Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 15. 8. 2008 19:15

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Za jaky plat pracujete?

Sirius napsal(a):

Klídek Petře, neurazil jsem se.....i já kdysi říkal, že do fabriky na píchačky nehrozí. Člověk míní a život mění. Na malém městě, se třemi dětmi vezmeš co se nabízí. A asociace komunismu? Mě to přijde jako nevolnictví a robota. V knihách se samozřejmě dočteš, že nevolnictví zrušil svým patentem osvícený Josef II. a robota skončila v revolučním roce 1848, ale...pod škraboškou lidskosti se ukrývá tvář využití až do konce. V mnoha továrnách mᚠpříplatek za "neonemocnění", takže lidé než by šli s chřipkou marodit tak jí přecházejí či si berou dovolenou. Také platnost Zákoníku práce je víc než směšná. Obchází se kdeco. Proto Ti kamaráde přeju, aby Ti to předsevzetí vydrželo a žádná světská moc Tě nedonutila od něho ustoupit.

No to mas pravdu,ze se nekde bere priplatel za nemarodnost.My dostavame kazdy mesic 1000 kc.A navic,kdyz nemarodme cely rok dostaneme 13 a 14 plat.Takze kdyz to tak spoctu tydeni marozeni by me prislo okolo 15 tisic.Takze dovolenou si zasadne vybiram na marozeni.Lekar si sice klepe na celo,kdyz s horeckama 39 nechci neschopenku.Horsi by bylo,kdyby me cekala nejaka operace tolik dovolene nemam.....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#52 15. 8. 2008 20:06

Sirius
Host

eremuruss napsal(a):

Sirius napsal(a):

Klídek Petře, neurazil jsem se.....i já kdysi říkal, že do fabriky na píchačky nehrozí. Člověk míní a život mění. Na malém městě, se třemi dětmi vezmeš co se nabízí. A asociace komunismu? Mě to přijde jako nevolnictví a robota. V knihách se samozřejmě dočteš, že nevolnictví zrušil svým patentem osvícený Josef II. a robota skončila v revolučním roce 1848, ale...pod škraboškou lidskosti se ukrývá tvář využití až do konce. V mnoha továrnách mᚠpříplatek za "neonemocnění", takže lidé než by šli s chřipkou marodit tak jí přecházejí či si berou dovolenou. Také platnost Zákoníku práce je víc než směšná. Obchází se kdeco. Proto Ti kamaráde přeju, aby Ti to předsevzetí vydrželo a žádná světská moc Tě nedonutila od něho ustoupit.

No to mas pravdu,ze se nekde bere priplatel za nemarodnost.My dostavame kazdy mesic 1000 kc.A navic,kdyz nemarodme cely rok dostaneme 13 a 14 plat.Takze kdyz to tak spoctu tydeni marozeni by me prislo okolo 15 tisic.Takze dovolenou si zasadne vybiram na marozeni.Lekar si sice klepe na celo,kdyz s horeckama 39 nechci neschopenku.Horsi by bylo,kdyby me cekala nejaka operace tolik dovolene nemam.....

Povídám..nevolnictví. tongue dumbom

#53 16. 8. 2008 9:30

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Ale zase je to každého volba smile Pokud by zaměstnavatel slíbil dva platy navíc, když budete chodit do práce celý rok přesně ve 3:42 ráno, tak stejně by to většina udělala smile

Není tady

#54 18. 8. 2008 9:33

KatieD
♥♥-----

Pracuji ve státní správě, mám zhruba 15 tisíc čístého/měsíčně plus kvartální odměny do výše cca 80 % hrubé mzdy.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;10712;106/st/20081122/k/8e97/ttc.png

Není tady

#55 18. 8. 2008 20:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

a já pracuju do výše svého platu vissla

Není tady

#56 18. 8. 2008 21:08

IlonaN
♥♥♥----

Nu, ono je to taky podle toho, kde pracujete, v jakem kraji...Praha vede, to je jasny.
Ja ted neberu nic, ale chci nastoupit za 25 000 hrubeho. Min ne. To je moje hranice.
Drive, pred dvema roky, jsem brala 12000 cisteho, a musim rict, s timto platem jsem si moc dovolit nemohla, jen prezivat...
Takze ted to vidim na 18 000 cisteho, s tim se aspon da zit...

Upravil(a) IlonaN (18. 8. 2008 21:08)

Není tady

#57 18. 8. 2008 22:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Tak to já asi žiju na Marsu. Většina lidí tu dělá za peníze do 12-ti 13-ti tisíc. Pak jsou ti, co  mají mnohem víc. Ve skutečnosti tzv. "průměrný plat" nemá skoro nikdo.
Jsem státní zaměstnanec a mám asi polovinu "průměrného měsíčního platu v ČR"  čistého se všemi příplatky za vedení, za noční směny, s ošatným, a s příspěvkem na materiál, který používám.
Máme ale zase docela dobrou pracovní dobu, takže jde při tom dělat druhé zaměstnání.

Není tady

#58 18. 8. 2008 22:12

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

PetrV napsal(a):

Snad jsem to s tím stádem nepřehnal a někoho se nedotknul. Ale ve mě to vyvolává ošklivé asociace komunismu. Prostě šedivé ráno (spíš ještě noc) a stovky otrávených čtyřicátníků se šinou od MHD k píchačkám u vrátnice. Ještě na škole jsem se zapřisáhnul, že do něčeho takového nikdy nevstoupím smile Přinejmenším volnou pracovní dobu považuju pro sebe za bezpodmínečnou nutnost.

Jo tak tohle máme stejný akorát že já si to "stádo" pár let za komančů vyzkoušel. Dobrá zkušenost...... roll
Dneska si nedovedu představit že by mi někdo měl nařizovat kdy budu mít volno nebo mi dokonce něco zakazovat.

Za kolik pracuju? Za tolik abych mohl slušně žít. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#59 19. 8. 2008 1:04

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Damila napsal(a):

Tak to já asi žiju na Marsu. Většina lidí tu dělá za peníze do 12-ti 13-ti tisíc. Pak jsou ti, co  mají mnohem víc. Ve skutečnosti tzv. "průměrný plat" nemá skoro nikdo.
Jsem státní zaměstnanec a mám asi polovinu "průměrného měsíčního platu v ČR"  čistého se všemi příplatky za vedení, za noční směny, s ošatným, a s příspěvkem na materiál, který používám.
Máme ale zase docela dobrou pracovní dobu, takže jde při tom dělat druhé zaměstnání.

Menší než průměrný plat má vždycky většina lidí, to platí na celém světě. Vždycky je víc těch hůře placených "dělníků" než těch dobře placených "manažerů". (Ani jedno označení přitom nemyslím pejorativně).

Není tady

#60 19. 8. 2008 7:27

misha88
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

taky to tak vidím...pracuju v Hk a i z okolí vím, že ty platy tu nejsou extra..někde v příspěvku nad tebou bylo že pod 18čistého nejde,to si ty lidi můžou tak vybárat safra?jen čučím..u našich je to : táta tak 14 čistého asi max., máma ani ne 10...+ někdy prémie...do nedávna živili ještě i mne a doted mi přispívají neco málo na vš...a žili sme si krásne,jídlo pestrý, výlety a dovči z toho taky šli..

http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

#61 19. 8. 2008 7:37

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Máte pocit, že více vzdělaní lidé jsou lépe placení? Nebo zkušenost, že ženy jsou placeny hůře, než muži?

U nás v práci je hodnocení za odpracované roky (tabulky), vzdělání ani pohlaví nehraje vůbec roli.

Není tady

#62 19. 8. 2008 7:40

misha88
♥♥♥♥♥♥♥

jak kde...tohle je fakt individuální, setkala jsem se s tím že žena na zcela stejné pozici jako muž má méně!!Ale taky že muž služebně maldší má méně než žena služebně starší..

http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

#63 19. 8. 2008 7:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Máte pocit, že více vzdělaní lidé jsou lépe placení? Nebo zkušenost, že ženy jsou placeny hůře, než muži?

U nás v práci je hodnocení za odpracované roky (tabulky), vzdělání ani pohlaví nehraje vůbec roli.

Damilo, ta diskriminace žen vs. muži, bohužel u nás existuje. Vím, že bych to neměla vědět,ale vím, že dělám stejnou práci jako můj kolega,a mám o 3,000 miň. On je o rok mladší ,nemá rodinu a nástup máme stejněsad
Jen v nadnárodní firmě se to dá uhlídat. A pak ve státním,kde to mᚠdle tabulek. Ale i kolikrát muži učitelé mají více odměn, to tak vím. Přeci jen si je tam chtějí asi ředitelé udržet.
Ten idiotský názor, že muž přeci živí rodinu, to bych vraždila....

Jinak co se týká pracovní doby. Moje kamarádka je učitelka (vím, že bych ty spratky řezala denně), ale její pracovní doba je do 14:00 max. Není třídní, učí ANJ + TV. A může si najít druhou práci. Takže překládá. A říká, že má dobrý plat na svobodnou holku. Jenže já když mám druhou práci, tak to dělám buď po nocích nebo o víkendu a při rodině na to můžu zapomenout...sad

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#64 19. 8. 2008 7:55

Damila
♥♥♥♥♥♥-

No, Klubko, to ses měla lépe učit... big_smile
Srandááá. smile
Učitelům nezávidím nic, své duševní zdraví bych práci ani platu obětovat nechtěla. Je ale pravda, že kdo chce učit dobře, věnuje se přípravě na hodinu...fakt jednoho takového znám. Učil mého syna a dala bych mu kromě slušného platu i metál, jak byl skvělý.
Mmch., i učitelé jedou podle tabulek, ale osobní hodnocení může snad být až do 40% platu...

Upravil(a) Damila (19. 8. 2008 9:47)

Není tady

#65 19. 8. 2008 8:19

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

No jenže to hodnocení učitelů je právě blbé v tom, že baba, která je nervní učí 20 let furt to samé, výsledky prd má prostě více než mladá holka, která umí jazyk,naučí,ale za ty prachy tam prostě nevydrží. A pochybuji, moc pochybuji, že jim ředitel dá ty peníze navícsad
Jo nedělal bych to, protože já bych ty sígry zabila!

Tohle třeba v soukromých firmách není. Jo, Lojzo jsi tu 20 let, tak tady mᚠ10 000 navrch. Jenže Lojza udělá nějakou chybu a šup osobko dolů. Tam se s tím nikdo nepáře.

Díky, já třeba dostuduji VŠ a budu se věnovat tomu oboru, tak budu mít ještě míň než teďsmile

No já si myslím, že taky záleží co je pro každého standart. Mladá rodina se slušným bytem 3+1, ojetou Fabii combi, 1x za dva roky dovolená týden někde v zahraničí, a pak klidně v ČR, pokrytí základního šatníku a nějakých koníčů dětí je třeba pro mne hodně dobrý standart.
Pak jsou lidé, kteří opravdu poctivě vydělají penízky, tak a si koupí třeba soukromej vrtulník, to je mi fakt fuk. Já mám právo rozhodnout se, zda dám přednost většímu pohodlí, nebo práci, práci, práci.
No a pak je skupina, která ty prachy nemá, ale chce nadstandart. To taky znám. Dáma má rifle za 4000 aby to bylo vidět, ale pak si stěžuje, že nemá na zaplacení složenek. Každý má prostě priority jinde:)

Není tady

#66 19. 8. 2008 10:29

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Damila napsal(a):

U vzdělání to většinou platí, ale není to pravidlem. Nejstarší pravidlo pořád je, že nejvíc peněz mají ti, jejichž práci by ostatní nezvládli. A je jedno, jestli je to vzdělaný ředitel banky s titulem z americké univerzity nebo obyčejný pokrývač, který je tak šikovný, že má kšefty na rok dopředu.

Ženy jsou někde placené hůř než muži, někde ne. Někde je to asi nevyhnutelné, třeba ve školství muži nechtějí dělat a přitom jsou tam moc potřeba. Pak se nedá řediteli vyčítat, že jim přilepšuje nějakým osobním ohodnocením.

Není tady

#67 19. 8. 2008 11:14

REŇAS
Host

smile Tady na SM-Karvinsku,jsou někteří vděční zato,že k takovému stádu,kteří vyrážejí např. ve 4 hod.z domu,patří..,bohužel,ale taková je realita.

#68 19. 8. 2008 12:12

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

PetrV napsal(a):

Damila napsal(a):

U vzdělání to většinou platí, ale není to pravidlem. Nejstarší pravidlo pořád je, že nejvíc peněz mají ti, jejichž práci by ostatní nezvládli. A je jedno, jestli je to vzdělaný ředitel banky s titulem z americké univerzity nebo obyčejný pokrývač, který je tak šikovný, že má kšefty na rok dopředu.

Ženy jsou někde placené hůř než muži, někde ne. Někde je to asi nevyhnutelné, třeba ve školství muži nechtějí dělat a přitom jsou tam moc potřeba. Pak se nedá řediteli vyčítat, že jim přilepšuje nějakým osobním ohodnocením.

Petře,nezlob se,ale mě se to jako ženy dotýká. Vůbec nějaký omlouvání, tím, že je chce udržet, tak jim přidá. Co když žena živí rodinu sama? Tak tím že nemá penis, tak prostě bude mít míň peněz. Diskriminace jako prase...

Není tady

#69 19. 8. 2008 12:27

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

PetrV napsal(a):

tummenuppstoltstoltstolt

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#70 19. 8. 2008 13:04

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Klubko napsal(a):

PetrV napsal(a):

Damila napsal(a):

Petře,nezlob se,ale mě se to jako ženy dotýká. Vůbec nějaký omlouvání, tím, že je chce udržet, tak jim přidá. Co když žena živí rodinu sama? Tak tím že nemá penis, tak prostě bude mít míň peněz. Diskriminace jako prase...

Klubko, není to o tom, že by žena odvedla méně práce. Ale muž je na trhu práce v tomhle víc žádaný. Stejně jako na pozici "asistent(ka) ředitele" bych dal přednost ženě, tak na pozici učitel/ka matematiky bych dal muže. Není to o individuálních schopnostech, ale o tom, že asistentka ředitele bude asi vypadat příjemněji než asistent a učitel asi bude mít větší autoritu než učitelka. Nechci se ale do toho pouštět nějak dál, hranice, kde začíná nebo končí diskriminace, je dost tenká.

Není tady

#71 19. 8. 2008 16:29

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#72 3. 9. 2008 22:09

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves

Ad hodoceni prace muzu a zen. Rozhodne to neni vzdy ferove. Verim, ze v takovych tovarnach zeny za stejnou praci berou min.
Nicmene, zrovna tohle tema bylo soucasti me diplomky na skole. Kupodivu mnoho zen z meho vzorku (VS, nektere jsou na doktorskem) priznaly muzum narok na vetsi plat. Vysvetleni:oni preci zivi tu rodinu. Pak se tam ale vyskytovaly nazory, ze muzi proste makaji vic, maji vic prescasu, i nezadane zeny bez rodiny udajne netravi v praci tolik casu jako muzi v podobne situaci. Zenske proste vetsinou maji nejaky svuj mimopracovni zivot (konicky, cviceni, kamaradky), zatimco chlapi se casto ponori do te prace uplne.
Hodne zen take pri dosazeni urcite pozice uz dal jit nechce, proto jsou dle meho nazoru na uplne nejvyssich pozicich skoro vesmes sami muzi. I v tezce feminizovanych odvetvich (zdravotnictvi, skolstvi).
Kazdopadne otazka platu muzu a zen je neskutecne komplikovana. Nicmene ja se domnivam, ze diskriminace v pravem slova smyslu neexistuje. Nespokojena zena vzdy muze zacit hledat jine misto, kde by jeji schopnosti mohly byt nalezite ocenene.

42!

Není tady

#73 4. 9. 2008 9:54

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Babo.jago, tak to se mi nechce věřit, že ženy, které se vzdělávají na doktorantském můžou mluvit takhle "hloupě". Ale jo, věřím Ti, je to nějak dáno tradiční výchovou tady v ČR, která holčičkám od mala vštěpuje tento vzor: otec živitel, matka hospodyňka, tak nějak si to pamatuji i ze základní školy z rodinné výchovy... A pak když ty ženy zůstanou s dětmi sami a bez alimentů - jsou na tom hůř, než kdyby od začátku počítali s tím, že jsou také živitelé rodiny...

Není tady

#74 8. 9. 2008 23:10

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

Jako účetní nemám ani průměrnou mzdu, ale nikdy jsem si nestěžovala, přišlo mi, že je to dost. va
Přijít o 15 tis. kvůli týdnu marodění, to je teda prasárna! dumbom
Kromě výše platu jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý - pro mě třeba i to, aby mě práce aspoň trochu bavila a nechodila do práce vyloženě s odporem (taky je to o ostatních lidech v práci), pak taky jestli mᚠkaždý měsíc výplatu (věřte, že jsou firmy, kde to není samozřejmost, to je pak síla, dostávat měsíční mzdu po tisícovkách!!!), jestli ti firma poskytne nějaké další výhody (stravenky, mobil, auto, kulturní vyžití) ... tillfreds

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#75 9. 9. 2008 8:17

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

Babo.jago, tak to se mi nechce věřit, že ženy, které se vzdělávají na doktorantském můžou mluvit takhle "hloupě".

Podla mna hovori velmi mudro smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí