Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 2. 9. 2008 14:23

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Enn napsal(a):

Def,z toho,co píšeš.Nemᚠto moc jednoduché.Měly byste si vážně promluvit a stanovit si jasná pravidla,respektovat je. A to co nejdřív.A pokud to nebude fungovat,tak se prostě a jednoduše odstěhovat.Neustále někomu něco dokazovat,je strašně unavující a ubíjející.Máma by tě měla brát takovou jaká si a ne tě předělávat.Jak jsem řekla,jsi dospělá a svéprávná.Já jsem pro,se odstěhovat.Dřív než to odnese tvůj vztah.

tummenupp ... a nejen odstěhovat kamkoli, ale pokud možno z dosahu rodičů obou stran ...
Def, vaši teď tvého přítele žerou, za čas tomu ale může být úplně jinak.
Já bych mohl vyprávět.... ?!

Není tady

 

#52 2. 9. 2008 14:24

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Def, jsi právě napsala, proč se k tobě máma chová, jak k malý holce - protože ty se tak taky chováš.
Přece NEMUS͊ sedět s tetou - jo dala bych si s ní kafe a pak bych odešla.
NEMUS͊ přijít domu, když ti máma píše.

Možná nebo spíš určitě bude chvíli dusno, ale jen ty se můžeš  začít chovat jako dospělá a je na nich jak to přijmou.
Chápu, že je to moc těžký


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#53 2. 9. 2008 14:24

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jáji - vnoučeti je rok a třičtvrtě wink je to neposeda...a se sestřenkou...asi to holt s rodičema umí líp než já, když si to dokáže vybojovat lol

Heleno - přiznám se, že tohle mám skoro jako trum rodna je to strašně hnusný, přijde mi to až jako vydírání, ale asi mi nic jinýho nezbyde...když jí postavím před to, že by mohla přijít o svýho miláčka.... no, to je fakt ošklivý, ale mám tak nějak vevnitř pocit, že to bude jediný, co by mohlo zafungovat...


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#54 2. 9. 2008 14:27

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

nj - jsi ta hodná holka lol
to znám, jenže to budeš furt jen ta malá hodná holka, na kterou se všichni můžou obrátit o pomoc, ale kterou nebudou respektovat...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#55 2. 9. 2008 14:29

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jája napsal(a):

Def, jsi právě napsala, proč se k tobě máma chová, jak k malý holce - protože ty se tak taky chováš.
Přece NEMUS͊ sedět s tetou - jo dala bych si s ní kafe a pak bych odešla.
NEMUS͊ přijít domu, když ti máma píše.

Možná nebo spíš určitě bude chvíli dusno, ale jen ty se můžeš  začít chovat jako dospělá a je na nich jak to přijmou.
Chápu, že je to moc těžký

Trochu jsem se bála, že tady tohle zazní, ale nenapadlo mě to v tomhle kontextu, spíš jsem čekala, že se někdo opře do mýho odmlouvání a tak wink už jsem tady někde na začátku psala, že čím víc se ona ke mě chová jak k dítěti, tím víc já se vzpouzím a jako dítě se vztekám. Je to blbý, al asi to tak je ... jenže já nevím, jestli na tak velkou vzpouru mám....jak jsem byla v tý hospodě...já měla hrůzu že si tam pro mě snad dojde lol blbý, co?

Mimochodem, právě jsem rozhodla, že babi půjde do nemocnice, jen na pár dní, potřebuje udělat nějaký vyšetření a sestra jí krv nenabere, nemá skoro vůbec žíly, takže to zvládnou jen v nemocnici....a už jsem dostala vynadáno, tentokrát od dědy....


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#56 2. 9. 2008 14:34

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

klíííd... Def...
"babi potřebuje momentálně pomoc v nemocnici" TEČKA.
další průpovídky nejsou třeba...


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#57 2. 9. 2008 14:34

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

mě to spíš přijde obráceně - né že se vztekáš, ale že si za tim nestojíš a "posloucháš" kapitulation

jinak - nic ve zlym - je to vlastní zkušenost...
nevim, zda bych ustála a jak bydlení se svou mámou...(viz klíče lol )
jsem si po rozvodu radši vzala hypotéku a žijem z ruky do huby lol než se přestěhovat k ní (a to bych měla svou bytovou jednotku)


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#58 2. 9. 2008 14:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Marti - máma je ze tří dětí....jedna se stavuje tak jednou za týden, po práci....posedí s babi, nakrmí, ale to vše. Druhá teta bydlí kousek odsud a chodí tak na jeden, dva dny v týdny, jak jí to vyjde....ale ona je taky tou, která když příjde, tak mě sem stejně povolá a já tady s ní musím sedět, to je mi k prdu, to se starám jak o babi tak o tetu....

Budeme si to tady muset nějak vyjasnit....jinak to stěhování je podle mě taky nejlepší...ale už to vidím, jak to máma vezme...vždy vám tady nic nechybí, máte tu všechno co potřebjete...bla bla bla...přiznám se, že když jsem se stěhovala ve dvaceti, tak jsem to schovala za vysokou školu rodna schválně jem šla až do brna lol

Mám skoro pocit, že si dělᚠsrandu??? (Ne, ve skutečnosti Ti věřím... :-)

Takže: babička má 3 (slovy: TŘI) děti, které jsou MOHOUCÍ, bydlí ve stejném městě!!!

Takže:
1. rychle odstěhovat
2. a si péči rozdělí máma plus její 2 sourozenci
3. Ty choď jenom na NÁVŠTĚVU!!! (Vysvětlím slovo návštěva: přijdeš, nechᚠse obsloužit, pokecᚠs babičkou, a kdy Ty chceš tak odejdeš. Udělᚠněco jenom když Ty chceš!!!)

V podstatě, za svoji situaci si můžeš sama, ale to víš, viď :-)

Bez Tebe by se to prostě neobešlo.

Opravdu jediné řešení je, co nejdřív, se sbal a odejdi. A vra se - na návštěvu až tehdy, kdy se babičky tři děti o babičku postarají.

I s tím, že ji dají třeba do ústavu. To už je na nich a není to Tvoje odpovědnost.

A Ty potřebuješ pořádně na zadek aby sis ten život sama nedělala tak těžkej dumbom

Není tady

 

#59 2. 9. 2008 14:39

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jess - zapíšu si to za uši a budu to opakovat jak kolovrátek wink díky

Jáji - já se teď taky tluču do hlavy, že jsem se vrátila, ale co, chyba se stala, teď jen jak jí napravit. S tím posloucháním, je to fakt, občas se vzepřu, ale když vidím ty její oči, jak se na mě kouká (stylem ach ty mě jednou utrápíš), tak se pořád ptám, jestli to stojí za to, jestli není nějaká kultivovanější cesta jak to vyřešit


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#60 2. 9. 2008 14:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Jess - zapíšu si to za uši a budu to opakovat jak kolovrátek wink díky

Jáji - já se teď taky tluču do hlavy, že jsem se vrátila, ale co, chyba se stala, teď jen jak jí napravit. S tím posloucháním, je to fakt, občas se vzepřu, ale když vidím ty její oči, jak se na mě kouká (stylem ach ty mě jednou utrápíš), tak se pořád ptám, jestli to stojí za to, jestli není nějaká kultivovanější cesta jak to vyřešit

NENÍ

Není tady

 

#61 2. 9. 2008 14:41

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Trochu jsem se bála, že tady tohle zazní, ale nenapadlo mě to v tomhle kontextu, spíš jsem čekala, že se někdo opře do mýho odmlouvání a tak wink už jsem tady někde na začátku psala, že čím víc se ona ke mě chová jak k dítěti, tím víc já se vzpouzím a jako dítě se vztekám. Je to blbý, al asi to tak je ... jenže já nevím, jestli na tak velkou vzpouru mám....jak jsem byla v tý hospodě...já měla hrůzu že si tam pro mě snad dojde lol blbý, co? ....

Vzpoura je znakem nevyzrálosti. Jaképak vztekání. To je nanic.
My jsme ti mladší, my máme mozek ještě pružnější, tak je to na nás, abychom byli tolerantnější.
Jak říkám - rodiče nepředěláš, ani nic nevyvzdoruješ - můžeš se jen chovat rozumně.
Včetně toho (jak tu někdo napsal) že nemusíš vysedávat s tetou celé odpoledne.
Když zavolá - tak chvilku pokecám a vypadnu - s omluvou samozřejmě.

Nezbývá, než svým rodičům dávat takové malé lekce v dospěláctví, v asertivitě, v zásadovosti...
Nemachrovat, jen jít cílevědomě za svým.

Upravil(a) Slavek17 (2. 9. 2008 14:41)

Není tady

 

#62 2. 9. 2008 14:44

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Martinka1 napsal(a):

V podstatě, za svoji situaci si můžeš sama, ale to víš, viď :-)

Bez Tebe by se to prostě neobešlo.

A Ty potřebuješ pořádně na zadek aby sis ten život sama nedělala tak těžkej dumbom

Marti - skvělý !!! .... tummenupp .... maminka by se měla starat o svou maminku, ne o dospělou dceru.

Upravil(a) Slavek17 (2. 9. 2008 14:46)

Není tady

 

#63 2. 9. 2008 14:44

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Def, ty oči znám... jsem jeden čas jezdila za mámou pouze v doprovodu teď už BM - prostě jsem s ní nechtěla být sama...
ale fakt neni jiná cesta...
moje máma je chronická stěžovatelka a chce být litovaná - tak jsem to úplně otočila a když na to najede, řeknu jí maximálně jak bych řešila její situaci já (teda jak předpokládám, že bych jí řešila lol ) a pak jí řeknu, že je to její cesta a její rozhodnutí a její zodpovědnost - a najednou bylo po stěžování...

takže bych asi najela na "to je můj život a můj volný čas a já přijdu domu až se mi bude chtít" a utnout diskusi - nediskutuj o svých rozhodnutích
to je právě to, čim vzbuzuješ dojem dítěte - diskutuješ


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#64 2. 9. 2008 14:46

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Slavku - zatím to nevypadá, že by se mohl nečím znelíbit....občas si říkám, že mě by mohla rodina vyddit a jeho si adoptovat lol opravdu, je to miláček všech dokola....

Marti - asi si za to můžu opravdu sama, ne, skutečně si za to můžu sama, ale já na to nemám, sebrat se a odejít od nich s tím a si to nějak vyřeší...nedokážu to ....bohužel


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#65 2. 9. 2008 14:49

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jáji - to zkusím vyzoušet...ale ona to zas požene do toho, jakej má o mě strach, že je to pro moje dobro....ach jé, jsem se nějak zacyklila dumbom


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#66 2. 9. 2008 14:53

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

se pokus jí nenechat k tomu vůbec dojít... snaž se to utnout...nebo mě ještě napadá to otočit a předejít tomu: Já vim, že mᚠo mě strach, chápu to, proto tě upozornim, kdybych zůstávala mimo barák přes noc, aby ses nemusela bát, ale jinak jsem dospělá a kdyby se něco stalo určitě se to včas dozvíš.

nebo něco podobnýho


neumim si představit, že bych se takhle chovala k mý dceři - a to je jí 15


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#67 2. 9. 2008 14:57

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jáji - to je pěkná věta....zkusím jí dnes večer použít wink ...a chtěla bych být na chvíli tvojí dcerou wink BI....ale to se nestane lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#68 2. 9. 2008 14:58

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

jů díky - to je krásná pochvala smile


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#69 2. 9. 2008 15:03

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Marti - asi si za to můžu opravdu sama, ne, skutečně si za to můžu sama, ale já na to nemám, sebrat se a odejít od nich s tím a si to nějak vyřeší...nedokážu to ....bohužel

Ale právě TOHLE JE TVŮJ ÚKOL.

Nechat mámu, aby si svoje věci zařídila sama a by byla zodpovědná. A ostatní příbuzní taky.

Já je totiž chápu, když Ty sama se dobrovolně obětuješ, proč by Ti tu nevděčnou práci brali, že jo :-)

Nezmění se nic do tý doby, dokud Ty sama neřekneš DOST!!! Já už dělat nebudu. Teď vy.

(Osobní poznámka: tohle se dobře "řeší" na konstelacích.)

Upravil(a) Martinka1 (2. 9. 2008 15:03)

Není tady

 

#70 2. 9. 2008 15:08

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Marti  - tak to nevím, jak tohleto vybojuju...teď mě ještě napadlo...je to skoro taky jako výhružka ale...poddat jí to tím způsobem, že pokud očekává, že se budu starat o babičku a činit závažný rozhodnutí ohledně ní, tak se ke mě musí chovat jako k dospělý...pokud mě chce neustále mít pod kontrolou, vědět co dělám každou minutou  a chovat se ke mě jako k dítěti, tak nemůže očekávat že se postarám o babičku...ale nevím, to je asi nesmysl


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#71 2. 9. 2008 15:09

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Slavek17 napsal(a):

Klubko napsal(a):

... naši jsou zase ted super. do ničeho mi nekecají,nevnucují se, neurčují.
Ale s matkou bývalého to by bylo děsný. Ta by byla na vizitě pořád....

Hele, Klubí, víš, že si sama odporuješ, když napíšeš toto a pak něco radíš?
Sama dokazuješ, že rodiče jsou různí - jedni takoví, druzí makoví.
A nevěřím, že s nimi něco naděláš.
Pokud už to Def kolikrát zkoušela a je to pořád jako házet hrách na stěnu,
tak nezbude, než se s tím vyrovnat.
Počítat s tím, že jinak to nebude, zařídit se podle toho.
Rodiče nepředěláme - pokud jsou takoví - tak rozhodně ne.
I ten klíč v zámku - napohled dobrý nápad - ale bude kolem toho zle.
Jak to popisuje, tak jsem si tím jist.

Možná kdybychom si to dovedli přiznat, tak bychom došli k závěru, že někteří rodiče tolerantní nebyli nikdy.
Jiní zase jsou odjakživa v pohodě.
gloria

Jestli jsi četl dál, tak jsem psala, že moje chyba byla, že jsem téměř tchýni nedala včas najevo, že prostě mám taky své hranice a svůj názor. Takže proto jsem to psala. Nevidím na tom nic po*ného.
Jak jsem psala, já už si manitnely skutečně umím udělat a to i u své rodiny,ač to není někdy vůbec příjemné. Taky miluji třeba svou babičku,ale třeba před týdnem jsem jí už musela říci taky pár ne dobře poslouchatlených slov. Samozřejmě to skončilo pláčem z její strany. Tak jsem odešla.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#72 2. 9. 2008 15:13

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Marti  - tak to nevím, jak tohleto vybojuju...teď mě ještě napadlo...je to skoro taky jako výhružka ale...poddat jí to tím způsobem, že pokud očekává, že se budu starat o babičku a činit závažný rozhodnutí ohledně ní, tak se ke mě musí chovat jako k dospělý...pokud mě chce neustále mít pod kontrolou, vědět co dělám každou minutou  a chovat se ke mě jako k dítěti, tak nemůže očekávat že se postarám o babičku...ale nevím, to je asi nesmysl

Nevím jestli to bude fungovat.

Naše rozhodnutí ohledně naší nejbližší rodiny jsou ty nejt잚í.
Asi se úplně nedokážu vžít do Tvé situace, moje situace byla jiná.
Cca jeden rok jsem "bojovala" se svou rodinou, vypadalo to i tak, že nejdýl jsem je neviděla 3 měsíce, jednou jsem jela "domů" v doprovodu přítele (jako bodyguarda - spíš psychického) a sešli jsme se na veřejném místě tj. v hospodě - protože jsem je prostě jinak neustála. Dokonce jsem poslala i mail - že mi ubližují.
Nevím, jestli to tenkrát máma pochopila...
Ale zhruba po tom roce se vztahy ustálily, udělala jsem si tu "hranici" a oni ji pochopili a už moje hranice neohrožují.
Ale předtím jsem byla ta špatná až nejšpatnější, že se obracím k rodině zády atd.

No nic příjemnýho.
Navíc, když na mě byli 4 a já sama.

Každý si svůj boj se svýma rodičema musí vybojovat sám...

... ale musím uznat, že těch 100 km dálky tentokrát bylo v můj prospěch :-)
Ustát si svoje místo na slunci a bydlet pořád s rodiči, tak bych to taky asi nedala.

Jenže, dokud se od rodiny "neodstřihneš" tak nemůže fungovat Tvoje "nová" rodina, s partnerem...

Není tady

 

#73 2. 9. 2008 15:14

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Marti  - tak to nevím, jak tohleto vybojuju...teď mě ještě napadlo...je to skoro taky jako výhružka ale...poddat jí to tím způsobem, že pokud očekává, že se budu starat o babičku a činit závažný rozhodnutí ohledně ní, tak se ke mě musí chovat jako k dospělý...pokud mě chce neustále mít pod kontrolou, vědět co dělám každou minutou  a chovat se ke mě jako k dítěti, tak nemůže očekávat že se postarám o babičku...ale nevím, to je asi nesmysl

sry... ale je to nesmysl wink
maminka ví, že se starᚠdobře o babičku
ona jen neví, kde jsi, co jíš, kdy jsi šla spát a jestli tvůj bobek měl správnou barvu a velikost tongue

a možná ani neví, co cítíš ?

není na čase jí to sdělit ?


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#74 2. 9. 2008 15:19

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Jessika napsal(a):

sry... ale je to nesmysl wink
maminka ví, že se starᚠdobře o babičku
ona jen neví, kde jsi, co jíš, kdy jsi šla spát a jestli tvůj bobek měl správnou barvu a velikost tongue

a možná ani neví, co cítíš ?

není na čase jí to sdělit ?

Díky . zdálo se mi to taky moc, ale jak se v tom plácám pořád dokola, tak už to ani nedokážu odlišit.
Jinak je to moc pěkně řečeno....a na čase je zcela určitě, proto taky dneska večer rozhovor, proto mám taky strach, že se jí nějak necitelně dotknu, že jí to nebudu umět vysvětlit, že to nepochopí...


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#75 2. 9. 2008 15:20

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jak vysvětlit mámě že jsem dospělá?

Definitiv napsal(a):

Jessika napsal(a):

sry... ale je to nesmysl wink
maminka ví, že se starᚠdobře o babičku
ona jen neví, kde jsi, co jíš, kdy jsi šla spát a jestli tvůj bobek měl správnou barvu a velikost tongue

a možná ani neví, co cítíš ?

není na čase jí to sdělit ?

Díky . zdálo se mi to taky moc, ale jak se v tom plácám pořád dokola, tak už to ani nedokážu odlišit.
Jinak je to moc pěkně řečeno....a na čase je zcela určitě, proto taky dneska večer rozhovor, proto mám taky strach, že se jí nějak necitelně dotknu, že jí to nebudu umět vysvětlit, že to nepochopí...

Ale to není Tvoje odpovědnost. Že se jí dotkneš, že to nepochopí.
Ty jí to řekni a zbytek je na ní!!!

Proč si myslíš, že mᚠzodpovědnost za svou mámu? Ona má přece zodpovědnost sama za sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů