Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 8. 2008 21:58

radinka
♥♥-----
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 55

Lassagne

Vrátila jsem se z Polska, kde jsem v restauraci jedla vynikající lassagne. S bešamelem....lolmáte někdo recept na dobré lassagne?

Není tady

 

#2 30. 8. 2008 22:19

kukusa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Humpolačka
Registrovaný: 23. 4. 2006
Příspěvky: 2507

Re: Lassagne

Napred pripravis domaci bolonskou omacku:

1kg mleteho masa
1 cibuli
cesnek dle chuti
2 mrkve
hrst sekane petrzele
1kg rajcat
rajsky protlak
koreni a zeleninu dle chuti
olej
cukr


ja osobne vyrabim takto
Rozpalim olej v hlubokem hrnci, na drobno nakrajenou cibulku, cesnek, posmazim, pridam mlete maso, sul, pepr, sekanou petrzelku, prosmazim, pridam nasekana oloupana rajcata, rajsky protlak, oloupanou mrkev rozkrojenou na pulku (potom se vyndava), lzici cukru moucka, sterilovane sekane zampiony (a kdyz mam tak na kosticky nakrajeny smazeny lilek, olivy, hrasek..... co dum da), varim alespon dve hodiny na mirnem plameni (cim dele se omacka vari, tim vice se zbavi kyselosti rajcat a je lahodnejsi)

Potom je potreba testoviny lazane (prodavaji se normalne jako treba kolinka nebo vrtule), pisi na nich, ze se nemusi namacet, ale ja je lacim v horke vode s olejem, jsou pak vlacnejsi

Besamel (kupuji pripraveny a kdyz neni tak se dela takto: pul kostky masla rozpustit, pridavat pomalu hladkou mouku, sul, smazit do zlatova -vicemene udelat jisku -  potom odstavit z plamene a vlit pullitru studeneho mleka, poradne naslehat, mela by vzniknout kremovita konzistence, pak znova dat na ohen a hnetat, dovest k varu, pridat spetku muskatoveho orisku)

strouhany syr (dobry je parmezan a ke konci mozzarela)

A pak uz se jenom sklada

Dno hlubokeho plechu vymazes maslem, pridas asi ctyri lzice bechamelu, rozetres, pokladas platy testovin, vrstva bolonske omacky, bechamel, syr, testoviny, bolonska, bechamel, syr, testoviny..... az naplnis plech, na posledni vrstvu masa pridavam mozzarelu a na vrchni testoviny bechamel a syr, zapekam 20 minut

Pozn toho bechamelu neni z pulky masla moc, muzes udelat i vetsi mnozstvi (beztak jestli chces dobre testoviny, nesmis bechamelem setrit), da se i skladovat v lednicce
Zrovna  tak lazane delam ve velkem mnozstvi, dobre se zamrazuji!

Dobrou chut


http://lilypie.com/pic/090312/7zB3.jpghttp://b3.lilypie.com/Bbt9p1/.png

http://lilypie.com/pic/081130/UxM5.jpghttp://bd.lilypie.com/DrzCp1/.png
kontrola u gyndr 16.3.

Není tady

 

#3 30. 8. 2008 22:35

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Lassagne

Díky za recept, jen co seženu ty samotné lasagne (bohužel v našem mini městě se jaksi neprodávají nebo jsem neměla to štěstí je potkat). Ale už teď se mi seběhly sliny:o)

Není tady

 

#4 1. 9. 2008 19:38

ivik12
♥♥-----
Registrovaný: 29. 11. 2007
Příspěvky: 60
Web

Re: Lassagne

Ahoj radinko, já dělám s masem a recept i s videeem najdeš na mém webu. Jinak tam ještě za čas přibudou lasaně se špenátem. Taky moc dobrá záležitost.

Není tady

 

#5 19. 11. 2014 19:57

Trvalka
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2014
Příspěvky: 17

Re: Lassagne

Ahoj nevím zda znáte Portugalaskou kuchyni, ale já jsem vařila lasagne pomocí ní smile Ona existuje stránka nebo společnost dá se říct, která dováží věci z portugalska, našla jsem si tam recept na lasagne a hrozně mi zachutnaly, si najdětě, ta společnost se jmenuje Umporto smile

Není tady

 

#6 22. 12. 2014 19:01

Kristynecka88
♥------
Registrovaný: 22. 12. 2014
Příspěvky: 2

Re: Lassagne

Když tady vzpomínᚠportugalskou kuchyni,tak se jsem tě chtěla zeptat zda vaříš i s portugalskými surovinami nebo jen s portugalskou kuchařkou?

Není tady

 

#7 26. 12. 2014 21:30

Trvalka
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2014
Příspěvky: 17

Re: Lassagne

Portugalskou kuchařku nemám smile Vařím podle receptů, které si najdu na internetu smile Ale na druhou otázku odpovídám ano, opravdu vařím s portugalskými surovinami smile Mám doma i portugalské koření atd… smile

Není tady

 

#8 28. 12. 2014 0:29

Kristynecka88
♥------
Registrovaný: 22. 12. 2014
Příspěvky: 2

Re: Lassagne

A jak chutná to koření? Jde poznat, že to není obyčejné koření?

Není tady

 

#9 15. 2. 2015 11:24

Trvalka
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2014
Příspěvky: 17

Re: Lassagne

Nevím zda je to až tak úplný rozdíl, ale příjde mi to zase něco jiného smile Taky jsem si teďka z tama chtěla objednat olivový olej, ale nakonec jsem se rozhodla, že si objednám ty degustační oleje a uvidím, který mi bude vyhovovat nejlépe smile Jo a objednávala jsem z tama olivy, ty byly moc dobré smile

Není tady

 

#10 25. 2. 2015 15:06

Annafive
♥------
Registrovaný: 25. 2. 2015
Příspěvky: 1

Re: Lassagne

Takže jak tak čtu, tak nakupuješ Trvalko potraviny a suroviny na jídlo přes internet?...oplatí se to finančně? A dojde ti všechno čerstvé?.....

Není tady

 

#11 23. 7. 2015 16:04

jarka.modra
♥♥-----
Registrovaný: 8. 6. 2015
Příspěvky: 60

Re: Lassagne

ja jsem nasla na netu skvely recept na chrestove lasagne a urcite je vyzkusim.. smile jsem zvedava co na to reknou deti big_smile
http://www.pankrackyrynek.cz/novinky/it … a-pochvalu

Není tady

 

#12 29. 7. 2015 15:50

nikola007
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2013
Příspěvky: 12

Re: Lassagne

Doma děláme nejčastěji špenátové lasagne. Na oleji se osmaží pokrájená cibule, česnek a přidá se rozmrznutý špenát, zeleninový bujon, já dávám od Knorru, ty gelové jsou dobré a hezky se rozpustí wink a krátce povaříme.
Pak připravíme bešamel. Necháme rozpustit tuk, přisypeme mouku a usmažíme světlou jíšku. Zalijeme mlékem, dobře rozmícháme a zlehka provaříme. Osolíme a okořeníme mletým pepřem. Pak vrstvíme střídavě do vymaštěného pekáče - lasagne, bešamel, špenát, sýr. Poslední vrstvu bešamelu pak posypeme zbylým nastrouhaným sýrem. Pekáč přikryjeme poklicí nebo alobalem a dáme do trouby vyhřáté na 180°C. Po půl hodině odkryjeme a dopečeme do mírného zezlátnutí povrchu asi 10 minut.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů