Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 8. 2008 18:18

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: oslovení druhé poloviny

Ve filmu Jak se krotí krokodýli říkala Bára Štěpánová (Anča), Václavu Postráneckému (Josef), Pepi a to se mi docela líbilo.

Není tady

 

#27 27. 8. 2008 8:40

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: oslovení druhé poloviny

Tiina napsal(a):

Janči osobně bych mu říkala Josefe, to je nejhezčí varianta, jakýkoli Pepa, Joža nebo nedejbože Pepinka to je děs běs

Tiino, vidíš, každému se líbí něco jinýho...já si třeba nedovedu představit, že svýmu partnerovi říkám Josefe.. nelíbí se mi to a přijde mi to takový "cizí" pro člověka, kterýho miluju...  ale je to každýho věc... já si zůstanu u svejch Pepíčků, Pepinek a tak...

Není tady

 

#28 27. 8. 2008 8:51

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: oslovení druhé poloviny

janísek napsal(a):

Tiina napsal(a):

Janči osobně bych mu říkala Josefe, to je nejhezčí varianta, jakýkoli Pepa, Joža nebo nedejbože Pepinka to je děs běs

Tiino, vidíš, každému se líbí něco jinýho...já si třeba nedovedu představit, že svýmu partnerovi říkám Josefe.. nelíbí se mi to a přijde mi to takový "cizí" pro člověka, kterýho miluju...  ale je to každýho věc... já si zůstanu u svejch Pepíčků, Pepinek a tak...

přesně tak, taky bych tak nemohla říkat, někomu, koho mám ráda. Je to tvrdé a cizí. A to že je Pepínovi 40, no a..

Manželovi taky bude příští rok 40 a když ho oslovím Petře, zavětří, co že to provedl.Protože je zvyklý, že mu říkám Péo, Petří, kulíšku, broučku, Bobe.

Není tady

 

#29 27. 8. 2008 10:03

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: oslovení druhé poloviny

No vidíš, to by mě nenapadlo, že se jim to bude líbit, ikdyž jsou starší, ale je fakt, že podle oslovení se pak pozná, jestli náhodou něco neprovedl.

Pepi je hezké i Pepíno, ale záleží na každém, mě prostě zlatíčka a miláčku přijde strašný.

Není tady

 

#30 27. 8. 2008 10:22

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: oslovení druhé poloviny

Barusja napsal(a):

No vidíš, to by mě nenapadlo, že se jim to bude líbit, ikdyž jsou starší, ale je fakt, že podle oslovení se pak pozná, jestli náhodou něco neprovedl.

Pepi je hezké i Pepíno, ale záleží na každém, mě prostě zlatíčka a miláčku přijde strašný.

ale to přece nefunguje tak, že ho dejme tomu do 30let  budeš oslovovat Pepčo a pak si sednete a on ti řekne " hele mámo, už mi začíná táhnout na čtvrtej křížek, tak mi raději odteď říkej Pepo, nebo Josefe, protože Pepča už se ke mně nehodí.
V soukromí mu přece klidně můžeš dál říkat Pepi, i když mu bude 60. A mezi lidmi Pepíku. smile

Není tady

 

#31 27. 8. 2008 10:25

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: oslovení druhé poloviny

Barusja napsal(a):

No vidíš, to by mě nenapadlo, že se jim to bude líbit, ikdyž jsou starší, ale je fakt, že podle oslovení se pak pozná, jestli náhodou něco neprovedl.

Pepi je hezké i Pepíno, ale záleží na každém, mě prostě zlatíčka a miláčku přijde strašný.

a jak se vlastně ten tvůj jmenuje? Na příkladech píšu Josef, ale toho má Janísek

Není tady

 

#32 27. 8. 2008 11:00

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: oslovení druhé poloviny

tak to je fakt, vidíš to jsem nějak zapomněla smile
Jako ten tvůj Petr.

Není tady

 

#33 27. 8. 2008 11:23

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: oslovení druhé poloviny

misha88 napsal(a):

A Josef je taky Bobeš ne přece?Tak Bobe je blbý??

Bobeš se řiká Bohumilovi


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#34 27. 8. 2008 13:07

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: oslovení druhé poloviny

lindaB napsal(a):

...a když ho oslovím Petře, zavětří, co že to provedl...

Jojo, to je jako u nás stolt

Já mu říkám Peo, Peti, Petizku, Pedro, no a pak ho oslovuji výrazy, které s jeho jménem nemají nic společného hjarta

Není tady

 

#35 27. 8. 2008 15:51

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: oslovení druhé poloviny

Janísku jasně, tohle je hrozně subjektivní, nicméně jsou určité varianty, které jsou jaksi soukromější. Přece jen oslovovat dospělého chlapa na veřejnosti Pepinko .... :-))).

Vůbec já mám s těmi klasickými českými jmény problém, že mě se vždycky líbí v původním tvaru. Takže Františkovi bych říkala Františku, nikoliv Franto, Josefovi Josefe a nikoliv Pepo, Václávovi Václave a nikoliv Vašku a tak podobně....

Není tady

 

#36 27. 8. 2008 16:50

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: oslovení druhé poloviny

Tiina napsal(a):

Janísku jasně, tohle je hrozně subjektivní, nicméně jsou určité varianty, které jsou jaksi soukromější. Přece jen oslovovat dospělého chlapa na veřejnosti Pepinko .... :-))).

Vůbec já mám s těmi klasickými českými jmény problém, že mě se vždycky líbí v původním tvaru. Takže Františkovi bych říkala Františku, nikoliv Franto, Josefovi Josefe a nikoliv Pepo, Václávovi Václave a nikoliv Vašku a tak podobně....

a mě zas nejde oslovit Marii, jako Marii   a vždy říkám Maruško, Maruš

Františka mám v rodině a tomu říkám Fany, Fando.Onehdá jsme ho oslovila v sms Franto a taky se divil, kdo že mě to naštval.

Není tady

 

#37 28. 8. 2008 8:38

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: oslovení druhé poloviny

Tiino, mᚠpravdu... některé oslovení používám jen v soukromí... zrovna třeba tu přetřásanou Pepinku... big_smile na veřejnosti je to Pepí, Pepa, Pepča... ten Josef mi prostě nějak nejde.. smile

Není tady

 

#38 28. 8. 2008 10:08

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: oslovení druhé poloviny

Možná už to tu bylo,ale co třeba Pepan.Já jsem Pavlína a vždy mi ve škole nebo cizí lidé říkali Pavlo,což je jiné jméno.Manžel mi patnáct let říkal Pájo,teď už jen Pavlíno,je to studené.Když jsem byla malá byla jsem Pavka.Manžel má kolegu Josefa a říkají mu Spejbl.To se ti asi nehodíííí?

Není tady

 

#39 28. 8. 2008 10:17

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: oslovení druhé poloviny

Pavlíno, to je opravdu průšvih s tvým jménem. Já kamarádce říkám Pavlo, Pavlína mi přijde drsné, Pavlínka jak pro malou a Pája to je taky takové o něčem. Ale podobné je to i s Renatou a Renátou.

Není tady

 

#40 4. 9. 2008 8:16

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: oslovení druhé poloviny

Tiina napsal(a):

Janísku jasně, tohle je hrozně subjektivní, nicméně jsou určité varianty, které jsou jaksi soukromější. Přece jen oslovovat dospělého chlapa na veřejnosti Pepinko .... :-))).

Vůbec já mám s těmi klasickými českými jmény problém, že mě se vždycky líbí v původním tvaru. Takže Františkovi bych říkala Františku, nikoliv Franto, Josefovi Josefe a nikoliv Pepo, Václávovi Václave a nikoliv Vašku a tak podobně....

Tiino, mám to stejně :-) Nač kazit pěkné jméno, jako je František? :-) Vždy to už samo o sobě zní jako zdrobnělina, vlivem toho - ek :-)
To samé Jaroslav, Michal... nekazila bych to zdrobňováním, strašně se mi ta jména líbí tak, jak jsou... hmmm.. Františku, Jaroslave, Michale... Ježí se mi chlupy, když slyším někoho, jak oslovuje chlapa Tooomíííí, Jožíííí, Milíííí, Míííííšoooo, Jarííííí, Mirííííí :-)

Mám takovej dotaz: oslovujete svého muže jinak v soukromí a jinak na veřejnosti a ještě jinak třeba před dětma? Nebo to máte před jakýmkoliv obecenstvem stejný? wink


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#41 4. 9. 2008 11:29

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: oslovení druhé poloviny

Já říkám pořád stejně, maximálně v ložnici mu řeknu pr.delko nebo tak:)

Není tady

 

#42 4. 9. 2008 12:27

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: oslovení druhé poloviny

janísek napsal(a):

Janči, přítel se taky jmenuje Josef. A je to prostě Pepča, Pepíček, a často i Pepinka- ale tomu se všichni smějou...ale mě se to líbí...rodna

Jožin
Nejsme z Moravy, ale dva známí ano, a prostě jsou oba "Jožin".
Manžel je Milan a je Milan prostě všude. Nemám ráda zdrobněliny. Syn je Martin a fakt doma nic jiného nepoužíváme. Mladší syn je Daniel a tomu se říká Dando, to je jediná výjimka. A já mám tak debilní jméno, že když mi jím někdo řekne, naskočí mi osypky nebo čekám nějaký průšvih.

Upravil(a) Vlaďka (4. 9. 2008 12:33)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#43 4. 9. 2008 12:37

Poly
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2007
Příspěvky: 310

Re: oslovení druhé poloviny

pajaja napsal(a):

Možná už to tu bylo,ale co třeba Pepan.Já jsem Pavlína a vždy mi ve škole nebo cizí lidé říkali Pavlo,což je jiné jméno.Manžel mi patnáct let říkal Pájo,teď už jen Pavlíno,je to studené.Když jsem byla malá byla jsem Pavka.Manžel má kolegu Josefa a říkají mu Spejbl.To se ti asi nehodíííí?

To je pravda! Já se zase jmenuji Pavla a spousta lidí mi říká Pavlína. Ale to je právě jiné jméno big_smile

Jinak jsem s Tiinou za Josefe, Františku, Václave, Jene, Marie, Jiří...

Můj kamarád je Američan a vždycky se diví, jak "sladce" tady u nás mluví i dospělí lidi. Že starší muž např. do mobilu volá "Ahojkyyy!!!"

offtopic A taky říkal, že tady všichni rapujou - říkají "jo, jo, jo..." lol lol lol

Upravil(a) Poly (4. 9. 2008 12:38)

Není tady

 

#44 4. 9. 2008 16:25

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: oslovení druhé poloviny

Ophelia jo přesně....ale obávám se, že to je všechno teorie, většinou to stejně skončí u Franty a Pepy :-)). Jo ad Michal..nᚠpes se jmenuje Míša a manželův strýček mu zásadně říká Michale...asi taky zdrobněliny nerad :-)).

Není tady

 

#45 4. 9. 2008 17:01

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: oslovení druhé poloviny

Manžílka oslovuji - Miláček, Davídek, Zlatíčko.

Není tady

 

#46 5. 9. 2008 6:46

karina51
♥♥-----
Registrovaný: 4. 5. 2008
Příspěvky: 32

Re: oslovení druhé poloviny

Já jsem Jarmila,ale říkají mi Jarka,manžel mi říká mamko nebo babko,přítel mi říká  lásko moje.

Není tady

 

#47 5. 9. 2008 11:26

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: oslovení druhé poloviny

já mám právě ke zlatíčku a miláčku blbej vztah. Když jsem byla v Anglii, tak mi domácí říkala honey, darling a sweatheart a tam se to používá normálně jako běžné oslovení. Tak proto. Asi zůstanu u běžného oslovení jménem:)
A díky

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů