Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 9. 9. 2008 8:53

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Hmm, taky nechápu, proč mám za stejnou pracovní pozici o 3,000 méně,než kolega se stejnou pracovní pozicí. Aha, teď už to vím. Jsem hospodyňka a on je svobodný živitel lollol


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#77 9. 9. 2008 9:52

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Za jaky plat pracujete?

popripade nedosahujes kvalitu prace ako on wink


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#78 9. 9. 2008 10:15

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Oxi napsal(a):

popripade nedosahujes kvalitu prace ako on wink

Bohužel tě Oxi zklamu. Dokonce přesahuji. Jelikož tady každý na oddělení vidí výledky těch ostatních. Lze to lehce spočítat. Počet zlikvidovaných událostí za určitý termínsmile
Ale chápu. ON má Ing. já ne. Za titul se platí, ač je odváděna stejná práce.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#79 9. 9. 2008 10:21

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Oxi napsal(a):

popripade nedosahujes kvalitu prace ako on wink

Bohužel tě Oxi zklamu. Dokonce přesahuji. Jelikož tady každý na oddělení vidí výledky těch ostatních. Lze to lehce spočítat. Počet zlikvidovaných událostí za určitý termínsmile
Ale chápu. ON má Ing. já ne. Za titul se platí, ač je odváděna stejná práce.

Tak preco sa nad tym pozastavujes, ked si to sama krasne vysvetlila?


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#80 9. 9. 2008 10:49

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Ne fakt jsem o tom v klidu přemýšela. Já chápu, že za vzdělání potřebují zaplatit  a že bude mít větší postup v kariéře. O tom vůbec žádná, to se nepřu a přeji mu to. Ale pokud příjmu na stejné pracovní zařazení dva lidi. Jednoho středoškoláka s praxi 6 let druhého po VŠ bez praxe, který udělá menší výkon. Jak je možné, že on má více peněz na startu? Já si vždy myslela, že je oceňováno u vedoucího jak je odvedená kvalita a počet práce?
Oxi, ty taky nemᚠVŠ a jsi schopný IT manager (omlouvám se, nevím přesné zařazení). Mᚠnadstandartní plat. Vem si, že se na tvé pozici objeví kluk bez praxe s VŠ a zaplatí ho více, ač odvede menší počet práce. Jak se budeš cítít?

To je myslím i velký problém státního zaměstnávání. ONi se diví, že tam neudrží mladé lidi (na úřadech, účitleé atd.). Ti mladí po 2 letech praxe můžou být lepší a pružnější než ty staré struktůry, které tam jsou už 20 let a mají prachy za počet odpracovaných let.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#81 9. 9. 2008 10:52

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Oxi napsal(a):

popripade nedosahujes kvalitu prace ako on wink

Bohužel tě Oxi zklamu. Dokonce přesahuji. Jelikož tady každý na oddělení vidí výledky těch ostatních. Lze to lehce spočítat. Počet zlikvidovaných událostí za určitý termínsmile
Ale chápu. ON má Ing. já ne. Za titul se platí, ač je odváděna stejná práce.

Tak toto jsem měla podobné asi 6 let ale s rozdílem 10 000,- Kčdumbomstyrka Dělala jsem oblastní personalistku ale bez titulu........druhá dělala jinou oblast s titulem...rozdíl 10 000 Kč

Jo a já delší praxi o 9 let

Upravil(a) Petuna (9. 9. 2008 10:53)

Není tady

 

#82 9. 9. 2008 10:55

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Za jaky plat pracujete?

Mna v praci nezaujima kolko zarabaju moji kolegovia. Nepatram po tom a kadze sa s nimi neozieram nemam ani sancu to zistit (u nas sa o plate nesmie hovorit). Zaujima ma len to, kolko zarabam ja.
Na mojom fleku sa nikdy neobjavi nikto bez praxe a bohuzial to zvladne malokto aj s praxou ... ale vies ako by som sa citil? Skvele, pretoze by som mohol konecne s cistym svedomim dat vypoved a konecne odist.


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#83 9. 9. 2008 11:11

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Oxi napsal(a):

popripade nedosahujes kvalitu prace ako on wink

Bohužel tě Oxi zklamu. Dokonce přesahuji. Jelikož tady každý na oddělení vidí výledky těch ostatních. Lze to lehce spočítat. Počet zlikvidovaných událostí za určitý termínsmile
Ale chápu. ON má Ing. já ne. Za titul se platí, ač je odváděna stejná práce.

jsou práce, kde se platí za práci  bez ohledu na titul... (soukromý sektor)
a jsou práce, kde se platí dle "tabulek" - za titul např. (veřejný sektor)


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#84 9. 9. 2008 11:16

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Za jaky plat pracujete?

Jess stoltstolt


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#85 9. 9. 2008 11:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Jo Jess, mᚠpravdu. Pojištovna je zvláštní druh podnikánísmile

A jak vím plat kolegy? Sám mi to řekl, protože se přišel poradit, kolik si může říci o přidání lol

Vždy výpověď můžeš dát i teď,ne? Praxi máš, tak tě jinde vezmou. Třeba to tam bude lepší.

Upravil(a) Klubko (9. 9. 2008 11:23)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#86 9. 9. 2008 11:30

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

Jessika napsal(a):

jsou práce, kde se platí za práci  bez ohledu na titul... (soukromý sektor)
a jsou práce, kde se platí dle "tabulek" - za titul např. (veřejný sektor)

Přesně... s tím, že veřejný sektor podle těch tabulek zas až tak moc velký platy nedává (spíš malý).
S vejškou a praxí mám nižší než průměrný plat, je to jako výsměch, když jdu do práce a nahoře u "píchaček" běhá, kolik je průměrný plat... vždycky si vzpomenu kolik mám já :-)

Hrubá mzda: 23 182 Kč... (http://www.czso.cz/)

Nás provokujou :-)

Není tady

 

#87 9. 9. 2008 11:34

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Vždy výpověď můžeš dát i teď,ne? Praxi máš, tak tě jinde vezmou. Třeba to tam bude lepší.

Nebudeme riesit, hmm?


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#88 9. 9. 2008 11:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Marti,protože nemᚠještě odpracovány ty léta:)

Můj bývalý nastoupil po VŠ na Ministerstvo zemědělství. Prý neuvěřitelný. Po roce vypadl, protože říkal, že žádný normální člověk tam nemůže vydržet. První co ho naučili, bylo tiše přepojovat telefony na ústřednu,aby měl stále vyzávněcí ton. To vítě, přečíst noviny v klidu je něco jiného, než když se musí mezi tím pracovat. Po třetí na něj houkali,a už to nebere, že je čas jít domů. Fakt neuvěřitelný. Pak začal dělat v soukromé projektatské firmě,kde je dostud. Stále má nad sebou pozemkový úřad nebo katastr.Státní instituce a je prý parádní s nimi komunikovat, když neco chce. Bohužel, toto je realita. Skutečný příběh zažitý na vlastní kůži. Vždy říkal, že měl menší prachy, ale neuvěřitelně volného času:)
Já si myslím, že pro 50ti letou dámu ,která neumí jediný jazyk, používat PC a má SS, tak státní správa je nejlepší místo:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#89 9. 9. 2008 11:50

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Marti,protože nemᚠještě odpracovány ty léta:)

Můj bývalý nastoupil po VŠ na Ministerstvo zemědělství. Prý neuvěřitelný. Po roce vypadl, protože říkal, že žádný normální člověk tam nemůže vydržet. První co ho naučili, bylo tiše přepojovat telefony na ústřednu,aby měl stále vyzávněcí ton. To vítě, přečíst noviny v klidu je něco jiného, než když se musí mezi tím pracovat. Po třetí na něj houkali,a už to nebere, že je čas jít domů. Fakt neuvěřitelný. Pak začal dělat v soukromé projektatské firmě,kde je dostud. Stále má nad sebou pozemkový úřad nebo katastr.Státní instituce a je prý parádní s nimi komunikovat, když neco chce. Bohužel, toto je realita. Skutečný příběh zažitý na vlastní kůži. Vždy říkal, že měl menší prachy, ale neuvěřitelně volného času:)
Já si myslím, že pro 50ti letou dámu ,která neumí jediný jazyk, používat PC a má SS, tak státní správa je nejlepší místo:)

A já si říkám, proč je to tak vysoký věkový průměr :-)
Ne, dělám si legraci, jsou tu i mladí, úspěšní a perspektivní, jako třeba já, že jo :-)

Ale oproti minulé práci, těch starších lidí je tady dost.

Není tady

 

#90 9. 9. 2008 11:51

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

No a s tou střední školou nemᚠpravdu... na pozici kde jsem já, berou zásadně s vejškou!!! A s angličtinou :-) (Aspoň ji po mně chtěli, ale plynně nemluvím).
A s počítačem musíš taky umět dobře, excel, databáze...

Zas taková flákárna to tady není.
Že bych změnila místo? Kde že se nic nedělá a berou se penízky?

Upravil(a) Martinka1 (9. 9. 2008 11:52)

Není tady

 

#91 9. 9. 2008 12:05

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Martinko, každý kdo někdy dělal ve státní správě a poté v soukromé. Tak ti řekne, že je to nebe a dudy. Já byla na státní jen na brigádě a stačilo:)
Ano u některého odbru atd musíš mít VŠ to je pravda. Neříkám, že ne:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#92 9. 9. 2008 12:47

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Za jaky plat pracujete?

Já pracuju celý život ve státní správě a můžu vám sdělit, že platy tam byly vždycky mizerný. I za komunistů měli právníci v podniku 2x takový plat jako úředníci a ještě k tomu prémie. A co se týče produktivity práce, tak na tom byli podobně. Možná na některých úřadech se víc nadřeli, než někteří podnikoví právníci.
Já jsem si říkala, že po mateřské už se na úřad nevrátím a šla jsem tam znovu a ještě jsem jim div nelíbala ruce, že mě tam vzali, protože jsem měla stále nemocné děti  a z každého měsíce jsem nejméně 1-2 týdny byla doma na OČR. Jedině na úřadě mi to nikdo nevyčítal a ještě mi dali zkrácenou pracovní dobu. Peníze byly samozřejmě směšné, ale já stejně nikam jinam jít nemohla. Když děti vyrostly natolik, že už mohly být samy doma, když byly nemocné, tak mně už bylo 40. To už je těžko začínat někde v soukromé sféře, kde tě předběhnou mladí, flexibilní, se znalostí jazyků, nabušení ze školy. Takže jsem ve státní správě zůstala. Je fakt, že se tady nepředřu, ne že bych neměla co dělat, ale rozhodně nedělám od nevidím do nevidím, v soboty, neděle, ve svátek jako třeba advokáti. Ale peněz mám opravdu jen tolik, abychíom s dětmi nechcípli hlady. Na dovolenou si teda nevydělám, ani si nemůžu dovolit koupit si něco dražšího (čímž myslím třeba kostým za 2000,- Kč) na sebe. Jsou tu tabulkový platy a chlapi mají o něco vyšší osobní ohodnocení, než ženský. Ale průměrného platu nedosahuji.

Není tady

 

#93 11. 9. 2008 8:35

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko napsal(a):

Marti,protože nemᚠještě odpracovány ty léta:)

Můj bývalý nastoupil po VŠ na Ministerstvo zemědělství. Prý neuvěřitelný. Po roce vypadl, protože říkal, že žádný normální člověk tam nemůže vydržet. První co ho naučili, bylo tiše přepojovat telefony na ústřednu,aby měl stále vyzávněcí ton. To vítě, přečíst noviny v klidu je něco jiného, než když se musí mezi tím pracovat. Po třetí na něj houkali,a už to nebere, že je čas jít domů. Fakt neuvěřitelný. Pak začal dělat v soukromé projektatské firmě,kde je dostud. Stále má nad sebou pozemkový úřad nebo katastr.Státní instituce a je prý parádní s nimi komunikovat, když neco chce. Bohužel, toto je realita. Skutečný příběh zažitý na vlastní kůži. Vždy říkal, že měl menší prachy, ale neuvěřitelně volného času:)
Já si myslím, že pro 50ti letou dámu ,která neumí jediný jazyk, používat PC a má SS, tak státní správa je nejlepší místo:)

To je celkem trefně popsané, mám obdobné zkušenosti. Až mi bude padesát a budu mít vyděláno a budu se chtít flákat, nastoupím do státní správy smile Kafíčka, soukromé telefony, hraní her, žádné přesčasy, ve tři padla. Povětšinou samé nesmyslné papírování, které zvládne cvičený šimpanz po týdenním zaškolení. Ale asi by mě to nebavilo dlouho.

Není tady

 

#94 11. 9. 2008 8:41

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

Petře, normální mladý člověk tam nemůže vydržet. To mi neříkej. Já pracovala v městském archívu. Brigádička. Ráno v sedm kafe, v dest kafíčko, oběd, pak ve dvě kafe, třetí padla:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#95 11. 9. 2008 14:18

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Za jaky plat pracujete?

Ivana napsal(a):

Já pracuju celý život ve státní správě a můžu vám sdělit, že platy tam byly vždycky mizerný. I za komunistů měli právníci v podniku 2x takový plat jako úředníci a ještě k tomu prémie. A co se týče produktivity práce, tak na tom byli podobně. Možná na některých úřadech se víc nadřeli, než někteří podnikoví právníci.
Já jsem si říkala, že po mateřské už se na úřad nevrátím a šla jsem tam znovu a ještě jsem jim div nelíbala ruce, že mě tam vzali, protože jsem měla stále nemocné děti  a z každého měsíce jsem nejméně 1-2 týdny byla doma na OČR. Jedině na úřadě mi to nikdo nevyčítal a ještě mi dali zkrácenou pracovní dobu. Peníze byly samozřejmě směšné, ale já stejně nikam jinam jít nemohla. Když děti vyrostly natolik, že už mohly být samy doma, když byly nemocné, tak mně už bylo 40. To už je těžko začínat někde v soukromé sféře, kde tě předběhnou mladí, flexibilní, se znalostí jazyků, nabušení ze školy. Takže jsem ve státní správě zůstala. Je fakt, že se tady nepředřu, ne že bych neměla co dělat, ale rozhodně nedělám od nevidím do nevidím, v soboty, neděle, ve svátek jako třeba advokáti. Ale peněz mám opravdu jen tolik, abychíom s dětmi nechcípli hlady. Na dovolenou si teda nevydělám, ani si nemůžu dovolit koupit si něco dražšího (čímž myslím třeba kostým za 2000,- Kč) na sebe. Jsou tu tabulkový platy a chlapi mají o něco vyšší osobní ohodnocení, než ženský. Ale průměrného platu nedosahuji.

To je hrůza,ještě nás tady tak ti státní zaměstnanci prudí a potvrzují tak,co většina národa ví,jako by nestačilo že my podnikatelé musíme doopravdy makat,aby bylo z našich daní na jejich platy.A ty státní krysy ještě mají tu drzost a dožadují se průměrného platu. Tvrdé,že?Ale je to bohužel tak!

Není tady

 

#96 11. 9. 2008 14:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

Kuty napsal(a):

To je hrůza,ještě nás tady tak ti státní zaměstnanci prudí a potvrzují tak,co většina národa ví,jako by nestačilo že my podnikatelé musíme doopravdy makat,aby bylo z našich daní na jejich platy.A ty státní krysy ještě mají tu drzost a dožadují se průměrného platu. Tvrdé,že?Ale je to bohužel tak!

Kuty, musím se smát, jsem státní zaměstnanec :-)

Ale podle toho co tady píšeš, bych si to mohla brát osobně... No nebudu, tím si nepomůžu.

Jestli na mě nechceš makat, pojď pracovat na nᚠúřad :-) Pak si to povíme kapitulation

Není tady

 

#97 11. 9. 2008 14:23

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

Kuty, no a vzhledem k tomu, že je pracovní den - pracovní doba - a jsme tu TY i JÁ... :-) Netřeba komentovat. :-)

Neříkám, že se v práci předřu - ale tady zase platí "pracuju do výše svého platu". A ten opravdu velký nemám. Prostě na ten "průměr" nedosáhnu :-)

Není tady

 

#98 11. 9. 2008 14:32

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Za jaky plat pracujete?

;)Neříkám, že se v práci předřu - ale tady zase platí "pracuju do výše svého platu"

Promiň, a v tom je Marti ten problém! Úředníci pracující do výše svého platu! Jenže oni si právě musí uvědomit, že i ty malé peníze mají s daní nás. Daňových poplatníků. A jdou tu pro nás.
Ty jsi třeba příjemná ale sama si přiznej, že když někdy něco potřebuješ a jdeš za protivnou úřednicí, tak to je o nervy.

Když jsem byla před měsícem přihlašovat nové (staré auto), tak jsem zapoměla že mám mít evidenční kontrolu. Ačkoliv to vím, tak mi to vypadlo. Měla jsem všechny papíry, hotovou technickou, pojitku, STK.
Ženská na magistrátu na doprvním jen zvolala "proboha, vždy%t nemáte evidenčku, já už to dala do počítače. To nevíte? co já teď s tím?"
Protočila panenky a ukázala jak jsem blbá.
Když jsem jí řekla, že auto nekupuji každý den a ona je od toho, aby mi to v klidu vysvětlila, tak se málem urazila. Ano taky si říkala, se tady za ten plat nepo.seru.
Věř, že kdyby si tohle dovolila třeba prodavačka u soukromníka a on jí stála za zády, tak jí sjede, jak se chová k zákazníkovi. Jenže kdo sjede jí, Když tym vedlení sedí stejně naladěná krá.va a jak zavřu dveře tak hned začnou nahlas diskutovat, jaká jsem blbá slepice


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#99 11. 9. 2008 14:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Za jaky plat pracujete?

Martinko,když jsem to psala,vzpomněla jsem si na tebe,aby sis to nebrala osobně,je to myšleno všeobecně.Ale asi si nepamatuješ,nebo jsme si to nepsaly-já podnikám,ano,jsem te´d doma na sedačce a bavím se hloupostma,je to takové odreagování se pro mě svým způsobem a zábava,ale za chvíli vyrážím do terénu makat a budu až do večera.Pracuju jen na sebe,takže si klidně dám celý den pohov,ale ten den taky nic nevydělám.Ty mᚠaspoň výhodu že ti i za tohle babinetování platí.

Není tady

 

#100 11. 9. 2008 14:54

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Za jaky plat pracujete?

Klubko, já nepracuju s lidma ale s počítačem a číslama, a na kolegy jsem milá :-)
A uznávám, že když jsem hledala práci, tak jsem chtěla práci "klidnou", protože v býv. práci, ač mi platili o dost víc (a taky státní sektor), jsem se z toho málem psych. zbláznila.
Takže mám relativně klidnou práci za přiměřeně málo peněz (ale zase dost natolik, abych mohla fungovat).

Kuty, já fakt nemám nic proti podnikatelům a myslím, že to mají těžké - proto nepodnikám, bála bych se... že si nevydělám.
Ale, tu úředničinu taky někdo dělat musí... a ne každý by na to měl - psychiku i domácí rozpočet :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů