

A ještě jsem zapomněla - dělat to všechno s láskou a s pochopením pro ty děcka, nenařizovat, nebýt direktivní. Učit je umění dohodnout se a respektovat dohodu...Pokud syn na karate chodit nechce, tak proč by musel? Ale pokud chce, tak už v začátku mu vysvětlit, že to bude něco stát a že si přeju, aby tam tedy alespoň půl roku chodil (když platím poplatek). Pokud se mu to poté líbit nebude, proč ho nutit? Děti si hledají svoje zájmy a jsou při výběru přelétavé, než je něco opravdu "chytne".

Není tady

#9 25. 1. 2006 3:35

Buba
♥♥♥----

To, co pises, je hrozne. A nikto ini,  okrem teba, to nevidi? Neuveritelne.......hmm

Není tady

#10 25. 1. 2006 12:16

ww
Host

děkuji všem za vaší podporu, bohužel je to tak,ale opravdu toto nikdo nevidí!!! Když jsem požádal sociální pracovnici,aby se šla podívat do bytu,že syn nemá vlastní postel, učinila tak, ale odešla od tamtud s tím,že jí matka sdělila, že syn spí s ní v ložnici na posteli - podotýkám syn má 12let!!! Nemyslím,že je toto v pořádku. Pro ně samotné asi ano. Dokonce i odebrání syna z mé péče bylo provedeno velice zvláštně. Probíhalo sezení na sociálce a jediné, co z jejich strany bylo,tak se zeptali syna,zdali chce jít zpět bydlet k matce, on řekl ano a opět bylo hotovo. Já na ně koukal a říkám jim, že byl odebrán z důvodu psychického i fyzického násilí a nyní po pár měsících je vše zapomenuto?Ono se vlastně nic nestalo,že bez jakéhokoliv problému mi syna vezmou a předají matce,která mu škodí?!? Odpověď zněla, že to není zapomenuto,ale když on chce jít zpátky ....!!!!!!!!!!!!Konec, nikdo se víc semnou o tomto nemínil a nemíní do dnešní doby bavit. Syn se semnou poté víc jak půl roku nebavil,nezvedal mi telefon atd. a nyní po dalším půl roce je u mě víc jak doma. Sám mi řekl,že si uvědomuje,že udělal chybu, že prý ten první půl rok byl u mamky velice dobrý - nové oblečení, pořád někde chodili a nyní se mu již nevěnuje, nic mu nekupuje, křičí po něm a je to to samé co bylo. Dokonce z něho vypadlo,že si musí sám prát, žehlit, jelikož pračka není jeho,ale jeho matky! Tak a co teď. Nechci,aby mezi námi stále takto pendloval - nelíbí se mu u matky,tak jde bydlet ke mě, nelíbí se mu u mě,tak jde zpět k matce.... Nejhorší je,že ho sociálka v tomto i jeho matku podporují. Nevím,opravdu nevím. Osm let syn poslouchá pomluvy na mou osobu i na osobu mé přítelkyně a myslím si,že je tímto hodně ovlivněn. Nikdy bych se neponížil k tomu,abych před svými dětmi pomlouval jejich matku,byť JE jakákoliv. Ví to, a přesto jsem stále ten nejhorší.
Ještě jednou děkuji všem.

#11 25. 1. 2006 13:17

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

No někdy to není jednoduché.

http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

#12 25. 1. 2006 14:04

anka
♥♥♥♥♥♥-

Tak mě napadá,pokud nevyužijete pomoci organizací na práva dětí...
Přemýšlel jste o střídavé péči?Měl by jste více možností ovlivnit výchovu dítěte.Při výchově přece nejde jen o to co kdo dítěti nakoupí.O to asi jde více synovi,jak je znát z vašeho příspěvku.Dítě samozřejmě má nárok na svou vlastní postel a kout na své soukromí,ale to je  minimální co mu mohou rodiče poskytnout.
Stále mi nejde do hlavy proč to řešíte jen se sociální péčí.Jde vám skutečně o vaše dítě?Pokud si představím že by mělo mé dítě vyrůstat v těchto podmínkách,rozhodně bych hledala pomoc kdekoliv.Připadá mi že jste rezignoval a jen se potřebujete ujistit v tom ,že to co děláte,děláte správně.Vím že je to asi pekelně složitá situace,ale bijte se.To dítě je vaše součást.

Není tady

#13 26. 1. 2006 10:41

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Záleží hodně na dítěti. Pokud by se vyjádřilo tak, že chce být s Vámi, ale i s matkou, a Vy a matka jste schopni se dohodnout na termínech, na organizaci předávání, tak by soud střídavou péči schválil. Já ji třeba mám u syna, 11 let, taky. Po týdnu se s bývalým mužem střídáme. Častější bývá střídání třeba po měsíci, ale když jsme se syna ptali, chtěl být s oběma, a to po týdnu, tak by byla blbost vnucovat mu něco jiného...záleží na tom dítěti....

A jinak - co to je za slepici (pardon) na sociálce, která se ptá dítěte, jestli chce bydlet zpátky u mámy???!! Jsem si myslela, že to už vymizelo a že ty dnešní pracovnice mají trochu povědomí o tom, jak takový otázky působí na psychiku dítěte. Takhle by se nikdy ptát neměli, dítě to stresuje. Chce být u matky, ale i u otce...řekla bych, že třeba řekl, že chce být s mámou jen proto, že měl strach, že když řekne "u otce", tak ho máma zavrhne, nebude ho milovat....děsná představa pro dítě. Na druhou stranu by to svědčilo pro to, že Vámi si je syn spíš jistý, Vaší láskou, u Vás se nebojí, že o Vás přijde....zapeklitá věc. Nezkoušel jste psychologa, jak by radil ten? Myslím s ohledem na to, že Vám jde přeci jen o to, aby synovi bylo co nejlépe, ať už u mámy nebo u Vás, nechcete si syna "urvat" pro sebe a matce se pomstít....Zkusila bych to, protože jak jinak zjistit, co vlastně takové dítě cítí a jak mu jinak pomoct se s takovou situací vyrovnávat? Nechcete z něj mít drzého flákače, zloděje, to je dobře. A taky zkuste myslet i na to, aby nedošlo k vývoji nějaké neurózy....to, co píšete, je skutečně děsný...kluk se v tom hezky plácá, nemá stanovený žádný hranice, a taky možná neví, jestli ho mají rodiče opravdu rádi, nebo jestli je jen věcí, o kterou se přetahujete......má to těžký......já pomalu docházím k názoru, že většina státních úředníků plní funkce pouhých zapisovatelů, aby něco řešili, to zas ne....Inu, hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na konci své paže. Hodně sil přeju.

Není tady

#14 26. 1. 2006 14:57

Majka
♥♥♥----
Web

Z vlastní zkušenosti vím, že otec jako vychovatel a pečovatel v tomto státě má jen prachbídnou šanci starat se o děti. OSPOD /opatrovnice/ jsou obvykle zatrpklé ženské, stranící výhradně matce, comatka řekne, to je pro ně svaté. Otec musí pracně dokazovat, snažit se....a ta sysifofská práce je málokdy korunována úspěchem.
Být Vámi, podám si návrh na předběžné opatření, soud to musí rozhodnout do 7 dnů, takže se nezjišťuje stanovisko druhé strany /tj. v tomto případě matky/ a mohlo by to pomoci dostat děti do Vaší péče. Zatím je předběžné opatření stále bezplatná záležitost. Sepsat by Vám ho měla buď soc. pracovnice /opatrovník dětí/ nebo přímo na soudu, to už si přesně nepamatuji. Opatrovnice se k němu rozhodně vyjadřují, soud víceméně z jejich vyjádření vychází.

Není tady

#15 26. 1. 2006 16:28

poblinka
♥♥♥----
Místo: Olomouc

Zkuste se obrátit na unii otcu,pokud vím pomáhají soudně otcům toto řešit.Kontakty najdete na www.unieotcu.cz       znám jednoho jejich aktivistu osobně,ale nevím odkud jste .Já z Moravy,ale na této www stránce najdete kontakty.Třeba vám pomohou.Držím palce

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí