Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 8. 8. 2008 23:19

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

CHAT: Estel - Naděje 3.

máme tu trojku - Estel, jak se vede?

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#2 9. 8. 2008 8:50

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Web

Re: CHAT: Estel - Naděje 3.

Ajta, krajta smile

Pěkně, trojka smile
Jsem doma, to jsem moc a moc ráda, ale není mi dobře, auau grater Bolí celá Estelka kapitulation navíc na mne přeskočil nějakej bacilák, tak jsem opět nemocná (jéjej, to zní vtipně big_smile, myslela jsem, že na mne vlezla nějaká chřipajzna big_smile) Ale co, může být i hůř, mne to jen tak nedostane, to teda nene...
Jo, přihlásila jsem se do školy smile Je to sice "jenom" VOŠka, ale pokud mne vezmou (o čemž silně pochybuji), umožní individuální plán a je mnohem snazší, než ta moje přerušená, tam už jsem sice měla dokončené 3 roky, ale fyzicky bych nezvládla, třeba příští rok big_smile

Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

#3 9. 8. 2008 8:53

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

se ví, že je převálcuješ - na jaký jdeš obor?
mizím, peču dort smile

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#4 9. 8. 2008 8:55

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Sociální práce, jenže je to teologická vayikes a já upřímně vím o Bibli jen to, že má Starý a Nový zákon big_smile Znám ale lidi, kteří tam studují a to jsou mnohem větší neznabozi než já big_smile
PS, a se dortík zadaří smile

Upravil(a) Estela (9. 8. 2008 8:55)

Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

#5 9. 8. 2008 14:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

fí, to znie napínavo... potom poreferuj. Inak, u nás robí Katolícka charita kus dobrej práce, vrátane adopcií na diažku a pomoci postihnutým štátom.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#6 11. 8. 2008 8:50

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ahojky.
Určitě poreferuji, ale znám lidi, kteří to studují/studovali a je to naprosto v klidu, uvidíme, stejně mne nevezmou, přímačky za dveřma a já tam půjdu bez JAKÉKOLIV přípravy big_smiledumbom

No, je mi moooc smutno, o víkendu tady byla pečovatelka a to je všechno, tolik jsem potřebovala s někým mluvit a být v kontaktu grater Ale i ta chvilka, co tu byla byla úžasná, ještě mi chtěla vyžehlit prádlo, ale to jsem před ní schovala big_smile protože jsem si potřebovala hlavně povídat, vyžehlím později smile
Teda, opravdu jsem pohráblo, pustila jsem si filmy, například Dívku na koštěti, no a jak jsem jí viděla mnohokráte, povídala jsem si s těma hrdinama big_smile
No, ještě, že mne nikdo neviděl big_smile

Není tady

#7 11. 8. 2008 9:07

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Esti, ahoj.

Neboj, děti mé kolegyně chodí na cirkevní ZŠ a nejsou věříci. Nikdo jim to tam necpe. Jen si povídají o Bibli, Starý Nový zákon a občas zpívají píšničky. Kdo chce chodit na náboženství chodí,kdo ne, tak ne.
Je to individuální škola a mám nějak pocit (co jsem 3x viděla její děti), že je ta škola vede spíše k slušnosti a pomáhat druhým,než aby jim vymývala mozek někaými náboženskými pravidly.

Kočko, mám po Felicii. Je prodaná,nabouraná. A mám R Twingo. Musím tě někdy naložit a prubeme to s tvojí vejškou, jak je velký. Má odklápěcí střechu, tak kdyžtak budeš jukat přes ní_?smile)

Co Kraki?

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#8 11. 8. 2008 9:24

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

U školy, spíš mi jde o to, abych něco dělala, navíc obor sociální práce mne zajímá, že je církevní, z toho se nehroutím, mají tam předměty jako teologie, ale to je zajímavé, jen opravdu se bojím těch přijímaček big_smile No, uvidíme big_smile
Je jasné, že tam nebudou cpát nic do hlavy a i kdyby, já jsem takovej mezek, že se stejně nedám, však kdo mne zná, ví visslavissla

Twingo je super!!!! smile No, už se vidím, jak hlava s okýnka trčí smile Urazila bych si ji o první větev big_smile
Felda tedy prodána? No, a se Ti dobře jezdí smile

Krakí, na chalupě, už jsem jí neviděla pár dní gratergratergrater Potřebuju jí tady, chjo.

Není tady

#9 11. 8. 2008 10:42

Alosek
Host

Estela napsal(a):

...No, je mi moooc smutno, o víkendu tady byla pečovatelka a to je všechno, tolik jsem potřebovala s někým mluvit a být v kontaktu grater Ale i ta chvilka, co tu byla byla úžasná, ještě mi chtěla vyžehlit prádlo, ale to jsem před ní schovala big_smile protože jsem si potřebovala hlavně povídat, vyžehlím později smile...

Nojono, on je veeelkýýý problém kdykoli (i uprostřed noci nebo nad ránem) prozvonit, abych mohla zavolat zpátky... dumbom Abys věděla, beru si to osobně tongue grater
A odkdy se u žehlení nedá povídat??? va Výmluvy, prostě chceš machrovat a všechno zvládat sama lol - víš, co? Já ti dovezu na žehlení i to moje. Je to jenom pár kousků wink

A s tou školou... Hm, stydím se... Já pořád hledám výmluvy, proč nestíhám a nemůžu, tak teď už se vymlouvat nebudu a konečně do toho půjdu. A budu držet pěstičky, a ti to vyjde tummenupp

Upravil(a) Alosek (11. 8. 2008 10:42)

#10 12. 8. 2008 7:14

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Ahoj Estelko,
ty jsi taky truhlík, viď? Tady je nejmíň dvacet lidí, kteří budou moc rádi, a už jim zavolᚠKDYKOLIV!!!
Drž se, Zrzičko.
hjarta

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#11 12. 8. 2008 8:10

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Ty si dopředu povídᚠpasáže z filmů? To je naprosto noumální. Dělám to taky. U Kolji. A můj kámoš, kterému říkáme Čáslavský (zná každej českej fillm) nám přednáší zpaměti "Marečku, podejte mi pero". Umí to zpaměti smile

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#12 12. 8. 2008 8:51

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ahojky smile

Nezavolám, nezavolám, vždy mne znáte, stydím se, je mi to trapné, blablabla rodnagloria
Opravdu, u mně je úspěch, že to píšu sem... Někdy si říkám, že za ten svůj postoj, všechno musím zvládnout sama, jinak jsem k ničemu, mám možná trest ty nohy. Protože občas už bez pomoci některé věci neudělám. A teda, můžu říct, to mi na tom asi vadí nejvíc, stydím se za to, že fakt kolikrát nevstanu bez pomoci, jsem schopná to zkoušet tisíckrát, pak se do těch nohou mlátit, brečet, přemlouvat je smile radši než říct, pomoz mi prosím vstát.
A s tou samotou je to to samý, nezavolám, pak se radši celé dny trápím nejen fyzicky, ale i psychicky, protože jsem přece silná holka a opravdu ten pocit, že bych někoho otravovala svýma vzlykama, neumím přenést.
Jsem s tím už trapná, já vím, ale mám to takhle nastavené, je to už prostě převzané z rodiny, když o nás nebylo vědět, nic jsme nechtěli, byl relativně klid. Když jsme třeba byli nemocní, matka už hysterická z toho, že s náma musí k doktorovi, otec nas.anej z její hysterie se radši ožral a když byl ožralej domlátil a dokopal nás jako nějakou věc nebo hadr. A jak dítě bezmezně miluje své rodiče, nechce, aby měli jakoukoliv chybu, jsem se ztotožnila s tím, že ta špatná jsem já. Zajímavé je, že k bráchovi se chovali stejně, ale jeho jako špatného nevidím, všechno jsem brala na sebe big_smile.
  No a taky, jakákoliv bolest, nebo smutek se má tajit, protože to vede k disharmonii. No a i když dneska vidím, že je to blbost, pořád to mám v sobě, obávám se, že tohle nezměním i kdybych chtěla, ale snažím se. Třeba teď, píšu tenhle elaborát a už předem se stydím a mám chu se jenom vypsat a smazat to, jsem zvědavá, jestli to odešlu big_smilebig_smilebig_smile
To jsem celá já, vzpomínám si, když mi bylo asi 6, byla jsem na "trhání" nosní mandle, no, nějak mi to zkonili a musela jsem pak zůstat v nemocnici, asi druhý dem mi začala téct proudem krev, všichni byli na obědě a já místo abych zavolala sestru, jsem se schovala pod postel, jeko že nebudu otravovat od oběda big_smilebig_smilebig_smile Našli mne až omdlelou a pak následovali chuovky smile, transfuze a podobné smile Fakt, magor od mala big_smile

Není tady

#13 12. 8. 2008 8:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Estel, holčičlo,
žádný magor, jen vyděšené dítě. To v tobě zůstalo a přestalo věřit lidem kolem sebe...nejspíš proto to tvoje: já sama.... a na druhé straně: přetrhnu se pro ostatní.

Sakra otoč si to: Ty jsi na to zase zapomněla viď?
Spousta tvých trápení a bolestí je naprosto zbytečná. A bohužel...způsobuješ si je sama. Svou tvrdohlavostí a lpění na tom, co tak dobře znáš...JÁ SAMA.
Pus to už konečně, zkus to smile
Věř tomu, že tak, jako ty miluješ lidi a chceš jim pomáhat, tak oni dovedou milovat tebe. Stejnou láskou stolt

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#14 12. 8. 2008 9:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Estí, kžudne volaj, píš - a poprosím a sebecky ešte o niečo: Píš aj na blog wink ... Fakt je škoda , aby si nepísala.... Vyslovene sa teším na ďalšie povedačky... okrem osobného stretnutia s teobo, ale to mám ja vzácne.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#15 12. 8. 2008 9:16

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Pan, snažím se, snažím, nezapomněla jsem smile Ale kdyby si viděla, co je v poslední době můj mozek schopen vytvořit za konstrukce big_smile to se nedá ani popsat, protože by hrozilo že by na mne do chvilky zazvonili usměvaví hromotluci se svěrací kazajkou big_smile
Malé vyděšené dítě, jj...
Ale snažím se-i přes silný vnitřní boj jsem odeslala a nesmazala rodnagloriavissla

Seli, dík smile
Budu se snažit brzo něco dopísat smile jen je mi z toho teď smutno, nedávno, předevčírem, tuším, jsem si prohlížela staré fotky, našla jsem i z gymplu, z toho kritického období, kdyby to šlo, vytáhnout tu holku a nafackovat jí...
No a přemejšlela jsem, jestli na tý fotce mám či nemám toho viráka a neudělalo mi dobře vzpomínat... Tak jen až to půjde a nebudu se rozs.ačkovávat minulostí, písnu smile Není to leností smile

Upravil(a) Estela (12. 8. 2008 9:20)

Není tady

#16 12. 8. 2008 9:19

Alosek
Host

Esteli,
krásně jsi to napsala wink
Rozumím ti, a doufám, že to jednou překonáš. Já jsem byla to samé...
I známí, kteří mě potkávají jenom párkrát do roka, nikdy mě neviděli v žádné krizové situaci, mi nedávno do očí řekli, že jsem pro ně jistota, pevná klidná, silná bytost, o kterou se mohou sami opřít. A proto nikoho nenapadlo, že když jsem na tom byla ještě před rokem dost zle, že by mohli zavolat, přijet. A já jsem tolik někoho potřebovala, komu bych se mohla schoulit a vybrečet v náruči. Jenže přece to nebudu já, kdo si o to řekne, že?

Učím se říkat si o to, co potřebuju, a přiznat si, že občas (i já! vissla ) nezvládám. Je to kurňa fuška tongue
A jako bonus navíc jsem zjistila, že někdy někde někomu to nemá smysl říkat - už vím, kdo mi doopravdy chce pomoct a kdo se jenom "veze". Naštěstí těch druhých je míň stolt

Třeba tvoje nohy vědí, co dělají - ty už to taky víš, ještě to začít praktikovat pussa
Mám tě ráda, sluníčko, a umím si představit, že nebylo jednoduché to po sobě nesmazat. Jseš fakt dobrá - ne, čím dál lepší tummenupp
Přeju ti krásný den!

#17 12. 8. 2008 10:24

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Alošku, no, přesně tak, jak píšeš, taky bych potřebovala se schoulit, vybrečet, mám v sobě tolik bolesti... Nejen, že si o to neumím říct, ale když mi někdo nabídne, že přijede, já přepnu na jinej kanál a tu bolest potlačím, protože ten člověk udělal strašně moc pro mne tím, že přijel a já ho přeciž nebudu ještě otravovat svým fňukáním, měla bych ho spíš bavit big_smile
Ale děkuju, že se z toho všeho můžu aspoň vypsat, sice se pak stydím, ale opravdu to uleví, když tady můžu bulet veřejně...
Já se z toho dostanu, už chvílema přemejšlim i jinak, dokonce jsem si chvilku představila, že se na tu školu dostanu a že jí dokonce dokončím big_smilelolbig_smile
Budu dobrá, jen teď jsem prostě totálně rozhozená a díky mé pojebané fantazii si představuju hrozné věci...
To se stydím i psát. Dneska mám seanci s jednou psycholožkou, potřebuju s ní otevřít téma o kterém většina lidí nechce slyšet, já to na ně nechci házet, ale mluvit o tom potřebuju, tak prosím držte palce, a se mi to zadaří...

Není tady

#18 12. 8. 2008 11:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Estela napsal(a):

Dneska mám seanci s jednou psycholožkou, potřebuju s ní otevřít téma o kterém většina lidí nechce slyšet, já to na ně nechci házet, ale mluvit o tom potřebuju, tak prosím držte palce, a se mi to zadaří...

No konečně!
Hurá hurá hurá!
Kdyby o nevyšlo, ozvi se.
Jediné, co ti mohu slíbit bude, že tě nebudu šetřit. A to ani tak ani tak, rozumíme si?

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#19 12. 8. 2008 12:00

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Estela napsal(a):

Alošku, no, přesně tak, jak píšeš, taky bych potřebovala se schoulit, vybrečet, mám v sobě tolik bolesti... Nejen, že si o to neumím říct, ale když mi někdo nabídne, že přijede, já přepnu na jinej kanál a tu bolest potlačím, protože ten člověk udělal strašně moc pro mne tím, že přijel a já ho přeciž nebudu ještě otravovat svým fňukáním, měla bych ho spíš bavit big_smile
Ale děkuju, že se z toho všeho můžu aspoň vypsat, sice se pak stydím, ale opravdu to uleví, když tady můžu bulet veřejně...
Já se z toho dostanu, už chvílema přemejšlim i jinak, dokonce jsem si chvilku představila, že se na tu školu dostanu a že jí dokonce dokončím big_smilelolbig_smile
Budu dobrá, jen teď jsem prostě totálně rozhozená a díky mé pojebané fantazii si představuju hrozné věci...
To se stydím i psát. Dneska mám seanci s jednou psycholožkou, potřebuju s ní otevřít téma o kterém většina lidí nechce slyšet, já to na ně nechci házet, ale mluvit o tom potřebuju, tak prosím držte palce, a se mi to zadaří...

Taky držím palce!!

A myslím, že všichni ostatní tě tu drží i v náruči.

Pusu

Není tady

#20 12. 8. 2008 19:50

beth
♥♥♥----
Místo: KV

Estelko, nechci se šourat v citlivém, ale až teď mi došlo, že nepíšeš vůbec o rodičích, oni teď vůbec nefungujou ? Ušetřím tě hlášek typu co jsou zač...........protože to stejně nevím. Ale v tomhle kontextu jsem si uvědomila, jak jsem měla (bohužel dost relativně) šastné dětství. Nikdo mě moc nebil, a když jsem byla nemocná měl o mě strach. Jinak to bylo dost složitý a vyrovnala jsem se s tím vším až po čtyřicítce, ale proti tobě................Jsi statečná holka, že se na to dokážeš dívat s takovým nadhledem. Já bych se ve tvém věku asi pěkně ráchala v sebelítosti, ale ty to všechno popisuješ s nadhledem - klobouk dolů !

Nosiš-li nebe v sobě, najdeš jej všude.
                                       přísloví z Nepálu

Není tady

#21 13. 8. 2008 8:50

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ahoj, děkuju všem.

Jsem úplně vyšavená, ale potřebuju se trochu vypsat, už jsem hotová z toho věčného polehávání a čumění do zdi.
Včerejší seance u psycholožky dopadla katastrofálně, jestli mi bylo psychicky zle, tak nevím, jak popsat současný stav, už to nějak nedávám  grater Bylo to strašné sad.   Už asi nemůžu, potřebovala bych nakopat, co? big_smile Jsem slaboch, slaboch, slaboch sad Mám z toho strašně divné pocity, nechci se rouhat, ale mám prostě takovej pocit, jestli by už nebylo lepší, aby bylo po všem, kde má člověk pořád brát ty síly... V noci mne napadlo, že to vzdám, opravdu jsem nad tím přemýšlela, docela chladně... Naštěstí jsem to zavrhla, ale je divné, že mne to v poslední době často napadá... Budu dobrá, jen si to všechno potřebuju utřídit smile

A k rodičům, moc se snažím najít společnou řeč. MOC, ale nějak nám to nevychází. Matce jsem zkazila, dle jejích slov život a ona to tak prostě cítí, pochopila jsem, že dokazováním a snažením ničeho nedosáhnu, protože jsem pro ní byla hajzl ještě před narozením, o otci,  ani nemluvím. Ten jenom zvýší hlas a já se propadnu do doby, kdy jsme byli malí, mám chu se schovat pod postel a mám nepředstavitelnej strach...
Některé věci, které tenkrát dělali, jsou pro mne nepochopitelné a říkám si, že je nemožné, aby lidé, se kterými sdílím 50% DNA s každým, byli něčeho takového schopni...Přesto však cítím, že mne svým způsobem mají rádi a já-i když jim nevěřím, nemůžu věřit, bojím se jich, nedělá mi nejlíp být v jejich přítomnosti, je miluju... Už je chápu, narodila jsem se moc brzo a rozhodně to se mnou nebylo jednoduché-i když jsem se skoro nikdy neučila, neměla sešity big_smile, měla jsem výborné známky, ale tím to haslo... Andílek jsem tedy rozhodně nebyla big_smilebig_smile
No, ale díkybohu jsem s nimi smířená, bavíme se, sice po 5-ti minutách konverzace lítají talíře big_smile, ale bavíme se...

Není tady

#22 13. 8. 2008 9:15

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

A co Ti ta psycholožka provedla?
Ty vážně věříš, žes matce a otci zkazila život? Naopak, život si zkazili sami. Ty za to nemůžeš. Seš jejich dítě a moc malá na to, abys rozhodovala o jejich životech... i když si to asi myslíš.
Jak si asi myslíš, že může miminko být zodpovědný za život svých rodičů? Nemůže.
Zkus nad tím popřemýšlet :-)

Není tady

#23 13. 8. 2008 9:24

dakota
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha,Spojené státy žižkovské
Web

Estelindo, taky mě zajímá, proč katastrofa s psycholožkou??
Až domarodím, mᚠmě tam !! stolt pussa

zdraví, alternativní medicína... jó, na tragickej život já jsem pes...   lol

Není tady

#24 13. 8. 2008 9:30

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Web

Psycholožka, nic neprovedla, ona nic. Jen jsem nezvláda tu situaci a téma, o kterém jsme se byvily, prostě jsem to nezvládla, utekla jsem jako malá holka a je mi děsně grater Ale, budu dobrá, snad, jo nějak to zvládnu, jdu zase ležet, jsem KO a pokusím se nemyslet na kraviny smile
i když jéjej, tady mám flašu slivovice a přemýšlím, že se tím proliju vnitřně big_smile třeba to spálí červa lol

Dakí, jak Ti je? Držím palce, a je líp co nejrychleji pussa

Není tady

#25 13. 8. 2008 9:46

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Estela napsal(a):

Psycholožka, nic neprovedla, ona nic. Jen jsem nezvláda tu situaci a téma, o kterém jsme se byvily, prostě jsem to nezvládla, utekla jsem jako malá holka a je mi děsně grater Ale, budu dobrá, snad, jo nějak to zvládnu, jdu zase ležet, jsem KO a pokusím se nemyslet na kraviny smile
i když jéjej, tady mám flašu slivovice a přemýšlím, že se tím proliju vnitřně big_smile třeba to spálí červa lol

Dakí, jak Ti je? Držím palce, a je líp co nejrychleji pussa

Estel, psycholožka je placená od toho, abys na ni všechno hodila... ona to unese, neboj... :-) Nemusíš se bát, že bys ji zahltila! :-)
Zkus si příště třeba zavřít oči a představit si, že tam ta psycholožka není, že to třeba vyprávíš svému psovi... třeba Ti to vyprávění půjde líp.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí