Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#151 17. 3. 2009 18:27

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

va ADD nesouvisí přímo s inteligencí....
Proto jsou lidé schopní i s ADD vystudovat vysokou školu.

Nebo jí dneska vystuduje každý blbec?

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#152 17. 3. 2009 18:29

lina.m
♥♥♥----

tak samozrejme, ze dneska VS je fakt i pro magory jako ja.

Není tady

#153 17. 3. 2009 18:33

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lina.m napsal(a):

Ale mnohem lepsi, nez si rict "no co uz, kdyz jsem se takova (blba) narodila".  To je samozrejme nejjednodussi zpusob. Takove reci jsou pro slabouchy, co se ihned vzdaji. Dulezite je prekazky prekonavat.

Tvoje odhodlání je příkladné. Jen si neuvědomuješ, že svými výroky se můžeš některých dotknout.
Naše děti nejsou "blbé" ani "slabouši".
Pokud víš, o čem ADD a ADHD je, pak toto nemůžeš napsat. Tak to prostě není a s IQ ani povahovými vlastnostmi  to nemá co dělat.

Není tady

#154 17. 3. 2009 18:36

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

kapitulation

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#155 17. 3. 2009 18:37

lina.m
♥♥♥----

ADD samozrejme primo s inteligenci souvisi. Inteligence ma vice dimenzi: verbalni, analytickou, emocni apod. Takze se ty poruchy tykaji jedne nebo vic z techto oblasti. Napriklad jsem pri tom testu, ktery se podobal beznym IQ testum vykazovala vysoke rozpeti hodnot. V necem jsem byla lepsi, ale v necem horsi. Pak se z tech hodnot vytvari jakysi prumer. Ale samozrejme vyssi IQ ma ten, kdo ma ty hodnoty vyssi. Proste je jasne, ze ten kdo umi rotovat geometricke utvary a k tomu ma zmaknutou verbalni stranku bude mit vyssi IQ.

Není tady

#156 17. 3. 2009 18:38

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Damilo, díky že jsi napsala, právě mě popadá depka, že nemám a nikdy nebudu mít VŠ , ani mi to nebylo doporučeno.

Po příspěvcích liny se začínám dost cítit jako méněcenná, hloupá, neschopná..... a chudák moje dítě, které má "horší" projevy ADHD než jsem měla já jako dítě.

Není tady

#157 17. 3. 2009 18:40

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Lindo, moje IQ není zrovna špatné ..... dle testů  přes 120 ale přesto nejsem schopna se soustředit a něco se naučit, zapamatovat.....

Není tady

#158 17. 3. 2009 18:44

lina.m
♥♥♥----

Damilo, nevim, podle ceho ty to posuzujes. Meli jsme v praci holku, ktera byla jeste blbejsi, nez ja. Neustale neco zapominala, byla duchem nepritomna, svou praci nedelala dobre, vse se po ni muselo predelavat. Nebudu ti tvrdit, ze kolegove ji povazovali za buhvi jakou sikulu. To v zadnem pripade nebyla. Jeji nepozornost ji byla porad vytykana. A nic s tim nedelala, bohuzel.

Není tady

#159 17. 3. 2009 18:47

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lina.m,
pokud jsou Tvými hodnotami v životě vysoké IQ, vysoký plat, uznání ostatních, karierní postup...pak jsme každý jinde a nemáme si na tomto poli co předat.
Jen Tě chci požádat, važ slova.

Není tady

#160 17. 3. 2009 18:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lina.m napsal(a):

Damilo, nevim, podle ceho ty to posuzujes. Meli jsme v praci holku, ktera byla jeste blbejsi, nez ja. Neustale neco zapominala, byla duchem nepritomna, svou praci nedelala dobre, vse se po ni muselo predelavat. Nebudu ti tvrdit, ze kolegove ji povazovali za buhvi jakou sikulu. To v zadnem pripade nebyla. Jeji nepozornost ji byla porad vytykana. A nic s tim nedelala, bohuzel.

Hodně Ti záleží na tom, co si myslí o Tobě ostatní?
Potřebuješ, aby Ti vyvrátili Tvé přesvědčení o vlastní méněcennosti?

Není tady

#161 17. 3. 2009 18:50

lina.m
♥♥♥----

Ano, tyto hodnoty jsou pro me nesmirne dulezite. Jsem clovek s racionalnim pristupem k zivotu a taky touzim po tom, neco v tom zivote dokazat, nekam to dotahnout. V tom mas pravdu.

Není tady

#162 17. 3. 2009 18:53

lina.m
♥♥♥----

Damila napsal(a):

lina.m napsal(a):

Hodně Ti záleží na tom, co si myslí o Tobě ostatní?
Potřebuješ, aby Ti vyvrátili Tvé přesvědčení o vlastní méněcennosti?

Damilo, mne zalezi na tom, co si o mne mysli muj sef, protoze se to odrazi na me vyplatni pasce. V neposledni rade je pro me dulezite byt profikem ve svem oboru a potom, aby si me vazili kolegove a potom aby si me vazil muj pritel. Chci, aby o mne rikali, ze jsem "dobra".

Není tady

#163 17. 3. 2009 18:58

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Vypadá to, jakoby jsi chtěla z vnějšku dodat to, co ti chybí uvnitř. Sebedůvěra.
Zatím netušíš, že to není možné, ale nechci Ti kazit nadšení.

Není tady

#164 17. 3. 2009 19:02

lina.m
♥♥♥----

Ne. Primerne problem neni o sebeduvere. Nikdy jsem s ni problem nemela. Teprve v okamziku, kdyz jsem si uvedomila, ze se mi v praci nedari, jsem ten slabsi clanek, jak jsem tu jiz psala. A melo to i objektivni dopad: nebyla jsem povysena na rozdil od mych kolegu. Takze nejedna se o nejaky muj subjektivni pocit, ze jsem spatna. JSEM SPATNA.  A na praci mi zalezi a na kariere taky. Kdyz budu mit milion jednotek sebeduvery a budu porad stejne blba, plat mi nezvednou.

Není tady

#165 17. 3. 2009 19:09

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lina.m,
fakt valím oči. Nestačím se divit, co je možné. Jsi pro mě zajímavý případ. Ale jsme už výrazně off topic.

Není tady

#166 17. 3. 2009 19:36

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

No "dobrá" budeš až budeš šastná. A to má podle mě Dami pravdu, že to se z venku nedodá. Nikdy, i kdybys byla největší a nejchytřejší boss na světě. Pokud jde o výkonnost, tak psycholog ti určitě pomůže. Jsou metody, kterými se dá rozvíjet veškerá mentální činnost. Samozřejmě to chce pracvat a investovat do sebe.

S čím mᚠkonkrétně v práci potíž?

Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

#167 17. 3. 2009 19:39

lina.m
♥♥♥----

Neumim dlouho vydrzet u ukolu, nedotahuju veci do konce. Vynechavam postupy, dulezite kroky. Zapominam, delam chyby z nepozornosti. Typicke ADD. Kolegove se na me nemuzou spolehnout. A ja se nemuzou spolehnout na vlastni mysl.
Hodne obecne to lze charakterizovat jako chybejici smysl pro detail.

Upravil(a) lina.m (17. 3. 2009 19:44)

Není tady

#168 17. 3. 2009 19:51

lina.m
♥♥♥----

Nharte napsal(a):

No "dobrá" budeš až budeš šastná. A to má podle mě Dami pravdu, že to se z venku nedodá. Nikdy, i kdybys byla největší a nejchytřejší boss na světě. Pokud jde o výkonnost, tak psycholog ti určitě pomůže. Jsou metody, kterými se dá rozvíjet veškerá mentální činnost. Samozřejmě to chce pracvat a investovat do sebe.

To je pravda. Muzu si sice rict, ze jsem v pohode a nedotyka se me to, namlouvat si, ze pro me jsou jine priority v zivote, jenze to neni pravda. Mne zalezi na tom, jaky podavam vykon.
A "stastna" jsem uz ted. Jen nemuzu opakovane prehlizet opravnenou kritiku vuci me osobe.

Není tady

#169 17. 3. 2009 19:52

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Jestli chceš, tak napiš SZ. Dám ti odkaz na nějaké knížky a metody, které ti pomohou. Hlavně se nebičuj a nesnižuj si nasazení opakováním, že jsi blbá. To je to nejhorší, co můžeš udělat. Ber to jako výzvu, hodně se naučíš. Není důvod, abys to nezvládla.  Jenom tě to bude stát o něco víc práce.

Není tady

#170 17. 3. 2009 19:55

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

I být zaměřený na výkon může být skvělé, ale nepřešvihni to. Zkus se balancovat i jinými způsoby hledání "štěstí"wink. Výkon se nutně nerovná "dobrý člověk".

Není tady

#171 17. 3. 2009 19:59

lina.m
♥♥♥----

Nharte napsal(a):

I být zaměřený na výkon může být skvělé, ale nepřešvihni to. Zkus se balancovat i jinými způsoby hledání "štěstí"wink. Výkon se nutně nerovná "dobrý člověk".

Urcite to nepresvihnu. Rada bych ten vykon dotahla aspon na ten pomyslny prumer.

Není tady

#172 18. 3. 2009 19:48

Ulrika
♥♥-----

No teda, myslím, že jsem tady nebyla tak dlouho. Moc jsem toho  přečíst neztihla, ale něco mě zaujalo a budu reagovat. Nᚠpan doktor nám dělal genetické testy, protože je prý 100%, že jeden s rodičů byl v dětství ADHD nebo DHD. tolik jen k té dědičnosti. My už mšsíc čekáme na výsledky, ale údajně to musel být alespoň 1 z rodičů, jinak to prý není možné. A pan doktor Matys ví o čem mluví. Doufám,, že jsem jeho jméno napsala dobře, nechcou se mi hledat papíry. Myslím, že jsem to byla já :dumbom:Ne ale bez lregrace opravdu to tak je. A my čekáme ny výsledky. Omlouvám se, naztihla jsem všechno pročíst musím dát děti spinkat. Tak nevím jestli to tady už někdo nepsal. Jestli máte někdo jiné ověřené informace tak sem s nimi. Moc pospíchám, tak nekontroluj pravopis. Tak zatím a jsem ráda, že jsem sem zase zavýtala, ale dloiho tady nkdo nebyl.

Není tady

#173 18. 3. 2009 19:56

Ulrika
♥♥-----

Tak jsem ještě ztihla přečíst kousek od včera večer. Mám podobný problém, pořád se snažím, opravdu hodně, ale nic mi nejde jak bych chtěla. a tak to bylo vždycky, myslela jsem si, že jsem děsně blbá a nic mi nešlo jak jsem chtěla. Nakonec jsem se začala věnovat divadlku a herectví a zjistila jsem, že to mi celkem jde a hodně mi to zvedlo sebevědomí, protože to mi chybělo. Ted sice hraji jen doma dětem a muži jak stále tvrdí, ale prý hodně herců je ADHD, třeba jsem to opravdu byla já. No počkáme na výsledky. Už letím, zase se nesoustředím. Ne jsem jen vtipná už mi hrabe s toho kluka mojeho, dneska jsme se hadali celý den.

Není tady

#174 19. 3. 2009 7:06

lina.m
♥♥♥----

Ulrika napsal(a):

Tak jsem ještě ztihla přečíst kousek od včera večer. Mám podobný problém, pořád se snažím, opravdu hodně, ale nic mi nejde jak bych chtěla. a tak to bylo vždycky, myslela jsem si, že jsem děsně blbá a nic mi nešlo jak jsem chtěla. Nakonec jsem se začala věnovat divadlku a herectví a zjistila jsem, že to mi celkem jde a hodně mi to zvedlo sebevědomí, protože to mi chybělo. Ted sice hraji jen doma dětem a muži jak stále tvrdí, ale prý hodně herců je ADHD, třeba jsem to opravdu byla já. No počkáme na výsledky. Už letím, zase se nesoustředím. Ne jsem jen vtipná už mi hrabe s toho kluka mojeho, dneska jsme se hadali celý den.

Mam taky jednu vec, ktera mi jde ze vseho nejlip, mam ji abnormalne vyvinutou a v ni uplne vynikam, o tom jsem presvedcena a potvrdilo mi to i moje okoli. Taky to souvisi s umenim, ale neni to divadlo. Jenze tato vec nema zadne vyuziti v praktickem zivote a docela rada bych se ji vzdala vymenou za to byt trochu vic normalni.

Není tady

#175 19. 3. 2009 7:23

Ulrika
♥♥-----

Tak to by mě zajímalo co to je?smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí