Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 8. 2008 14:50

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Kašlající pes

Z a celý život jsem neslyšela kašlat psa. To jsem si vždycky říkala, že TO už majitelé fakt přehánějí... Teď mám doma dva. Panebože, to je něco hro zného. jedne začal vydávat zvuky, něco mezi nadavováním a vykašláváním. Tak jsem z něj zkoušela automaticky dostat něco zaskočeného (mám hltavého psa, který se každopůlročně dusí..a křísí...popř. operuje...). Byli  jsme na veterině a diagnóza: něco na průduškách a ty zvuky jsou kašel. A´t očekávám, že se nakazí i druhý pes. Jo přesně tak, stalo se. To je šílený, mají oba ATB a codein, ale oni třeba 5minut v kuse "kašlou". Celý den i noc. Jsem na prášky. Máte s tím zkušenost??? A mám je držet v teple a suchu ( sci-fi) Máte s tím prosím někdo zkušenost??? Prý existuje nějaká očkovací látka (kapky do nosu lol ). Znáte to???

Není tady

 

#2 27. 8. 2008 15:15

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Kašlající pes

Wiki, pes může od tebe chytnou i angínu. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Klidně bych mu dávala nějaké kapky na kašel. Ale jen v případě, že dobere ten kodein, ten je tlumící hodně.
Jako u lidí. Neplavat, pokud zmokne, tak vytřít dobře ručníkem. Po dobu antibiotika nelítat jako urvané ze řetězu. Válet u TV doma se nemusí, ale trochu klidnější režim.
Nás pes měl klasickou rýmu. Kýchnul a soply byly všude. Fuj. Takže jsem mu dávala C a byl v klidu.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#3 27. 8. 2008 15:22

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Kašlající pes

hele,nechcu tě strašit ale na tvém místě bych popadla psa a letěla k veterináři protože u psů je kašel často příznakem problémů se srdcem!!


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#4 27. 8. 2008 15:31

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Kašlající pes

Pokud chodíš někam mezi psy a mᚠ mínń proočkované pejsky , mohl by to být i "psincový kašel"- taky dost fuj  záležitost. Určitě bych došla do lékárny a koupila normální dětský průduškový čaj a vařila ho místo vody na pití. Jinak teplo sucho, ne průvan. A čekat. I pokud mají bafani ATB, bude to trvat aspoň ještě týden.

Není tady

 

#5 27. 8. 2008 15:53

Selene
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2007
Příspěvky: 161

Re: Kašlající pes

Wiki napsal(a):

Z a celý život jsem neslyšela kašlat psa. To jsem si vždycky říkala, že TO už majitelé fakt přehánějí... Teď mám doma dva. Panebože, to je něco hro zného. jedne začal vydávat zvuky, něco mezi nadavováním a vykašláváním. Tak jsem z něj zkoušela automaticky dostat něco zaskočeného (mám hltavého psa, který se každopůlročně dusí..a křísí...popř. operuje...). Byli  jsme na veterině a diagnóza: něco na průduškách a ty zvuky jsou kašel. A´t očekávám, že se nakazí i druhý pes. Jo přesně tak, stalo se. To je šílený, mají oba ATB a codein, ale oni třeba 5minut v kuse "kašlou". Celý den i noc. Jsem na prášky. Máte s tím zkušenost??? A mám je držet v teple a suchu ( sci-fi) Máte s tím prosím někdo zkušenost??? Prý existuje nějaká očkovací látka (kapky do nosu lol ). Znáte to???

Bacha na to - tipuju taky psincovej kašel, ale mě vetka nasadila blbou léčbu a po cca 4dnech mi pes odpad, dostal teplotu a málem chcípnul na zápal plic.
Takže aspoň relativní klid, hodně lidí dává jitrocelovej sirup. A hlídat - kdyby začali být apatiský ,přestali pít a jíst, tak okamžitě! k vetovi neutral

Nám dělali i RTG plic, když už teda měl tu teplotu...

Není tady

 

#6 27. 8. 2008 17:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kašlající pes

No proboha, to snad ne!!!!
Psi jsou řádně očkováni i přeočkováni!
Já už viděla tonicko klonické křeče umírajícího pejska na psinku (mého)
A srdce ?! Absolutně nepřipouštím, mám mladý kluky! zdravý!! Ne  (měla jsem také pejska s rozedmou plic..to bylo hropzný)
A apatyčtí nejsou. Mají tendenci si hrát a řádit (a oplodňovat se) jako obvykle. Krotím je, venku je držím na kšírech (narychlo zakoupených), aby se nedusili

Doktroka říkla, že je teď viroza, ošetřovala asi 30stejně chrchlajících psů.  Plíce maj poslechově čistý - je to prý "jen" na průduškách..!! A preventivě mají ty ATB

Koupím ten jitrocelovej sirup a ten průduškovej čaj...ale narovinu...tomu moc nevěřím...A taky jak to do nich dostanu??? Třeba to prostě kluci nebudou chtít pít!!

No holky, to jste mě teda věru nepotěšily....
Obyčejnou chřipku byste tam neměli???

Není tady

 

#7 27. 8. 2008 17:50

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Kašlající pes

Srdce bych asi vyloučila- pokud začal jeden a druhý týden po něm, je to dost nepravděpodobné. Ale psincový kašel běžně dostanou i proočkovaní- ona prý ta vakcina " nedrží tak jak by měla".... sad
Zkoušej  dávat čaj normálně do misky místo vody, osla´d malounko- oni si většinou nechají říct....

Není tady

 

#8 27. 8. 2008 18:27

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Kašlající pes

zuzi777a napsal(a):

Srdce bych asi vyloučila- pokud začal jeden a druhý týden po něm, je to dost nepravděpodobné. Ale psincový kašel běžně dostanou i proočkovaní- ona prý ta vakcina " nedrží tak jak by měla".... sad
Zkoušej  dávat čaj normálně do misky místo vody, osla´d malounko- oni si většinou nechají říct....

Asi ne ale ta možnost tu je. Ne každý ví,že zrovna tímhle se projevuje nemoc srdce,my jsme toto měli u mladého psa,asi čtyřletého ale po čase to přešlo. Ale projevuje se to hlavně při vstávání,když se pes vzbudí nebo při námaze.takže to být nemusí,ale kdyby to přetvrávalo,přesto bych doporučovala vyšetření


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#9 27. 8. 2008 20:33

Korin
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 12. 8. 2008
Příspěvky: 801

Re: Kašlající pes

Jitrocelový sirup nebo Thymomel některým psům celkem "jede", stojí za to je vyzkoušet. Pomoci může i ACC (acetylcystein) v prášku, když se rozmíchá ve vodě a podaří se ho do psa vpravit tongue Na psincovém kašli se podílí celá řada bakterií a virů, nejde o nemoc vyvolanou jediným mikroorganismem. V běžných vakcínách jsou zastoupené 2 viry, které ho vyvolávají, takže jím trpí i kvalitně naočkovaní psi. Ve většině případů by stačil  sirup proti kašli, atb jsou jen pojistka sjuk


http://www.eticker.co.za/tickers/umna9bmbqpf3dzax.png

http://www.eticker.co.za/tickers/61zy20bdhqdykt6j.png

Není tady

 

#10 28. 8. 2008 17:37

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kašlající pes

Jeden pes už je docela dobrej, už má i ATB vysazená, ale ten druhý zatím ne. Tak jen doufám, že se to uklidní.
Děkuju za radu. Vůbec to není sranda.
Až se uzdraví nechám je naočkovat. Prý je to zhruba půlroční účinnost, nejlépe aplik. v únoru či březnu, aby to vykrylo i podzim.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů