Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 9. 2008 13:29

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

KALIK napsal(a):

Drsný je, že na tebe děcko skočí a dělá koitální pohyby big_smile Vo nic jiného nejde. Jen jsem si to představil tongue

jj, vím, že jsi myslel tohle big_smile no kdyby mi to někdo vyprávěl, tak tomu neuvěřím...ale byla to sranda, když si na to s M vzpomenem, tak se chechtáme ještě ted smile

Není tady

 

#27 5. 9. 2008 13:30

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

henrietta napsal(a):

Náhodou jsem narazila na článek o autistických dětech a kromě jiného tam psali, že se neradi dotýkají jiných lidí. Zase jsem si uvědomila, že i já se nerada dotýkám jiných lidí a navíc můj osobní prostor je asi větší než obvyklý. Zvláštní je, že se nerada dotýkám všech blízkých lidí kromě mého přítele (to platilo i u všech předchozích kluků). Nikdy jsem nebyla na takové to pohlazení s kámoškama, dokonce je mi nepříjemné i když se mě dotýkají rodiče, nebo když mám sedět blízko rodičů nebo sourozenců přítele (jmenuji je, protože to jsou taky blízcí lidé). To platí i o všech dalších příbuzných, kamarádkách na které si vzpomenu. Takže kromě přítele mi není nepříjemné se dotýkat jen malých dětí (a ještě občas některých napůl cizích mladších mužů např. na diskotéce - u tancování mi to není nepříjemné - asi abych měla šanci si najít případně jiného chlapa vissla). Přitom potřebu dotýkat se mám velkou (no možná jako každý), ale jen mého přítele, toho bych se nejradši držela pořád.

Máte to někdo taky tak? Myslíte, že to je nakonec normální nebo to pramení z něčeho v podvědomí (nemám žádný nepříjemný zážitek, na který bych si pamatovala). Někdy závidím, když vidím, jak se lidi, co spolu nechodí nebo nejsou manželé, objímají a mají z toho radost.

Henrietto, myslím, že jsi úplně v pořádku a taky myslím, že jsi introvert - ti jsou teritoriální, potřebují hodně soukromí a mají větší intimní zónu než extroverti a jen tak někoho do ní nepustí :-)


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#28 5. 9. 2008 13:36

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Heřmanka napsal(a):

KALIK napsal(a):

Tak to je drsný lol

tongue nezávid...jakpak to asi bylo před 100 lety, když 20 lidí žilo v jedné místnosti...hmm...to by mě taky docela zajímalo...dětí měli jako smetí a člověk by řekl, že na to nemohli mít vůbec čas...big_smile

to nebyla elektrika, takze kdyz se hupslo pod perinu a na hlavu se dal polstar, tak o tom nikdo ani nevedel. lol


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#29 5. 9. 2008 13:37

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Jinak já jsem taky velkej mazel - ale taky jenom s mým milovaným smile
S kamarádkama se nijak nedotýkáme, leda možná když jsme připitý, tak se objímáme a říkáme si, jak jsme rády, že se máme big_smile
Jinak s ostatníma lidma si tak leda podám ruku, jak mi chce někdo vlepit pusu (jako součást pozdravu nebo přání), tak teda moc ráda nejsem, je to pro mě hroznej nezvyk :-) Já mám polibky specializované pro erotické vztahy mezi mužem a ženou, tak mi to přijde pak takový... divný wink Ehm, a když někdo naopak očekává, že já dám pusu jemu jako součást pozdravu nebo přání, tak pokud to není můj milovanej, tak se taky zdráhám ... jedině, že by to byl nějakej pěknej chlap, ale to už je v tom zase krapet té erotiky wink

Upravil(a) Opheliaa (5. 9. 2008 13:37)


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#30 5. 9. 2008 13:39

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Dita.L napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

tongue nezávid...jakpak to asi bylo před 100 lety, když 20 lidí žilo v jedné místnosti...hmm...to by mě taky docela zajímalo...dětí měli jako smetí a člověk by řekl, že na to nemohli mít vůbec čas...big_smile

to nebyla elektrika, takze kdyz se hupslo pod perinu a na hlavu se dal polstar, tak o tom nikdo ani nevedel. lol

A komu se dával ten polštář na hlavu ? tongue


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#31 5. 9. 2008 14:25

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Opheliaa napsal(a):

henrietta napsal(a):

Náhodou jsem narazila na článek o autistických dětech a kromě jiného tam psali, že se neradi dotýkají jiných lidí. Zase jsem si uvědomila, že i já se nerada dotýkám jiných lidí a navíc můj osobní prostor je asi větší než obvyklý. Zvláštní je, že se nerada dotýkám všech blízkých lidí kromě mého přítele (to platilo i u všech předchozích kluků). Nikdy jsem nebyla na takové to pohlazení s kámoškama, dokonce je mi nepříjemné i když se mě dotýkají rodiče, nebo když mám sedět blízko rodičů nebo sourozenců přítele (jmenuji je, protože to jsou taky blízcí lidé). To platí i o všech dalších příbuzných, kamarádkách na které si vzpomenu. Takže kromě přítele mi není nepříjemné se dotýkat jen malých dětí (a ještě občas některých napůl cizích mladších mužů např. na diskotéce - u tancování mi to není nepříjemné - asi abych měla šanci si najít případně jiného chlapa vissla). Přitom potřebu dotýkat se mám velkou (no možná jako každý), ale jen mého přítele, toho bych se nejradši držela pořád.

Máte to někdo taky tak? Myslíte, že to je nakonec normální nebo to pramení z něčeho v podvědomí (nemám žádný nepříjemný zážitek, na který bych si pamatovala). Někdy závidím, když vidím, jak se lidi, co spolu nechodí nebo nejsou manželé, objímají a mají z toho radost.

Henrietto, myslím, že jsi úplně v pořádku a taky myslím, že jsi introvert - ti jsou teritoriální, potřebují hodně soukromí a mají větší intimní zónu než extroverti a jen tak někoho do ní nepustí :-)

S tím introvertem to je zajímavé. Já myslím, že jsem spíš snad obojí. Kamarádi i rodiče si myslí, že jsem extrovert a nikdo z nich by neřekl, že jsem introvertní, ani by je to nenapadlo. Já sama se cítím spíš jako introvert ale chtěla bych extrovert opravdu být smile

Není tady

 

#32 5. 9. 2008 15:47

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

S každým zařazováním kamkoli je vždycky potíž - proto že nikdo není 100%-ně vyhraněný tak či onak.
Pokud ano, tak jde spíš o abnormální jedince, obvykle nějak v nějakém ohledu narušené či postižené nějakou mánií.
Normální lidi mají od každé dobroty i od každé neřesti trochu...
big_smile

Není tady

 

#33 5. 9. 2008 15:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Môj otec o mne tvrdí, že som introvert, väčšina žudí si myslí opak a psychologické testy ukazujú, že som niečo medzi - ak vôbec existuje niečo také ako MEDZI.
A mne naopak v našej kultúre chýbajú vrúcne neerotické dotyky. Ja som závidela ako blázon Stredomoriakom, že sa kžudne objímajú a bozkávjaú na líca aj strýko so synovcom, trebárs 4 bozky na líca je normálka... Chlapi sa vedú za ruky sa nie sú teplí. Ženy sa vrúcne objímu... kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 5. 9. 2008 15:54

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

No já tedy vůbec nejsem dotyková...od cizích to vůbec ne a občas mi to vadí i u blízkých lidí, prostě občas chci aby na mě nikdo nesahala  a nechal mě žít. Taky ráda mlčím...jsem asi divná.

Není tady

 

#35 5. 9. 2008 16:01

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Selima napsal(a):

Môj otec o mne tvrdí, že som introvert, väčšina žudí si myslí opak a psychologické testy ukazujú, že som niečo medzi - ak vôbec existuje niečo také ako MEDZI.
A mne naopak v našej kultúre chýbajú vrúcne neerotické dotyky. Ja som závidela ako blázon Stredomoriakom, že sa kžudne objímajú a bozkávjaú na líca aj strýko so synovcom, trebárs 4 bozky na líca je normálka... Chlapi sa vedú za ruky sa nie sú teplí. Ženy sa vrúcne objímu... kapitulation

Hm, nad tímhle jsem přemýšlela už několikrát, proč jsou lidé ze severu spíše odtažití a lidé z jihu zase takoví taktilní smile
Vypadá to, že asi čím víc slunce a tepla, tím víc extroverze smile Vlastně i bývá psáno, že délka světlé části dne ovlivňuje produkci různých hormonů v těle... melatoninu a já nevím, čeho ještě smile

Taktéž je mi to sympatické, ale: nic pro mě smile


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#36 5. 9. 2008 16:03

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Tiina napsal(a):

No já tedy vůbec nejsem dotyková...od cizích to vůbec ne a občas mi to vadí i u blízkých lidí, prostě občas chci aby na mě nikdo nesahala  a nechal mě žít. Taky ráda mlčím...jsem asi divná.

Nejsi divná, naopak, přispívᚠk pestrosti života smile Kdybychom byli všichni stejní, tak bychom nebyli lidé, ale armáda robotů, a to by byla hrozná nuda... smile


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#37 5. 9. 2008 18:49

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Jessika napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

tongue nezávid...jakpak to asi bylo před 100 lety, když 20 lidí žilo v jedné místnosti...hmm...to by mě taky docela zajímalo...dětí měli jako smetí a člověk by řekl, že na to nemohli mít vůbec čas...big_smile

to nebyla elektrika, takze kdyz se hupslo pod perinu a na hlavu se dal polstar, tak o tom nikdo ani nevedel. lol

A komu se dával ten polštář na hlavu ? tongue

tak to nevim. bud asi tomu, kdo nejvic juchal a nebo tomu, kdo jeste nespal. asi bych typla to druhy reta


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#38 5. 9. 2008 19:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Ja som mala dva týždne odtlačneé VLASTNÉ zuby na predlaktí, ako som sa tlmila... lol ale nemusela som aspoň, našastie, nikomu nič vysvetžova. U mňa asi vankúš juchajúcim... ale to možn ozávisí aj od toho, kto je v početnej prevahe a kožko vankúšov k dispozícii. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 5. 9. 2008 19:31

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Já to mám taky. Dokonce mi vadí i to, když se mnou někdo mluví a stojí moc blízko nebo třeba nade mnou, pokud sedím - a to i u blízkých lidí


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#40 5. 9. 2008 19:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Moja kamoška má itk, keď ju niekto ide aj zžahka chyti okolo krku. Nesmiem ma ruku ani v aute položenú a natiahnutú POZA jej chrbát na operadle, už hneď vyskakuje!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 5. 9. 2008 19:41

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Selima napsal(a):

Môj otec o mne tvrdí, že som introvert, väčšina žudí si myslí opak a psychologické testy ukazujú, že som niečo medzi - ak vôbec existuje niečo také ako MEDZI.
A mne naopak v našej kultúre chýbajú vrúcne neerotické dotyky. Ja som závidela ako blázon Stredomoriakom, že sa kžudne objímajú a bozkávjaú na líca aj strýko so synovcom, trebárs 4 bozky na líca je normálka... Chlapi sa vedú za ruky sa nie sú teplí. Ženy sa vrúcne objímu... kapitulation

Seli, tak to mi taky v nasi kulture moc chybi!

Není tady

 

#42 5. 9. 2008 20:20

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

no já se naučila některé doteky a postoje strpět...ono to bylo v rámci mocenských bojů wink

Není tady

 

#43 5. 9. 2008 22:45

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Když jsem to tak tady četla, a srovnávala to se sebou, tak mně napadlo, že vlastně jsem asi všechno dohromady - od manžela a dětí mi dotyky apod. nevadí....od matky a sestry by mně to hodně překvapilo, a když se mně jednou matka pokusila v dospělosti obejmout (v dětství byl moderní "studený odchov"), bylo mi to velmi nepříjemné.......
Párkrát jsem byla na víkendovém sebepoznávacím kurzu.....jednou z "her" bylo i cto, že se máte dotknout člověka, u kterého vám to nevadí...je jedno jak, jestli se dotknete ruky, obejmete ho nebo jenom chytnete za malíček....je to zvláštní, ale u některých naprosto cizích lidí mi nedělalo problém obejmutí, u některých jsem nesnesla ani 15 cm blízkost...... prý to máme nastavené z dětství.......¨
jinak s druhým manželem jsem obrovský mazel, a čím jsem starší, tím víc mám potřebu dávat najevo lásku i objetím i jiným lidem.....smile


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#44 9. 9. 2008 23:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Selima napsal(a):

A mne naopak v našej kultúre chýbajú vrúcne neerotické dotyky. Ja som závidela ako blázon Stredomoriakom, že sa kžudne objímajú a bozkávjaú na líca aj strýko so synovcom, trebárs 4 bozky na líca je normálka... Chlapi sa vedú za ruky sa nie sú teplí. Ženy sa vrúcne objímu... kapitulation

Šak si mala dojst na zlet smile
ažkᚠsi, ažkᚠa pritom Slovensko je v porovnaní s Čechami celkom Stredomorské lol Naša rodina bola vždy vežmi taktílna a napriek tomu, keď som došla do Blavy, mala som pocit, že je konečne teplúčko na svete gloria


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#45 10. 9. 2008 9:35

Nefrit
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 8. 2007
Příspěvky: 501

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Přemýšlela jsem nad tím a ....když mě někdo obejme,je to pro mě opravdu zážitek,ale abych to udělala já sama,je to nepřekonatelný.Myslím že  je to z dětství.Ne že by mě rodiče neměli rádi,to mají,ale těch dotyků jsem neměla moc.Prostě to pro mě není normální.A zase jsem si vybrala partnera,který se nedotýká a celkově mě to mrzí hmm

Není tady

 

#46 10. 9. 2008 14:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

lupina montana napsal(a):

Selima napsal(a):

A mne naopak v našej kultúre chýbajú vrúcne neerotické dotyky. Ja som závidela ako blázon Stredomoriakom, že sa kžudne objímajú a bozkávjaú na líca aj strýko so synovcom, trebárs 4 bozky na líca je normálka... Chlapi sa vedú za ruky sa nie sú teplí. Ženy sa vrúcne objímu... kapitulation

Šak si mala dojst na zlet smile
ažkᚠsi, ažkᚠa pritom Slovensko je v porovnaní s Čechami celkom Stredomorské lol Naša rodina bola vždy vežmi taktílna a napriek tomu, keď som došla do Blavy, mala som pocit, že je konečne teplúčko na svete gloria

smile Ja viem... Zlet som nezlvádla časoov, finančne aorganizačne, ale pevne verím, že sa raz zopakuje a tentoraz so mnou. wink Inak, ja si viem vyrobi Stredomorie skoro kdekožvek - tuším len vo východonemeckom Halle som beznádejne prehrala. Na Sasov či Prušákov som krátka.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#47 10. 9. 2008 18:07

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

ja si myslim, ze to z detstvi neni, ze uz je to vrozene, zda budeme dotykovi, nebo ne...moje mamina je velmi taktilni clovek a dost ji vzdycky mrzelo, ze jsem se jako dite nechtela vubec mazlit...i ted by se rada nekdy objala a tak a nechape, ze ja to nemam rada, ze mi to vadi, ale ze to nesouvisi s nasimi vztahy (ktere jsou vcelku dobre)...
s pritelem se dotykam rada, ale je v tom ten eroticky naboj...pred casem jsem se videla s byvalym, kde uz vsechno vyprchalo a kdyz mi chtel dat pusu, bylo to opravdu velmi neprijemne


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#48 12. 9. 2008 21:35

Anjika
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2008
Příspěvky: 663

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Ja som taká istá. Keď mi je niekto sympatický, môže si mi aj sadnú na kolená. No keď sa ma dotkne niekto, koho by som najradšej nevidela, tak nie som nadšená.

Není tady

 

#49 12. 9. 2008 21:40

Anjika
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2008
Příspěvky: 663

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Ja som taká istá. Keď mám niekoho rada, tak nech si mi hoci aj sadne na kolená. A tie sympatie nezávisia ani od veku druhej osoby, ani od vzdelania. Môžem ma rada niekoho s trojroičnou učňovkou, no naopak človek, čo vyštudoval medicínu, mi môže by vrcholne nesympatický. A tiež môžem cíti sympatie k 10ročnému, 30 ročnému aj 70ročnému. No ovšem na kolená by som si ja sadla len tomu 30ročnému!!!!! Hehe. Napríklad mám tiež také zážitky, že deti v domove sa na mňa vešali, sadali si na mňa, objímali ma. Je to zvláštne, lebo práve tie decká by mali nedôverova druhým žuďom.

Není tady

 

#50 13. 9. 2008 15:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Nepříjemný pocit z fyzického kontaktu

Co je na tom zvláštního ? Chybí jim pohlazení, objetí, láska, něha ... ty voraženější se holt věší a sedají si na klín wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů