Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 11. 8. 2008 11:03

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Být matkou nebo svoboda?

Vratné jsou v životě snad jen láhve big_smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#52 11. 8. 2008 11:04

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Být matkou nebo svoboda?

Juraji, pak nemůžeš říci, že je to drama pro dítě....


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#53 11. 8. 2008 11:04

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Být matkou nebo svoboda?

baba.jaga napsal(a):

Pikolo, nenechavej si to dite, pokud se na nej necitis. Nedej na kecy, ze se u tebe ty materske pudy probudi, az se dite narodi. Vubec se to nemusi stat a pak budes nestastna a budes toho litovat. 27 let neni zadny vek. Muzes mit dite i ve 35.

Přesně tak,ale pokud to nezažiješ,tak to nikdy nebudeš vědět.Naopak budeš třeba litovat,žes to udělala,protože ve 35 letech ti řeknou,že už bohužel dítě nebude,protože po dvou přerušeních se ti objevili srůsty na vaječnících.

Není tady

 

#54 11. 8. 2008 11:04

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Být matkou nebo svoboda?

Ale koukni nekde na netu na obrazky 4 ci 6 tydenniho embrya... Pak video, jak mu trhaji rucicky a nozicky...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#55 11. 8. 2008 11:06

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Být matkou nebo svoboda?

KALIK napsal(a):

Juraji, pak nemůžeš říci, že je to drama pro dítě....

Mohu Kaliku... ja to dite beru asi driv, nez ty... ovsem nejsem sam... Tvuj nazor Ti neberu, klidne si jej mej az od pateho mesice... O to lip pak koukej na to video ve 3 mesici, kdyz je potrat...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#56 11. 8. 2008 11:07

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Být matkou nebo svoboda?

Pikolo, já jsem si v podobné situaci dítě nechala a nelituji. Bydlet kde máš. Přítel buď tatínka dělat bude - pak je vše OK a nebo se na dítě vykašle - to není OK, ale alespoň uvidíš co je zač a nebudeš s ním ztrácet čas sice příjemných chozením, ale bez budoucnosti.
Práce není smysl života, je to jen prostředek k opatření prostředků na obživu, bydlení a zábavu. Pokud jsi dobrá, práci budeš mít vždycky. Pracovat budeš do důchodu v 65 letech ještě dost.
Cestovat pořád ještě zhruba do 28. týdne můžeš (pak už nehradí cestovní pojištění komplikace) a s dítětem se toho může spousta podnikat.
Mě s ním baví obyčejné výlety, protože on se na vše ptá a ze všeho je nadšený, tak to nadšení přenáší na mě.
Mateřský typ se ze mě stal až když jsem ho viděla na UTZ a plně až narozením dítěte.
Naplánovala jsem být svobodná matka, ale když už se to stalo, tak jsem zpětně za to ráda.

Není tady

 

#57 11. 8. 2008 11:08

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Být matkou nebo svoboda?

Juraji, 4-5 týdnů embryo vypadá jak pulec a drasticky mi připadá i zabíjačka a přesto maso jíme.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#58 11. 8. 2008 11:08

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Být matkou nebo svoboda?

Pikola napsal(a):

Ale proč se rozhodne jen ženská? vždy je to dítě obou.. Nemůžu mu přece říct, třeba se postav na hlavu, ale já si to dítě nechám, protože pak třeba nebudu mít jiný...

Protože ženská to dítě odnosí a když to nedopadne ve vztahu dobře,je to většinou ona,kdo se o dítě potom stará.Ale taky znám případ,že se syn kolegyně oženil s holkou s děcáku a ona mu po porodu utekla šlapat do německa.

Není tady

 

#59 11. 8. 2008 11:08

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Být matkou nebo svoboda?

Pikolo fakt je, že rozhodnout se musíš jen ty sama a že rozhodnutí je to těžké tak jako tak. Tady ti radíme každý ze své pozice - já si dítě nechat (protože považuji potraty až za nejkrajnější řešení, ne za metodu antikoncepce "když teď zrovna se nám to mimi úplně nehodí"),  baba.jaga zase z pozice holky, která děti vůbec mít nechce a mateřství považuje za módní výstřelek ti poradí jít na potrat.

Každopádně ti držím palce, a si za svým rozhodnutím stojíš a nelituješ ho.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#60 11. 8. 2008 11:09

Chucky.x
♥♥-----
Registrovaný: 24. 7. 2008
Příspěvky: 91

Re: Být matkou nebo svoboda?

Pikola napsal(a):

No, nebudu v tom ani měsíc, k doktorovi jdu zítra, ale ty čárky na dvou testech se asi nemýlí..
Víte, chtěla bych ho, ale tak hrozně se bojím, nechci být sama na dítě, chci mít partnera a ne jen někoho, kdo semnou být "musí", protože jsem si upletli průšvih..

Nechceš být sama na dítě?  Já to teď možná řeknu škaredě... ale toto Ti nikdo nezaručí ani když bude dítko pečlivě naplánované...   Že budeš mít partnera, který s tebou "chce" být ... a ze kterého se může časem vyklubat pořádný darebák...     A co se týká kariéry...  za rok ti smlouvu můžou stejně dobře prodloužit jako ukončit...  a kdo ti zaručí že se pak budeš mít líp...  taky nikdo...   

Přála bych Ti aby jsi se rozhodla správně...  a aby jsi svého rozhodnutí nikdy nelitovala...


Myslím na budoucnost, nebo v ní chci strávit zbytek svého života....

Není tady

 

#61 11. 8. 2008 11:11

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Být matkou nebo svoboda?

Juraji, pro mě je to dítě až po porodu.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#62 11. 8. 2008 11:13

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Být matkou nebo svoboda?

Račice dračice napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Pikola napsal(a):

Mám v tom šílenej binec.. navíc, moje ségra je teď těhotná, 6 měsíc, je jí 19 a taky to teda zrovna neplánovala.. ale má přítele, který skáká radostí, v tom vidím ten rozdíl, ten můj neřekl nic špatnýho, ale známe se fakt ai ne rok, nebyli jsme spolu ani celý víkend a teď s ním trávit život? Nebo být svobodná matka jako moje máma, ségra? Proč, když si konečně můžu dopřát co jsem vždycky chtěla, jsem šastná jako nikdy se stane tohle a je zase všechno naruby??

Mám takových proč.. a proč sem píšu?? Protože to nikomu nemůžu říct..

Pikolo, nenechavej si to dite, pokud se na nej necitis. Nedej na kecy, ze se u tebe ty materske pudy probudi, az se dite narodi. Vubec se to nemusi stat a pak budes nestastna a budes toho litovat. 27 let neni zadny vek. Muzes mit dite i ve 35.

Souhlasím s babou-jagou v tom, že když by si se na to necítila a dítě jsi opravdu nechtěla, tak si ho nenechej....
Jenže - ty píšeš, cituji: \"víte, já bych ho chtěla\", problém je ten, že jsis to početí představovala, jinak, s někým jiným, s jinou malouvanou následnou budoucností.....   to se podle mého nerovná - necítím se na něho, ale není to tak, jak bych chtěla, a to je podle mého rozdíl....
A souhlasím taky s tím, že mateřské pudy se třeba probudit nemusí....
Jenže, když by jsi měla tak jasno, třeba jako baba-jaga, tak by jsi šla na potrat a neřešila to tady ne ?
Babo-jago, co by jsi udělala ty,....šla bys na potrat ne? a nepotřebovala by jsi radit, protože by jsi se na to necítila a bylo by....

Mas pravdu, jenze ja zase chapu, ze kdyz se to prihodi, neni to asi jen tak jednoduche rozhodnuti. Nicmene z toho, co pise tady Pikola mam pocit, ze se potrebuje ujistit, ze nenechat si dite v 27 letech je normalni. A ja rikam, ano, normalni to je. Autorka vlakna mi nepripada ani na to tehotenstvi pripravena, proziva uplne jinou zivotni fazi. Podle me musi si byt jista, ze to dite fakt chce, jinak to muze zavanet peknym pruserem.


42!

Není tady

 

#63 11. 8. 2008 11:14

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Být matkou nebo svoboda?

V době kdy se 50% manželství rozvádí, mᚠi při plánovaném dítěti s milujícím manželem jen asi 50% šanci, že spolu dítě v manželství i vychováte... A kolik je manželství, kde se pořád jen hádají a pro dítě by bylo lepší, kdyby spolu rodiče nežili. Toho partnera nenu, a je s Tebou jen kvůli dítěti. Táta může být, i když s Tebou nebude žít.

Není tady

 

#64 11. 8. 2008 11:17

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Být matkou nebo svoboda?

Jinak já třeba neberu miniiterupci jako vraždu dítěte,to by v trošku přehnaném slova smyslu byla vražda po každé,když spermie skončí někde jinde a neoplodní vajíčko(v hodně přehnaném!!!)

Ale v tomhle případě je to spíš hazard.Něco jiného by bylo,kdybys měla už aspoň jedno dítě nebo radši dvě.

Není tady

 

#65 11. 8. 2008 11:18

Blossom
Host

Re: Být matkou nebo svoboda?

Pikolo, já bych zkusila uvažovat o třetí cestě - dítě donosit a nabídnout kdyžtak k adopci - to tedy v případě, že se v tobě ty mateřský pudy i po porodu neobjeví.

Já vím, že za za tohle tě možná dost lidí odsoudí, ale: Dᚠsvému dítěti šanci na žvot, pravděpodobně dᚠtím štěstí lidem, kteří děti mít sami nemůžou a sobě zachovᚠtu svobodu, o kterou nechceš přijít.

Mě by toto přišlo jako nejlepší řešení, i proto, že ti až do porodu dává možnost a čas se rozhodnout, jestli se o to dítě nakonec nebudeš chtít starat sama, a nebo i tvůj přítel se do té doby nějak k tomu postaví, třeba ho pak budete chtít oba... a nebo třeba ne a postarají se o něj lidi, kteří po něm neskutečně touží.

 

#66 11. 8. 2008 11:19

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Být matkou nebo svoboda?

KALIK napsal(a):

Juraji, pro mě je to dítě až po porodu.

no nevim,ale už od nějakýho pátýho měsíce (nevim přesně) cítí bolest a má hotový orgány a pak taky slyší a později kouká, jen potřebuje přibrat aby mohlo "venku" žít. Dítě to je určitě dřív než po porodu....

Není tady

 

#67 11. 8. 2008 11:19

Sally
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 246

Re: Být matkou nebo svoboda?

Milá Pikolo...
nikdo ti neporadí jak se mᚠty rozhodnout, rozhodnout se musíš sama, to víš, ti co ti píší se dělí na několik táborů: dítě má, dítě nemá, otěhotní snadno, ctí život... hledisek je hodně...
já ti mohu napsat jen, to co cítím já sama
1/ název tvého tématu: BÝT MATKOU NEBO SVOBODA - svobodnou vždy budeš jen tak, jak se budeš svobodná cítit, pokud teď jsi nesvobodná, není něco v pořádku a rozhodně to neudělal plod, který nosíš.
2/ na to abys měla dítě, nepotřebuješ partnera, jistě je to s ním snažší, ale také ne, nikdo ti nepoví co bude snažší
3/ píšeš že partner neví a ty vlastně taky ne... no když nevíš ty, nemůže vědět ani on, i proto tebe ač jsi "přímý účastník" je to nové, divné, nepoznané. Muži jsou většinou otci až po porodu. A protože to tak je, je rozhodnutí na ženě: bude, nebude...

Za sebe ti můžu jen napsat: nikdo ti nedá tolik lásky jako dítě, nikdo tě nenaučí takovému strachu jako dítě, nikdo tě nikdy nebude víc nenávidět jako tvé vlastní dítě, nikdo tě nepohladí jako tvé dítě a nikdo na tebe nebude vzpomínat tolik jako tvé dítě. Nikdy nikdo se nepodívá tak zvláštně jako tvé dítě.
Mít dítě není nesvoboda, mít dítě je užít si světa zázraků a fantazie.
Mít dítě je polštář mokrý od slz.
Mít dítě je nekonečná hrdost.

To jestli budeš nebo nebudeš dobrá máma, či zda mᚠpud či ne, je úplně vedlejší, myslím, že tu není ani jedna máma, co denně nepochybuje o tom, zda je dobrá. Všechny máme pochyby, proto své děti milujeme. Pud se projeví až v okamžiku kdy bude zle, ono to děátko je živý tvor a nenechá si ubližovat, když bude mít hlad, ono si řekne wink

Rozhodni se Pikolo za sebe, jestli nevíš, zeptej se dítěte, ono ti poví. Jen měj na paměti: dítě má být chtěné a očekávané s láskou, nemělo by se narodit, protože se stalo... Může ti to připadat jako blbost, ale chtěné dítě se jinak vychovává, jinak se s ním snáší potíže a problémy.

POkud se rozhodneš pro přerušení těhotenství je to jen tvá volba a nemusíš mít žádné výčitky. Nikdy jsem na přerušení nebyla, jen znám spoustu žen, co byly. Jejich důvody byly většinou (s vyjímkou ekonomiky domácnosti) stejné jako tvoje. Některé litovaly, některé ne.
Nelitovaly ty, které pak nalezly takového partnera, co jim vyhovoval, litovaly ty, co zůstaly samy. Jenže předem ti nikdo neřekne co bude.

Jedno je jisté, pokud si ho necháš, budeš maminka...

Není tady

 

#68 11. 8. 2008 11:20

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Být matkou nebo svoboda?

Blossom napsal(a):

Pikolo, já bych zkusila uvažovat o třetí cestě - dítě donosit a nabídnout kdyžtak k adopci - to tedy v případě, že se v tobě ty mateřský pudy i po porodu neobjeví.

Já vím, že za za tohle tě možná dost lidí odsoudí, ale: Dᚠsvému dítěti šanci na žvot, pravděpodobně dᚠtím štěstí lidem, kteří děti mít sami nemůžou a sobě zachovᚠtu svobodu, o kterou nechceš přijít.

Mě by toto přišlo jako nejlepší řešení, i proto, že ti až do porodu dává možnost a čas se rozhodnout, jestli se o to dítě nakonec nebudeš chtít starat sama, a nebo i tvůj přítel se do té doby nějak k tomu postaví, třeba ho pak budete chtít oba... a nebo třeba ne a postarají se o něj lidi, kteří po něm neskutečně touží.

taky mě to už napadlo...

Není tady

 

#69 11. 8. 2008 11:20

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Být matkou nebo svoboda?

baba.jaga napsal(a):

Podle me musi si byt jista, ze to dite fakt chce, jinak to muze zavanet peknym pruserem.

A věř tomu,že nemusí!!!!! smile Nemůže si být jistá,že chce něco co ještě nikdy neměla a neví,co to obnáší. hjartadudlik

Není tady

 

#70 11. 8. 2008 11:20

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Být matkou nebo svoboda?

Blossom...to je krásná myšlenka..ale je děsně težká..ted byšla na potrat a nikdo nikdo by se to třeba ani nedozvěděl že těhotná kdy byla(rodina , známí atd).Jenže chodit x měsíců s bříškem,okolí to vidí(a co si myslí o nás okolí je pro mnoho lidí hodně)..a pak dotazy typu,tak kde máte miminko...to je podle mě děsně težký rozhodnutí..


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#71 11. 8. 2008 11:24

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Být matkou nebo svoboda?

Ivča K. napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Podle me musi si byt jista, ze to dite fakt chce, jinak to muze zavanet peknym pruserem.

A věř tomu,že nemusí!!!!! smile Nemůže si být jistá,že chce něco co ještě nikdy neměla a neví,co to obnáší. hjartadudlik

Musi mi tminimalne tu touhu to zjistit. Tu touhu tam prinejmensim necitim.


42!

Není tady

 

#72 11. 8. 2008 11:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Být matkou nebo svoboda?

Moje první dítě bylo "vymodlené". Doslova. Druhé dítě jsem počala neplánovaně (tělísko mi gynekoložka slíbila zavést, teprve až po porodu a v době kojení přijde první menstruace. No - nepřišla, protože jsem už otěhotněla smile) Manžel (v té době ještě přítel) v té době udržoval další poměr a to, že jsem otěhotněla se mu vůbec nehodilo do krámu a dost nevybíravě mě nutil k potratu butter Nikdy jsem nelitovala toho, že jsem se mu postavila a interrupci odmítla stolt
Pikolo, druhý potrat by pro Tebe byl dost velká záruka, že v budoucnu už další dítě mít nebudeš. Nakonec i Tvůj přítel se k věci nepostavil vysloveně negativně a rozhodnutí nechal jenom na tobě stolt Já na Tvém místě bych si dítě nechala.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#73 11. 8. 2008 11:25

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Být matkou nebo svoboda?

Když by dala dítě k adopci - tak vždycky může říct, že dítě umřelo. Taková lež nikomu neublíží.

Není tady

 

#74 11. 8. 2008 11:25

Chucky.x
♥♥-----
Registrovaný: 24. 7. 2008
Příspěvky: 91

Re: Být matkou nebo svoboda?

Blossom napsal(a):

Pikolo, já bych zkusila uvažovat o třetí cestě - dítě donosit a nabídnout kdyžtak k adopci - to tedy v případě, že se v tobě ty mateřský pudy i po porodu neobjeví.

Já vím, že za za tohle tě možná dost lidí odsoudí, ale: Dᚠsvému dítěti šanci na žvot, pravděpodobně dᚠtím štěstí lidem, kteří děti mít sami nemůžou a sobě zachovᚠtu svobodu, o kterou nechceš přijít.

Mě by toto přišlo jako nejlepší řešení, i proto, že ti až do porodu dává možnost a čas se rozhodnout, jestli se o to dítě nakonec nebudeš chtít starat sama, a nebo i tvůj přítel se do té doby nějak k tomu postaví, třeba ho pak budete chtít oba... a nebo třeba ne a postarají se o něj lidi, kteří po něm neskutečně touží.

Určitě je to taky jedno z řešení...  v době kdy je tolik neplodných párů a tolik snažilek...


Myslím na budoucnost, nebo v ní chci strávit zbytek svého života....

Není tady

 

#75 11. 8. 2008 11:26

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Být matkou nebo svoboda?

baba.jaga napsal(a):

Ivča K. napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Podle me musi si byt jista, ze to dite fakt chce, jinak to muze zavanet peknym pruserem.

A věř tomu,že nemusí!!!!! smile Nemůže si být jistá,že chce něco co ještě nikdy neměla a neví,co to obnáší. hjartadudlik

Musi mi tminimalne tu touhu to zjistit. Tu touhu tam prinejmensim necitim.

vždy napsala někde níž že by ho i chtěla...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů