Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 23. 7. 2008 16:58

Matylda14
♥♥-----
Registrovaný: 1. 4. 2008
Příspěvky: 65

plicní onemocnění

Kamarádce se udělala na noze červená boulička,paní doktorka ji poslala na plicní,zde ji udělali bronchoskopii,výsledek byl špatný,pak CT plic to bylo dobré,nyní čeká na nějaké další laboratorní výsledky.Diagnostikovali ji plicní sarkoidozu.Nevíte někdo ,co to je za nemoc.Hledali jsme to na internetu a nikde jsme nic nenašli. Matylda14

Není tady

 

#2 23. 7. 2008 19:54

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: plicní onemocnění

Sarkomy končetin, hrudníku, hlavy a krku metastazují převážně do plic..... zadej si sarkom plic do hledáčku ale jen jestli jsi statečná. Copak kamarádce nevysvětlili co to je???
A ještě plicní sarkoidóza:
sarkoidóza neboli nemoc Mesnier – Boeck – Schaumannova patří do skupiny tzv. restrikrívních plicních onemocnění, která jsou charakterizována destrukcí plicního parenchymu. Jde o granulomatózni systémové onemocnění, u kterého jsou zpravidla postiženy lymfatické uzliny, trochu méně často plíce a někdy dokonce i kůže a klouby, zcela zřídka pak oči, játra a kosti, absolutně výjimečně i srdce. Lehčí formy onemocnění není třeba nijak léčit; někdy se dostavují spontánní remise, blížící se vyléčení. U těžších forem je používána protizánětlivá léčba pomocí kortikoidů. Pouze v 10 % případů přechází onemocnění do tzv. plicní fibrózy, která je pak příčinou ztíženého dýchání a vzniku tzv. „plicního srdce“ (cor pulmonale) z chorobného přetížení pravé srdeční komory.

takže nejlepší je zeptat se svojeho lékaře, jen on jí může vysvětlit o co skutečně v jejím případě jde. Musí se ptát!

Upravil(a) Bety (23. 7. 2008 20:24)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 24. 7. 2008 8:33

Matylda14
♥♥-----
Registrovaný: 1. 4. 2008
Příspěvky: 65

Re: plicní onemocnění

Děkuji za informaci,další snad hledat nebudu.Kamarádka se léčí v Praze na speciálním pracovišti ,tak jí určitě řekli ,co je to za nemoc,ale chtěla mne ušetřit trápení,protože mám sama dost svých starostí se zdravím.Musíme věřit,že vše dobře dopadne. Matylda

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů