Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#1 20. 1. 2006 11:27

Daroly
♥♥♥----

Sociální dávky

Dobrý den všem.
Včera mě šokoval telefonát od mé sestry. Šla žádat o sociální dávky a úřednice je zamítla s tím, že její přítel, se kterým bydlí v pronajatém bytě vydělává více než 7000,- Kč a proto ji má živit on. Chtěla bych se zeptat jestli to je opravdu možné?
Díky, D.

Není tady

#2 20. 1. 2006 20:22

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Re: Sociální dávky

Možné to skutečně je.Záleží ovšem také na tom kolik osob v bytě žije,jaký je jejich celkový příjem a zda dosahují životního minima.Doplatek ze " sociálky" je určen k dosažení dávek životního minima.

Není tady

#3 20. 1. 2006 20:58

Daroly
♥♥♥----

Ahoj Anko.
Díky za odezvu. Sestra bydlí s přítelem v pronajatém bytě(oni dva), odešla z práce(zdrav. důvody) a protože nemá nárok na podporu, šla si zažádat o sociální dávky. Žádný příjem tedy nemá.  Jakou má její kluk výplatu nevím, ale úřednice pravila, že jestli to je víc než 7000,- , tak ji má živit.
Zdá se mi opravdu podivné, že když se člověk dostane do úzkých - má prostě  smůlu...
Měj se hezky, D.

Není tady

#4 20. 1. 2006 23:16

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Asi bych zkusila jít k jiné úřednici, nejspíš se blbě vyspala.  Ale záleží na mnoha okolnostech.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#5 24. 1. 2006 10:36

Doublex
♥♥♥----

A mohu třeba žádat o nějakou dávku když jsem jen na podpoře? Bydlím sám. Třeba příspěvěk na bydlení?

Není tady

#6 24. 1. 2006 12:46

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

to:Doublex.Máš nárok na doplatek do životního do životního minima.
To znamená že pokud jsi nezaměstnaný,započítají ti i příjem z úředu práce
popř.ze sociálky.Žádet samozřejmě můžeš, a já bych to i udělala.

Není tady

#7 24. 1. 2006 13:40

Iveta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: severní Morava

U nás jsou tedy dobré úřednice, ještě poradí, o co je možné požádat.
Ale pokud žijete s přítelem v jednom bytě, to znamená prokazatelně trvalé bydliště, posuzují se přijmy obou osob, ale také životní minimum pro 2 dospělé osoby. Ovšem pokud žijí v bytě ještě pracující rodiče, vyjít to nemusí.
Rozhodně to nevzdávej a zajdi za jinou úřednicí, takhle Tě odbít nesmí. Ona tam je proto, aby Ti pomohla, ne Ty pro ni.

http://www.mujpes.cz/galerie/32245t.jpg
Všichni jsme andělé jenom s jedním křídlem.Létat můžeme jenom tehdy,objímáme-li jeden druhého .

http://www.gifanimace.wz.cz/animace/kone/02.gif

Není tady

#8 24. 1. 2006 13:58

Nety
♥♥♥♥♥♥♥

Příspěvek na bydlení - žadatel musí mít nájemní smlouvu nebo vlastnit nemovitost, na kterou tento příspěvek bude žádat. Současně tam musí mít trvalý pobyt k 1.dni v měsíci, od kterého žádá. Příjmy dokládají všechny osoby, které jsou tam hlášeny k trvalému pobytu bez ohledu na to, zda byt užívají. To je základní pravidlo k příspěvku na bydlení.

Všechny ostatní dávky jsou taktéž vyhodnocovány dle výše příjmů společně posuzovaných osob. Pokud se žádá přídavek na dítě, sociální příplatek - pak příjmy dokládají matka - otec - nezaopatřené děti do 26ti let. Pokud žena vede společnou domácnost s partnerem, a ten není otcem dítěte, pak dokládá také příjmy po uplynutí třech měsíců společné domácnosti. Sociální příplatek je laicky řečeno velice přísný na výši příjmů do rodiny, stejně jako příspěvek na bydlení. Přídavek na dítě je benevolentnější. Jestli se chcete na cokoli zeptat, napište vzkaz nebo sem. smile

http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

#9 24. 1. 2006 16:12

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

Proč nemá nárok na podporu,když odešla ze zdravotních důvodů?Nárok není v případě,že by byla vyhozena s § 53 a v tom případě nemá nárok ani na doplacení do životního minima po dobu půl roku.

Není tady

#10 24. 1. 2006 16:49

Daroly
♥♥♥----

Ahoj Ivčo, protože jako absolventka nesplnila podmínky k podpoře(chodila na brigády, ale práce na dohodu o pracovní činnosti se nepočítá mezi práci, díky které máš nárok na podporu...). Šla hned po škole do zaměstnání, jenže odtamtud odešla, dohodou, ještě než to byl jeden rok.
Dívala jsem se na stránky ministerstva pr. a soc. věcí. Mají tam tabulku na výpočet různých dávek. Čili, pokud jsem to naklapala správně, tak životní minimum dvoučlenné domácnosti dělá opravdu 7430,- Kč.
Děkuji všem, kteří se ozvali. Hezký den, D.

Není tady

#11 29. 1. 2006 16:59

Petra129
Host

Mohu žádat sociální dávky - doplacení do živ. minima, když si manžel neplatil sociální pojištění??? Já jsem o tom nevěděla.

NÁŠ TIP:

Zápatí