Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 15. 8. 2008 11:37

REŇAS
Host

Re: Za jaky plat pracujete?

Pro May: také jsem napsala SUPROVNÍ,ZAPLACENOU PRÁCI ..smile NENAPSALA JSEM : SUPROVNĚ(stejně jako slovo dobře) ZAPLACENOU PRÁCI.. Takže,přesně May,takhle jsem to myslela,a mᚠpráci,co by tě bavila..splnila tvé požadavky,,a samozřejmě,aby byla zaplacená,kdo by dělal zadarmo,že? Tak,a se ti to brzy podaří..wink

#27 15. 8. 2008 11:41

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

spunt napsal(a):

Tož výše mého platu je tajná lol musela jsem to podepsat.
Ale když tady čtu některé platy v Praze, tak si říkám, že asi začnu hledat za rok jiné místo, mimo obor. Protože jen zírám va

No ono by taky chtělo napsat, jak dlouho tam děláš. Protože třeba k těm platům, se člověk dostane až po nějakých odpracovaných letech a ne v Praze a třeba i po někém postupu.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#28 15. 8. 2008 12:04

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Za jaky plat pracujete?
Za slusny ...

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#29 15. 8. 2008 12:36

estelle
♥♥♥♥♥--

Koukám, že přibývají tajnůstkáři, kteří mají potřebu vyjádřit se k tématu... kapitulation

Není tady

#30 15. 8. 2008 13:38

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

OK, mam pomerne vysoky plat, pracujem vsak casto aj 18 hodin denne ...
Stravenky, kupon na socku, auto, mobil, notas, pripojenie na net ...

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#31 15. 8. 2008 14:09

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Oxi napsal(a):

Ty jsi taky IT, že? Pěkné peníze máme vykoupené tím, že nechodíme z práce ve tři jako stádo z továrny, ale dřeme do večera, případně o víkendech. Já jsem neměl volný víkend kromě dovolené už tak půl roku sad Ale je to nakonec naše volba.

Není tady

#32 15. 8. 2008 14:24

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

PetrV napsal(a):

Oxi napsal(a):

Ty jsi taky IT, že? Pěkné peníze máme vykoupené tím, že nechodíme z práce ve tři jako stádo z továrny, ale dřeme do večera, případně o víkendech. Já jsem neměl volný víkend kromě dovolené už tak půl roku sad Ale je to nakonec naše volba.

Ano, IT smile
Suhlas, tiez makam vikend - nevikend, sviatok- nesviatok, v noci ... hlavne nad ranom mi volaju smile Nestazujem sa. Zvykol som si. Mam svoju pracu rad a ked ma to prestane bavit, zmenim flek. Dovolenku som mal naposledy v 2005om smile

Není tady

#33 15. 8. 2008 14:42

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

25 tis. netto za rovných 8 hod denně i s obědem.
Firma mě chtěla poslat do Ruska jako managerku, práce od rána do večera, v dost ošklivém městě..., nejdřív slibovali na personálním skoro 100 000 netto. Tak jsem to vzala! Už jsem řešila stěhování a pronájem svého starého domku za údržbu a přítel zjišoval, jak rychle může dát výpověď, byl by s námi v Rusku muž v domácnosti, mělo to být od září, v Rusku mi hledali ubytování a školku. Ha, ha, před 2 dny mi z personálního oznámili, že se spletli, že mi mohou nabídnout pouze o 50% víc než mám tady, takže 37500 Kč. Tak to bychom si tedy "pomohli", když by byl přítel bez práce. Takže samozřejmě nejedu nikam. Od této firmy s německým vlastníkem už nečekám vůbec nic, beru tohle jako podraz a poohlídnu se po jiné práci. Do Ruska jiného náhradníka nemají, on jim tam nikdo z těch kdo umí RJ nechce. Ztrácím motivaci se o cokoliv navíc snažit. A se snažím nebo ne, vyjde to nastejno.

Není tady

#34 15. 8. 2008 14:45

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

za tolko by som nerobil ani v Prahe, nieto v Rusku

Není tady

#35 15. 8. 2008 15:24

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Klubko, dělala jsem tam 12 let (hned o maturity). U nás se plat nemění v závislosti na odpracované době. Maximálně je nástupní plat nižší ten první rok, kdy je smlouva na dobu určitou. Je to obor chemie (laborantka).

Petře, Oxi, kdyby jste potřebovali nějakou asistentku big_smile tak se hlásím big_smile  gloria . Teď jako výpomoc po večerech a o víkendech, za rok normálně na pracovní dny big_smile lol . Popřemýšlejte, když toho máte tolik big_smile . rodna vissla
Pokud jste v práci od nevidím do nevidím a děti říkají mamíííí kdo je ten pán co přišel na návštěvu, jsou to těžce zasloužené peníze dumbom

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#36 15. 8. 2008 15:33

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Spuntik, keby to, co robim, zvladol ktokolvek inteligentny, nemal by som taky plat ako mam.

Není tady

#37 15. 8. 2008 16:32

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

Pracuji jako dělnice, noční, víkendy, svátky, dlouhý, krátký týden - můj plat cca 16-18 tis. čis/měs.
Když to tady tak čtu, raději budu odcházet z továrny jako stádo, než abych byla v práci víkend co víkend, od rána do večera, jen se honila za penězma a život mi jaksi prokluzoval mezi prsty. Ono je hezký pak přinést domů 50-60-70 tis/měs. ale taky za jakou cenu?? Co soukromý život? Život přece není jen práce, práce a zase práce.

Není tady

#38 15. 8. 2008 16:40

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Sjuzn ... ako sa to vezme. Stiham sa bez problemov starat o dceru. A ver, ze mam na nu cas vzdy.

Není tady

#39 15. 8. 2008 16:57

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Májajája: "a našel se i člověk, který již první den usnul mezi regály ve skladu.""

Tak to jsem se zasmála, mám dobrou představivost big_smile tummenupp úplně ho vidím tummenupp
Hmm, tak to nás ani nenapadlo nechat uchazeče o práci v našich firmách dělat pár dní zadarmo. I když jsme přijímali pár dam, které samy řekly, že si to přijdou jen tak zkusit, takzvaně "na čumendu" - jaká ta práce je a jestli by jim vyhovovala.
V naší druhé firmě to až tak vyzkoušet nejde, tudíž poměrně velké procento žen, kdy jim připravíme smlouvu, po měsíci řekne, že tohle nevydrží (noční směny), ale chápeme je, i když to obvykle oznámí "ohleduplně" až na začátku směny a hodně to komplikuje chod firmy.
Ohledně tématu vlákna - platu; jsem ve státní správě, se svým platem jsem velmi spokojená, ale nedávno jsem v novinových inzerátech zjistila, že jsou hledáni do nějakého provozu vyučení lidé - za stejný plat, jaký mám já. big_smile
Oproti vyučenému člověku (3 roky učiliště, že jo) mám o 16 roků intenzivního studia a různých zkoušek víc a odborné knihy denně tahám domů....  big_smile big_smile Ovšem ve své práci jsem spokojená, a to je opravdu to hlavní.
Zrovna včera jsme si s mužem dělali srandičky, jestli nemám zajít na pracák na rekvalifikační kurz a mít po příchodu z takového zaměstnání čistou hlavu... tummenupp Ale ono je to spíš výjimka, aby třeba restaurace u dálnice platila tak dobře...
Jinak obdivuji všechny, kteří vyjdou s celkovým platem pro rodinu do 25 000.... stolt (pokud teda za hubičku nebydlí a neobědvají u rodičů). smile

Není tady

#40 15. 8. 2008 16:58

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

Oxi napsal(a):

Sjuzn ... ako sa to vezme. Stiham sa bez problemov starat o dceru. A ver, ze mam na nu cas vzdy.

To věřím, ale co třeba čas na sebe?

Není tady

#41 15. 8. 2008 17:04

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

Terci, ono je to asi o tom, jak který podnik člověka zaplatí. Moje sestřenka má vysokou, pracuje u stavební firmy, dělá nějaké nákresy či co. A když se dostaneme na platy, tak mi vždycky říká - "ty mᚠjen výuční list a vydělávᚠvíc peněz než já s vysokou."
No chápu jí, je to bída, ona má cca 15,- čis/měs.

Není tady

#42 15. 8. 2008 17:07

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Sjuzn: "Pracuji jako dělnice, noční, víkendy, svátky, dlouhý, krátký týden - můj plat cca 16-18 tis. čis/měs. Když to tady tak čtu, raději budu odcházet z továrny jako stádo, než abych byla v práci víkend co víkend, od rána do večera, jen se honila za penězma a život mi jaksi prokluzoval mezi prsty. Ono je hezký pak přinést domů 50-60-70 tis/měs. ale taky za jakou cenu??"

Sjuzn, on nám úplně každému život prokluzuje mezi prsty (svým způsobem) sad, akorát je důležité být v té které práci spokojený.
My jsme víkendy neměli už několik let a nijak nám to "nepřipadne". Hodně ostatních věcí se dá přizpůsobit, když člověk chce. smile Návštěvy rodin, nákupy atd...
Když jsem četla začátek Tvého příspěvku, tak jsem si myslela (podle popisu Tvého pracovního vypětí) že si právě budeš stěžovat na to, jak jsi "zneužívaná za těch 18 tisíc... va Tedy jestliže dělᚠvíkendy, svátky, noční va.  Mᚠmé uznání.

Není tady

#43 15. 8. 2008 17:09

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Hrubá průměrná mzda je v ČR 22.531,- Kč - tj. čistého asi 17.222,- Kč.
Jenže průměrné mzdy nedosahuje v republice dvě třetiny lidí (jenom třetina má větší plat než průměr).
Já se hlásím, že jsem pod-průměr, bohužel.

Není tady

#44 15. 8. 2008 17:11

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Sjuzn "No chápu jí, je to bída, ona má cca 15,- čis/měs."

No, pokud nemá skutečně jinou možnost pracovat jinde, tak to ji chápu taky. Jinak ne big_smile.
Mᚠpravdu v tom, že každý člověk si to všecko musí dobře uvážit a je to čistě na něm, pro co se rozhodne.smile
A lidí s výučním listem si vážím - taky ho mám smile, sice udělaný až po střední škole, ale mám tummenupp. (protože prostě byla příležitost, tak jsem neodolala, tvrdívám, že jakékoli vzdělání se může hodit. smile Ale nepočítala jsem ho do těch mých studijních let) smile.

Upravil(a) Tercila (15. 8. 2008 17:14)

Není tady

#45 15. 8. 2008 17:22

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Sjuzn, je to samozřejmě každého volba. Zásadní rozdíl je ale v tom, že když chci, můžu se většinu měsíce válet doma a stejně budu mít třeba 20 tisíc. Zatímco ty asi nemůžeš dělat přesčasy, abys najednou měla 60 tisíc, kdybys potřebovala. Takže třeba oba jsme svým způsobem šastni, ale já navíc mám tu svobodu volby.

Není tady

#46 15. 8. 2008 17:34

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

To máš, Petře, pravdu. Já mám danou pracovní dobu, kterou musím dodržovat a respektovat. Na druhou stranu, pracuji 15 dní v měsíci, 15 dní mám volno. Samozřejmě ne vcelku, ale jeden týden jdu 5x, druhý týden 2x, a tak mi to vyhovuje. Sice těch 5 dní po 12- ti hodinách je docela zabíračka, ale dá se to vydržet. A nakonec, ani ten plat není tak špatný.

Není tady

#47 15. 8. 2008 17:46

Sirius
Host

Pfff....Tak já taky patřím ke stádu (Kamarád to pohrdlivě nazývá "solvíny"). Byl jsem i ve státní službě a to kde dělám je moje rozhodnutí. A za kolik? Průměr za loňský rok je 20 500.- čistého. Ale není to jen za pracovní dobu v rozmezí píchaček..jsou to i  16-ky, hotovost a jiné potěšení.

#48 15. 8. 2008 18:00

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Snad jsem to s tím stádem nepřehnal a někoho se nedotknul. Ale ve mě to vyvolává ošklivé asociace komunismu. Prostě šedivé ráno (spíš ještě noc) a stovky otrávených čtyřicátníků se šinou od MHD k píchačkám u vrátnice. Ještě na škole jsem se zapřisáhnul, že do něčeho takového nikdy nevstoupím smile Přinejmenším volnou pracovní dobu považuju pro sebe za bezpodmínečnou nutnost.

Není tady

#49 15. 8. 2008 18:23

Sirius
Host

Klídek Petře, neurazil jsem se.....i já kdysi říkal, že do fabriky na píchačky nehrozí. Člověk míní a život mění. Na malém městě, se třemi dětmi vezmeš co se nabízí. A asociace komunismu? Mě to přijde jako nevolnictví a robota. V knihách se samozřejmě dočteš, že nevolnictví zrušil svým patentem osvícený Josef II. a robota skončila v revolučním roce 1848, ale...pod škraboškou lidskosti se ukrývá tvář využití až do konce. V mnoha továrnách mᚠpříplatek za "neonemocnění", takže lidé než by šli s chřipkou marodit tak jí přecházejí či si berou dovolenou. Také platnost Zákoníku práce je víc než směšná. Obchází se kdeco. Proto Ti kamaráde přeju, aby Ti to předsevzetí vydrželo a žádná světská moc Tě nedonutila od něho ustoupit.

#50 15. 8. 2008 19:01

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

PetrV napsal(a):

Snad jsem to s tím stádem nepřehnal a někoho se nedotknul. Ale ve mě to vyvolává ošklivé asociace komunismu. Prostě šedivé ráno (spíš ještě noc) a stovky otrávených čtyřicátníků se šinou od MHD k píchačkám u vrátnice. Ještě na škole jsem se zapřisáhnul, že do něčeho takového nikdy nevstoupím smile Přinejmenším volnou pracovní dobu považuju pro sebe za bezpodmínečnou nutnost.

Tak tohle mě docela pobavilo. Připomnělo mi to Vesničko má středisková. Davy se valí z práce, hraje jim k tomu rozhlas...... lol Nám už dneska nic nehraje roll

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí